Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 44

  • 55 731
  • 292
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 324
Момичета, мисля да направя блатовете за тортата на Мая (орехови и пандишпанови) три дни преди да сглобявам тортата. В хладилник ли да ги съхраня или може само да ги увия с фолио?

За показаните красоти тук и в Предизвикателството - свалям ви шапка, невероятни са уменията ви!  newsm20

# 61
  • Мнения: 2 039
Момичета, като абсолютно начинаеща имам 2 въпроса:
1.От къде се купуват бои за оцветяване на марципана?
2.Този марципан Варна продава ли се готов?
Предварително благодаря   bouquet

Здравей LEI!

1. Погледни на първа страница -там има адреси на магазини със сладкарски консумативи. Друг вариант е, да използваш бои за яйца на които е написано че стават и за сладкарски цели. И още една възможност да се примолиш в някой сладкарски цех, ако може да ти продадат.

2. Марципан "Варна" не се купува - приготвяме си го само. Рецептата е пак на 1 страница.

Успех!

Момичета благодаря за милите думи!

penguin, много сладка торта!
Porsha - много добър трансфер и изпълнение на тортата. За огледалното писане - може да си "флипнеш"(обърнеш огледално) картинката в някоя програмка преди да разпечаташ - по-лесно ще е !

Сърдечно ти благодаря, искам да направя сама тортата за рожденния ден на сина ми, ще ми е за първи път, дано стане! Ще ползвам готови блатове, кремът ти Рафаело и отгоре-марципан  Peace  bouquet

# 62
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Момичета с какво да гланцирам фондана. Успях да го сложа на тортата ама искам да го гланцирам.
 

# 63
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Момичета с какво да гланцирам фондана. Успях да го сложа на тортата ама искам да го гланцирам.
 

аз мажа с мед разтворен в малко водичка, други мажат с водка или ракийка, кото има  Mr. Green  Peace

# 64
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Ето и тортата. Не можах да дочакам да ми кажете с какво да я намажа и си остана така
 http://www.megita.snimka.bg/album.php?album_id=154888&pid=67 … 9742&lp=-2586
 http://www.megita.snimka.bg/album.php?album_id=154888&pid=67 … 9755&lp=-2576

 А ето и какво и се случи само докато я свалих до децата  Mr. Green
 http://www.megita.snimka.bg/album.php?album_id=154888&pid=67 … 9758&lp=-2576

 Блата е пандишпанов ама с двойна смес, крема е
 Крем Рафаело (natalyna) Добавих само и кафяв шоколад и понеже не го настъргах на ренде а го накълцах в блендера стана на супер малки топченца които се топяха в устата и стана доста сполучливо.

# 65
  • Мнения: 668
Отчитам се набързо, че много зверски ми се спи! Последната засега тортичка - за рождения ден на Виктория.



Ето трансфера отблизо:



Повече снимки - Тук.

Блатовете са пандишпанови, сиропирани със захарен сироп. Крема е пудингово-маслен, с добавена сметана. М/у първия и втория блат има банани, а м/у втория и третия праскови. Както винаги се изложих, ама след 1:30ч не бях адекватна, и надписа ми стана изключително грозен. Важното е, че детето одобри, а това е най-важното за мен. В момента не захапвам да пиша нищо повече. Смятам да си дам почивка поне за месец.
Лека нощ.

Мегита
- тортата е много сладичка, браво на теб.

 Simple Smile

# 66
  • Мнения: 1 271
Страхотии....
Нат, абе какви 30 минути? Ти направи такава украса само за 30 мин?   #Crazy Шапка ти свалям.Много е красива тортичката.Ама и Тирамисуто си го бива!Аз повече си харесвам семплите торти и май Тирамисуто ми легна така на сърчице.  Heart Eyes
Майко, мила, много обичам Тирамису-чак и като сладолед го ям.   Blush
thedragonbg , трансфера ти е станал много добре.Как го прави с масло или шоколад? Така като гледам има доста финни линии, много ли е трудно?Аз до сега не съм правила такова нещо, иска ми се да опитам, винаги рисувам.
Синеочке, доколкото разбрах( ще ме извиняваш, ама съм много зле с паметта напоследък) има карамелизиран шоколад в това тестенце-така ли е?Според мен където има карамел-ще се рони.Няма начин, просто структората на захарта е такава.
Аз от къде го знам-при варения фондан, ако пропуснеш момента температаурата да надвиши 112 градуса, захарта започва да се карамелизира-от там нататък няма нужда да си хабиш другите продукти-просто карамела го втвърдява и после нищо не помага.Пробвала съм какво ли е, само с вода, като се примеси става добре за малко и после пак-камък-ронлив.
Пингвинче, тортичката е станала много добре.Поздравления!   bouquet
Порша, объркана, не объркана топката, хваща окото.А пък цялата торта е направо удар в десятката за фен!Много добре е станала.Цялостната аранжировка е много добре подбрана.   bouquet Много ми хареса!
Ванче..., майко мила!Айде да ми дойдеш на гости да ме научиш да правя и аз шах.Предлагам море на корем  Joy Перфектен.Направо като излязъл от магазина.Много стилни фигури.Имам молба, ако не е късно да снимаш как правиш кончето и от другата седмица и аз ще се топя в шоколад за фигури за шах!  Mr. Green

# 67
  • Мнения: 1 965
blueeye® - Помощ, ама тихо викаш.... Едни гости ми дойдоха набързо и забравиха да си тръгнат до 2 часа нощес...
Знам ли какво да ти кажа? То това карамеленото си е твой патент..... silrai ти е казала това, което аз щях да кажа като предположение. Като гледам второто топче - гладко ми се вижда, отпечатъците от пръстите добре стоят. Ако е "малко" ронливо, би трябвало да се справиш.... Мисля си, че ако го бръмнеш в МВ, ще се  разтопи тоя карамел вътре и ще стане една лепкава история..... Тоест - според мен не е добра идея.......... newsm78. Точно се чудех какъв е  тоя Шнауцер  с краката нагоре, дето си го изрязала. То било дърво... В едър план, обаче е супер. Така както си го завила с найлонче обаче, ще изсъхне за Нова Година. Ръсни си малко нишестенце, сложи го пак така легнало и го остави открито, само с една тъничка салфетка отгоре. Като изсъхне достатъчно, го обърни от другата страна. И като прецениш че вече е  достатъчно сухо, го изправи. Но някъде на открито. В хладилника - нищо няма да стане. Ако ползваш олио при фигури /за ръцете, да не лепне/, знай че леко се размеква материала от него. Айде докладвай какво си сътворила от вчера до днес....
Пингвинче - Чудесна тортичка.....
Мегита - Браво! Идеално си се справила.
Драконче..... страхотен трансфер. Ама, казах ти да не трепериш толкова от притеснения. Понакъдрила си линийките.... Това е шега..... Цял майсторлък си е да направиш тънички линийки. Аз не мога..... Супер е мацето. Разкажи за това хубаво розово.... и в крайна сметка на кой крем се спря?
Нат - Признавам те за ударник на м. Август.... Тая чиния...... ако ми падне......  newsm22
silrai - Още не съм направила коня. Ще снимам разбира се, само да се получи номера и да е успешен експеримента. Че са ми се завъртяли няколко варианта и да видим кой ще е успешен. Но при всички случаи, ще бъде някаква отливка.... Не мога да моделирам 4 коня  и това си е.... Почвай го шахчето. Много е забавно, и лесно. Уцелиш ли материала да е гладък и добре умесен.... останалото е веселба.  Можеш да пробваш ето с ТОЗИ комплект. Добре  е, а???? Joy А мъжът ми си поръча ТОЗИnewsm53

# 68
  • Мнения: 9 735

И на мен  ми харесва дори! Браво, добър вкус!

# 69
  • Мнения: 2 282
Момичета, невероятни торти!
Пепи, моля за разрешение да копирам на воля! Страхотна е, а и никога няма да докарам такива цветове или общ вид!
Покахонтас, прекрасна торта, имала си много щастлив рожденик!
Ванче, още един невероятен шах! Ей, голяма работа си! И да ти кажа - вечно ще съм ти благодарна, че ме зариби да работя с шоколад. Толкова по-лесно и вкусно... само малко скъпичко, ама не се оплаквам Wink
Асти, рускинята е убийствена. Но според мен рускините няма какво да се обиждат, това си е типична посаклива девойка  Wink
Пингвинче, много добро начало, десетки пъти по-добро от моето Simple Smile
Порша, Драконче, чудесна работа!
А на Мегита се пооблизвах яко на тортичката....

Пък аз с ваша помощ спечелих конкурса за снимка - награда на публиката  Grinning
Ето, да се почерпите:

А пък за да видите реалния размер, ето една папарашка снимка.

За първи път ми се пресече крема, хем бях сложила вътре сума ти качествени и вкусни неща, затова накрая я направих точно по рецептата на Лео - квасена сметана със шоколад и желатин и банани - лесно и без възможност да се издъни нещо посредн нощите. Отгоре е шоколадово покритие - вкусноооооо Simple Smile

# 70
  • Мнения: 4 358
Синеочке - няма как да не се хареса Щърка Wink
Ванче удивлявам се на скулптурските ти възможности.Ха сега почвай това дето мъжа ти го е харесал Wink Laughing
Нат - честито на дядото.А за 100 год. юбилей оше по голяма доза торти на му спретнеш на човека Hug
Пингвинче - да си жива и здрава.Чудесна ти е тортичката  bouquet
Порша - и твоята, и твоята Peace
Покахонтас - много сладко семейктво сте Heart Eyes.Пу, Пу....
Мегита - ей нетърпеливке Wink, а децата само как са я нападнали тая торта.Гаранция за твоя успех Peace
Драконче - колко торти и направи на Вики?.Браво на тебе.Чудесен ти е станал трансфера.На мен тази техника ми е страшно трудна.
Облаче - къде ги този тия цици бе.Гледам и дечица има край тебе.Може ли така.... Wink Супер са станали Peace
Аз правих само една семпла та семпла бисквитена торта.Поръчка на любимия. Ядяло му се нещо просто hahaha

# 71
  • Мнения: 1 965
Облачеееееееееееееее - Така не сме се разбрали.....Една нещастна папарашка снимка само.... Е, може ли такова нещо.... Спечелила била няк`ва награда.... така и не разбрах за снимка или за торта е обаче..... newsm78. Айде ако обичаш, един кратък и делови репортаж. Какво е това нещо..... Вижте ми циците.... спечелих награда.... айде чао..... що за възпитание, питам аз........ Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Бъни, обещах му на любимия че ще му разчертая дъска долу на паркинга, а пък той да си провежда кастинга, да си събира "фигурите", да си ги строява, нарежда, разрежда, прережда.... и после да си играе  колкото си иска ..... да го видим с 32 парчета какво ще прави.....  smile3508 Не е малък,  да се оправя.....  Whistling

# 72
  • Мнения: 2 282
Ванчееее, въх, че ме насоли!
Искаш да кажеш, че не си гласувала за мен?  Twisted Evil ето тук спечелих, снимката с играта на туистър (1вата на седмия ред, пише Александра Францева).
А тортата беше специално за Кърмаческия Хепънинг във Варна - по идея на Сладка Хапка Hug, която прави вече поне 2 пъти от хубава по-хубава торта цици за центъра на събитията. Използвах най-големите купи, които намерих, отидоха 9 шоколада за покриване и отгоре на всичко във вестниците писаха за нея (те дори понятие си нямат колко често срещана в нашияфорум е торта цици). Вярно е, изчезна за секунди. Мнооого дълги секунди, в които стоях на колене и режех двете цици на обидно малки парченца, притисната от всички страни от 2-8 годишни момиченца и момченца. А нали знаете колко трудно е да се реже кръгла торта, камо ли на малки парченца.... но пък е невероятно запомнящо се усещане.

Което пък ме подсети за въпроса - искали ли са ви документ (сертификат) за тортата другаде, освен в детските градини?

# 73
raya_usa   ето какво направих по въпроса със снимките
http://vania1305.multiply.com/photos/album/3/3
Надявам се от тук да се отваря за всички. Останалота продължавам да го разучавам. И съжалявам, че чак сега, но нали ви казах, че в петък отпътувахме и едва сега съм на линия.
silrai    Не се притеснявай ! Има какво да се желае от мен и всеки коментар на творенията ми приемам не като критика, а като съвет и разбира се всеки тъкъв ме праща една крачка напред в тия майсторлъци.
Бъни   от сума ти и време "меля " на моичкия да вземе да оправи мазата, за да складираме някои щуротии и кашонни вътре и това разбира се не се случваше и като се запалих по тортите взех, че разкъсах всички кашони и ги подготвих за подноси.
Специално това е кутията от един кантар - вътре е даже морската пяна, която служи да уплътни, да не шава нещото вътре.
Но срешнах трудности и то след като настаних тортата отгоре. Понеже въпросния уплътнител е само по краищата като сложих тортата отгоре в средата потъна и се наложи да подпъхна отдолу една тавичка, за да държи по здраво. Всички подложки - кашончета естествено са увити във фолио. Ами май това е - дано съм обяснила ясно. Аааааааааа и вече ми я взеха - като подарих тортата - не си поисках "кашончето" - ще измисля друго Wink

# 74
  • Мнения: 4 358
Облаче прослави се ти. Я гледа.....ти. Браво, Браво.
Инициативата е чудесна  Peace

Общи условия

Активация на акаунт