дупето ни е изприщено

  • 7 086
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 617
На Криси дупето му така се беше изринало направо гнойни пъпчици бяха станали. Водехме го на дерматолог и ни изписа крема на Мустела против подсичане. Ефект нямаше!! Единственото което му помогна е да му слагам пудра след смяната на памперса. Явно от жегата се запотяват, а пудрата обира влагата. Опитай поне няма да навреди!!

# 31
  • София-Света Троица
  • Мнения: 207
Оставяй дупето да подиша преди всяка смяна на памперса поне по 10 мин.,както и измивай  само с вода(не ползвай мокри кърпички).Според мен кремовете за подсичане на Себамед и Мустела са много добри и мисля че ще ти свършат работа . Peace
Peace

# 32
Zdraveite krasivi mami!Ako moga i az s ne6to da vi bada polezna.Da6terq mi e ve4e na 14 godini,a sega 4akam drugo bebenze i sam mnogo 6tastliva.Cheta vi s golqm interes.A eto i moqt opit s porasnalata mi da6terq.Kato bebe, be6e postoqnno s za4erveno dupenze.Ni6to ne i pomaga6e.To togava ima6e samo edin Penaten i edin Bo4ko,mislq se kazva6e.Ta zapo4nax da vqra tetra.Prezejdax i s otvarata q izmivax.Ve4er predi san na 4isto dupe nalagax listata ot tetra,i si i slagax pampersa.Sutrita dupenzeto si be6e beli4ko bez gram za4ervqvane.Drugoto ot koeto sam bila dovolna e edin bql mexlem.Taka si pi6e na etiketa.Koito  jivee v raiona na Trqvna....prodavat go na Etara.Zarejdala sam se s nego za 2-3 godini ,i v xladilnika.Neveroqten e.Dano sam vi bila polezna

# 33
  • Мнения: 50
Пъпките по вратлето според мен са от полината .
Отностно пъпките по дупето , преди слагането на др. памперс измивай дупето с водичка и анти бактериален сапун и оставей бебчо за малко по голо дупе и после намазвай пъките с " Пинатен " крем . Това помагаше на моя син когато беше бебе .  Hug

# 34
  • Мнения: 71
На малкия му помогна едно кремче, което също се приготвя в аптека. На кутийката пише "Крем против подсичане". Правят го в аптека Валя Денчева (дано не бъркам името) - намира се точно срещу входа на Окръжна болница във Варна на първия етаж на блока, който е на кръстовището на ул. Пирин.
Здравейте.Моето бебе има същият проблем-на 9 мес. е и от 2 седмици дупето и е изприщено и зачервено-мазах с какво ли не,но нищо не помага.Видях от тук,че препоръчвате този крем и помолих съпругът ми,който е във Варна в момента да го потърси и купи,но са му казали че се приготвя само срещу рецепта от лекар.Та въпросът ми е:Наистина ли е така или аз нещо не съм му казала както трябва и съответно са му отговорили за друг вид крем?Благодаря Ви.  bouquet

# 35
  • София
  • Мнения: 3 524
аз се присъединявам към съвета за по-добре подсушено дупе и по възможност да избегнеш мокрите кърпички. аз ползвах до скоро крема против подсичане на мустела, сега съм на бочко и съм доволна и от двата. Peace
в един много зачервен "момент", на коко му помогна имазол. Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 39 770
С Алекс за сега нямам проблем. С Дияна обаче беше ад. Нищо не помагаше. Последно май я мазах или с фуксин или пиоктанин, или цинкова паста. Миене на дупето само с вода, и сваляне на памперса.

# 37
  • Мнения: 728
На малкия му помогна едно кремче, което също се приготвя в аптека. На кутийката пише "Крем против подсичане". Правят го в аптека Валя Денчева (дано не бъркам името) - намира се точно срещу входа на Окръжна болница във Варна на първия етаж на блока, който е на кръстовището на ул. Пирин.
Здравейте.Моето бебе има същият проблем-на 9 мес. е и от 2 седмици дупето и е изприщено и зачервено-мазах с какво ли не,но нищо не помага.Видях от тук,че препоръчвате този крем и помолих съпругът ми,който е във Варна в момента да го потърси и купи,но са му казали че се приготвя само срещу рецепта от лекар.Та въпросът ми е:Наистина ли е така или аз нещо не съм му казала както трябва и съответно са му отговорили за друг вид крем?Благодаря Ви.  bouquet

Кремчето ми го даде приятелка, ще я питам и ще отговоря.

# 38
  • Мнения: 728
На малкия му помогна едно кремче, което също се приготвя в аптека. На кутийката пише "Крем против подсичане". Правят го в аптека Валя Денчева (дано не бъркам името) - намира се точно срещу входа на Окръжна болница във Варна на първия етаж на блока, който е на кръстовището на ул. Пирин.
Здравейте.Моето бебе има същият проблем-на 9 мес. е и от 2 седмици дупето и е изприщено и зачервено-мазах с какво ли не,но нищо не помага.Видях от тук,че препоръчвате този крем и помолих съпругът ми,който е във Варна в момента да го потърси и купи,но са му казали че се приготвя само срещу рецепта от лекар.Та въпросът ми е:Наистина ли е така или аз нещо не съм му казала както трябва и съответно са му отговорили за друг вид крем?Благодаря Ви.  bouquet

Кремчето ми го даде приятелка, ще я питам и ще отговоря.

С много голямо закъснение, но все пак отговарям - кремът е без рецепта. На приятелката ми мъжът й ходил да го купи и имало направо готов, така че даже не се чака на място да се приготви. За ориентир - цената е 4.65 лв.

# 39
  • Мнения: 3 069
Козметика не помага при такива случаи.
Мазала съм с Дефламол, Дактакорт, Гентамицин маз и Адвантан.
Не всичко това на куп разбира се Peace

# 40
  • Мнения: 4 784
Веднъж дупето на Коко се зачерви. Помогна ни Бейбитан и Судокрем. И отказ от Памперс.
Все пак консултирай се с дерматолог.

# 41
  • Мнения: 117
Преди 3-4 седмици дупето на Мишел така беше зачервено, че тя се дереше от рев. Няколко дни не я миех с вода от чешмата, защото реших че може от хлора в нея да става това зачервяване. Сварих си смрадлика и с памуче й измивах дупето. Разреждах 1:1 с преварена вода и имаше ефект Wink Като измиеш дупето остави без памперс известно време. Много помогнаха на нас тези процедури. Също така бях взела няколко крема, които редувах. Мажех с Пенатен, на другото преобуване със Павлодерм, а после със Здраве и после пак така Grinning

# 42
  • Мнения: 20
Ох то дупето го оправих.Оказа се,че има себорея .До вчера лежахме в университетска болница във Варна заради ларингиален стридор - не ми стига това ,че имаме спазми и повръщаме ами и това сега.Та там една сестра ни даде едно кремче и се оправи бебо.С баткото не съм имала никакве проблеми,но с малкия започнахме още от първия месец да ходим по болници и незнам вече какво да правя.

# 43
  • Мнения: 71
На малкия му помогна едно кремче, което също се приготвя в аптека. На кутийката пише "Крем против подсичане". Правят го в аптека Валя Денчева (дано не бъркам името) - намира се точно срещу входа на Окръжна болница във Варна на първия етаж на блока, който е на кръстовището на ул. Пирин.
Здравейте.Моето бебе има същият проблем-на 9 мес. е и от 2 седмици дупето и е изприщено и зачервено-мазах с какво ли не,но нищо не помага.Видях от тук,че препоръчвате този крем и помолих съпругът ми,който е във Варна в момента да го потърси и купи,но са му казали че се приготвя само срещу рецепта от лекар.Та въпросът ми е:Наистина ли е така или аз нещо не съм му казала както трябва и съответно са му отговорили за друг вид крем?Благодаря Ви.  bouquet

Кремчето ми го даде приятелка, ще я питам и ще отговоря.

С много голямо закъснение, но все пак отговарям - кремът е без рецепта. На приятелката ми мъжът й ходил да го купи и имало направо готов, така че даже не се чака на място да се приготви. За ориентир - цената е 4.65 лв.
Благодаря много.  bouquet

# 44
  • Мнения: 393
Оставяй дупето да подиша преди всяка смяна на памперса поне по 10 мин.,както и измивай  само с вода(не ползвай мокри кърпички).Според мен кремовете за подсичане на Себамед и Мустела са много добри и мисля че ще ти свършат работа . Peace
Peace  Peace

Общи условия

Активация на акаунт