към майките- как сте с нервите?

  • 3 944
  • 78
  •   1
Отговори
# 45
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
   Не съм добре с нервите,но месеците след раждането бяха кошмарни,така,че сега определено се сдържам повече.Синът ми има слабост към водата и когато си поиска шишето ,то е за да пие мъничко,а другото да го излее върху себе си.Естествено повече му харесват бутилките от мин.вода,защото се изливат по-лесно.И аз като feel_u чакам да дойде обед,за да заспи,след това вечерта........

# 46
  • София
  • Мнения: 1 735
Всяка вечер са такива истерии/от 17 до 21ч/,че и двамата с мъжа ми сме в нервна криза,а аз и няколко пъти през деня.Понякога цялата треперя.И това с броенето не върши работа.Преди излизах за малко от стаята,но започват такива ревове/ по-точно дране /,че още повече се изнервям.Но какво да се прави-ще мине и този период.Все пак това е моето дете и трябва да дам всичко от себе си /даже и нервичките си/ Mr. Green

# 47
  • Мнения: 2 131
Аз все по-сериозно обмислям варианта през октомври да се върна на работа, именно поради тази причина. Алекс е доста палав, но сега поне излизаме навън. Не мога да си представя да се затворим двамата зимата у дома. Да ми е жив и здрав, много е жизнен и палав, но пък аз се изнервям, което неизменно се отразява в един момент и върху него. А това не е редно.

# 48
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
А бе опитвам се да съм по-добре!  Peace

# 49
  • Мнения: 3 929

Наистина на 3 години се пооправят нещата  Peace

Вече виждаш едно социализирано човече, което с любовта си (умее да я показва) ти се отблагодарява за търпението и вниманието, което си му отдавал и сякаш е забравило, колко си била нервна и си си го изкарвала на него...

Ти си в най-трудния период, но вярвай, че детето ти е добро и заедно ще преодолеете тези кризи!  Hug
Абсолютно на същото мнение съм. Поне засега, колкото повече расте, толкова по-лесно ми е да го гледам. Определено околните - свекърва ми, свекър ми, етърва ми, понякога и майка ми повече ме изнервят с постоянните си съвети, намеса във възпитанието, отколкото синът ми.
В такива моменти най-добре ми действа писането тук, във форума.

# 50
  • Мнения: 1 586
На моменти направо изперквам......... CrazyМалкият е като фурия, включва печката, пуска пералнята,рови в боклука,подрежда хладилника......... Crazy а напоследък е много изнервен, все се тръшка и хленчи........абе направо разкош Mr. Green Сега тръгна на ясла и дано му хареса и свикне , че иначе сам за лудницата направо Mr. Green Whistling

# 51
  • Мнения: 958
Аз пък нямам проблем с нервите, засега.
Никога не бих се нервирала на детето, мисля, че тя би усетила.
От както се е родила една нощ не е спала спокойно. То не бяха колики, рефлукс, нервно стомахче.
Става по 10 пъти на нощ, приспиваме се на ръце, само напослеък почна да спи в креватче. Разнасяли сме се часове наред, обаче никога не съм се нервирала. Уморена съм много, но не и нервирана.
Мъжа ми понякога измърморва, че детето нарочно го прави  hahaha
Вече съм на работа, продължавам да не спя, сякаш свикнах. Бях пратила детето за 10 дена на село, наспивах се за 4 часа. И толкова ми липсваше, че предпочитам да не спя още една година от колкото да се отделям от нея.
Белите, които прави не ме дразнят, гледам да не я изпускам от поглед, и честно казано съм зарязала всичко останало.
Не готвя, помагат ми за чистенето и това е. Нерви бих си изпуснала пред всеки друг, но не и пред детето  Naughty

# 52
  • Мнения: 259
 От както се върнах на работа с нервите съм малко по-добре, въпреки че наваксвам вечер и през почивните дни.

# 53
А това с опънатите нерви, как е при половинките??? На мен ми изплува една картинка пред очите, че дано да не става.... ако и таткото откачи или пък по-лошо: да допринася да се изнервям  #Shocked

# 54
  • Мнения: 2 757
Аз пък нямам проблем с нервите, засега.
Никога не бих се нервирала на детето, мисля, че тя би усетила.
От както се е родила една нощ не е спала спокойно. То не бяха колики, рефлукс, нервно стомахче.
Става по 10 пъти на нощ, приспиваме се на ръце, само напослеък почна да спи в креватче. Разнасяли сме се часове наред, обаче никога не съм се нервирала. Уморена съм много, но не и нервирана.
Мъжа ми понякога измърморва, че детето нарочно го прави  hahaha
Вече съм на работа, продължавам да не спя, сякаш свикнах. Бях пратила детето за 10 дена на село, наспивах се за 4 часа. И толкова ми липсваше, че предпочитам да не спя още една година от колкото да се отделям от нея.
Белите, които прави не ме дразнят, гледам да не я изпускам от поглед, и честно казано съм зарязала всичко останало.
Не готвя, помагат ми за чистенето и това е. Нерви бих си изпуснала пред всеки друг, но не и пред детето  Naughty

Явно имаш по-високи лимити на поносимост и бебето ти не ги е прескочило. Ама не е късно това да се случи, така че хич не се заричай, че няма никога да си позволиш да се изпуснеш пред детето. Еле ако се обзаведеш с второ в близко бъдеще направо ти го гарантирам. А да се спи по 4 часа системно е прекалено малко и ти дори да не го усещаш то ти се трупа и те съсипва. Аз още не мога да се възстановя от дългите месеци неспане и едва ли някога ще се случи - мозъкът се уврежда необратимо, да не говорим за ускореното състаряване. Така че, дори да си си внушила, че не ти пречи неспането, имай предвид, че не е съвсем така и си помисли дали има смисъл зорлям да се мъчиш ако има вариант да си облекчиш живота. Въпреки че квото и да ти е детето щом е едно все някак си се издържа. Ама като са повече и все в бебешка възраст и все проблемни, тогава най-добрият вариант е да се отървеш само с изнервеност  Wink

# 55
  • Мнения: 1 586
Аз пък нямам проблем с нервите, засега.
Никога не бих се нервирала на детето, мисля, че тя би усетила.
От както се е родила една нощ не е спала спокойно. То не бяха колики, рефлукс, нервно стомахче.
Става по 10 пъти на нощ, приспиваме се на ръце, само напослеък почна да спи в креватче. Разнасяли сме се часове наред, обаче никога не съм се нервирала. Уморена съм много, но не и нервирана.
Мъжа ми понякога измърморва, че детето нарочно го прави  hahaha
Вече съм на работа, продължавам да не спя, сякаш свикнах. Бях пратила детето за 10 дена на село, наспивах се за 4 часа. И толкова ми липсваше, че предпочитам да не спя още една година от колкото да се отделям от нея.
Белите, които прави не ме дразнят, гледам да не я изпускам от поглед, и честно казано съм зарязала всичко останало.
Не готвя, помагат ми за чистенето и това е. Нерви бих си изпуснала пред всеки друг, но не и пред детето  Naughty
Ами блазе ти тогава, ти си първата за която чувам .............. Whistling Mr. Green

# 56
  • Мнения: 135
съгласна съм с nikifin Peace

# 57
  • Мнения: 20
Майка винаги ми казваше че съм непукист и че ако всички били като мен невролозите щтели да останат без работа,но май вече не е така.Особено откакто се роди и бебо.По принцип е доста кротичък за сега,но пък в постоянното тичане по баткото и грижите около двамата взех да си изпускам нервите от време навреме.Добре че таткото помага иначе ще изперкам.

# 58
  • Мнения: 537
Ох отскоро и аз изперквам.  Sick По - точно откакто почна да ходи, пипа, тича и хич да не ме слуша. Сега сме и с 2 компютъра и познайте.... #Crazy Както и да й казвам тя си прави каквото знае. Плясна я през ръчичката, тя си мисли че си играем въпреки, че аз съм сериозна. Усещам се, че понякога много се ядосвам и за да не я ударя я занасям в леглото и ходя да пия една вода, да се успокоя... Confused  Не знам занапред как ще е.

# 59
  • Мнения: 1 121
Честно казано била съм и по-добре. Ето пресен пример отпреди около час: говорим си с мъжът ми и за секунди го изпуснах, е, успя диването да бръкне в дамската ми чанта да ми докопа червилото, да отвори капачката и да си завре пръстите вътре Confused веднага видях какво става, тръгнах към него, но докато стигна вече беше успял да си омаже дрехите и да нарисува пода ooooh! а червилото беше скъпо и чисто ново... ама какво да се прави, май ще си купувам ново.

Другият проблем е, че освен белите много се тръшка и реве със страшна сила, ако не стане неговото. Преди малко опищя света, понеже баща му пиеше бира и не му даде да си играе с халбата.

Пакостите мога да понеса, ама постоянното пищене ми идва в повече понякога Tired

Общи условия

Активация на акаунт