дупето ни е изприщено

  • 7 083
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз мазах с какво ли не-нищо не помагаше.Тогава една приятелка ни препоръча пудра за дупе-оттогава нямаме проблем

# 16
  • Мнения: 4 753
Мий дупето с водичка, преди всяка смяна на памперса, подсушавай с тензух и оставяй бебо по голо дупе... Може да обуваш гащички, за да не пикае наоколо, но трябва да се заредиш с повече бройки и да сменяваш на всяко пишкане... Преди да сложиш нов памперс, може да мажеш дупето с бебешко олио, та урината да не допира бебешката кожа, а да се стича по нея...
Пъпките по вратлето, според мен, са от топлината...

# 17
  • Мнения: 5 591
 Бани със смрадлика помагат много при подсичане и зачервяване на дупето.

# 18
  • Мнения: 200
Възползвай се от лятото и оставяи дупето по често без пелените! Бани със солена вода, ще помогне на кожата да се по изпече. Но не сега при зачервено дупе Peace

# 19
  • Мнения: 1 554
Izviniavai za latinicata.

Vijdam che si ot Kavarna, mojesh ot Varna apteka "Popova" na ylica 27 july da si kupish krem protiv podsichane, te go proizvejdat stryva niakude kum 3 lv na nas mnogo ni pomogna.

Аз,ползвам това кремче,много съм доволна цената му е 2 лв Peace

# 20
  • Мнения: 117
Провери да не го претопляш с дрешките или завивкити по време на сън. Тридерма ще премахне бързо обрива  на врата, но той е кортикостероид. Провери дрешките, да няма някоя, която да дразни вратлето.

# 21
  • Мнения: 20
Благодаря Ви на всички !То по принцип когато сме си в къщи той е винаги голичък,в смисъл оставям го само по памперс-използвам памперси на pampers.Вече неизползвам мокри кърпички,измивам го само с вода и го оставям голичък.Дупето почти се изчисти,но вратлето си остава зачервено ,ще видим какво ще каже дерматолога.В тази вразка някой да ми препорача дерматолог, че в Каварна няма такъв.

# 22
  • Мнения: 4 447
Не знам колко сте големи, но пробвай да го подържиш
повече време без памерс, да видиш дали ще намалее... Thinking

# 23
  • Мнения: 20
На месец и половина сме.Когато сменявам памперса го оставям да постои голичък доста време,но ще видим какво ще каже дерматолога утре.Явно сме с по-чувствителна кожа.

# 24
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами щом и ти, и бебето имате един и същи проблем, виж какво е общото, което ползвате...

# 25
  • Мнения: 117
Прегледай дрешките, праха за пране на нас след такъв обривна ни лепнаха АБКМ, което само ми усложни живота 6 месеца, но се оказа че е претопляне. Опитай с гладене на дрехите след пране няколко седмици, малки сте и може просто да сте с по чувствителна кожа. Да не го обличаш много навън, обрива на врата като се появи не изчезва веднага и създава усещане за проблем.

Последна редакция: вт, 05 авг 2008, 14:22 от lamby

# 26
  • Мнения: 2 197
На колко човека е въпросното дупе? Доколкото знам въпросната част от човешкото тяло категорично не изисква множествено число.

# 27
  • Мнения: 76
Ние ползваме правен крем от аптека в един съседен град и да ти кажа премахва всичко само с едно намазване. Дори скоро се наложи да дам на приятелка, чието дете е с атопичен дерматит и му се беше изринало дупето - и при него подейства. Относно Тридерма - имам приятелка дерматолог и тя ме предупреди, че това е един от най-силните кортикостероиди с много странични ефекти, а педиатрите си умират да го изписват. Има много други по-добри лекарства от него.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 809
Аз ползвах какво ли не за дупето на моята дъщеря. Имаше страхотен обрив и не мина повече от месец. Мазах и Мустела, Себамед, Бочко, Здраве и какво ли още не пробвах даже вече не помня, но дори след консултация мазах и с кортизонов крем и от него също не мина. В момента, в който започнах с една бебешка пудра и се изчисти страхотно. От тогава вече месец няма проблеми. Има много майки и лекари, които са против пудрата. Може би затова последно пробвахме с нея и ефекта беше поразителен. Нищо не пречи да опиташ и ти. Пожелавам ти успех, дано се оправи бързо.

# 29
  • Мнения: 228
Ами и ние като Меггие пробвахме всичко,но при нас пък помогна само мас,колкото и да не вярвах в бнабени деветини.До скоро само това ползвах,а от скоро (лятото) мажа само с лосиона за тяло.Това за дупето,а за шийката с какъв крем,лосион мажеш,ние се изривахме от Мустелата за лице.И сега съм на Адерма козметика и лосион и душ гелче/щампоан за къпане.

Общи условия

Активация на акаунт