МАЙСКО бебче се кокори, усмихва ни се, сладко си бърбори (9)

  • 11 014
  • 296
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 729
А по колко пъти на ден яде???? И наистина ли е на 5 месеца, както е отразено на линийката? Наистина много малко ми се струва! Да, сега видях, че е февруарско майче! Явно при недоносените деца има разлики! Не знам!
Ели яде по 5 пъти на ден през 3 1/2 часа, но явно стомахчето и е малко или просто от жегите яде по-малко. Това не ме притеснява, защото Слави, който също е роден февруари /съвсем нормално/, през летните месеци наддаваше по 200 - 300 грама на месец.
Тъй като термина ми беше на 11 май, Ели ще навърши три месеца на 11 август /така и се коригира възрастта/. Ели просто е била нетърпелива и е бързала да се запознаем.
Хриси74, не се притеснявай за "френската мадама", всичко ще си дойде на мястото. Стискам палци.

Dai4etо, добре дошла сред нас!

# 16
  • NY
  • Мнения: 209
Hello и от мен Simple Smile
моят синковец яде ,игра,гука,каталяса и пак заспа   Heart Eyes.... и сега имам 20 мин на разположение да си правя каквото си искам Crazy
Бях тръгнала да пиша за ню йоркските "природни красоти" в предишната тема, но така и не дописах, пък и вече сме в нова тема.... за което благодарско на Алабала  bouquet и пожелание за бърза адаптация ....градчето изглежда много красиво и китно!
 Да спомена само ,че и Монтреал ми е любим град наблизо, чувстам се като в Европа там....атмосферата,храната, сладкото "р" на френската реч Heart Eyes ...
Еди пие вода, неподсладена, почти всеки ден около 20 мл .....понякога и малко повече. В жегите му идва добре.Онзи ден го водихме на ботаническа градина /малко природа да види детето/ и му беше супер интересно. Издържа в кенгуруто доста време и раздаваше усмивки наляво и на дясно.

Агли, честито на рожденничките ти !

Междучасието свърши ........

Приятен  и усмихнат ден  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 236
Алабала благодаря отново за темичката,невероятна си...как успяваш Hug
Агли да са ти живи и здрави хубавиците!!!   bouquet
Вода давам за да си изплакне устичката,иначе сме само на кърма все още... Laughing
Аз също се колебая за ваксините  Rolling Eyes ....другата седмица трябва да ни слагат...май ще е Пентаксима....
Абе мами моето диваненце още се буди вечер да яде.....кво ща го правя незнам....
За ръцете и ние много си ги лапаме,ако има едно лесно и двете ще налапа...
hrisi74 дано успеете,предлагай му да суче на поискване...не чакай да дойде времето....и дано имате успех...наскоро и ние бяхме така...мята се ,реве..сучи,пуска ,....пищи...пак сучи ...абе картинка

# 18
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Цоп!
Сега се връщам назад, че имам да наваксвам!

Ние също сме си с тази от ЗК и края на тоя месец ще ни бият втората. Надявам се да нямаме проблеми- единствено се поду около боцнатото в гръбчето предния път и тя плака.

Леле-мале! #Crazy Какъв е тоя садизъм в гърба да се бие ваксината! Това много отдавна е отречено! Вчера с една приятелка си говорихме по въпроса. Нейната педиатърка също искала в гърба да бие ваксината, ама мойта приятелка си взела детето и си тръгнала. Сега ще си сменя педиатъра.

Последна редакция: вт, 05 авг 2008, 16:49 от Селин

# 19
  • Мнения: 49
И при нас се случва така понякога, суче, реве, дърпа се. Кърмя го легнала и почти винаги той заспива докато суче, незнам правилно ли е, но не го вдигам да се уригне, защото така само го събуждам. Вие винаги ли ги карате да се уригват?
Скоро и аз ще ви кача снимки от новата ни къща. Мъжът ми я достроява и откакто се е родил малкия той го е виждал само веднъж. Сега като с приберем в Румъния тепърва ще се опознават. Пък и ние, разделени сме вече 4 месеца  Sad

# 20
  • София
  • Мнения: 448
Алабала,отново благодарности за темичката Hug
Гого изяжда по 180 мл АМ,но вода и биба не признава.Ръчичките ни са постоянно в устата,нищо чудно да ме изненада скоро с някое зъбче.Батко му изкара 3 зъбчета на 4 месеца.През нощта сме много криви и все се будим,но не го храня тогава.
Честити месечинки на всички слънца Hug

# 21
  • Мнения: 961
Да се отчетем и ние.

Alabala, благодарности за темичката. На ниво, както винаги.

Калоян е само на кърма. Вода не иска, плюе бибата и се мръщи, сякаш е най-гадното нещо на вкус на земята. С вода само изплакваме устата след хранене.
През деня се кърмим на ръце и след хранене го вдигам да оригне. Понякога става, понякога не. Нощем се кърмим легнали и заспива, докато суче. Не го вдигам да оригва - то и аз заспивам с него.

# 22
  • Мнения: 232
Ами то тогава и аз да дойда тук!
Alabala,аз също ти благодаря за темичката Simple Smile и искам да те поздравя за това,как успяваш да гледаш две деца и да се занимаваш и с това и всички други домакински и женски задължения! Peace!Само да добавя,за да ни впишеш при другите бебоци:Деница се роди на 21май,,3250гр и 52см,а термина ми беше на 16май Simple Smile
Много ви благодаря за подкрепата,момичета!Днес  изкарахме добре,само на кърма и нищо друго,даже и вода не съм и давала!Но бибата преди малко и я дадох,защото дълго време не можа да заспи ooooh!!Вие напълно ли сте убедени,че кърмата ще потръгне като се кърмим толкова често?Аз се притеснявам да не би да държа детето гладно тези 3-5дни и после нищо да не се промени newsm78Знам,че някои от вас писаха за преодоляна стачка,но ние сма така повече от месец,пък и кърмата ми значително намаля!!!Последните дни цедях не повечеот 90гр и то не все път!От едната гърда цедя 60-70гр,ат другата само 10-20гр и то едни тънки струики,едвам ги виждам!Това са сигурно запушени канали или стеснени ли ,знам ли вече!Дано да се оправят нещата PraynigКолкото и работа да имам все гледам да дойда и да драсна,мами или просто да почета!Знам,че ще ме разберете.Благодаря ви ,че ви има,момичета GrinningПонякага човек намира помощ и разбиране от съвсем непознати, от колкото от близки и приятели!Хайде отивам да се къпем.До утре!Божее,най-накрая го написах този пост,започнах някъде към 18ч ShockedАма то големи брибягвания насам-натам!!!

# 23
  • Мнения: 84
АЛАБАЛА мерси за темичката

Само се записвам и да се отчета.А после ще чета всииичко  Party

днешната ни консултация-станали сме 5400 кг, 61 см Като по учебник каза доки.

Вчера в старата тема писах,че са ми казвали,че ПЕНТАКСИМА се слага всеки месец три поредни пъти.
ДАААА ама днес нащо педи каза че се слагало ПРЕЗ МЕСЕЦ  #Crazy  newsm78 кОНСУЛТИРАХ СЕ С ДРУГ ПЕДИАТЪР И КАЗА,ЧЕ МОЖЕ ДА СЕ СЛАГА ВСЕКИ МЕСЕЦ ,МОЖЕ И ПРЕЗ МЕСЕЦ.
През месец се слага по съображение да не се натоварва имунната с-ма,а сега и като идва есен-зима да сме уж по-добре

И второто нещо което са ми казвали за ПЕНТАКСИМА е че ПОЛИОМИЕЛИТА в него е убит бацил  Grinning  и по-рядко може да се зарази детето.
Докато по здравна каса ПОЛИОМИЕЛИТА се слага на езика в устата,не се пие вода 2 часа и е ЖИВА ваксина.давали по ТВ заразени деца.
Значи не е само реклама и не е въпроса за броя боцкания.
Така ми обясняват,но така ли е........... Всеки си избира.

Сега на нас са ни слагали ваксина ЮЛИ,после СЕПТЕМВРИ и накрая третия прием ще е НОЕМВРИ.

Аз нали все попадам на едни докториииии,дано да са правилни и двата начина.
Втората ми кунсултация с педи пе успокои,имам й доверие,работи в педиатрията,но не е GP

# 24
  • Мнения: 258
Alabala - голямо благодарско значи, за темичката, както винаги е супер!   bouquet

Онче - за Пентаксима - точно така е, както са ти го обяснили. Основната разлика между нея и тази от ЗК е, че в Пентаксима няма живи вируси и това е причината страничните реакции от нея да са сведени до минимум.  Peace  Само ще ви кажа, че Ирен е ваксинирана с тези от ЗК и вдигаше температура, подуваше се и т.н. задължително след всяка ваксина... Сега Крис веднъж сме му били Пентаксим - без никакви проблеми - само боцкането в кабинета е единственото неприятно изживяване и дотам. Както казва нашия педи - "Слагаш и забравяш"  Wink За поставянето - педиатърът ни също каза, че ще му ги слага през месец, като обясни, че през август като цяло трябва да се избягва да се бият ваксини заради жегите.

Вода пие от дъжд на вятър - по принцип той въобще много трудно пие от шише - плюе го и прави такава физиономия -  ooooh! не му е приятен вкуса явно. Но в редките случаи в които е пил не съм му я подслаждала.

Иначе ние си се будим през нощта - понякога по два пъти, понякога по 3-4 пъти - в общи линии само на гърдата ми се успокоява и заспива много бързо - ама питайте ме мен на другия ден ...

Агли ЧЕСТИТИ ТИ РОЖДЕННИЧКИ, ДА СА ЖИВИ, ЗДРАВИ И МНОООГО ЩАСТЛИВИ

Идея нямам Крис по колко изяжда, понеже е на кърма, но силно се съмнявам да е повече от 100-120 гр на хранене. На поискване е и да ви кажа ден с ден не си приличат - понякога яде на 1 час - понякога стават към 5 часа без ядене. Същото е и със спането през деня- обикновено между всяко хранене спи по малко, но понякога като откърти и спи по 3-4 часа непробудно.

СОФИЙСКИ МАМИ - айде да спретнем една срещичка. Ще ми се да ви видя вас и бебоците, че като заминем после кой знае кога ще имам възможност...



# 25
  • Мнения: 529
Здравейте и от мен в новата тема.Стефчо днес става на 3 месеца.На 7ми сме на ДК и ще видим как сме с килограмите.На мен не ми казаха,че пентаксима може и през месец,сега се чудя какво да правя,ще питам педи и ще реша.Ние също сме само на кърма и при нас ден със ден не си приличат,вода изобщо не пие,биба понякога ползва за заспиване.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 4 969
онче, синът ми го ваксинираха с капките за полио.Но те вече не се прилагат от няколко години, а в Европа са спяни от 2000 година.При нас доста по- късно естествено Sick
бебка е окло 6,800 и около 60 и няколко см.казвам около понеже сама си я тегля и меря.тук още не са ни излязли здравните карти.Инък да ви кажа, че днес беше първият работен ден на мъжо и най - важното е , че работата му харесва и не е много тежка или мръсна

# 27
  • Мнения: 2 910
Агли, честити ти рожденнички  bouquet
Добре дошли на новите мами Hug
Полиото, нали вече не го слагат на капки, а го бият в крачето и всъщност ние тази ваксина избягваме, ползвайки Пентаксима.
Дени също не пие вода, само на АМ е, не го и насилвам, пие мляко 6 пъти на ден по 130мл. След няколко дни ще му увелича на 140.
Алабала, ще сменя снимката на Денислав, ако пък вече си я ползвала ще я кача за следващият колаж.

# 28
  • Мнения: 332
привет и от мен,
изпуснах една тема, но ншма да мога и да наваксам.
Сега сме в Сандански, при едните баба и дядо, прибираме се в софийско в четвъртък, та ако има среща, ще се опитам да дойда, но понеже не съм сигурна, няма да давам акъл кога и къде.
Алабала, голямо благодаря за темата   bouquet , и стискам палци всичко да потръгне в Чехия, както сте го намислили!
Агли, честити ти рожденнчки, живи и здрави да са и много да ви радват!

Ваксините, НЕ СЕ бият в гръбчето от много време. А в Дания само в малките бъджачета, даже и в ръчичките не ги бият.
Ние сме на кърма, когато си пийска, и за сега нощем ги изкарва по 6-7 часа сън без будене. Само сега на санданските жеги се буди по-честичко. А преди да заспи зарежда хубаво, през 30 мин иска да яде, и заспива като пънче, пу пу.
hrisi74 за да изцеждаш по 90 мл. със сигурност имаш доста повече.  Аз със Борис и 40 мл. не можех да изцедя, а той си беше само на кърма до 6тия месец, и наддаваше по около 1 кг. на месец. Смело пордължавай както до сега  Hug , ако бебето ти е гладно ще реве, няма как да не разбереш, че е гладно.
Добре дошли на новите МАЙки!

За нас, КАлина започна с пълна сила да се кефи на къпането, и утре ако сме късметлий да поспим спокойно, и да станем раничко, може и да я сефтосаме в басейн. На Бухтичка и се запушва нослето с пипета ноще, и по нчкое врем започва да ръмжи като мече, и трябва да стана, за да пръсна солена вода, и да извадш пипетата. Таткото пък нищо не чува, той е дежурен с баткото, и става да му прави сутрешно млчко в 6 и после дружно спим до към 8. Вече 'говори' много, рита и се отблъсква с крачета назад, когато е по гръбче, и вече посчга към играчките да го хване. Сега хита са листата на дърветата, такива очи ококорва като ги види Simple Smile Мерки и теглилки не знам колко е, но дрехите и омаляват поголовно. Стига толкова, че стана дълго и скучно.
Да нацелувате малките майчета, на вас много  Hug , надявам се да не зачезвам за толкова дълго пак.

# 29
  • Мнения: 37
Зашис и от мен на новата темичка
Алабала Hug Flutter Hug
Аз не пиша често ама гледаме да сме повечко на разходки Flutter
Добре  дошли на новите мами  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт