Прахосмукачки и други немски чудачки по схема No 85

  • 15 785
  • 282
  •   1
Отговори
# 255
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Ето ви една невероятна новина за многоплодна бременност > 
http://www.focus-news.net/?id=n1020970
От непотвърдено инфо разбрах, че децата са били 9, но две не са оцеляли. #Shocked
Да са им живи и здрави бебоците - а на родителите супер издръжливост!
Божичко, как е успяла да ги износи  Shocked аз с по едно и накрая умирах от болки в кръста, а тя 7!!!!!

# 256
  • Мнения: 3 521
а като тръгнат и 7те да пълзят/ходят шпредставяте ли какъв екшън ще да е Rolling Eyes...Дупе да им е яко.

# 257
  • Германия
  • Мнения: 8 104
а като тръгнат и 7те да пълзят/ходят шпредставяте ли какъв екшън ще да е Rolling Eyes...Дупе да им е яко.
Е не е толкова страшно, по-големите ще са в ролята на надзиратели, освен това със сигурност има достатъчно рода, за да помага. Сега като се замислих, това си е цяла ясленска група, горката, ако живееше в Германия колко ли щеше да чака за място в ясла и градина... Crazy

# 258
  • Мнения: 1
Добро утро,
Имам едно въпросче- някой преминал ли е през езиковите курсове на фолксхохшуле. Говорих с тях преди две седмици и казаха че за 100 часов курс мога да платя 100 евро ако подпиша договор с ратхауса че ще изкарам 6 нива, ако не подпишем договорчето курса е 235 евро.
Шест нива са си страшно много време- около 9 месеца и не мога да имам гаранции че ще имам време за всичките (може би ще тръгна на работа, знам ли)
Ето ме и мен,
наистина сте големи ранобудници,как смогвате не знам? Та сега по темата с фолкхохшулето. Аз посещавах техните курсове до преди да родя. Въпросното намаление се нарича интеррационен курс и струва само 100. Задължават те да изкараш 4 нива,т.е първите 4 грундщуфе и после още две нива за интеграция,те са специални не са за граматични познания,а по0скоро за ориентиране в обстановката,като например учене на термини по дадена професия и т.н. Лошото е само,че няма богат избор на дни и часове за тези курсове. Имаш право да се запишеш на курс , който е с бещетигунг. Накрая полагаш изпит взимаш Даф-тест и можеш да работиш с този сертификат. Тънкостта е ,че ако не си вземеш изпита,което е малко вероятно,ще трябва да си платиш курса в пълен размер. Ако си от Мюнхен ,мога да те насоча къде да отидеш и да си подадеш молба за въпросното бещетигунг и да се запишеш на курс. Ако ти се намира на близо ФХШ можеш да вземеш брошура с курсовете от есента и да си набележиш от рано, че аз така се прецаках. Всеки курс трая по 6 седмици, като спазват всички ученически ваканции.
Какво ще стане ако например го подпиша и ходя на 2-3 нива???
Предполагам просто трябва да си доплатя разликата или какво? Thinking


Ти полагаш тест в началото за езикови познания и ако сметнат може да те сложат направо в 4 ниво. Плащаш само ,ако не вземеш изпита. Забравих да добавя, имаш една година да направиш всички тези процедури и то календарна, така че може би е по-добре да изчакаш до другата година и тогва да почваш курс. Все пак се консултирай  с лелките от администрацията.

# 259
  • Мнения: 1
По въпроса за бебешкия прах, и аз съм на вашето мнение. Пера си с обикновен прах ,гледам да не е ароматизиран много и не деля дрехите. За гладенето и аз малко се скътавам Simple Smile)). Майка ми като дойде да види внучето, направо полудя ,ама как така....
Голяма изгъзица е това в България, там майките не си кърмят децата , щото така е модерно и това било за селянките ,ама тръгнали да купуват бебешки прах. Нямам думи. Мойта зълва сега роди в България и като я слушам какви глупости я съветват, настръхвам .

# 260
  • Мнения: 7 605
Аz в4ера ШаШнах баЩа ми като споменах горската детска градина  Laughing  Не успя да преодолее Шока, горкия  Laughing

# 261
  • Мнения: 1
За таз горска градина какво сте чували, до нас има една и аз съм взела формуляри да се записваме догодина там? Бива ли я ? Аз вече не споменавам нищо на моите родители ,а още по-малко на свекървата ,че инфаркт ще получат. Много закоравели нрави имат, то май това ние на нас българите основния проблем.

# 262
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Защо, какво и е на горската градина?!

# 263
  • Мнения: 7 605
Аz говоря zа Валдкиндергартен, където няма сграда, и децата са винаги в гората.

# 264
  • Мнения: 1
ААААААААА и през зимата ли са навън??????????????? newsm78
Майко мила,ако е това веднага се отказвам, ужас.

# 265
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Аz говоря zа Валдкиндергартен, където няма сграда, и децата са винаги в гората.
Стига бе, те обеден сън нямат ли? В нашата горска градина си имат помещение за хранене и спане и игри, при буреносно време. Иначе и през зимата са навън, но не по цял ден.

Аз не знам дайка ми, дали е схванала що е то интегративна градина и че Мартин е между деца с недъзи, но досега няма коментар от нейна страна newsm78 За сметка на това, Дребчо циври за старата градина Rolling Eyes Когато трябваше да ходи там, ревеше да не ходи, а сега не минава ден, без да спомене Анне-Киндергартен  Confused

# 266
  • Варна
  • Мнения: 153
Моят непослушко тръгва другия месец на градина.Направо съм се втресла от притеснение.
Той просто не чува и не чува.Аз си повтарям нещо,повтарям,потретвам,виквам и евентуално
тогава бивам чута.То нали беше пубертета на 2годишните,сега караме четвърта,но аз подобрение не виждам.
Освен,че е станало по-нахално малкото човече.Като го попитам,защо направи това,отговорът му е -защото така искам.
Аз му казвам,не обясни ми -за това или онова.И той повтаря-за това или онова  smile3534
Направо незнам,какво ще става в детската градина ooooh!

За праха и аз бях задавала същия въпрос малко преди да родя,че в България е голяма пропаганда с бебешкия прах.
През цялото време съм си перяла с Персил или Ариел и няма проблем.Така,че споко.
Петка,ти избра ли си къде да раждаш?

# 267
  • Мнения: 7 605
ААААААААА и през зимата ли са навън??????????????? newsm78
Майко мила,ако е това веднага се отказвам, ужас.

Ами да, и преz zимата. Няма лоШо време, има неподходяЩо облекло  Laughing

Аz говоря zа Валдкиндергартен, където няма сграда, и децата са винаги в гората.
Стига бе, те обеден сън нямат ли? В нашата горска градина си имат помещение за хранене и спане и игри, при буреносно време. Иначе и през зимата са навън, но не по цял ден.

Ами тукаШната е само до обяд, т.е. не се хранят там, носят само неЩо zа 2ра zакуска (в гората  Grinning ).

# 268
  • Мнения: 5 790
Момичета,извинявайте ,че навлизам  в темата ви,но имам питане относно едно лекарство.Интересуваме дали някоя от вас може да ми каже цената на SORBISTERIT.Лекарството служи за прочистване на организма от калий и се намира само в Германия-това за информация само ви казвам.Благодаря ви предварително!

# 269
  • Мнения: 1
Аз пак да се намеся в темата ,на всяка манджа мерудия Simple Smile)). Относно лекарството, аз редовно купувам на познати в България от онлайн аптеки, струва       42.09 евро, ако няма рецепта или не приемат българска си плащаш и за рецепта около 5 евро.Инак това е цената в аптечната мрежа ,най-високата възможна.Може да го намериш на 38,о9, но ти трябва рецепта. Пращам и линка на онлайн аптеката http://www.apo.ag/. Пише ,че поръчка над 30 евро е освободена от доставка, но за всеки случай прочети добре.
SORBISTERIT - 500 G

Общи условия

Активация на акаунт