Прахосмукачки и други немски чудачки по схема No 85

  • 15 803
  • 282
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 7 605
Може оЩе от сега да ги пиеШ, питай гинеколога  Peace

# 241
  • Варна
  • Мнения: 153
По въпроса за след пенсия и аз съм мислила.И поне на мен ми се струва някак си странно,да прекараш по-голямата част от живота си някъде,там ти е средата,децата и т.н и в един момент да се върнеш някъде ,където може би вече не познаваш почти никой,отвикнал си от всичко.Мисля,че на една преклонна възраст е доста по-трудно да се адаптираш и да си пренесеш целия живот в друга държава,пък било то и твоята родна.Аз поне не мога да си го представя.Но,кой знае,какво ще става.Да доживеем първо до тогав,пък ще го мислим Grinning

Дима,аз кърмех до 11м и вземах противозачатъчни специално за кърмачки.През този период ,докато ги приемаш не ти идва,а на мен хич даже не ми е и липсвало.Чувствах се ок.Нямаше никакви проблеми.В момента,в който спрях да кърмя ги смених с нормални.

# 242
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Йеааа, аз значи съм най-късметливата кърмачка  Laughing Лела Фло не ме е спохождала вече 2 години, ако изключа еднократното зацапване, стават 4!
А на мен все ми е едно къде ще се спомина, важното е да не тежа на децата си. Дали ще доживея до пенсия е друг въпрос...

# 243
  • Мнения: 1
Кой питаше за мелничка за подправки. има нелоши в онлайн магазина на Шлекер,да знаете доставката е безплатна над 15 евро доставка Simple Smile))

# 244
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Кой питаше за мелничка за подправки. има нелоши в онлайн магазина на Шлекер,да знаете доставката е безплатна над 15 евро доставка Simple Smile))
Аз, аз, аз

Благодарско за идейката!

# 245
  • Мнения: 3 521
Алоха!

Мда едни късметлийки-кърмачки, други дават пари за подложки за кърмачки и за превръзки още от 38мия ден Rolling Eyes. Т.е. при мен дойде доста рано и си ме навестява съвсем редовно. Пазим се с "Па'ий се" и презервативи.

Случи ми се нещо странно - нали съм ви разправяла, че ходим да търсим "глобални съкровища" с GPS. Завчера намерихме една закачка, която включва в себе си да пратиш поздравителна картичка на една двойка в Niestetal, която ще сключва брак на 20.08.
И сега странното - ние също сме омъжени на 20.08, а и двойката живее на улица със същото име като нашата ooooh!.

За пенсията - не зная къде ми се иска да си доживея старините. Искам просто да със г-н Сърфов тогава. Прозаична съм.

# 246
  • Мнения: 3 880
Докато жената кърми истински, няма менструация. ...

Кърмих съвсем истински до 6 месеца, без никакво прекъсване или добавки и ми дойде на третия месец (месец след като ми бяха свършили лохиите) ooooh! Така че кърменето не е гаранция за неидване Peace
Дима, ако не искате второ дете сега не си прави експерименти и не се надявай на кърменето Wink

И малко извън темата тук има ли прах за пране за бебета или спокойно мога да си ползвам персил без да ми тежи на съвестта, че ще уморя детето си. Аз досега не видях, ама не съм търсила много. 
Нали няма да му го даваш да го яде? Wink
Няма бебешки прахове тук, поне не масово, виждала съм само един на "Фрош". Ако се притесняваш от разни ароматизатори или ако детето е с по-чувствителна кожа, ползвай сензитив. Иначе това за отделните прахове за възрастни и бебета ми се струва българска изгъзица. Ако пералнята си върши добре работата и плакне както трябва, а не изкарва прането с половината прах по него няма проблем.

Сърфи, страшно съвпадение наистина Simple Smile може да е някакъв знак....ама какъв Wink
Мистичната как е, чувала ли си я?  Разопакова ли кашоните вече? Laughing

# 247
  • Германия
  • Мнения: 111
 Добро утро,
Имам едно въпросче- някой преминал ли е през езиковите курсове на фолксхохшуле. Говорих с тях преди две седмици и казаха че за 100 часов курс мога да платя 100 евро ако подпиша договор с ратхауса че ще изкарам 6 нива, ако не подпишем договорчето курса е 235 евро.
Шест нива са си страшно много време- около 9 месеца и не мога да имам гаранции че ще имам време за всичките (може би ще тръгна на работа, знам ли)
Какво ще стане ако например го подпиша и ходя на 2-3 нива???
Предполагам просто трябва да си доплатя разликата или какво? Thinking

# 248
  • Мнения: 3 880
Нисилия, не ги знам какви са тези курсове и договори, но подписвай и започвай според мен, пък после каквото сабя покаже. Започването на работа е достатъчно уважителна причина за да прекъснеш някакъв си курс, все пак данъци ще плащаш, това е по-важното за ратхауса Wink
Най-много да те накарат да си платиш до шестото ниво включително, по-сериозни наказания едва ли ще има Peace

# 249
  • Мнения: 3 521
Мистичната как е, чувала ли си я?  Разопакова ли кашоните вече? Laughing

Мистичната потъна в зоната на здрача - не съм я чувала. Ще взема да и звънна сега Wink.

Бибс, "неистинското" кърмене започва, когато бебето разреди храненията - демек тогава отпада и анти-бебе функцията му. Обикновено при доене на 3 и по-малко часа рядко се появява цикъл. Индивидуалности всякакви.

Петка, аз си перях също с нормален прах, а и не гладех Mr. Green.

Нисилиа, подпиши - дори и само 3 нива да изкараш(предполагам ще стигнеш до В1 с тях - нивото, което се приема, че е достатъчно за да си търсиш работа) пак си на далавера. Останалите, както Биба е казала най-много да си ги доплатиш.


Само, ако знаете колко много имам да чистя ще започнете всички на глас да ме ожалвате...чак се чудя какво се офлянквам още по форумите Blush

# 250
  • Немция
  • Мнения: 7 002
Сърф, не се мотай...Да се похвалиш после с изчистената къща! clean
И да почерпиш после!

Това с праховете май наистина може да е бълг. патент. Има Персил Сензитив, който не е толкова ароматизиран-това е всъщност е съставката, която би провокирала евент. алергична реакция.
И деленето на прането на бебешки и небебешки дрехи при пране го има из Бг, а тук не е типично. Има ли смисъл от подобно делене и ако да-какъв? Прави се уж от хигиенична гледна точка, но ми прилича по-скоро на традиция на престараването. Flutter

Сърф, интересна е вашата случка, но едва ли се крие по-дълбок смисъл в съвпадението на датите. И на мен са ми се случвали подобни случайности(най-различни), но повече от това ситуацията не се е развивала, макар и да ми се е искало.

Дали ще доживея до пенсия е друг въпрос...
Абе, шансът ни доста да поодъртеем е голям- продължителността на живота расте с всяко десетилетие и с всяко ново медицинско откритие или нова медицинска техника. Дай Боже, някой ден всички да си караме до дълбока старост в добра кондиция!

# 251
  • Мнения: 1 190
Много пишете бе хора, за броени дни - цяла тема newsm10
На мен не ми остава време за писане, но пък попрочитам редовно .. абе хора вие не работите ли ..  Laughing
Гледам, че разнищвате разнообразни теми (само така) от раждане, за чистене, помпи, че чак и за пенсия.
При нас нищо ново, охх писна ми, искам вече да е догодина и ние да се пренесем към Д, дотогава не мога да се включвам много активно, защото нямам актуална инфо за кое и как, обаче пък давате много полезни и ценни съвети smile3501

Bay

# 252
  • Немция
  • Мнения: 7 002
Ето ви една невероятна новина за многоплодна бременност > 
http://www.focus-news.net/?id=n1020970
От непотвърдено инфо разбрах, че децата са били 9, но две не са оцеляли. #Shocked
Да са им живи и здрави бебоците - а на родителите супер издръжливост!

# 253
  • Мнения: 7 605
 А бе вси4ко е индивидуално с лелката и кърменето. Аz кърмих една година и 4ак след като отбих и ми дойде. А накрая кърмих само сутрин, ве4ер, и преz ноЩта.

# 254
  • Мнения: 3 880
Много плодовита тая Газила, бе Simple Smile Как набързо закръглила бройката на 10, а? Няма да си играе да ги ражда по едно- две я Laughing "Зийбен ауф айнем щрайх" е къде, къде по-практично Wink

Татянка и тя от късметлийките значи Wink. А аз така се бях настроила, че поне година няма да ми дойде, защото нали кърмех на всеки час,  ooooh! и доста неприятно се бях изненадала един ден Laughing

Общи условия

Активация на акаунт