Сватбарската музика

  • 4 298
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 940
Ами на мен ми е много странно защо всички, които правят сватби със силна музика си мислят, че целия квартал трябва да се съобразява с тях. Може би е редно преди това да минат и да попитат.
Вчера имаше такива извращения до нас. Ужасно. 5 часа неспирна музика. И коли навсякъде с всевъзможни номера. Може би беше редно да попитат съседите преди това дали дават разрешение.

# 16
  • Мнения: 9 903
Може би беше редно да попитат съседите преди това дали дават разрешение.
няма начин. Щом законът позволява, никой няма да пита квартала. Един не иска чалга, друг не иска рок, трети не иска хоро, на четвърти му е крив целия свят.... няма и обосновка колко процента от съседите трябва да са против, че да няма сватба.

а това с колите от прованса си е просто смешно. И вие като идете на морето, сте от прованса.

# 17
  • Мнения: 4 195
Не мога да повярвам колко много ви дразни веселието на хората, просто не мога.
така беше и покрай баловете - тези що бибиткат Shocked
Сега - тези що се женят шумно - ми щото им е кеф Гражданке dmaria
изказването ти за селските номера на колите беше гадно и снобско, а с блеещите овчици съвсем се самоопредели Sick
Да, сигурно не е приятно, да, трябва да спазват нормите за шум, но изказванията ти те сведоха точно до кардарашко ниво ooooh!

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
 "животът е радост и тъга, та радвайте драги..."
Ако дмария чуваше тъжни трели и плачещи и виещи хора по-добре ли щеше да ти е..?
Я оставете хората да се веселят.  Grinning Нека покажат на гражданъйете софийски  Whistling, колко е широко провансалското сърце  Laughing

# 19
  • Мнения: 6 993
В Пловдив и аз живея срещу сватбарско заведение и турско-циганска махала. Като се прибера за уикенда, влизам в крак с чалга модата.
Дразнят ме, ама ...И особено водещият: "Хайде сега кумът да поведе хорото", "Хайде сега младоженецът да целуне булката"...Бе ти ли ще им казваш кво да правят, баси досадника?!  Shocked Ако искат ще се целуват, ако искат пого ще играят. Crazy Не мога да си представя да наема някого да ми дава тон на собствената сватба  Laughing Ама разни хора, разни идеали и мечти относно този ден.

# 20
  • Мнения: 824
И да,всеки има право на спокойствие в собственият си дом,но има случаи в които е по-добре да бъдем толерантни с радостта на хората.И сватбата и раждането на дете са  поводите,заради които никога не бих потърсила съдействието на полицията.Независимо дали участниците в събитието са българи,турци,роми или ескимоси.
Друг е вече въпросът,ако това заведение в което се състоят,нарушава нормите за спазване на обществения ред системно.Тогава атаките трябва да са насочени към него,а не към празнуващите.

Без коментар за "провансалските"номера!
Нали няма много да сме освиркате на моята сватба,ако има табели на автомобилите започващи с буква различна от С,СА?
Обещахте нали,мерси!

# 21
  • Мнения: 1 258
Лично аз нямам нищо против прованса!Даже са доста по-мили и разбрани от тъй наречение СОФИЯНЦИ!съгласна съм с Esscape ,че няма значение от каква народност са хората!Но ако постоянно ми дъни чалга и кючеци на главата няма да се разберем! Naughty

# 22
  • Мнения: 1 951
Може би беше редно да попитат съседите преди това дали дават разрешение.
няма начин. Щом законът позволява, никой няма да пита квартала.
До нашия блок има цигански къщи. През ден-два си правят веселби придружени с "жив" оркестър, микрофони и всякакво озвучаване. Често се обаждах в полицията, но без резултат. Един път даже ми казаха, че видиш ли, те  били предупредили в районното, че ще празнуват  Shocked  и така....затваряме прозорците и усилваме телевизора  Sunglasses

# 23
  • Мнения: 9 903
аз пък се радвам на циганските сватби, ако разбира се, не са придружени от зулуми, бой и стрелба.
Винаги можеш да видиш нещо интересно като обичай, танц или облекло. Да бях фотограф, щях да имам много интересен материал.

# 24
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 226
как предпочитам да си живея в Прованса, в широк апартамент , заобиколен от зеленина и морето да ми е на 40 мин. път, а работата - на 5 мин. с кола  Whistling
нищо повече няма да казвам, щото ще бъде грубо. Peace
а, забравих за сватбите - въпреки, че живея на село, около нас няма сватби, цигани, кючеци, кръчми и подобни екстри, така, че не ме засяга. Whistling друго си е, значи, столицата, а? Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 1 951
тити, тези наш'те не правят сватби, а се черпят завършвайки с побоища, псуване, пращат жените си при майките им и все в този ред  Grinning Научих им маанетата, макар и да не намирам разлика между всяко едно (няма текст, само инструментал  Laughing). Много е досадно, но дори започнахме да им свикваме, тъкмо когато ни предстои да се местим.

П.П. Направила съм си клипчета да си ги пускам когато ми залипсват  Mr. Green

# 26
  • София
  • Мнения: 2 271
Поредната тема, изпълнена със злоба и завист към щастието на хората...
Добре, криво ви е, скучно ви е, но на някои им е весело...
Може да подадете оплакване срещу собственика на заведението, че не спазва нормите за обществен ред. Но да плюете срещу хората и да им викате полиция на сватбата... е това е супер злобарско. Направо не мога да си представя как е възможно да съсипете сватбата на хората, защото не ви харесва музиката, с която те празнуват?!?
Отврат  Sick

# 27
  • Мнения: 2 388
И да,всеки има право на спокойствие в собственият си дом,но има случаи в които е по-добре да бъдем толерантни с радостта на хората.И сватбата и раждането на дете са  поводите,заради които никога не бих потърсила съдействието на полицията.Независимо дали участниците в събитието са българи,турци,роми или ескимоси.
Друг е вече въпросът,ако това заведение в което се състоят,нарушава нормите за спазване на обществения ред системно.Тогава атаките трябва да са насочени към него,а не към празнуващите.

Без коментар за "провансалските"номера!
Нали няма много да сме освиркате на моята сватба,ако има табели на автомобилите започващи с буква различна от С,СА?
Обещахте нали,мерси!
Чудесно и много точно написано.  bouquet

# 28
  • Мнения: 2 005
Може би беше редно да попитат съседите преди това дали дават разрешение.
няма начин. Щом законът позволява, никой няма да пита квартала.
До нашия блок има цигански къщи. През ден-два си правят веселби придружени с "жив" оркестър, микрофони и всякакво озвучаване. Често се обаждах в полицията, но без резултат. Един път даже ми казаха, че видиш ли, те  били предупредили в районното, че ще празнуват  Shocked  и така....затваряме прозорците и усилваме телевизора  Sunglasses
Скоро подобно нещо ми разказа една моя позната , която живее близо до циганската махала ... newsm78 Дори са си били направили и трибуна и от там се носели оргиите , но при поредното оплакване в полицията са и отговорили , че сватбарите имали разрешението на кмета до 24ч. вечерта да се веселят , че и покрай тях и всички наоколо... Mr. Green

# 29
  • Мнения: 12 667
Нямам нищо против щастието на хората, но съм против да се излива върху моята глава под формата на чалга волуме на мах 24 часа в денонощието.

Общи условия

Активация на акаунт