Трети месец мина вече , Февруарче вече е човече!!!

  • 17 544
  • 293
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 134
Момичета, благодаря ви за съпричастността! Hug

mother-of-pearlS, вероятно е нещо такова, защото още снощи усетих, че е по - скоро външно, но все пак се изстрелях до болницата. Иначе, да - раждах нормално, с епизотомия и страшно много вътрешни и външни разкъсвания, въпреки това.
Благодаря ти!  Hug

# 76
  • Мнения: 649
MamaZ надявам се всичко да е наред с теб и вярвам,че  ще е така.
Много ме развълнува това което беше написала и малката кукла как те е успокоявала. Толково мило ми стана та чак  Cry

Момичета дръжте се от тук нататък само хубави новини да си споделяме  Hug

# 77
  • Мнения: 30
Добро утро и от мен!
Сега се върнах от ЖК дадох кръв за изследвания и урина.
Мартеничка,мерси за поканата,но уви точно тази седмица няма да мога.Аз в момента временно живея в Долна Оряховица,но по принцип съм често в Търново,така че някой път наистина може да се разберем  beer
Иначе съм определено за гимнастиката и може би ако не от другата,то от по другата седмица ще почна Simple Smile
Мили мами,искам да ви попитам за тези...гъбички.Изследванията за тях стават с обикновен преглед,когато ти вземат секрет за изследвания или трябва да си кажеш че искаш да проверят за гъбички???Точно преди да забременея ходих на цитонамазка и обикновено изследване-нямаше нищо споментао за гъбички...Това означава ли че нямам,или че за тях се прави отделно?-то ест се заплаща допълнително и тогава?
Иначе аз имам това бяло-жълтеникаво течение,много рядко със специфична миризма....Но,когато си правих анализите-всичко беше ок.Разбира се като отида след седмица-всичко ще разпитам моя доктор.
За колограмите...не съм качила още,но рано или късно знам,че престои. ooooh!
Не мога да повярвам,че вече толкова рано може да се види пола на детето!Дано следващата седмица като отида...и аз да се похваля Praynig
Приятен ден ви пожелавам newsm74.

# 78
  • Мнения: 139
Привет Майчета,

MamaZ, радвам се че вече си добре Hug. Преди пиех хапчета -  Сиофор 850, с него успях да сваля някакви килограми, но го спрях януари месец, имах кухо яйце и прецених, че няма да пия никакви химии, защото чакахме да минат4 месеца и да действаме на ново, за щастие вече имаме резултат Laughing.  
Аз ходих при д-р Катя Тодорова - ендокринолог, на частно. Много съм доволна от нея, много адекватно лечение, много сърдечен човек, приема всичко с разбиране и много обяснява, имах поликистозни яйчници и след 3 месеца лечение вече ги нямаше кистите. Мисля като родя (дай боже, едно хубаво и здраво бебче), да се консултирам отново с нея относно килограмите.

Srebruna малко остана, стискай краката и мисли позитивно, всичко ще е наред този път. Просто е трябвало точно това бебче да родиш, не някое друго. Нали знаеш, те си стоят там горе, гледат надолу и си избират при коя мама да дойдат.   bouquet


За чистенето, аз също нищо не пипам Embarassed Моето момче, се оправя сам със всичко, на мен оставя само чиниите да мия, хич не обича, за сметка на това, пере, чисти, простира. С готвенето, аз готвя, той не може, но отвя много рядко, караме на салати и диня, от време на време пици и пиле. И честичко излизаме вечер на ресторант.
И аз се чудя къде го намерих такъв добричък, голям късмет извадих с него Hug. И напоследък е придобил много приятен навик, сутрин става много рано и ме целува докато спя, а аз се разтапям Crazy.

# 79
  • Мнения: 19
Здравейте мили мами! Мен ме нямаше известно време и сега се опитвам да наваксам с четенето. Ние бяхме една седмица на планина. Беше много хубаво, но и доста уморително с моята палавница, която няма спиране. Всички са вдигнали ръце от нея и се чудя какво ще правя, ако и второто е такова  ooooh!
За кафето аз пия 3 в 1, че ми е ниско кръвното и ми се отразява добре. Съчувствам на тези, които все още повръщат, сигурно е много неприятно, аз за радост се разминах с това.
Тази седмица трябва да отида за изследвания за кръв и урина, че на 18-ти съм на преглед, дано всичко да е наред. Хем ми е втора бременност, а притесненията са си почти същите, явно майчинското чувство е неизчерпаемо Simple Smile
Аз се надявам на този преглед доки да загатне нещо за пола на бебето, но каквото и да е, добре е дошло Simple Smile
Прохладен ден от мен  Hug

# 80
  • Мнения: 2 829
Здравейте и от мен, ние в неделя празнувахме рожден ден на бъдещия батко, беше много хубаво, с много деца и възрастни Simple Smile Направо не мога да повярвам колко бързо мина времето и момчето ми вече порастна и стана на цели 2 годинки!
При мен всичко е наред.
За кекса-и аз и мъжа ми сме в някакъв доста хм... активен период и бая често практикуваме, така беше и при първата бременност.
За пола-и аз се надявам на момиченце!
За кафето-аз пия капучино, но напоследък някакси не ми се пие и го намалих, но не умишлено.
MamaZ, дано се окаже безобидно, надявам се скоро да се успокоиш!
Сигурно пропускам страшно много неща, но в моментя нямам повече време, по-късно ще пиша пак!

# 81
  • София
  • Мнения: 216
Мили мами,искам да ви попитам за тези...гъбички.Изследванията за тях стават с обикновен преглед,когато ти вземат секрет за изследвания или трябва да си кажеш че искаш да проверят за гъбички???Точно преди да забременея ходих на цитонамазка и обикновено изследване-нямаше нищо споментао за гъбички...Това означава ли че нямам,или че за тях се прави отделно?-то ест се заплаща допълнително и тогава?
Иначе аз имам това бяло-жълтеникаво течение,много рядко със специфична миризма....Но,когато си правих анализите-всичко беше ок.Разбира се като отида след седмица-всичко ще разпитам моя доктор.


Ами за гъбичките, този секрет за изследвания, който са ти взели е т. нар. микробиология, ако имаш гъбички или бактерии се установява точно при това изследване, щом нищо не е показало, значи нямаш гъбички или поне тогава не си имала, това не означава, че няма да се появат по-късно или че вече не са, но стискам палци да ти се разминат, че никак не са приятни, дано нямаш такива премеждия през бременността:). Отделно за цитонамазка се взима друга проба, тя вече не е от влагалището, а от шийката на матката,  а микробилогията отделно се взима. Т.е. ако са ти правили цитонамзка и микробиология, първо трябва да са ти взели 2 проби и второ, трябва да имаш и 2 резултата, единият от цитонапазка с определн ПАП, а другият за бактерии и гъбички и ако имаш, от кои антибиотици се повлияват бактериите.

# 82
  • Мнения: 80
Здравейте, момичета.
Ние с милото снощи решихме да не ходим на морето Cry.Ама аз много искам, но на него не му се рискува, защото мин.година.като бяхме ме хвана някакъв вирус и накрая стигнах до сериозно обезводняване и системи-е ще го преживея(нали все пак юни бяхме на медена седмичка в Алания)Мислим др.седмица след прегледа при док да се качим поне за три дена на балкан.
За кафето моя док.ми каза, че няма проблеми да пия по 1 на ден, а и съм с ниско кръвно.
За пола;мъжът ми много иска да е момиче, за мен е важно да е живо и здраво пък каквото и да е.
За кекса-към 8-9 седм.имах зацапване и спряхме, сега вече нямам но още ме е страх, като отидем при док и ако дай боже всичко е наред ще го подновим-няма да държа милото на сухо я.

Приятен ден на всички.  bouquet  bouquet  bouquet
 

# 83
  • Мнения: 1 121
Здравейте и от мен Grinning

МамаЗ, дано всичко да е наред Praynig

За кафето - пия по едно на ден, но иначе не мога да се събудя Wink

За месеците - понеже терминът ми е на 2-ри, всеки месец на втори влизам в нов месец, така си ги броя.

А за пола-честно казано искам още едно момченце, на снимките от УЗ ми се видя момче и дано да е така Laughing

ЯнаСТ, честит рожден ден на бъдещият батко, пожелавам му много здраве и игриво, щастливо детство!

ВНЛ, и моят син е голямо диване, ако второто не се падне по-кротко направо не се виждам ooooh!

Утре съм на лекар, стискайте палци всичко да е наред, че коремчето нещо не е порастнало много-много и съм малко на тръни Confused

Последна редакция: вт, 12 авг 2008, 13:06 от Rylie

# 84
  • Мнения: 276
Здравейте момичета,   bouquet

тази сутрин бях на ултразвуков скрининг във Фемина. Пораснали сме, вече сме почти 7 см. Simple Smile Малко бебо не беше в добра поза и не можахме да му видим всичко. За пола въобще дума не стана, но може би така е по-добре. Следващият път със сигурност ще се знае вече... надявам се тогава да не е много срамежлив. Инъче всичко си ни е на мястото, изчислиха ми риск 1:5028 и ми казаха да отида направо на втория биохимичен скрининг.  Оная гънка (нухална ли каква беше) ни е 0.9 мм. За сега всичко изглежда наред, но ми е едно такова странно от как излязох от кабинета, имам чувството, че всеки момент ще се разцивря. Sad

yanast, честит рожден на баткото. Да продължава да ви радва и от догодина да помага на мама за бебчо.

MamaZ, радвам се, че всичко е наред. Стискам палци да не се повтарят тези "премеждия", че като четох и чак...  smile3518

Хайде лек и спорен ден от мен  Hug

Последна редакция: вт, 12 авг 2008, 13:19 от blueberrygirl

# 85
  • Sofia
  • Мнения: 2 483
Здравейте, момичета,
искам нещо да ви питам - чета тук на всички нухалните гънки са ви много малки, а на мен ми я премериха 1.8 мм в края на 13 г.с. Бебчето беше 7.1 см. Знам, че е в норма, ама взех да се притеснявам дали всичко е ок..? Изчислиха ми риск 1:6742 и това е супер, но съм много озадачена защо е толкова много мм?
На всички - хубав ден и много усмивки!  Hug

# 86
  • sofia
  • Мнения: 73
Момичета нека някоя от вас която е ходила при доктор Янкова в 14 поликлиника за ранния скрининг ми прати на лични някакви координати,ако не ви затруднявам.
 Praynig Praynig Praynig  bouquet

# 87
  • Мнения: 95
Здравейте и от мен.Аз сега бях на преглед,от няколко дни имам едно парене в интимната област,лекаря ми каза гъбички даде ми крем и  вагинални таблетки.Опасност за бебето нямало..дано е прав.Бебко  беше май заспал но си махаше с ръчичка.Мисля че ни каза  ок сам Simple SmileМомичета желая ви само приятни новини.

# 88
  • Мнения: 89
Здравейте и от мен!
Sreburna,не се натоварвай със суеверия!Този път трябва всичко да е ОК newsm10
Това са телефоните за записване при др.Янкова(аз и при нея ходих преди седмица;много е приятна):02/953 36 76 и 0895 770 717.
  За кафето-в началото много ми горчеше(а аз съм заклета кафеманка Laughing),но сега определено ми се допива и си позволявам едно сутрин.Не мисля,че има проблем.
  А за този "кекс"...и у нас е болна тема.Аз по принцип никога не съм била от най-напористите...за разлика от мъжа ми..Но нали прокървих в 7 г.с. и доста се постреснахме(след спонтанния аборт през м.март),та отказахме кекса за месец и половина.Май е време да отменя ембаргото.. Laughing
  Днес ходих в Майчин дом и ми взеха кръв за ранния БХС.Бях решила да не ходя,но вчера др.Марков каза,че не е лошо да го направя(а и нищо не ми пречеше,все пак) Whistling

# 89
  • Мнения: 592


Охаааааа бях забравила какво е това - наслаждавам се в момента на чашка нес кафенце с мляко и захар Simple Smile действа така ободряващо и тонизиращо Simple Smile За първи пър от доста време си позволявам кафенце, но така или иначе кръвното ми е ниско и мисля че е по-добрия вариант.

МамаЗ надявам се всичко да е наред и да няма проблеми - пази се много мила. 

yanast - честито ти рожденник с малко закъснение - да ви е жив и здрав и много да ви радва и да помага за бебче Simple Smile

Мацки аз хубаво успявам да насмогна с форума няколко дни, изчитам всичко - чак и се радвам че всичко е наред с дечицата - много да се пазите милички. Само хубави новини - сега гледам към края на месеца много от нас са на прегледи, може би и много от нас ще разберат пола на малките човечета - Боже пази ни ги да са ни живи и здравички и февруари живот и здраве да си ги гушкаме и обичкаме с цялата любов която се крие в майчиното сърце.
Отивам се чипкам и да се обличам че трябва да бягаме към центъра - после ще се отчета как е минало всичко за тези които им е интересно, пък може и малко сникми да покажа Simple Smile Прегръщам ви бремелинки и още веднъж - много да се пазите.

Общи условия

Активация на акаунт