По грозни от всички останали.Как е възможно?

  • 5 513
  • 89
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 448
ако беше токлова лесно да се променяме...всички щяхме да изглеждаме по един и същ начин - както е модерно... Wink

 newsm10

И както изглеждат холивудските звезди и наште поп-фолк диви.

Искате да кажете, че ако е възможно бихте се сдобили с подобна потресаваща външност?  newsm78
Определено нямаше да сме еднакви дори и да бяха възможни подобни промени, вкуса дори за външна красота на всеки е различен. Аз на фолк дива не бих се направила никога.

# 76
  • Мнения: 308
   Не бих се сменила и за по-хубава.

Защо да не? Аз пък бих , но няма как да стане, бих се сменила за по красива, по умна, по богата , не съм толкова влюбена в собствената си личност, че да не искам да променя каквото и да било в нея. Самия факт, че цял живот се стремим към някаква промяна, означава, че не сме се приели 100 % такива каквито сме се родили и се борим по някакъв начин с природата. Спираме до там докъдето сами решим, че е невъзможно. Ако знаем, че граници няма, колкото и да не си го признават повечето биха променили доста неща в себе си.

   Бих се съгласила донякъде с теб. Не съм се приела на 100%. След раждането имам дори килограми в излишък и забелязвам, че не съм такава, каквато бях преди пет години. Винаги съм си мислела, че съм дебела, но сега като погледна снимки от преди пет или десет години се чудя на себе си. Не съм грозна, но не съм и красавица. Въпреки това винаги съм била доста харесвана и тъй като имам добра самопреценка, знам и винаги като че ли съм знаела, че това се дължи на характера ми и на излъчването ми, но не и на красотата. Не съм влюбена в себе си (още повече сега), но си мисля, че всяка физическа, финансова и каквато и да е друга промяна води малко или много до промяна и на мирогледа и характера на човек. Просто почваме да виждаме и възприемаме нещата по различен начин, което обаче не означава, че това винаги е лошо. Леле, как се отплеснах само.    Embarassed

# 77
  • София
  • Мнения: 443
Гледала съм стари снимки на родителите на дядо ми и ми беше направило впечатление какви грозни /според моите схващания за красота/ лица имат. И всичките си приличат. Ако погледнете снимки отпреди 80-100 години, то хората на тях не са големи красавци според сегашните ни представи. Вероятно физиономиите се променят с времето, както и критериите за красота. Доколкото виждам снимката не е много скорошна, възможно е това лице да е било средностатистически красиво, кой знае  newsm78
А във връзка с щастието, там нещата са по-различни. По-вероятно е човек да живее щастливо ако е повярвал, че заслужава да бъде щастлив, отколкото ако мрази сам себе си.
Нещастните жертви на пластичната хирургия няма да коментирам.

# 78
  • Мнения: 4 527
А най-красиво е да коментирате външният вид на познати непознати вам хора! Бравос! Джентълменско и учтиво. Не какво са казали или направили, а каква външност им е дала природата. Радвам се, че децата ми са красиви, че с такова общество иначе не е за живот.  Rolling Eyes

# 79
  • София
  • Мнения: 62 595
Калимби,

Тогава не е имало Фотошоп и прочее коригиращи инструменти.  Wink

# 80
  • Мнения: 940
Как пък определиха, че това е най-грозната жена на света. Като гледам преди бая години ще да е било. Както казва kalimbi--всичко с времето си.

Пък и какво е красотата?

# 81
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Спомням си, когато видяхме за първи път портрет на Лора Каравелова. Беше в час по литература, осми-девети клас, ако не се лъжа. Умряхме от смях.
Спомних си и Елена на Тери Пратчет - дебела, превтасала леля с мустаци (каквато вероятно е била).
Мисля си, че днес не е никак трудно да минеш за красавица - сУлариум, дълга коса, всякакви притурки и подплънки, повечко грим и ПиАр, разбира се (задължителна обработка на снимките, че се виждат неща, които не е добре да се показват  Party).
това нещо разбрах, е символ за днешните девойчета.  Whistling

# 82
  • Мнения: 4 586
Какво е красота?
Съд, в който зъзне пустош ли е тя,
или припламваща в съда жарава?

Некрасивая девочка

 

Среди других играющих детей
Она напоминает лягушонка.
Заправлена в трусы худая рубашонка,
Колечки рыжеватые кудрей
Рассыпаны, рот длинен, зубки кривы,
Черты лица остры и некрасивы.
Двум мальчуганам, сверстникам ее,
Отцы купили по велосипеду.
Сегодня мальчики, не торопясь к обеду,
Гоняют по двору, забывши про нее,
Она ж за ними бегает по следу.
Чужая радость также, как своя,
Томит ее и вон из сердца рвется,
И девочка ликует и смеется,
Охваченная счастьем бытия.

Ни тени зависти, ни умысла худого
Еще не знает это существо.
Ей все на свете так безмерно ново,
Так живо все, что для других мертво!
И не хочу я думать, наблюдая,
Что будет день, когда она, рыдая,
Увидит с ужасом, что посреди подруг
Она всего лишь бедная дурнушка!
Мне верить хочется, что сердце не игрушка,
Сломать его едва ли можно вдруг!
Мне верить хочется, что чистый этот пламень,
Который в глубине ее горит,
Всю боль свою один переболит
И перетопит самый тяжкий камень!
И пусть черты ее нехороши
И нечем ей прельстить воображенье, -
Младенческая грация души
Уже сквозит в любом ее движенье.
А если это так, то что есть красота
И почему ее обожествляют люди?
Сосуд она, в котором пустота,
Или огонь, мерцающий в сосуде?

# 83
  • Мнения: 5 940
Вълкът с дълъг ник, чета и пописвам от време на време тук и ми прави впечатление, че се опитваш да съчетаеш откровен идеализъм с кофти цинизъм. Получава ли се душевен мир?
Красивото като естетическа категория съществува, колкото и да не ни се иска. Всеки обаче му дава собствени определения.

# 84
  • Мнения: 4 586
Ами сигурно характера ми не е оформен още. Като изляза от пубертета, ще видим.
Няма душевен мир, но причината не е от съчетанието романтика, поезия, интроверзна философия, цинизъм.
Не бих го нарекъл кофти, дай нещо по меко, примерно откровен. И аз съм те забелязъл, любопитството е споделено.

# 85
  • Мнения: 2 448
А най-красиво е да коментирате външният вид на познати непознати вам хора! Бравос! Джентълменско и учтиво. Не какво са казали или направили, а каква външност им е дала природата. Радвам се, че децата ми са красиви, че с такова общество иначе не е за живот.  Rolling Eyes

Не разбирам каква е разликата да се коментира външния вид на някой или неговата душевност. Коментарът си е коментар.Форума е само коментари, за това сме се събрали, нещо да коментираме.
Да нарека някой тъп или грозен е все едно. Както и да кажа, че някой е гнила ябълка отвътре.
Моята ценностна система може да е една и за мен някой да е ужасен човек, а за друг пример за възхищение.
Както можем спокойно да си пишем по такива въпроси, така можем да си пишем и за външната красота и как влияе на всеки един от нас.

# 86
  • Мнения: 5 940
[
Ами сигурно характера ми не е оформен още. Като изляза от пубертета, ще видим.
Няма душевен мир, но причината не е от съчетанието романтика, поезия, интроверзна философия, цинизъм.
Не бих го нарекъл кофти, дай нещо по меко, примерно откровен. И аз съм те забелязъл, любопитството е споделено.
Първо бяха написала "откровен", после се сетих за една обида към по френски изискана дама и смених определението. Спирам, защото изместваме темата.

# 87
  • Мнения: 25 715

Не разбирам каква е разликата да се коментира външния вид на някой или неговата душевност.

За мен има разлика. Първото не е въпрос на личен избор, за разлика от второто.
Иначе общото между двете е, че са относителни и твърде субективни понятия.
Но да се коментира натуралния външен вид на някого е толкова грозно, колкото да се подиграваш на инвалид, че му липсва някой и друг крайник, например.

# 88
  • Мнения: 4 527
Toчно горното мнение имах предвид. Както и да е, това е форум, коментирайте си на воля.  Peace

# 89
  • Мнения: 2 448

Но да се коментира натуралния външен вид на някого е толкова грозно, колкото да се подиграваш на инвалид, че му липсва някой и друг крайник, например.


Не мислех, че темата е за подигравка към въпросната жена, лично аз я приех по скоро да се пише за това доколко външния вид би повлиял на щастието ни, приемането ни от останалите , от себе си дори и т.н.
Подигравателния тон мисля, че е неприемлив във форума под какъвто и да било предлог.

Общи условия

Активация на акаунт