Ларедутска машина за хляб !!!

  • 29 180
  • 314
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 160
lisichkata ,това можах да направя ! Blush

Браво и на тебе,anetka_ta bouquet
Сега вече темата наистина е изключително полезна,благодарение на труда на Sun и на тебе,разбира се! Hug
И да споделя,че откакто почнах да слагам в хляба по 1 щипка бакпулвер,нямам провал LaughingНе откривам Америка,ама все пак...може да е от полза за тези,които все още не са успели. Heart Eyes

# 91
  • София
  • Мнения: 11 134
Току що си взех машината от митница, но съм на работа и ще я пробвам довечера....  Wink

# 92
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Хлябът ми стана ужасен, продължавам с опитите. Пробвах селския хляб с обикновено брашно, получи се тиклява топка с потресаващ вкус  Sick
Пекох на бързата програма, нямам време аз 3 часа да чакам за да ям.
Сън, жива и здрава да си ако не беше твоя превод още щях да се чудя за какво са сложени бутафорните дръжки и колко пъти да подскачам върху бутоните за да тръгне.   bouquet

# 93
  • София
  • Мнения: 11 134
Благодарим за превода ,Sun !   bouquet Точно следвайки указанията пуснах в употреба машинката. Дано хлебчето се получи !  Heart Eyes

# 94
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Вече трети хляб правя, надявам се този път да е сполучлив, втория беше още по-голям провал. Мъжът ми вече ме гледа подозрително, казах му че към 3ч ще вечеря.
Бях малко нервна и сама си измислих рецепта, да видим какво ще се получи.

# 95
  • София
  • Мнения: 11 134
И моя хляб не стана особено успешен, не изпълни цялата садинка и имаше странен вид... Коричките му бяха много твърди, отвътре беше мекичък... така, че го хапнахме. Какво ли обърках ?  Embarassed

# 96
  • Мнения: 3 640
Наблюденията ми са, че много стриктно трябва да се спазват грамажите на продуктите.  Peace
Сега правя първи опит за козунак със сухи плодове. След 3 часа ще съобщя резултата.  Wink

# 97
  • Мнения: 1 111
И моя хляб не стана особено успешен, не изпълни цялата садинка и имаше странен вид... Коричките му бяха много твърди, отвътре беше мекичък... така, че го хапнахме. Какво ли обърках ?  Embarassed
Каква мая ползваш? В началото слагах суха мая и хляба беше по сбит и не бухваше много.Сега ползвам само жива и винаги става чуден хляб.
Sun после ще напишеш ли рецептата Praynig Само веднъж правих козунак с козуначено брашно,обаче явно сложих много захар и доста стафиди и резултата беше плачевен ooooh!

# 98
  • Мнения: 3 640
Козуначето е суперрр. Сега си хапвам 1/4 с кафенце, ммм. Разкош!  Grinning Само че следващия път ще сложа от всичко х 2, че сега от страх да не излезе от съда, съм си направила 1/2 козуначе.  Joy И плодовете ще ги сложа още по в края на процеса, защото всичките са паднали на дъното сега. Ето снимки:
http://media.snimka.bg/0584/007423529-big.jpg
http://media.snimka.bg/0584/007423530-big.jpg
http://media.snimka.bg/0584/007423528-big.jpg
http://media.snimka.bg/0584/007423531-big.jpg
Рецептата е от гърба на пакета готова козуначена брашнена смес на ТЕХРА (аз сложих от всичко по 1/2, но другият път ще спазя рецептата точно):

400 г козуначена готова брашнена смес
20 г мая (препоръчва се пресована мая)
40 г маргарин
130 мл вода
аромати (ванилия, лимон и др.)
сухи плодове или ядки

Налива се първо хладката вода. Добавя се брашнената смес, маята, маргарина, ароматите. Стартира се програмата (BASIQUE). Към края на месенето се добаят плодовете. 1 час след началото на програмата се поръсва с кристална захар.

# 99
  • Мнения: 1 111
Sun значи по време на месенето не се слага захарта,а след това newsm78
Ето защо при мен козунака не се получи ooooh!
Козуначеното брашно което ползвах е на Аррива,но ще пробвам по твоята рецепта Hug

# 100
  • Мнения: 1 111
Сега гледам рецептата за козунак от пакета и пише че: Натрошената мая се слага в 50мл.хладко мляко,разбива се докато напълно се разтвори,прибавя се малко брашно-колкото да се получи средно гъста каша и се оставя да втаса.Брашното предварително се пресява 3 пъти,като така се гарантира качеството на тестото. В средата на купчината брашно прибавате 1к.л сол,вече втасалата мая,,предварително разбити-млякото,захарта,яйцата и ванилията.
А сега де,нали навсякъде пише,че мая,сол и захар не трябва да контактуват  Thinking
После ще пробвам по тази технология и ще докладвам.

# 101
  • София
  • Мнения: 11 134
Може би бъркам мерките, но нямам везна. Вие как мерите ? Колко грама брашно събира мерителната чаша и лъжичките ? Изобщо как да премеря нещата без везна ? Rolling Eyes
Ползвам суха мая, някаква френска, преди малко си купих др.Йоткер ще пробвам с нея. Брашното ми е на Софиямел, бяло-екстра и типово. Правих 2 хлебчета от двата вида брашно -резултат еднакъв. Във второто сложих и малко олио.
Брашното трябва ли да се пресява ?

# 102
  • Мнения: 1 111
жгмъц и аз незнам колко гр. е мерителната чашка,но винаги слагам 2 пълни до горе.Ползвам мая на кубчета,разрязвам на 4ри и слагам по 1 кубче на хляб. На мен лично хляба с прясно мляко и яйце повече ми харесва,става по пухкав  и вкусен.За това винаги слагам 1 яйце,и добавям малко пр.мляко и вода до 150мл.
В рецептата за козунака който съм дала по горе пише,че брашното се пресява,но аз не.
Ползвала съм брашно на Софимел и е ставал хляба,незнам защо при теб не се получава.
То по каква рецепта правиш хлебчето?

# 103
  • София
  • Мнения: 11 134
Правих тази рецепта.

Селски хляб:
Съставки:
-   250 г брашно
-   5 г сол
-   10 г мая
-   2 г захар
-   150 мл хладка вода

Второто хлебче го правих с 10мл. олио.
Ще пробвам и с мая кубчета ако има в кварталния магазин.
Относно маята, тази която ползвах за тези 2 неуспешни хлебчета е 11гр. по рецепта е 10гр., а тази на Йоткер е 7 гр. и пише че съответства на 1/2 кубче прясна мая т.е. от 7гр. да сложа половината ?

# 104
  • Мнения: 1 111
жгмъц и аз по тази рецепта правя.Ползвала съм маята от 7гр.и 11гр.
На Йоткер си спомням,че сложих цялото пакетче,а другата от 11гр.отсипах 1-2гр. и 9-10гр.в хляба.
Вземи пробвай с кубчетата Peace

Общи условия

Активация на акаунт