Защо не се получава

  • 3 249
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Ами че ти най-важните изследвания не си правила. А именно хормони и фоликуметрия. Направи такива и ако и там не се открие причина, има още доста изследвания, но дано не ти се налага де. На тестовете за овулация недей да вярваш. При мене винаги бяха отрицателни, а фоликуметриите си показваха редовна овулация.

# 16
  • Мнения: 1 054
Според мен си пусни една микробиология... не е нищо сложно, ще ти вземат секрет, ако е частно ще дадеш около 20ина лева. Минаваш курс фоликулометрия (поне 3 ТРИ поредни цикъла). Зависи колко дневен ти е цикъла... ако е по-кратък или нормален отиваш веднага след като ти свърши М, ако е над 30 дни отиваш около 12-13 ден от цикъла, гледа те на ехограф, след това лекаря ще си ти каже след колко дни пак да идеш... Нищо сложно няма в МБ и фоликулометрията. Докато правиш обаче фоликулометрия можеш да правиш тестове за ову или да си следиш БТ и така ще видиш дали тестовете са ти верни и как точно реагира БТ при овулация и след това (ако не е станало през това време) ще можеш да си следиш сама овулацията. Ако и с фоликулометрия вече не се потвръди ову тогава започни с хормоните... мое мнение! И на мен искаха да ми пускат хормони в самото начало, но като доказахме овулация всеки месец се отказахме.
Успех!

# 17
  • Мнения: 390
как се гледа дали имам фоликули? пропуснах да кажа, че започнах със стимулация с клостилбегит и  дуфастон един месец и след прекъсване от едни цикъл пак още два месеца. може ли да се види наличието на фоликул с видеозон?доктора каза, че след стимулацията се вижда идеален плоден джоб /май така се изрази/ и просто съм готова и чакам да стане оплождането.

# 18
  • Мнения: 1 054
С ултразвук се гледат фоликулите, при мен това стана с вагинален ехограф. По принцип са няколко в началото и нарастват... един от тях става доминантен (по-голям от другите), расте с около 1.5 - 2мм (на ден) в началото и с по 1милиметър в последните дни. Когато стане 19-22 мм. се пука и освобождава зряла яйцеклетка... това е овулацията. Ако пък бъркам нещо, да ме поправи някой Wink
Знам, че за да се приема Клостил ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да се провери проходимостта на тръбите.
Тоя плоден джоб за първи път го чувам... не ги разбирам много тия неща  Peace

# 19
  • Мнения: 3 294
pisss   като се назначава такава стимулация се ходи на преглед в началото на цикъла , след това пред два дена за да се види дали расте фоликул , таймира се пукането му с прегнил , след това имаш още един преглед за да се види дали фоликула се е спукал , а да не казвам че такава стимулация е най-добре да се прави при инсеминация . Този термин "плоден джоб" не ми е познат  newsm78 Успех

# 20
  • Мнения: 390
благодаря на всички! отивам днес да задавам по-конкретни въпроси и да искам всички изследвания по реда им.

# 21
  • Мнения: 98
Здравейте момичета
Бих искала аз също да напиша нещичко. Според мен е рано да се тревожиш /за тези 8 месеца/ защо не се получава, гледай на нещата малко по спокойно. Аз вече трета година се опитвам да забременея,правили сме всички необходими ислидвания, проблем няма, но и бебе няма. Предстоят ми още едни последни иследвания - имунологични иследвания, ако и там няма проблем мога да кажа само - божа работа. Така че не се натоварвай толкова психически, наистина чакането убива. Пожелавам успех на всички newsm03

# 22
  • Мнения: 3 092
съмнения за Тиреодит на Хашимото но мнението е досто противоречиво и незная към кого до се обърна.
специално за този проблем ако искаш разбира се се обърни към д-р Катя Тодорова , тя е ендокринолог и специалист по репродуктивна медицина.Пиша това , защото аз самата имам Т на Хашимото , правила съм си консултации с нея във връзка именно с бременност , доволна съм , дано да ти помогне и на теб !  Hug... не прочетох обаче от къде си   може и да ти е проблем да дойдеш до София заради този преглед ... newsm78 ако не си от София потърси консултация именно с такъв специалист по репродуктивна медицина и енокринолог .Важно е!
Дано всичко да е наред при теб и скоро да си имаш бебе !  Hug   

# 23
  • Мнения: 122
Благодаря на всички ви за страхотната подкрепа и вяра коята ми вдъхвате,отдавна се каня да посетя д-р димитрова и мисля че вече е време от София съм и не е проблем,просто се надявах да се получи така лесно както първият път макар че беше неуспешно!НО ЯВНО ЩЕ ТРЯБВА ДА СИ ОБЪРНА ПО СЕРИОЗНО ВНИМАНИИЕ CryОще веднъж благодаря че ви има Stop

# 24
  • Мнения: 1 085
Успех мила и не се отчайвай. Peace

# 25
  • Plovdiv
  • Мнения: 86
Здравейте момичета, много бих искала да ви попитам колко време от опитите ни да си имаме детенце трябжа да минат, за да се консултираме с лекар?

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Здравейте момичета, много бих искала да ви попитам колко време от опитите ни да си имаме детенце трябжа да минат, за да се консултираме с лекар?

Зависи на колко години си и имаш ли едно дете вече или не.

# 27
  • Plovdiv
  • Мнения: 86
на 24 съм и до не съм раждала все още

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 576
на 24 съм и до не съм раждала все още

А колко време опитвате вече? Мисля че за твоите години е добре след 6 месеца опити да си направиш един преглед,  а съпруга ти спермограма.

# 29
  • Мнения: 674
Плами а от колко време опитвате? По принцип трябва да започнеш с мерене на БТ или фоликулометрия поне 2-3 месеца за да се установи,че си имаш овулация,микробиология,цитонамазка и хламиди,а при мъжа ти само разширена спермограма направена в клиника по стерилитет.Това са изследванията като за начало преди да се заемеш с друго Peace

Общи условия

Активация на акаунт