Радостта ни е голяма, че през НОЕМВРИ, вече няма да сме само двама!

  • 15 255
  • 297
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 24
marojinka еритроцитите са всъщност червените кръвни клетки - сиреч тяхното количество при теб е под нормата - лека анемия може би
Хематокрит е лабораторен показател, който показва съотношението между обема на червените кръвни клетки и обема на цялята кръв.
Та иди при докторката си, но според мен имаш лека анемия -  споко няма страшно - тя ще ти каже какво да хапваш и сигурно витаминки ще ти даде Hug

# 61
  • Мнения: 280
Мерси  Den4o  Hug Еми, обичам - не обичам ще трябва да хапвам месо. Само малкото човечето да е добре 

# 62
  • София
  • Мнения: 72
marojinka, за хемоглобина ще ти предпишат предполагам Малтофер. Аз пия по едно 2 пъти на ден (т.е. дъвча, защото хапчетата се дъвчат или смучат и много приличат на вкус на едновремешния ефизол за гърло) . Колко ти е хемоглобинът? Моят беше 97.

А за малкото човече не се притеснявай - то си дърпа това, което му е необходимо от теб, затова на теб ти намалява хемоглобина.

Последна редакция: вт, 19 авг 2008, 16:53 от Комарче

# 63
  • София
  • Мнения: 2 009
Какви са тия глупости, че промени в кръвната картина може да има в 7-ми месец! Twisted Evil
Комарче, да им набиеш канчето на тия от ЖК. Моя хемоглобин е нисък от един месец и аз дъвча Малтофер. Преди два месеца си беше ок.  Сега ще видим като ми излязат резултатите утре дали е по-добре. Добре че не разчитам на здравната каса, а моя доки ми казва кога да си пусна изследвания. Иначе сигурно трябва да чакам до деветия месец и тогава да взимам мерки. Най готино ще е в последния момент да лекуваш течения и да ти вливат желязо.
Marojinka, не е от липсата на месо. Аз често и на закуска ям пържоли пък ефект никакъв. Всъщност има ефект - качила съм още едно кило от последната консултоция Joy

# 64
  • София
  • Мнения: 28
marojinka, изчакай да ги види лекар. И моите са под нормата, но нормата е за не-бременни. През този период кръвта ти се разрежда, за да понесе евентуална кръвозагуба при раждането - ми обясни моята докторка -и затова стойностите падат. И аз не ям месо, но хемоглобина ми е 116, което е супер. Ако ти е под 104 се пият хапчета или цвекло с моркови  Sick. Това е според моето доки поне Simple Smile. Успех!!!!

# 65
  • Мнения: 280
Мерси, мамчета.  Хемоглобина ми е 101, дано личната  да е на смяна, ако не утре ще я безпокоя доки по тел-а. 
 
mariana__m  Предпочитам цвекло с моркови,колкото и да звучи гадно, отколкото каквито и да е хапчета, хич не съм им фенка

# 66
  • Попово
  • Мнения: 687
тъйййййййййййй- гледам за салатка си говорите, аз прая една мнооо витаминозна Simple Smile за мнооо'о рИкия  Mr. Green червено цвекло, морков, зеле, сок от 1 лимон, зехтин, 2-3 скилидки чесън  Crazy дори Тошката я дъни, без рИкийка разбира се  Joy
за обръщането- и Генчо беше седалищно като ме приеха да раждам преди 11-12 години, обърна се в последния момент преди да ми започнат напъните, Тодор зае позиция  в 32г.с и не мръдна Sunglasses а сега бебшорката е напречно и се е опънала като бей  Crossing Arms тъй че не знам какво да кажа, дано се намести до края  Praynig

# 67
  • София
  • Мнения: 72
Ох, Пепенче, потекоха ми лигите. Я, кажи, цвеклото варено ли е?

Иве, аз при това си плащам 320 лв. за ЖК. Направо много ме е яд на мен самата, че съм такава мека Мара и не си търся правата. При това и със щерката бях с нисък хемоглобин. Тогава даже ми прилошаваше и добре, че единия път щях да припадна точно като отивах на ЖК, та веднага ми премериха кръвното и като видяха, че не е от него, благоволиха да ми пуснат изследвания. Тогава хемоглобинът ми беше паднал до 89. Яд ме е, че и за микробиологията повтарям от 1 месец. Дано поне там да няма проблем  Praynig.

# 68
  • София
  • Мнения: 3 789
Ние тази вечер чакаме гости и съм се развъртяла край печката, макар да е жега, ама трябва да се представя добре, че по цял ден лежане не става Mr. Green Милото гледал някаква рецепта по ТВ, та на мен сега се падна честта да я реализирам Mr. Green
Днес следобяд си примирах от кеф- бебка не спря да шава в продължение на близо 15-20 мин., непрекъснато ръчичката ми беше върху коремчето и й следях движенията Heart Eyes И като направи някой по-силен удар ми разклащаше целия корем, аз й говоря, а тя започне още по-силно да бута отвътре Heart Eyes Blush Голям кеф беше, направо ми подейства като душевен оргазъм  Mr. Green Blush То като няма друг, и това върши работа  Joy

А това за прегледите, изследванията и ЗК сме го коментирали десетки пъти и не виждам смисъл да се повтаряме Naughty Crossing Arms Живеем в баси и скапаната държава, непрекъснато ни заливат с инфо и статистики как раждаемостта и прираста намалявали, как трябвало българката да ражда деца, да не излиза извън Бг, да си седи тук......е а кажете ми за чий ......(нецензурна дума) Кой с какво ни мотивира или стимулира? #2gunfire Затова всеки трябва да намери начин и да се спасява поединично му и самосиндикално Naughty

# 69
  • Мнения: 3
Здравейте Мамета  Hug
И аз да се похваля днес бях на лекар всичко е нормално бебка вече е 1,200 и се позиционирала с главичката на долу  Hug Hug много се зарадвах на тази новина тъй като мисля , че се минимизира риска да ме режат през корема Praynig  Praynig /Пази Боже /
хич не искам секцио дано не се наложи  Praynig Praynig Бих искала да благодаря на всички мами ,които ми дадоха съвети за хремата. Днес Дог ми изписа капки за нос за деца и имам още по голямо облекчение вече носа ми е отпушен напълно дишам спокойно и най- важното спрях да кихам  Praynig Peace Peace   Grinning

# 70
  • Мнения: 827
Ама докато ви изчета , забравих кой кво е писал newsm78
Еми кво да се прави , бременнска му работа.Айде тогава да ви пожеая лек ден.
А, и имам един въпрос - на някой да му се е "въртяла" главата, да имаш чувството че ще паднеш все едно загубваш равновесие.Доста често ми се случва , но не прекалено силно като чувство.Аз за това си пуснах кръв- хемоглобин и кръвна захар пък да видим какво ще покаже.Да ви кажа надявам се да е едно от двете а да не е нещо по- сериозно Praynig

# 71
  • Мнения: 57
И аз от началото до сега си подържам нисък хемоглобин,сега ми е 95 и освен Малтофер за дъвчене,пия и едни ампули.Мишле,не се съмнявам,че си се справила страхотно в кухнята-хайде приятна вечер от мен,аз отивам да хапна пица,плажа ми се размина днес,ама пицата-няма Laughing

# 72
  • Мнения: 1 218
ladybebi , може да ти се вие свят и от ниско кръвно  Peace
Аз по принцип си дишам на батерии, ужасно ниско кръвно с често изравняване на границите. От как забременях пък, стана още по- зле работата ...
Даже докторката на последния преглед се облещи, като ми измери кръвното, ма аз я успокоих , че съм си така от край време , да не се плаши много  Crazy
Та пробвай с малко шоколадче, повечко течности да видиш дали няма да се почувстваш по-добре  Peace

# 73
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Здравейте, мамита. Пак сте изписали много. Докато ви изчета и забравих кой - какво Blush
Запомних само, че Мери има нужда от положителна енергия, за това й я пращам  Hug
Чета, че за изследвания си говорите. Аз ще си пусна тоя месец на своя глава - утре мисля да си взема направление. Док каза, че няма нужда да си правя, като видя тези от м. юни newsm78 Тогава хемоглобинът ми беше 119 и някои др. показатели бяха малко нагоре или надолу, но той каза това да не ме притеснява, защото все пак съм бременна и за нас важат други стойности. Така, че, не се шашкам. Иначе килцата са ми 10 отгоре - нямам думи просто Crazy Ама после ще се оправяме. Важното е сега бебчовците да са добре.
   А бебка ми подритва вече отвсякъде. Допреди 2-3 дни не я бях усещала само отдясно на пъпа, но вече и там ме полбутва Heart Eyes. Нямам търпение вече да си я гушна.
 За коластрата и връзката й с кърмата и аз съм чела, че нямат пряка зависимост.
 

# 74
  • Мнения: 827
Djindjari и аз съм с ниско кръвно цял живот както се вика и това виене не е от него, по по-различен начин е Rolling Eyes Tired. А може ли някой да ми каже какво значи "Наличие на хемолиза в кръвта"? Знам че не сте доктори но ако някой е срещал това нещо и знае какво значи точно ще съм благодарна да ми каже Praynig

Общи условия

Активация на акаунт