Влизаме в 9ти месец вече, скоро ще поеме въздух СЕПТЕМВРИЙСКОТО човече!

  • 15 146
  • 285
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 8 242
Вилистар, не се притеснявай, момчето ти ще свикне скоро с яслата!. Аз вече започвам да се чудя като чета по форумите за тая адаптация в яслите. При Виктор нещата се получиха от самото начало. Може би защото тръгна много малък - на 1г и 5м. Никога не е плакал. Ходи с голямо удоволствие. Научи се да стои на гърне - вкъщи беше абсурд да го сложа. Не даваше за нищо на света. И той знае имената на доста от децата. Добре се храни там, а вкъщи не хапва нищо. Вече започвам да се чудя какви майстори готвачи се подвизават там  Thinking. Всяка вечер го хвалят колко бил послушен и изпълнителен и много спокоен. Той магариите и ината само вкъщи си ги показва  Twisted Evil. Е сега имаме малко проблеми откакто се върнахме в нашата си ясла. Свикна да ходи сутрин с колата и сега пред блока се засилва към нея. И едни ревове - ама що пеша. Тъкмо позабрави и вземе, че мине някоя кола и се присети пак: "Мон, мон". Добре, че баща му го води, пък и яслата е съвсем близо.
Ние утре ще го раздаваме бояджии. Обадиха ни се, че поръчаният шкаф е готов. Така че събота и неделя трябва да подготвим стаята. После ще снимам резултата.
Относно раждането. Ами пожеланията са ми:
1. бебето да е живо и здраво
2. този път нека се роди, ако може няколко дена по-рано, че вече доста ми тежи.
3. Да се роди през нощта (Виктор се роди през нощта и си ми беше някак по-добре), ама болките да не започнат през нощта, че как ще се ходи до болницата не ми се мисли. Все пак няма кой да остане при малкия. Трябва да го вземем с нас.
4. да е като раждането на Виктор - безпроблемно.

# 76
  • Мнения: 4
Минавам да ви пожелая хубав ден и хуквам да зареждам   bouquet
От както съм в отпуск не ми остава време за нищо - трябва поне за колички да се огледам всичко друго в последния момент, та сега и до един склад за колички ще скокна (ако остане време).
Дидка стискам пали  Wink

Хайде до после ...  Hug

# 77
  • Мнения: 3 926
Ане, ми Моарейн е права - то човечето си дава сериозни сигнали. Дори, ако питате мен снощи можеше да тръгне, но аз много му говорих да почака още мъничко и да е на мама неделното късметлийче Heart Eyes
Разбира се така както си дава сигнали и шийката ми е вече напълно изгладена, така мога и да си пренося... Ама някак ми се ще по-раничко да е Wink Пък и 15 дни до термин не са много Grinning
Моарейн, душа, НЕ трябва да се обтриват гърдите. Нищо не трябва да се правят Peace

# 78
  • жителство на место
  • Мнения: 81
и аз да ви напиша какво си пожелавам: искам да родя вечерта, да е тихичко и тъмно, ако може екипа кротко да ме наблюдава, без излишна суматоха, да не ме напуска усещането, че ще се справя /нали знаете като правите понякога нещо как имате силното усещане, че задължително ще сеполучат нещата по най- добрия начин, ето така искам да съм- одухотеорена и сигурна, и най-много искам да видя малката Ива веднага и да чуя как плаче Wink baby_neutral
ето АСЕ и аз търся тишина и спокойствие- като животните сме, искаме да се осамотим Two Hearts
vilitsar децата свикват толкова по-трудно с яслата, колкото по-трудно свиква майката, защото те усещат нейната тревога и притеснение. Положението се изостря ако има и някоя баба, която гласно задълбава драмата newsm61. Води го и го прибирай с усмивка, искай да ти разказва деня си и ще видиш как ще потръгнат нещата

# 79
  • Мнения: 1 629
Момичета имам чудене newsm78 Разглеждах в нета стерилизатори ама мн скъпи ми се виждат и се замислих за стария метод с изваряването на печката в тенджера, та може ли според вас това изваряване да си го правя в микровълнова???? Да си купяп голяма купа да сложа шишетата и бум в МВ. Според мен не би трябвало да е по различно от котлона какво мислите Party

# 80
  • Мнения: 1 267
Асе, стискам палци. Нека да е неделя, щом така желаеш Simple Smile Хубав ден е неделя.

Стефан родих в понеделник, пети юни, точно в 5 часа и 2 минути следобяда. Дано петиците да са добра поличба. притеснявах се да не родя на 06.06.06. като гледам пропускам 08.08.08  Mr. Green , макар че има време още.

Относно изваряването, какво да кажа. Така или иначе не смятам да давам вода и т.н., така че няма да се налага да изварявам. Бебка ще приема само от "извора"  Mr. Green. Тук водата е толкова варовита, че когато изварявам шише, го изваждам цялото полепнало с варовиков прах, так че смисъл не виждам.

# 81
  • Варна
  • Мнения: 9
Добро утро,
Аз да се запиша, че днес смятам да направя последното пътуване до Бургас за няколко дена. Да ме видят родителите каква съм се закръглила и най-вече да покажа на баба ми, че бебо е още в корема и никой не я лъже  Mr. Green Щото милата от как баща ми и каза, че ще е момче, тя чака да го види и като не и го водя - вика - вие нещо ме лъжете мене  Crossing Arms Нали по нейно време пола се е знаел чак като се роди бебето  Laughing
Милата, на легло е от много време, а толкова много я обичам  Confused
Като чета Асето - май май докато ме няма ще се сдобием с първо бебе  Crazy А аз няма да имам нет че да следя... Ех, Мариям я пусни един смс ако случайно някой заражда - да бъда съпричастна и да се зарадвам и аз  Party
Асе  Hug Peace Praynig с теб сме - когато - тогава!

# 82
  • Мнения: 4
Здравейте на всички!  Hug
Асе, аз моите гърди не съм ги пипала, ама сега пък се притеснявам, че зърната ми са напукани  Sad
Днес ме понаболява корема - като прегънато ми е по средата на корема точно  Sad
Дидка, успех с лекарката. Аз имам твоят проблем, но незнам към кого да се обърна. Аз имам уговорка с Лазарова, но тя е в отпуск до края на август  Cry

На всички едно голямо гуш  Hug

# 83
  • Мнения: 14
Здравейте, мамчета.

Първо да кажа на Ирини, че се радвам, че се е успокоила. Сигурна съм, че с бебчо всичко ще е наред. Асето, май наистина ще ни изненада първа. Ами щом си пожелаваш неделя - неделя да е. Simple Smile Нека на всички мами се сбъднат желанията за раждането. Simple Smile

Някой питаше за капките Вомитусхил, аз пих такива за повръщане и помагат.

Аз малко се позагубих тези дни, но ме е нападнало едно гадене. Точно както беше в първите месеци и почти не мога да се храня. Ям изключително малко и се притеснявам да не навредя нещо на бебо. Има ли и други мами като мен?

Иначе във вторник прегледа мина добре, бебчо изглежда много добре. Интересното е, че на ЖК ми казаха, че бебо е 2,800 кг, а пък на другия ден в клиниката където ще раждам ми казаха 2,500 кг. Явно зависи как измерват, знам ли. Другото, което ми каза лекаря е, че все още ми е стеснен таза. А мен така ме болят тазовите кости и си мислех, че трябва да се е разширил. Но имам още време.

Иначе за раждането си пожелавам:
1. всичко да мине нормално и бебо и аз да сме добре
2. да имам достатъчно време да се придвижа до Пловдив, където ще раждам
3. претенции за дата нямам, когато бебо реши да се появи да съм готова за момента и да се справя с раждането
4. да нямам разкъсвания, хемороиди и прочие

Май това е.

# 84
  • Мнения: 1 267
mi6lence, омазнявай и зърната или ползвай хидратиращ крем. колкото и странно да звучи на мен ми помага хубав стик за устни, да речем от медицинските, козметични серий или Лабело с лайка. Не позволявай да се изсушават и напукват зърната. Зърната ми са болезнена зона, постоянно имам сърбежи и дразнене. Ползвам и пенатен крем, изключително много ми помага. Имам още Гармастан в годност, много ми помагаше. В общи линий се цапотя постоянно. Като гледам зърната ми са добре оформени, няма и година откакто спрях да кърмя Стефан.

# 85
  • Мнения: 57
А добър ден от мен Flutter
Асе само те дебна дали не си родила, дано наистина ти се сбъдне желанието Praynig
Ох пак се очертава да е жега ужас ooooh!
Ние сега в неделя правим последни покупки за бебока и за мен и стягам чантата да е готова.
Айде лек ден на всички  love001

Последна редакция: пт, 08 авг 2008, 10:56 от singing_girl

# 86
  • Мнения: 2 123
Приветки!
вилистар, виж колко обнадеждаващо инфо ти дадоха момичетата с деца. Аз съм сигурна, че при нас със Спаси драмата ще е също огромна - страшно сме привързани, но явно е, че ще се свикне и то за добро.
Преди половин час го изпратих на вилата на родителите ми за 5 дни и сега ще пооправя в къщи, за да може тези дни наистина да си поотпочина.
Асе, абсолютно нормална е нуждата ти да бъдеш сама, отдадена на това специфично психологическо състояние - раждането, защото всъщност вече няколко дни точно това се случва, макар ибавно.
Шейле, все едно не раждат тези мацки...Толкова е красиво, наистина! за съжаление тук наистина няма как да се случи това. В момента, в който видят, че започват напъните започва едно "поощрително" подвикване... Толкова сме я дъвкали тази тема, че - по-добре да не се
отприщвам пак.
Адашче, хайде честита ти ваканция.

# 87
  • София
  • Мнения: 413
Ирини  Naughty само не се натоварвай с това "пооправяне"  Naughty !

# 88
  • Мнения: 2 123
Ирини  Naughty само не се натоварвай с това "пооправяне"  Naughty !
  Peace обещавам  Heart Eyes На теб, сладунке, ти стискам палци за позитивна среща с докторката!!!  Hug

# 89
  • Мнения: 3 926
Много ми е хубаво да ви чета Hug
Беба, има стерилизатори за микровълнова. На Бертони, ако не се лъжа е 25 лв. Събира шишета от всички марки Peace
Зърната могат и със зехтин и с най-обикновено олио или какъвто и да е крем да се омазняват. Това против беленот и сърбежа имам предвид. Разбира се кремът не бива да е на цинкова основа. Примерно крем Здраве няма да ви свърши особено добра работа Peace
Мишленце, ако са много напукани можеш лекичко (примерно под душа) да ги омазняваш съз зехтин и да ги изтегляш напред. Но не бива да е болезнено. Просто все едно са на ластик и ги изтегляш, за да станат още по-еластични. Обаче появят ли се контракции - спираш мигновено Peace

Общи условия

Активация на акаунт