неочаквано раждане

  • 3 092
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 242
ами докато бях в болницата едната нощ дойде линейка която докара една циганка,която помислила че и се ака и се напънала и без да иска родила  Joy Joy Joy беше и 12 дете ,е на това му викам неочаквано,ма то тия случай може би на пръсти се броят.
 

# 16
  • Мнения: 2 015
ами докато бях в болницата едната нощ дойде линейка която докара една циганка,която помислила че и се ака и се напънала и без да иска родила  Joy Joy Joy беше и 12 дете ,е на това му викам неочаквано,ма то тия случай може би на пръсти се броят.
 
Ета нормално, та тя тази като тапи сигурно ги ражда #Crazy.Имаше една аз като раждах, но със 7-8(близнета).Каза, че се е напънала веднъж и е родила.За 12-то ще си е направо лекота Mr. Green.

# 17
  • Мнения: 223
Не знам защо питаш. Надявам се да не е от страх, че може да ти се случи и на теб.
 Аз лично бях чувала такива разкази (два - и двата завършили с раждане в болницата, т.е. навреме се усетили дамите) и три месеца от бременността си често се будех от такива кошмари. Е, раждах с изтекли води 26 часа. За по- очевидно и дълго раждане не бях се и молила. Спокойно. Нека решим, че е само любопитно, но да не плашим бременните.
Раждането е дело, не само знаменателно, но и осезаемо

# 18
  • Мнения: 396
 Аз не те разбрах - питаш защото искаш да си готова ако стане така или те е страх да не се случи?
Ако е първо няма страшно! Ще имаш достатъчно време!

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Не съм чувала за такива случаи.

# 20
  • Мнения: 9 814
Да има такива случаи. Преди 10-на години в гр. Левски една дама от ромски произход беше родила в анцуга си, докато реже салата.
Моята най-добра приятелка роди без много-много да разбере в 8-ия месец. Цял ден я понаболяваше кръста, без никаква особена болка, но имаше почти два месеца до термин и не си и помисли, че ражда. През нощта вече се беше усетила какво става и хайде в болницата. Била е с 8 см. разкритие и роди половин час след като е стигнала родилното. Каза че, и на напъните не е усетила.

# 21
  • София
  • Мнения: 215
Аз за неочаквано раждане незнам, но една докторка акушер - гинеколог, ми е разказвала как на нощтно дежурство постъпва жена, българка. Докторката веднага я преглежда и вижда, че тя току що е родила. Пита я къде е детето, тя знае ли че това е детеубийство и т.н. Въпросната жена, първо отричала че е родила, после казала, че било паднало в тоалетната. Направо думи нямам за такива хора. Stop

# 22
  • Мнения: 9 973
чувала съм за такива раждания,но не си пълня главата с черни мисли

# 23
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Е как ще родиш неочаквано в къщи бе жена Crazy
Все ще имаш време да стигнеш до болницата според мен Thinking

# 24
  • Мнения: 3 069
В по-затънтените селца може и да има такива случаи все още, но не мисля че в градовете е така.

# 25
  • Murcia, Spain/Ruse
  • Мнения: 416
razbira se 4e moje da se rodi v ka6ti..vse pak vseki  organizam e razli4en,no kato aku6erka 6te kaja 4e tova e harakterno za vtoro,treto i taka natatak rajdaniqta.

# 26
  • Мнения: 1 629
Ами аз съм чела ама то е умишлено раждане в къщи.Жената е заедно с таткото и си раждала на някакъв килим пред камината..и таткото беше написал как по естествено от това нямало...беше описал как излизала плацентата, как отрязал пъпната връф с ножица, как после майка му му дала да суче, изкъпали го, бе голяма мешана скара беше.Бях бременна тогава и четях какво ли не! Но най-голямата грешка ми беше, че гледах как се ражда и естествено и секцио и когато раждах- секцио- знаех всичко какво става, беше много гадно... offtopic

# 27
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
На мен за малко да ми се случи - контракциите ми стартираха директно на 2 мин и както бях сама вкъщи, вечерта, навръх празник, София блокирана, такситата отказват да дойдат, линейката ще я чакам поне час... добре, че в крайна сметка случайно успях да уцеля един приятел на мъжа ми, който по чудо си беше вкъщи и успя да ме закара тъкмо навреме в най-близката болница - с 10 см разкритие и прорязваща главичка. Докторът в болницата каза, че ако предварително са ми били изтекли водите (но мехурът ми беше напълно запазен и там ми го спукаха), съм щяла да родя вкъщи. Цялото раждане - от първата контракция до края - беше по-малко от 2ч, като първия час се чудех дали е наистина раждане (имах постоянни контракции целия девети месец, така че вече не им обръщах никакво внимание), а втория час търсех начин да стигна до болницата. Т.е. някакво време има, но понякога и толкова не остава - ако бях останала да чакам линейката или такси (което можеше да дойде най-рано след 40 мин, както ми казаха, преди да им приплача, че става въпрос за раждане и да ме отрежат), си раждах сама у дома като едното нищо.
Моя колежка (на 60г в момента) е родила у дома, в София, докато е чакала линейката - и тя второ дете. Съвсем самичка е била и като усетила, че ще ражда и нещата се движат бързо, отишла при съседи да се обади за линейка (не е имала телефон) и после се прибрала у дома. Там вече била с напъни и много мило описва как седяла на ръба на стола и поела бебето, като се показало, точно по правилата - първо главата на един напън, тялото на следващия. Когато линейката дошла, бебето било вече увито в пеленки и ги закарали в болницата, където й се накарали яко защо не е чакала, ми родила у дома - сега трябвало да пишат безкрайни формуляри Mr. Green И ги държали в изолатор, все едно са прокажени - това май и досега се практикува Rolling Eyes
При първо дете е много невероятно да се случи толкова бързо - не е невъзможно, има жени, които раждат за по-малко от час и са буквално като парализирани от интензитета на случващото се, така че не могат даже да се движат, камо ли да реагират с търсене на начин да стигнат до болница, но това е доста рядко явление.
Има едно простичко правило, ако случайно раждането е изненада и няма време за реакция - на земята и никога на тоалетната. Когато майката е на земята, дори да не вижда какво става и да не е способна да действа, бебето не може да падне и да се нарани, а тоалетната не е най-хигиеничното място за раждане, макар че предоставя сравнително удобна поза за раждане. Този съвет ми се е запечатил от блога на една акушерка, занимаваща се с домашни раждания в Америка и изглежда много простичък и практичен.

# 28
  • Мнения: 8 242
Леле, hedra, аз първото го родих за няма и 2 часа, с контракции направо на няма и 2 минути.. даже се чудех да ходя ли или не.. пък то бях с 6 см разкритие..
За 2рото не знам  Shocked Добре че болницата е близо  Laughing
А ако ти е 2-3 и т.н. раждане, според мен е неграмотно да мислиш, че ти се ака..особено ако имаш 2-3 дни до термин  Crazy Това си е направо признак за раждане.. То затова се случва най-вече на циганки.. Или преди години..

# 29
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Моята баба е родила майка ми преди 55г. в къщи. Цяла нощ чувствала леки болки ама като е първо дете не се сетила, че може да ражда. Към 4часа сутринта и се доходило до тоалетна и тръгнала на двора, защото са били с външна. Свекърва й я осетила, че цяла нощ се помайвала нагоре надолу и стенела и не и дала да ходи навън. Постяла одеало отгоре вестник и казала тука ще акаш. Баба ми се на пънала веднъж двапъти трипъти и бебето излязло. Свекърва й поела бебето, прерязла пъпната връв, изкъпала го и сутринта извикали доктора!

Общи условия

Активация на акаунт