Трети месец мина вече , Февруарче вече е човече!!!

  • 17 541
  • 293
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 263
 Добро утро, мами!    food010

 При нас всичко е наред засега. Ама и аз не си усещам бебо  newsm12 На мен това ми е първа бременност и предполагам е нормално. Има си едно къркорене, ама не мога да разбера сега това перисталтиката ми ли е или чедото?  Thinking
 Утре ще ходим да се гледкаме на 4д видеозон и съм доста ентусиазирана. Коремче си имам, ама апетит - йок. Само ми мърмори таткото, че не се храня, което е крайно нетипично за лакомница като мен. И знам, че е прав, защото спрях кафенцето и сега кръвното ми сутрин едвам се вижда. И точно по същата причина миналата седмица се изтърсих на главната улица. За щастие, като изключим срама, на нас с бебо нищо ни няма. Разбих си големият пръст на крака и съм със сини колена, но не ми е нито за първи, а предполагам не и за последен, път.   33uu
 Я, да ви питам, мами, вие кафенце пийвате ли? На мен не, че някой ми е казал да го спра, но четох в една книжка, че не е гот да пия. Минах на безкофейново, ама то ако ще е така, по-добре съвсем без.
 Хубав ден, сладурани!  Peace

 

# 16
  • Мнения: 1 796
Мартеничка, повечето лекари казват, че може по кафенце на ден май, аз никога не съм пила кафе и не знам какво е да ти липсва, но на една позната й казаха, че е добре заради ниското кръвно да пие по едничко.

# 17
  • Мнения: 649
Аз също пия по едно на ден. Знам че с кафето и кофеиновите напитки не е хубаво да се прекалява.
Така че по едно кафе едва ли ще навреди, но всеки сам решава за себе си и детето, което носи.

# 18
  • Мнения: 689
Аз пия 3 в 1, отвреме на време, смятам, че не вреди особено Peace

# 19
  • Мнения: 57
Няма проблеми по 1 кафенце на ден да се пие. И аз в началото на първата бременност го спрях, но после разбрах, че не е било нужно и пак си почнах. Сега си пийвам и не се притеснявам, че нещо ще стане от това. Даже, според мен, ниско кръвно е по-лошия вариант, отколкото малко кофеин в кръвта. Номера е да не се прекалява - например по 4-5 кафета на ден са си много.

# 20
  • Мнения: 15
И аз пия по едно на ден и то обикновено сутрин заради ниското кръвно.Даже някъде четох че безкофеиновото било по-вредно.Не знам колко е вярно.А за кръвното и ниското и високото е все лош вариант.При първата бременност към края на 8-мия бях го вдигнала малко не знам от притеснение ли от какво,та лекарите ме постреснаха,аз се притесних и взех че родих.Бях току що влезнала в 9-тия.Но всичко си беше нормално.Е каката се роди 2.700/48,но като се има в предвид че е момиче WinkТака че няма да се притесняваме излишно.

# 21
  • Мнения: 140
Добро утро момичета!Аз също пия по едно кафе на ден,моят лекар каза че една-две чашки на ден не вреди.Искам да питам нещо като рискувам повечето от вас да ми се смеят  Embarassed.Как сте със сексуалния живот?На мен по време на инвитро процедурата ми забраниха да водя полов живот,и сега аз все още не смея макар че минах вече третия месец който се водеше по-рисков.Неудобно ми е да питам лекаря си за такова нещо,защото аз сега съм при друг а не при моя си от инвитрото.

# 22
  • Мнения: 276
Добро утро и от мен   bouquet

Аз кафенце не пиех и преди това, така че сега изобщо не ми е проблем. Имам позната, която си пийва по едно кафе на ден и казва, че няма никакъв проблем.

Ние утре сме на преглед, вече нямам търпение. Не съм ходила от 3 седмици и както не усещам още бебо все се чудя там ли е, няма ли го  Embarassed

Аз имам друг проблем, от 2-3 дни вече не ми е удобно да спя по корем, а аз в друга поза не съм спала от години. И по цяла нощ се въртя и не мога да си намеря място. Тази нощ даже почти не съм спала.  Confused

marin4e, благодаря за новата темичка. Hug

На всички ви желая весел понеделник!  newsm51

# 23
  • окр Пазарджик
  • Мнения: 36
Добро утро мами! Много се радвам ,че ви е харесало оформянето на темата. Извинявам се ,че не съм я направила от общия профил , но не успях да вляза , опитах няколко пъти и не се получи. Така че мили мами търпя и критики ако нещо съм пропуснала.
Днес ще ходя на дългоочакваната консултация, защото всички тук бяха в отпуски. Стискайте палци всичко да е наред.
Мартеничка щом имаш ниско кръвно не се отказвай от кафето , аз съм с ниско кръвно също 80/60 и сега пия по едно кафе на ден т.е. сутрин и вместо със захар си го подслаждам с пчелен мед.
С таткото си правим секс редовно , няма проблеми , просто трябва да се внимава с резките движения , най-добре да няма такива - просто бъдете нежни.
Хубав ден на всички!
newsm51

# 24
  • Мнения: 173
Здравейте на всички!!!
Само да Ви пожелая спорна седмица и хубави емоции! Аз до обед съм на работа и излизам малко в отпуск. Чакам родителите ми, ще идват на гости, отделно малко трябва да доорганизираме нещата покрай женитбата Simple Smile и в понеделник пак на работа, тогава ще наваксвам с четенето, че едва ли ще ми остане време у дома!
Целувки на всички  Hug

# 25
  • Мнения: 139
Честита ни нова тема, мерси marin4e Hug!

Така ви завиждам, аз още не усещам нищо. И не мога да спя по корем като blueberrygirl Sad, въртя се като шило, сутрин като стана и нямам чаршаф, изчезва някъде нощем  newsm78.
Аз другата събота съм на изследвания, кръвни и захар и Т3 Т4 и TSH, за щитовидната жлеза. Имам Хашимото и трябва да ги следим с доки. За сега всичко е наред, дано и в събота е наред. Ще си правя и БХС, като ме боцкат поне да е всичко на куп, да не се мъча.
А по следващата събота ще ходим с таткото на ФМ, и той да види нещо, че милия само пита, и к'воо, к'во видя сега newsm78...
За кафето, знам че може по 1 на ден. Така че, мамите които го обичат, могат да си позволяват по едничко.

Това от мен Hug успешна седмица на всички  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 117
Добър ден и от мен! За кафето в началото го бях спряла за няколко седмици, но сега си позволявам по 1 сутрин иначе ме боли глава и ми пада кръвното това си е нормално. И аз чакам с нетърпение в петък феталния скрининг.

# 27
  • Мнения: 649
Момичета аз имам едно питане, малко е глупаво но ще се радвам ако някои ми обясни.
Как се определят месеците на бремеността, но не лунарните.
Защото като ме пита някои в кой месец съм и аз не знам какво да кажа. А навсякъде пише различно.
Някъде дават, че първия триместър свършва с 12 седмица, другаде с 13; което означава  че от 13-14 седмица влизаме в 4 месец ли  newsm78 newsm78 newsm78 Оф не знам, дори и сега се обърквам
А относно втория триместър май го дават че приключва в 27 седмица.

Оф не знам , вие как ги определяте?

# 28
  • София
  • Мнения: 66
  bouquet  bouquet  bouquet

Ето ме и мен завърнала се от тъпото море...
Но ще ви пиша следобед, че отиваме да хапваме с колегите Simple Smile

# 29
  • Велико Търново
  • Мнения: 116
Здравейте бремелинки   bouquet

И аз минавам набързо, че имам доста работа. ^desika^ и на мен ми е чудно това с месеците. Някоя по-запозната мама нека ни обясни. Аз нямам какво да се похваля. На преглед съм чак на 18 август. Веднъж месечно ме преглежда засега моята доки, а вас на какъв период от време ви преглеждат? По корем и аз не мога да спя и май на където и да се обърна все не ми е удобно, все нещо ми подпира, ама ще се нагодим някак.
Бремелинките, които са на преглед днес да докладват после  Grinning

Лек ден и спорна седмица ви пожелавам  Hug

Общи условия

Активация на акаунт