Темата на бъдещите 5-то класници...

  • 13 347
  • 336
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 651
Да попитам мамите с момченца,как мислят да издокарат отрочетата си на 15.09?
Ние се облякохме в началото на месеца.
Влязохме в един магазин - сваляхме разни изложени маратонки, обувки, мери..ядосахме продавачката, че си объркала чифтовете, но си излязохме обути! Влязохме в съседната врата - магазин за детски дрехи. Извадиха ни от склада якета, патналони, ризи и бяхме готови. Якето успях да се преборя да не е с ципове на всички възможни джобове. Панталона е изчистен, без надписи и др.дрънкулки. Естествено е с ластик отзад  Mr. Green Ризата е някаво каре от 3 звята. А! и шапка от същия плат и цвят като панталона и якето  ooooh!
На всеки първи учебен ден е с риза, така че си имаме 5  Mr. Green
С тетрадките и пособията ще се оправят с баща си.
Там поне държа да е марка  Peace

# 31
  • Мнения: 3 219
Нашата раница е на HEAD, миналата година я купихме от Метро, гледам, че и сега я има в брошурите, много е хубава, с всевъзможни джобове, джаджи, вграден калъф за обувки, дъждобран за раницата и т.н. Той сам си я избра, и не беше много скъпа ,мисля 35-37 лв. Иначе до трети клас изкарахме с чанта на "Херлиц", все още е здрава, много, много бях доволна.
За първия учебен ден вероятно ще е с дънки, или спортен панталон. Мисля да отида с него за да видя новата класна и учителите.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Ние нищо не сме купували все още. В неделя заминаваме на море, след това на язовир, така че ще му мислим като се върнем.
Смятам да отида тази година с нея на 15-сти, тъй като не познавам нито един от учителите  и се надявам да се запозная поне с класната и.

# 33
  • Мнения: 7 263
Виждам, че класа ни се разраства  Hug
Добре дошли на Райка и Мимона   bouquet
Мимона - в какво училище е синът ти, че ще имат униформи?
За 15.09 първолака ще е издокаран с костюм няма тън - мън /сега остана пазарлъка дали ще е с папионка или вратовръзка  #Crazy #Crazy Crazy Flutter/ - знаех си аз, че такъв пудрав ген като на баща им не може да остане дълго скрит - покрит, щом не се прояви при баткото ясно беше къде ще избие!
Боби също се пазареше за костюм, но се опитах да го убедя че ще е единствен облечен така и че ще е по-добре да е с дънки и ризка /блузка/. Ще видим, как ще приключат преговорите  Crazy

# 34
  • София
  • Мнения: 2 952
Ето ме и мен в новата тема, за което благодаря на Шани   bouquet
Като ви чета за сватосването, мога само да съжалявам, че в реалния живот децата няма да избират само между деца като вашите  Simple Smile Да вметна, че имам и четиригодишна почти щерка - та следя всичко по чаршията Laughing
И на двамата дребоси в къщи дрехите са им окъсяли до средата на прасците и ме чакат яки покупки. Синът ми няма никакви претенции за дрехите. Само избягваме всичко, което може да заприлича на женско. Безсилен е сам пред шкафа с дрехи  Embarassed, надявам се в новото училище да започне да обръща внимание поне малко и на външния си вид. Затова пък малката има претенции и наваксвам  Laughing Засега винаги е ходил спортно и разпасано на училище, само за първи клас му купих панталон и риза, защото го поканиха да рецитира на откриването на учебната година. По изричен съвет на учителката дрехите не бяха официални и после си ги износи. Само като се сетя какво бебе беше тогава. Не го обличам съвсем умишлено с маркови дрехи, има разбира се това-онова като за пред хора, които повече се заглеждат. Единствено започнах и на двамата да купувам за всеки сезон по един чифт обувки от Колев - здрави са, не бият на очи и са естествени. Честно казано мисля оттук насетне да обръщам повече внимание на гардероба му, тъй като вече няма да се мота само из квартала, а и навлиза във възраст, в която щом не се сеща сам, ще трябва да го подсещам. А не разбирах майки, дето побутват синчетата си отзад  Embarassed

# 35
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Привет на новодошлите!   bouquet
Тук сме се събрали най-амбициозните майки на най-умните деца  Laughing
И е много уютно при нас... гаранция, че ще ви хареса...  Grinning

bib.bib - май няма данни за твоето дете в списъка... напиши ги, а аз ще помоля Ели (нашия мил мод) да ви включи, както направих преди малко за Костадин, Владислав и Илиянка  Hug
И ти благодаря за милите думи   bouquet

На 15.09 се глася и аз да отида. Естествено щерката ще е с някой хубав тоалет (все още не сме го купили). И наистина за момчета е много трудно... Един панталон или дънки и някаква блузка или тениска и айдеееееее... това е.

Леко ми е притеснено, кой/коя ще им е новата класна. Ще мога ли да се разбирам И АЗ с нея... Ще им се паднат ли добри преподаватели, поне по сериозните предмети... Как ще се впишат децата в новата ситуация (нови преподаватели, евентуално кабинетна система и т.н).
Лелелел, все едно аз тръгвам на школо.  Crazy
Вие с какви чувства сте, по отношение на 5ти клас? Има дечица, които и у-щето са сменили...
Как сте, мили майки?

# 36
  • Мнения: 2 960

Леко ми е притеснено, кой/коя ще им е новата класна. Ще мога ли да се разбирам И АЗ с нея... Ще им се паднат ли добри преподаватели, поне по сериозните предмети... Как ще се впишат децата в новата ситуация (нови преподаватели, евентуално кабинетна система и т.н).
Лелелел, все едно аз тръгвам на школо.  Crazy
Вие с какви чувства сте, по отношение на 5ти клас? Има дечица, които и у-щето са сменили...
Как сте, мили майки?
и аз все за това си мисля...предишната им класна беше прекрасен човек и преподавател ,много толерантна и либерална.Сега обаче ,ако им се падне някоя по строга и взискателна-незнам как ще я карат.И на мен ми е притеснено

# 37
  • Мнения: 7 263
Леко ми е притеснено, кой/коя ще им е новата класна. Ще мога ли да се разбирам И АЗ с нея... Ще им се паднат ли добри преподаватели, поне по сериозните предмети... Как ще се впишат децата в новата ситуация (нови преподаватели, евентуално кабинетна система и т.н).
Лелелел, все едно аз тръгвам на школо.  Crazy
Вие с какви чувства сте, по отношение на 5ти клас? Има дечица, които и у-щето са сменили...
Как сте, мили майки?

Шани все едно съм го писала аз горното Peace
Естествено се притеснявам, даже притеснявам е меко казано направо съм си в лека паника, която се опитвам да прикривам. Ти поне си в течение на моите патила и с единия и с другия. И двамата са в нови училища и при нови преподаватели ще бъдат и при мен емоцията е на 2-ра степен!
Училището на Боби го харесахме и аз, и той и баща му, моля се да му се падне свестен човек за класен Praynig - нищо повече не искам!

# 38
  • Мнения: 51
Привет отново!!От ходенето на пазар нищо не излезе!! #Cussing out
Lennih-учим в "Н.Въпцаров"-Пловдив!Униформите ги приеха частично от миналата година!Състоят се от :две тениски,риза с дълъг ръкав,елек и суйтчър!Доплатихме някой лев и така ръководството си прибра обещаното от министерството!Задължаваха ги поне с едно от тях да са,но не се спазваше много нито от страна на учители,да не говорим за децата!Та като заговорих за униформи.......май са ни вече малки!Кошмар!!
Надявам се преди 15.09 да се срещнем с новата класна,/дават добри отзиви за нея/ а на самият ден сигурно ще работя пък и той от две години не ме иска с него,но аз все се натискам!
Я кажете мами във вашето училище има ли деца от ромски произход?Повечето от съучениците на Коце се преместиха в други училища и започна днес леко да ми намеква за това... ooooh!Какво ли ще ми сервира тези дни?
Благодаря на Мерседес за идеята за HEAD,не се бях сетила за тази марка,но ще проверя!!  bouquet
Шани оценям жеста от ходатайството....
  love001

# 39
  • Мнения: 2 960
Я кажете мами във вашето училище има ли деца от ромски произход?Повечето от съучениците на Коце се преместиха в други училища и започна днес леко да ми намеква за това... ooooh!Какво ли ще ми сервира тези дни?

ами не в нашия клас ,че и в другите  класове няма деца от ромски произход. Ние учим в централно школо ,така че при нас няма.Имам обаче познати от райони ,където децата им учат с ромчета...ами много е важно как учителите ги интегрират и трябва яка дисциплина и на едните и на другите!!!



Надявам се преди 15.09 да се срещнем с новата класна,/дават добри отзиви за нея/ а на самият ден сигурно ще работя пък и той от две години не ме иска с него,но аз все се натискам!

 

моята пък щерка винаги е искала да присъствам на откирването на годината.Причината е сигурно във факта ,че взима винаги участие в танците при откриването и иска да я гледам.Докато съм желана ще ходя...че послееееее ooooh!

# 40
  • Мнения: 217
Добре дошли на новите момичета, супер яка група се събрахме! Sunglasses
За дрешки - в Комсед на "Тодор Каблешков" на втория етаж има спортни стоки и дрехи - не само екипи, но просто дрехи в по-спортен стил. Нещо като аутлет на разни фирми. Ние си купихме от там маратонки на Руканор за 50 лв и сме доволни. Повече избор има за момчетата.

# 41
  • Oslo
  • Мнения: 659
И аз имам същите притеснения относно новата класна, многото учители и пр... Подозирам  че сина ми не осъзнава напълно , че натоварването в  5 кл. няма нищо общо с 4-ти. До сега някак на шега и без много усилия изкарваше с отличен, от тази година обаче няма да е така. Дано се справя все така, че иначе ще има само да мечтае за английската гимназия след 7 кл. Sad
Още нищо не съм купувала за новата учебна година, като пусна малкия на градина ще се развъртя из града Laughing

# 42
  • Мнения: 2 960
И като пусна малкия на градина ще се развъртя из града Laughing
еййййййййй ще настане за теб една мадамско спокойствие.Едното на школо ,другото на градина...на това му казвам свобода и кеФФФ Joy Joy

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Добре ни върви темичката , разраства се , и наистина май трябва да ги съберем някой път тези умни и добри деца  Laughing.
 За учителите - определено се вълнувам.По думи на г-жата , казани на децата , се очаква да ни поемат много добри учители по БЕЛ и математика. Но докато не вдидя - няма спокойствие. С разказвателните нямаме проблем.С английския - на курса си върви ,сега дори ще прескочи 5клас,защото няма почти нищо ново.
По математика разчитам мого на Симеонов / добре че навих половнката да запишем детето/. Общо взето - не съм притеснена много,много. Но, ще видим съвсем скоро.
 В нашето училище няма деца от малцинствата. Наблизо  има друго ,където изискванията са почти никакви и ги записват там.

# 44
  • Oslo
  • Мнения: 659
И като пусна малкия на градина ще се развъртя из града Laughing
еййййййййй ще настане за теб една мадамско спокойствие.Едното на школо ,другото на градина...на това му казвам свобода и кеФФФ Joy Joy

Да, ама и аз съм на работа от 25.8, а после от 1.9 на очни и после пак на работа, така че спокойствие няма Laughing

Общи условия

Активация на акаунт