Прахосмукачки и други немски чудачки по схема No 85

  • 15 771
  • 282
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 434
Ето как Хана отказа памперса.
Първо изчакахме, докато ни се стори, че е готова да спи без него. Подпитвахме, правихме малко пропаганда, най-голяма работа свърши аргумента, че по-малко пари за пампи означава повече сладолед Mr. Green. Първо се махна следобедният, после и нощният памперс. Водехме я към 11 вечерта и 4 през нощта, когато тя полуспейки си вършеше работата, и на сутринта веднага след събуждане.

Не бих казала, че стана отведнъж, наложи се да върнем нощния памперс за една-две седмици, защото няколко пъти поред сменях по три пъти бельо на нощ, все успяваше някак да опикае чаршафите под непромокаемите постелки, които слагах. Имаше тежки дискусии, тя се дърпаше, плачеше и не искаше, но й обяснихме, че ще го махнем, щом стане три сутрини подред със сух памперс. Помня, че чакаше с нетърпение тези три дни и сама се мотивираше.

Сега става само веднъж на нощ, около 4 часа, и досега не е имало фалове. Само спокойно и без стрес. Ако усетиш, че не е готова, дай й още време. Пропагандата и моркова пред носа вършат чудеса.

Чувала съм, че някои слагат гърнета до леглата, аз директно я водех в тоалетната.

# 31
  • Мнения: 1 584
Един път я водих 3 пъти - ама като видя, че не минава номера не повтори Laughing (Ама тя си е с памперс де - Аки и Пиш се ползва само за Аки-то всъщност). Ти сложи от тия непромокаемите подложки ако има подобни случаи да не те е страх за матрака.

# 32
  • Мнения: 224
Здравейте мами от Германия!
Имам нужда от вашия съвет. Ще летим с 2-месечно бебе родено в Германия за БГ. Детето ще пътува с пасаван, тъй като още няма Бг-паспорт. За пасавана всичко е ясно/копират Geburtsurkunde-то в Консулството ни и го връщат.
При изваждането на БГ паспорт в България задържат Geburtsurkunde-то и не гоо връщат обратно.
В началото, при подаване на документите за Geburtsurkunde не се сетихме да си поискаме Копие за изваждането на БГ паспорт.
После аз поръчах копие и ми дадоха някакво малко листче, на което пише Abstammungsurkunde.
В предишна тема обаче някой беше написал, че Abstammungsurkunde-то не го признават в БГ при изваждане на документи на детето. Така ли  е наистина?
Мога ли да използвам Geburtsurkunde-то, на което пише  "Für religiose Zwecke", да му сложа Апостил и с него да извадя БГдокументи на детето?

# 33
  • Мнения: 1 242
Блабла7, не разбрах къде ви е оригиналът на Geburtsurkunde-то. И ако го имате какъв е проблемът да се копира и завери нотариално + апостил? За какво им е оригинал на немски документ на българските служби?
Да, Abstammungsurkunde може и да не ви свърши работа. Ние сме минали между капките, но наши познати се срещаха с консула да разрешат въпроса.

Съветът ми обаче е, преди да предприемеш каквото и да било, да се консултираш все пак с консулската ни служба за твоя регион.

Тоничка, наздраве за празника! Живи и здрави да сте!  bouquet

Последна редакция: ср, 13 авг 2008, 13:47 от Мамунката

# 34
  • Германия
  • Мнения: 8 100
Добре де, в БГ като приберат оригиналния акт за раждане не издават ли български такъв? И той става официалният документ. Поне с актовете за брак е така и въз основа на тях си вадих всички лични документи.  newsm78

# 35
  • Мнения: 3 674
Првет от норвежките мами...ето ви един виц,като старт за хубав и весел ден!  Hug Аз много се смях.... hahaha


Hемец в лондонски баp:
 
- Martini, bitte.
- Dry?
- Nein, zwei.

 Joy

Последна редакция: ср, 13 авг 2008, 14:07 от ЧервеноВинце

# 36
  • Варна
  • Мнения: 153
Добре де, в БГ като приберат оригиналния акт за раждане не издават ли български такъв? И той става официалният документ. Поне с актовете за брак е така и въз основа на тях си вадих всички лични документи.  newsm78
Точно така,в България издават български въз основа на немския

# 37
  • Мнения: 224
Благодаря ви!
БГ службите изискват Копие или Оригинал с Апостили да останат при тях. Аз имам само оригинала.
Да, получавам в замяна БГ Свидетелство за раждане, но искам да си запазя и немския документ - все пак живея в Германия и ще ми трябва.
Ясно, пак ще трябва да ходя за ново Копие, но някакво различно от Abstammungsurkunde.
БГ Консулството не знаеше, как точно процедират в БГ и дали ще ми признаят Abstammungsurkunde.

# 38
  • Мнения: 1 584
БГ Консулството не знаеше, как точно процедират в БГ и дали ще ми признаят Abstammungsurkunde.

На нас преди 2 седмици ни казаха, че вече се изисква международен акт за раждане. На сайта на консулството в Бон също го пише. Ние не знаехме и сложихме апостил на Abstammungsurkunde. Жената в посолството каза да пробваме след като вече го имаме - в някои общини минавало все още...

Много лесно е да си поръчаш допълнително Abstammungsurkunde или каквото ти трябва в Standesamta, kzdeto e iydadeno Peace

# 39
  • Немция
  • Мнения: 6 893
Айде побутна темата по-нагоре. Wink

Мале-мила, не ви е лесно с махането на памперси и слагането на гърнета... Направо си е повод за почерпка , когато успеете да приучите децата ви да ходят на тоалетна .
Ми6ке, май трябва да почерпиш за вашите тоалетни успехи,а? Grinning

# 40
  • Мнения: 2 907
Минавам само бързо, ще говорим повече другия месец. Франс телеком - егати идиотите!

Вечке, Сърфи, друг ми е новият номер. Абе, лайна.

От 10 години не бях ходила в и-нет кафе.

Виждам, че всички сте ок, радвам се.

Какво с Лиска? Какъв бан? Защо?

# 41
  • Мнения: 434
Бибитка, чак повод за черпене не е, но стана естествено и без /много/ стрес и за двете страни.

Мистик, ако пак се напъхаш и четеш, бий една депеша дали още се интересуваш от лиценза за ХР, че да го пращам. Моля Вечка или Сърфи, ако все още имат връзка с Мистичната, да зададат въпроса от мое име, мерси.


Тоничка, наздраве за празника!
 

# 42
  • Мнения: 1 610
Блабла/ как ги измисляте тези никове бре/ ...трябва ти международно свидетелство за раждане с апостил. Инфото е прясно прясно от януари месец тази година, когато вадих акт за раждане на марк
Гейче, ако италианото е хубав, да вземем да изгоним мъжа ти и да му предложим по 50 евро на глава, ако постригва по прашки/ на италианото, не на мъжа ти/. Дали ще се навие, а?

# 43
  • Варна
  • Мнения: 153
Блабла/ как ги измисляте тези никове бре/ ...трябва ти международно свидетелство за раждане с апостил. Инфото е прясно прясно от януари месец тази година, когато вадих акт за раждане на марк
Гейче, ако италианото е хубав, да вземем да изгоним мъжа ти и да му предложим по 50 евро на глава, ако постригва по прашки/ на италианото, не на мъжа ти/. Дали ще се навие, а?
ХИ-ХИ,супер, а?Ама аз залагам,че е гей Wink

Просто не мога да не споделя, какво ми се случи днес в градинката Shocked-Отидохме с двамката ми на шпилплаца.Отначало нямаше други деца.След малко се появи една майка с момиченце на 2-3г.Бях седнала на пейката с големия и разглеждахме нещо.По едно време чувам,че въпросната майка се разправя нещо с Макси.Те нямяха играчки и момиченцето беше взело и кофата и лопатката на малкия.Той си дръпнал кофичката и майката упорито му обясняваше,че трябвал да я върне на нейната девойка. ShockedАз си замълчах.В следващия момент малката награбва всички фигурки и се скрива зад майка си.Макси отива до тях и някак си бебешки си се бори да си ги получи,след което госпожата в един момент му ИЗКРЕЩЯВА -was soll das?Анджи вижда какво става и хуква в помощ на братчето си и посяга и той да си ги вземе,при което майката го блъска най-брутално на земята.При което аз естествено полудях и заради,това,че беше бременна й се размина само с скандал #Cussing outЗапочна да ми обяснява,че децата ми били агресивни-именно тя! и нейното дете може би след секунда,щяло да размисли и да ги върне.Или може би след час newsm78
Честно ви казвам,това не ми се беше случвало.Обикновено,когато детето вземе чужда играчка и другото си я поиска майката обяснява,че тя не е негова и щом детето си я иска сега трябва да я върне.А после най-често децата се сприятеляват и си ги менкат.
Анджи ,няма никакъв проблем с даването.Дори ,когато миналата седмица му купихме колело и някое дете дойде и му го поиска той без проблем,дори с нотка на гордост колко е великодушен ми съобщава,че си го дава.

А,за това,че снощи моят благоверен съпруже ми вдигна порядъчно нервичките ,днес ми се извини,така  bouquet
Това ме укуражава,че има проблясъци Joy

# 44
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 682
Гаджета, италяното не е гей, проверено е - има си гадже, освен това сваля моята приятелка, дето ме уреди при него. За прашките - не знам, ама за 50-тачка може и да се навие да подстригва Joy Иначе е пич, кефи ме Mr. Green
П.С. Мъж ми не го гоня, че все пак от нейде трябва да дойдат 50-тачките Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт