Влизаме в 9ти месец вече, скоро ще поеме въздух СЕПТЕМВРИЙСКОТО човече!

  • 15 124
  • 285
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 79
Вилистар май всички чувствителни деца минават през това  Hug.
Дъщеря ми голямата много плачеше и се страхуваше, но на мен пък ми дойде някаква твърдост тогава и и показах, че друга алтернатива няма.
Е поплаках си и аз по това време, но мина и замина после и харесваше и ходеше на детска.
И твоя син ще свикне и скоро ще започнеш да виждаш промяна в него, как учи нови неща и пораства по интензивно някак си особено в грижата за тялото си, за хигиената, за себе си.
Аз не знаех кога детето ми е готово да се научи на нови неща и сякаш го задушавах малко с любовта си.
Беше много горда, че върши разни нови неща сама и преливаше от добро самочувствие...всичко ще се нареди Peace .
А свекито да си гледа плетката и да не дава много акъл, ще се справиш чудесно с двете деца не е чак толкова голяма философия пък и като гледам колко го обичаш сина ти... всичко ще е ок.

Juliko, аз те чакам да излезеш в отпуска, да се наспиш па да започнеш повече да пописваш, а ти си се разшетала, май имаш мания да си заета, хайде отпусни малко  Hug присъедини се към клуба на мързелуващите   bouquet .

Мари Heart Eyes благодаря ти!

Дидка, тази шапка ми заприлича на яките за кучета, които се ползват при обезпаразитяване, но Джанис определено поведе с тези фунии... hahaha Joy hahaha  само дето не събудих мъжо да му покажа  тази еволюция... 

Утре на ранина съм на запис и на преглед да видим как е мойта матка и този шавлив бебо Heart Eyes, дано всичко да е наред, а на вас момичета един много хубав ден!

# 61
  • Мнения: 2 658
Вилистар,не се тормоzи,zа нищо не си виновна,че така и той ще те чувства напрегната.Ще видиш,скоро ще е по добре,освен това,тоzи е по дбрия вариант и zа него,децата не трябва да бъдат единствено с майките си.Ще му хареса и ще се успокоите  Peace .А бабата..ми дано никога не опираш до нейната помощ,е*ти коментара..
Джанис,ти наистина "иzби рибата" ... Shocked Shocked Shocked .Фунии zа пикаене,на кой може да му хрумне да полzва такова нещо,но и zащо???

# 62
  • Мнения: 125
Олееее...събудих се от жега и сега не мога да заспя... ooooh!
Вижте по кое време пиша -много нетипично за мойта спяща като пън натура!
Вили, гуш и от мен, мила! Не знам какво ти е, но явно е нормален период, както казват момичетата. Пък още малко и ще стане батко твоя син - ще гради авторитет пред бебето сигурно, та ще е твърд като скала Simple Smile  action032
Дидееее, тая шапка верно като на кучетата да не си чешат ушите. Ама жабките ме грабнаха! Laughing
А фунията ... еми кърти, чисти, извозва, пие кафе, става и заминава! Mr. Green Ама пък верно може да е удобно, знае ли човек. Примерно на мен сега с корема това ми е единствения проблем като ходим на палатки -пишка се клекнала, пък е адски гадно.
И едно питане към Асето - Асе, допреди няколко дни покапваше коластра от едната гърда, от другата - не. Сега спря... Трабва ли така да е? newsm12 Не е ли по-нормално да текне и от другата, не да спира?

Пееща виждам тееее 55 Не съм сама в тоя нечовешки час  afwitch

Айде, отивам да се повъртя из кревата, дано успея да заспя бързо 1countingsheep

# 63
  • Мнения: 57
Шмате wavey
До сега четох, гледам си казвате изискванията за раждането. И аз ще си кажа моите искам да е около 27.08. да мине всичко гладко и спокойно без излишни нерви и най - вече бебчо да е в отлично състояние като се появи Praynig Praynig Praynig
Айде и аз отивам да залягам че трябва все пак и да се спи от време на време newsm46
Лека на всички и до утре Hug Hug Hug

# 64
  • Мнения: 391
Шматка, в колко часа се събуди? Не можеш да спиш ли?

Вилистар, повечето майки минават през този етап, не се тормози. И най-важното, не позволявай свекървата да те кара да се чувстваш виновна. Особенно след като тя самата не звучи като разбран човек, който да дава съвети за грижовни взаимоотношения.

Иринии, напъването трябва да е последното което да те притеснява. Знам, че там не ви оставят на мира, но наистина нужда от това ужасно напъдствено напъване (като се**не, което си мисля е и причината за хемороиди след едно раждане) няма нужда. Ето ти три клипчета да ти вдъхнат уверие - нито една от тези майки, не се напъва като луда, нито има нужда някой да и казва как.
http://www.youtube.com/watch?v=rSsaJ0Zno9s
http://www.youtube.com/watch?v=8CQdLoeNFCs&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=qriqhDFo088

Мариам, това което каза за властта, е такава истина. Точно така е - дай на някой малко власт над другите и гледай какво става. И да, това че сме вечно благодарни и изненадани на нормално отношение е капака. Това трябва да е всекидневие, не извънземно преживяване. Но, като го няма и човек се стряска и иска да благодари и оцени, нормално е.

  bouquet

# 65
  • Свиленград
  • Мнения: 269
ДОБРО УТРО Момичета, страшно Ви благодаря за подкрепата!!!
Наистина вътрешно в себе си знам,че е по-добре за детето да порасне и да се социализира. Да има контакт и с други деца. За това трябва да мина през това изпитание и да го преодолеем и двамата. Аз само трябва да му помагам.
Ама вие до много късно не спите. Аз този период с неспането го преминах,та сега не мога да ставам сутрин, толкова много ми се спи newsm09 newsm09 newsm09.
Целувам ви и отивам да закарам малкия на ДГ,а после  wash 1ironing newsm28 hang 1dishes newsm55 newsm71.

# 66
  • Мнения: 3 926
Тук съм Hug
Не знам до кога, че снощи пак почти не спах Crazy Но по-скоро беше бъбрек, от който се породиха силни контракции... Да се надяваме бебко да устиска поне до утре Praynig Чакам Иван да се прибере днес Grinning и утре-вдругиден вече да гушкаме човечето Praynig
Но каквото е рекъл Господ. Те двамата си знаят най-добре Heart Eyes
Определено не съм нетърпелива, но пък вчера и снощи хич не ми беше ден. НЕ бях съвсем на място в кожата си... все нещо от някъде ме придърпва и понаболява...
Да видим до къде ще я докараме с дребния Wink

# 67
  • Мнения: 400
Добро утро  bouquet
Вили-имаш и моята подкрепа HugЩе отмине този период с адаптацията на малкия към новото място.Трябва да го преживеете и двамата.Знаеш,че е за добро-все пак в детските градини децата се социализират и се учат да бъдат по-толерантни PeaceАз съм твърдо-ЗА яслите и градините.Макар,че никога няма да забравя как плакахме двамата със сина ми,когато тръгна на ясла .Просто яслата е пред нашият блок и го чувах как плаче.Сърцето ми се късаше...но отмина и това WinkСвикна бързичко и после нямаше рев Laughing
Асе-стискам палци,ако вземеш да зараждаш през деня Praynig
Джанис-от къде я намери тая фуния,бе Joy Joy JoyПросто няма думи hahaha

# 68
  • Мнения: 1 267
vilistar, току-що заведох сина ми на ясла. Вече 4 месец ходи и до ден днешен, та макар и по-спокойно проронва сълза. Там обче всичко е наред. Не можеш си представи, каква промяна има при него. Предполагам, че се дължи в голяма степен и на яслата. За кратко време отказа дневния памперс, бързо се научи да пие от чаша и куп други неща. Най-важното е че говори чудесно и има голям напредък последните месеци, почти не му се опира дума, е "акцента" е силен, но това е без значение. Изненадва ни с нови песни, игри, говори поименно за децата...абе все хубави неща. да свива се сърцето рано сутрин, но това е изпитание за двама ви. ще мине бързо. аз се радвам, че може да ходи сега лятото. зимата ако боледува много, предпочитам да го гледам.

скоро стана реч за стрийте. момичета продължавайте да ползвата мазила, дори и сега в 9 месец, че и след раждането. трябва да се подържа елеатичността на кожата. при първата ми бременност винаги забравях гърдите и се сдобих само там с леко доловими стрий от вътрешната страна. Аз ползвам маслото против стрий на Икаров. Смърди ужасно, обаче, но имам доверие на тази марка.

Моят куфар е почти готов. Стои в средата на стаята и като се присетя нещо, пъхам вътре. Бих ви препоръчала да си вземете и спирт и памук. Аз почиствах навсякъде около себе си. А относно храната в болницата - не такова нещо не мога да приема, носеха ми постоянно от вкъщи.

Купих си и сутиен за кърмачки на Триумф. Съжалявам, че не го направих по-рано, изкл е е удобен и за уголемения ми гръден кош. Защо ли се измъчвах с обикновенните сутиени?!

Шкафа на бебка е готов с дрешките. Само Стефан няма легло, най-вероятно след раждането ще купим. Беб онаследява сгъваемото легло на Стефан. Много съм доволна от това легло, освен че ни се налага да пътуваме и е перфектно за случая има и функция "люшкане", което изкл важно за новородено. Макар и късно, бих препоръчала и кошари с такъв механизъм.

# 69
  • София
  • Мнения: 7 673
Добро утро  Hug
На мен днес ми е първиуят ден болничен. Станах в 8.30, сега пия кафенце пред компа.  Laughing Кеф.
Моите пожелания са да родя не преди 05.09., за да не задушно и да мине леко. Колко малко написан текст, а претинциите не са малко  Embarassed
След малко отивам да си взимам болничния  bowuu

# 70
  • Мнения: 3 926
Ане, това със сутиените отдавна ни е тема за розговор Peace Ама може би си пропуснала. Бременността и кърменето изобщо не са периодите, когато трябва да ес притискаме тук-там Peace Наистина притискането е твърде, твърде неприятно. Аз например дори ръбче не мога да понеса, какво остава за банел или нещо друго.
Момичета, я кажете - нормално ли е преди раждането да съм така меланхолична... отнесена... на моменти безобразно спокойна.. Просто така си пазя спокойствието, че не позволявам дори Сияната да ме доближава много. Често не чувам какво ми говорят и не искам да се срещам с чужди хора... НЕ искам да ме питат как съм... искам да съм сама и на спокойствие.

# 71
  • Мнения: 1 267
Да бе, Асе, защо ли съм пропуснала?! Едва от 2-3 седмици съм форумски активна. наистина съм се измъчвала, като се сетя само как не ми достига въздух, а и аз допълнително се пристягам.

Аз нещо не съм в час, защо говориш за раждане, имаш доста до термин или става въпрос за планово секцио или пък предчувствие?

Аз чакам с нетърпение раждането. Единствения ми проблем е жегата. Задушавам се направо. Гледам другата седмица пак ще са над 30 и кусур градуса.

Я да ви питам нещо. Защо в деня на раждане не се яде и пие вода, поне на мен ми казаха така. Като се има предвид, че родих в 5 следобяд, а хапнах в 9, т.е. 24 непоносим глад, едвам, едвам издържах. Наведнъж изпих литър сок и хапнах солидно.

# 72
  • София
  • Мнения: 7 673
Асе, и аз искам да съм на спокойствие. Направо съм станала социопат  Joy Joy Joy
Диде, предлагам следващите теми да са със следните заглавия,
- от danip: "На СЕПТЕМВРИ сме на прага-коя ли мама първа с бебче ще ни изненада?"
- от irinii: "Включвайте се в септемврийския облог - кой ще бъде първият бебок!!!"
защото има вероятност да загубят давност иначе  Joy (ако не са я и загубили дотогава, де  hahaha)

# 73
  • Мнения: 822
Ане, ние си я чакаме Асето всеки момент да роди първото бебе в дружинката !  Grinning Тука от няколко дни малкия Любчо дава сигнали, че иска да се запознае с белия свят Simple Smile
Асе, стискам ти палци ако почнеш да раждаш днес!   Hug

Аз от 6 ч. съм на крак, изчистих си тук-таме, взех си някои дреболийки от магазина и сега мисля да се трупясам пред компа да си догледам снощното филмче, че снощи откъртих докато видя първия половин час...  Crazy

Шийла, много готини клипчета, как ми се иска да можех и аз да родя така... Тези жени... изглеждат толкова спокойни във ваната и все едно не изпитват толкова голяма болка, колкото може би е, като те проснат на магарето по гръб... Дано това се популяризира в Б-я... макар че с тия закостенели нрави, незнам кога ще стане.  В тази връзка, Асе, нали не трябва да си обтриваме гърдите с влажна кърпа за да загрубеели... Така компетентно ме посъветва доктора преди няколко дни, аз само направих една усмивка и рекох "Добре..." ...

# 74
  • София
  • Мнения: 413
irinaradeva  аз това на Ирини не го видях, иначе щях да го пусна него.

Аз днес ще ходя на преглед при тази докторка при която искам да раждам ако Теди реши да излезне когато моя доктор е в отпуск. Та стискайте ми палци да се съгласи  Rolling Eyes

А вчера дойде багаж от леля ми в Германия, един огромен куфар пълен с дрехи за бебо! Crazy Мале тва дете  ooooh! тоооолкова много дрехи събра! Добре че са различни размери че....

Общи условия

Активация на акаунт