Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 44

  • 55 677
  • 292
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 185
Пингвинче супер е браво   bouquet  bouquet  bouquet
Сподели повече за рецептата  Hug изглежда вкусно

# 46
  • Мнения: 1 491
Пингвинче, супер си се справила   bouquet  bouquet  bouquet С какво рисува заврънтулките върху тортата?

# 47
  • Мнения: 29
Ами Клеър блата е пандишпанов само че не сложих нишестето и водата, крема е крем ганаш с малко орехи, захарното покритие го купих готово  Blush , че мойто се получи много течно и нищо не можах да направя от него. Споделете вие коя рецепта използвате за сполучливо захарно покритие ?
violetblue завъртулките са от цветен гел специално за украси, но след като го направих установих, че същите тези завъртулки мога да ги направя с ганаша от шприц, но вече беше късно....

# 48
  • У дома
  • Мнения: 1 741
http://www.chocolatework.com/recipes.htm    СТРАХОТНО - рецепти и снимки!

# 49
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Благодаря Atalanta  Hug  много полезно.

# 50
  • Мнения: 243
Ето и моята торта от онзи ден, за едно приятелско дете. Искаше да е Манчестър Юнайтид. Забравих, че като правиш трансфер образа е огледален и... буквите излезнаха в обратен ред....Но, го направих от шоколад и децата първо него излапаха...
 

# 51
  • Мнения: 243
Сега разгледах и красотите, които сте направили. Пепи, как ги докарваш тези цветове...., страхотни са!

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Нат, страхотно си се справила. Както винаги де. Тези дни продължавам да работя по моите неща от библиотеката, и когато съм готова ще ти ги пратя.
penguin, ЧРД. Жива и здрава и още поводи за такива ярки торти.
Porsha, не се коси за огледалния надпис. Тортата е много приятна. Само на топката малко си и омотала петоъгълниците и шестоъгълниците, но едва ли на някой (освен мен) му е направило впечатление.
За цветовете използвам от боите от "Аркомерс". На последната торта зеленото е смесено с жълто. Цвета стана в пъти по-приятен от стандартно зелено  Mr. Green

# 53
  • Мнения: 243
Няма да казваш на никой за топката! Joy А пък ми свърши и мод. маса и ми се моташе само едно топче оцветено в кафяво и виж как съм я закърпила ..... Hug

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Няма да казваш на никой за топката! Joy А пък ми свърши и мод. маса и ми се моташе само едно топче оцветено в кафяво и виж как съм я закърпила ..... Hug
Обаждай се друг път ако закъсаш. Винаги имам поне 500-600 грама бяла и 4-5 пакетчета по стотина грама оцветени остатъци. На този етап обикновенно бързам да си купувам новата кофа, че знам ли кога ще ме изненада някой с поръчка  Wink

# 55
  • у дома
  • Мнения: 1 581
здравейте момичета  Hug  bouquet

van4ееe
, шахЪт е номер 1, поздравления  smile3501 амбицираш ме някой ден да опитам, да видим дали ще успея да се справя  Laughing Mr. Green
natalyna и тази украса я направи за 30 минути  Shocked на мен и половин ден няма да стигне  Crazy много вкусно изглежда всичко  Hug  bouquet
ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ за библиотеката и труда по нея на теб и всички, които са помогнали с линкове и прочие  newsm20 newsm51
penguin, много ми харесва тортичката  Hug Честит Рожден Ден   bouquet само комбинацията от цветове малко ме стряска  Crazy Mr. Green
Porsha, страхотна е  Hug  bouquet а пък, ако си футболен фен и особено, ако Ман Юнайтед ти е МНОГО любим отбор като мен, признавам си без бой  Mr. Green ще забележиш омотването на шестоъгълници и петоъгълници, НО ще се направиш, че не ги виждаш  Hug
ето и обещаните елементи стъпка по стъпка на щърковата торта ТУК, под снимките съм написала кое какво е  Peace

# 56
  • Мнения: 389
момичета много  ви Благодаря за пожеланията ето и малко снимки с рожденика
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=207710&pid=6748755&lp=-8446
тортата е с готови платки,крема на танита  а от горе трябваше да направя шоко фондан, но вместо захар сложих масло и после осъзнах че нещо не е както трябва и побързах да го залея направо .Използвах черен шоколад незнам как се казваше ,но беше на промоция в Т маркет / за 69ст./
страхотни торти видях,ще ме извинявате ,но не  споменавам поименно за да не пропусна някой,че вече съм  Rolling Eyes

# 57
  • Мнения: 2 039
Момичета, като абсолютно начинаеща имам 2 въпроса:
1.От къде се купуват бои за оцветяване на марципана?
2.Този марципан Варна продава ли се готов?
Предварително благодаря   bouquet

# 58
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Момичета, като абсолютно начинаеща имам 2 въпроса:
1.От къде се купуват бои за оцветяване на марципана?
2.Този марципан Варна продава ли се готов?
Предварително благодаря   bouquet

Здравей LEI!

1. Погледни на първа страница -там има адреси на магазини със сладкарски консумативи. Друг вариант е, да използваш бои за яйца на които е написано че стават и за сладкарски цели. И още една възможност да се примолиш в някой сладкарски цех, ако може да ти продадат.

2. Марципан "Варна" не се купува - приготвяме си го само. Рецептата е пак на 1 страница.

Успех!

Момичета благодаря за милите думи!

penguin, много сладка торта!
Porsha - много добър трансфер и изпълнение на тортата. За огледалното писане - може да си "флипнеш"(обърнеш огледално) картинката в някоя програмка преди да разпечаташ - по-лесно ще е !

# 59
  • у дома
  • Мнения: 1 581
van4eeeeeeeeee, помооооооооооооощ  Praynig Praynig Praynig

резнах малко парченце от карамеленото тесто
за няколко секунди в микровелето, после размесване с малко мазнина и разточване
на вкус е мама-мия  Crazy ама стои малко ронливо  newsm78 newsm78 ко да го правя?!  Thinking

иначе разточих, изрязах едно дърво, увих с фолио и го сложих в хлодилника, да видим дали ще стегне  newsm78 или трябва да го сложа извън хладилника да изсъхва, а де?!  newsm78 newsm78

ха сега като спец, казвай как да го спасявам да не е ронливо и как да съхнат/втвърдяват фигурите  Mr. Green  Praynig   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт