към майките- как сте с нервите?

  • 3 961
  • 78
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Хубава тема, накара ме да се замисля, да се посмея...
В началото бях доооста изнервена, определено съм се изпускала пред бебето (тогава), сега също. Като ме хванат бесовете, не мога да изтрая, но забелязвам, че имам напредък...някакъв  Peace Мисля си повече, как иска да види, да пипне, да изучи всичко, затова доколкото мога го оставям, а го наблюдавам. Но нощно време ако не е спокоен и не можем и ние да спим направо пощурявам. Иначе не мога да се оплача от неспане, защото той си спи добре. В общи линии се старая да се науча на търпение, но...като се размрънка, разскрибуца- полудявам. Аз по принцип не трая много на високи децибели и шумове, та се изнервям. Опитвам се понякога да се абстрахирам някак си, повтарям си, че не ме дразни и така..

# 61
  • Мнения: 11 021
По-добре никога не съм била. Simple Smile По принцип съм нервен човек, но откакто родих, съм странно спокойна, чак се учудвам на себе си. Все пак да уточня, че съм с едно дете, ако бяха повече, сигурно нямаше да пиша точно това. ooooh!

# 62
  • Мнения: 175
О не се притеснявай,всички сме така.
Мъжът ми иска вече второ,ама аз му казах,че по-скоро ще си взема багажа и ще ходя в лудницата.
И моят син стана голям калпазан.
От сутринта като се почна-5 пъти влезна във фурната като преди това забележете- я включва на 300 градуса.
После поля цветята с олио и оцет,изсипа си една чаша сок върху себе си-това всичко стана до 9 сутринта.
Аз даже някой път пия по една валерианка за да се успокоя.
Как чакам само февруари да се върна на работа само аз си знам.

Сладур,направо ме смая LaughingАз още не съм станала мама,но се подготвям психически,което разбира се не е възможно,защото наистина не знам какво ме чака. Иначе засега хормоните ми се отразяват благоприятно.Даже мъжът ми каза,че откакто съм забременяла съм станала човек Laughing

# 63
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 448
Доскоро бях много добре, търпях му всичките глезотии, някак си го обяснявах с това, че е малък и аз съм целия му свят. Но колкото повече пораства и виждам, че ме разбира какво говоря, а не изпълнява и прави нарочно обратното или пъкл започва да си бърка в гърлото, за да повръща ако не стане на неговвото, толкова повече ставам зле с нервите - и шамарки има понякога, и караници....

# 64
  • Мнения: 4 629
Аз разпускам докато спи  Grinning Спирам да мисля за това какво е направил през деня и колко ме е ядосал. И така имам мира до сутринта.

Ама ти като казваш, че и не можеш да спиш дори  newsm78 Ако дълго време продължава така се консултирай със специалист.

То сигурно се е получило при теб вече верижна реакция през деня детето те изнервя, вечер не можеш да спиш и ставаш още по-нервна, сутрин започваш с вече опънати нерви и т.н. Трябва да направиш нещо да го разкъсаш този омагЙосан кръг. Няма ли кой да ти помага с детето? Поне за няколко часа на ден? Ако има - възползвай се и преави нещо, което те отпуска

# 65
  • София
  • Мнения: 3 099
Впрягаш някой за домашните задължения, а детето - гледачка, ясла или някоя баба. Инак лудостта е почти сигурна.

# 66
  • Мнения: 958
Да не се похвали човек.
Може би сте прави, снощи малката, замалко да ме изкара от нерви. Никога не съм си го позволявала досега  Embarassed
Ама диването тича до 23ч. като лудо, пищеше, отваряше всички шкафове наред. Не знам какво и стана.
Тръшкаше се и не иска да спи, а търка очички, едвам гледа, и продължава да тича. Излязохме в двора уж да изразходи енергия, тя нарочно взе да лапа начупени стъкла. Никога не съм се заглеждала, но по земята има адски много стъкла.
Както и да е овладях се и я приспах.
Повече няма да се хваля!

# 67
  • Мнения: 286
Не просто нервна, а много откачена на моменти.  Sick
В други дни съм просто самото спокойствие.  Stop...Иди че разбери  newsm78
И аз съм така. Сега се учим да ходим, пипа всичко де що види и яде боклуци на поразия Shocked... Обаче гледам много, много да не й "се връзвам", оставям й поле на действие и някак си оцеляваме #Crazy

# 68
  • Мнения: 1 512
За сега малката не ме е изнервяла, за разлика от свекито с нейните съвети тип " на всяка манджа мирудия", че направо ми идва понякога да я #2gunfire

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 675
С голямата е имало моменти, когато ни е изнервяла много. Нормално. Усещам се обаче, че когато свеки или родителите ми  са наоколо, съм по-изневрена и се държа така и към нея. Много неприятно, започнах да го озъптявам това мое поведение. И аз си мислих, че като стане на 3, ще е ок всичко. Сега вече е на 5 и май повече се дразня не от това, което прави, а от това, което говори и как отговаря. Ами, пораства. Това е.
Малката още не ме е ядосвала.

# 70
  • Мнения: 600
Аз пък нямам проблем с нервите, засега.
Никога не бих се нервирала на детето, мисля, че тя би усетила.
От както се е родила една нощ не е спала спокойно. То не бяха колики, рефлукс, нервно стомахче.
Става по 10 пъти на нощ, приспиваме се на ръце, само напослеък почна да спи в креватче. Разнасяли сме се часове наред, обаче никога не съм се нервирала. Уморена съм много, но не и нервирана.
Мъжа ми понякога измърморва, че детето нарочно го прави  hahaha
Вече съм на работа, продължавам да не спя, сякаш свикнах. Бях пратила детето за 10 дена на село, наспивах се за 4 часа. И толкова ми липсваше, че предпочитам да не спя още една година от колкото да се отделям от нея.
Белите, които прави не ме дразнят, гледам да не я изпускам от поглед, и честно казано съм зарязала всичко останало.
Не готвя, помагат ми за чистенето и това е. Нерви бих си изпуснала пред всеки друг, но не и пред детето  Naughty

Завиждам ти и то не особено благородно, защото откак се е родила дъщеря ми много крещя, и то главно на нея и мъжа ми (гледаме си я двамата). Предполагам, че отчасти това се дължи на две стресови ситуации - преди да родя приятелка загуби детето си, а после на първа консултация педиатърката ми ми каза, че детето ми гладува, отчасти, че баща ми е голям нервак и като дете честото бях наказвана и хокана. За съжаление копирам неговото поведение. А малкото не заслужава. Тя ми е много мила и добричка, но за сега ни психолога на който ходих, ни многото книги които изчетох ми помогнаха. Сега, отскоро ходим на хомеопат за да се лекуваме - аз нервите, детето от стреса, който съм му причинила за тези 2,5 години живот с мен. Вината е ужасна и уви явно не мога да се справя. Най-много обаче ме дразни свекърва ми, която е диктатор с меки ръкавици и вечно е недоволна от мен, макара че го показва по заобиколен начин. Понякога ми иде да ида някъде и да се гръмна, още не мога да разгледам старите снимки на детето без да изпитам чувство за вина. Моля се поне хомеопатията да помогне и да не съм оставила в душицата на детето си непреодолими травми  Cry

# 71
  • Мнения: 569
   Ами , иска ми се да бях много , ама много по- добре с нервите...
   При мен проблема не е в това , че сина ми е ужасно палав- палав е колкото и други момченца на неговата възраст, ходещи , катерещи се , любопитни, и своенравни-обратното би ме учудило повече...аз също го оставям за повечето неща , да пипа , да драпа... естествено , ако няма пряка опасност , ако го оставя му омръзва по- бързо отколкото ако завикам "Не" на всяка негова крачка...Дори усещам много учудени и критични погледи... повечето са от хора които не са гледали деца , но знаят много за дисциплината #Cussing out
  При мен нервите явно са плод на това , че сме си 24 часа заедно и няма как да си направя гореспоменатата терапия- почивка , книга , шопинг, кафе с приятелки и т.н. ... права шопинг с него , пием кафета пак с него Laughing
  И когато най-после дойде дългоочаквания момент за сън било на обяд или нощем и се започне с безспирните мрънкания , полудявам!!!Решил е че на всяко обръщане , трябва да мрънка , ако не реагирам навреме -продължава и се разсънва и тогава..... може да си стоим будни и 2 4аса независимо кое време е - вчера от 4.30 до 7 сутринта реши че е време за игри. А днес на обяд се приспивахме от 14.30 до 16.30-  #CrazyЕ, опитах какво ли не и накрая пак полудях...Като прибавим , към това че и всяко хранене е истинско изпитание.... ЗЛЕ СЪМ С НЕРВИТЕ , колкото и да опитвам Embarassed

# 72
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 448
   Ами , иска ми се да бях много , ама много по- добре с нервите...
   При мен проблема не е в това , че сина ми е ужасно палав- палав е колкото и други момченца на неговата възраст, ходещи , катерещи се , любопитни, и своенравни-обратното би ме учудило повече...аз също го оставям за повечето неща , да пипа , да драпа... естествено , ако няма пряка опасност , ако го оставя му омръзва по- бързо отколкото ако завикам "Не" на всяка негова крачка...Дори усещам много учудени и критични погледи... повечето са от хора които не са гледали деца , но знаят много за дисциплината #Cussing out
  При мен нервите явно са плод на това , че сме си 24 часа заедно и няма как да си направя гореспоменатата терапия- почивка , книга , шопинг, кафе с приятелки и т.н. ... права шопинг с него , пием кафета пак с него Laughing
  И когато най-после дойде дългоочаквания момент за сън било на обяд или нощем и се започне с безспирните мрънкания , полудявам!!!Решил е че на всяко обръщане , трябва да мрънка , ако не реагирам навреме -продължава и се разсънва и тогава..... може да си стоим будни и 2 4аса независимо кое време е - вчера от 4.30 до 7 сутринта реши че е време за игри. А днес на обяд се приспивахме от 14.30 до 16.30-  #CrazyЕ, опитах какво ли не и накрая пак полудях...Като прибавим , към това че и всяко хранене е истинско изпитание.... ЗЛЕ СЪМ С НЕРВИТЕ , колкото и да опитвам Embarassed

Абсолютно идентичната ситуация сме....., явно това, че няма на кого да го оставим и за 1 мин дори, си казва думата...

# 73
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Нормално е да се изнервяш от време на време-все пак си човек

# 74
  • Мнения: 958
Момичета аз стигам до извода, че на тези, на които няма кой да им помага, им е по нервно  Peace
Не знам дали съм права.  Нормално е  да се нервираш, хора сме, важното е да не си изпуснеш нервите.
Аз разчитам много на майка и на баща ми. И двамата са пенсионери и са се отдали на детето. Ние с  мъжа ми сме на работа по цял ден. Малкото време, което изкарвам с детето, ми е толкова ценно, че не бих си позволила да се нервирам.
9-те месеца през които си я гледах самичка, пък ми бяха толкова щастливи. Като се изключи това, че се паникьосвам от най-малкото, нерви пред детето никога не съм показвала. За това пък, майка ми си го отнася, за което също много съжалявам.
Повишила съм тон пред семейството си само веднъж. И то защото се карах със съседката.
Имам горчив опит, майка ми сега е много спокойна, но като млада беше учителка, това което задържаше цял ден в себе си, много често вечер си го изкарваше на семейството.
Надявам се никога да не си изпусна нервите пред детето!

Общи условия

Активация на акаунт