Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 47

  • 40 410
  • 293
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 326
_Пепи_ , мерси много. А сместта от разтворен желатин, глюкоза и глицерин с каква температура е когато прибавяш пудрата захар? В преден пост беше писала, че е топла. Аз чакам да се охлади и тогава прибавям. Така направих и при gumpaste. Може би тук също бъркам, но се притесних, че ако е топла ще разтопи пудрата захар както се получава при марципан Варна.
А тези перфектни мишки направо не мога да повярвам, че са от тази Руска мастика II вид. Като знам при мен каква трошлива и нееластична топка се получава EmbarassedЩе продължавам да се мъча да направя подходящо тесто за цветя, че накрая на месеца ме чакат две важни торти.

# 256
  • Мнения: 373
Kony хвана ме яд на тази мастика и аз я забърках току що и сега НАЙ-ТЪРЖЕСТВЕНО ОБЕЩАВАМ повече никога да не пробвам да замесвам каквото е да било тесто освен за пити!!! Твоята мастика е прелест в сравнение с моята ронлива бучка, пое само 200 гр захар и стана нещо отвратително ронливо. Пепи що не ни направиш едно показно някой ден, как се прави това нещо!!!! Аз мога да ви направя едно показно пък как да не правите захарни теста. До сега нямам едно да се е получило както трябва  newsm45

Последна редакция: нд, 31 авг 2008, 16:38 от laskova

# 257
  • Мнения: 1 173
Кони за да стане на бучки захарта , явно е от самата захар - иначе както е Казала Пепи , не слагай всичката захар , а на усещане - ако ти се струва еластично и не лепне много значи е достатъчно. Аз на Уилтин съм правила готов гъм пейст , Гъм Текс ми стои неотворена кутията още. Но Аталанта знам че го използва , дано се включи със съвет.
 Въпросната руска мастика на мен пък ми се получава толкова еластично тесто , та направо да си умре от кеф човек . И после , изведнъж като престои около час и половина 2 и става на трици. Ей това не разгадах , но ще пробвам пак де , да видим  Mr. Green

# 258
  • Мнения: 1 965
Айде, да ви покажа най-грозно изплетената кошница на света. И понеже и други са го ударили на клетви и аз тържествено се заклевам че или ще си купя нормален шприц, или ще си плета кошничките от шоколад. Мъчих се с един пластмасов накрайник - мой набор, и понеже нямам торбичка, естествено с найлонов плик. Иначе материала е течна сметана Мегле с около 100-150 грама кувертюр. Мисля че Бъни беше питала колко време се разбива сладкарската сметана. Днес засякох. 700 гр. ги разбивах до шупли,точно 14 минути. Стана си перфектна за шприцоване. Допълнително разбих останалите 300 гр. за 10 минути. Започвам на 1 и през 2 минути усилвам скоростта. Моят миксер е до 5. ХОПЛА и ХАЛТА се разбиват по-бързо даже.
Блатовете естествено са готови. ЕТО ТАКИВА. Крема е сметана Мегле + 1 Крем ОЛЕ ванилия. сиропирана е с захарна вода с половин ампулка "Цитрон" на Йоткер.
Плодовете са обилно накиснати в желиран компот от дюли и поляти с остатъка. Пеперудките са от Жили-бон - прозрачни мечета. Отгоре са рисувани с глюкозени боички - мое творчество.
Интересното при тортата ще е разреза, но ще го видите утре късно вечерта или във вторник сутринта. Блатовете са рязани и подредени а-симетрично. При разрез се получава шахматен ефект.
И ОЩЕ.
Ако на някой му е любопитно, и няма търпение да надникне ТУК И НАПРЕД. Девойката е отмъкнала апарата, та се мъчих с телефон.

# 259
  • Мнения: 7 091
Ванче,точно вчера гледах една рецепта за такава шахматна торта и бога ми не можах да разбера как точно се подрежда!  Laughing Моля ти се разясни! Между другото пеперудите ти са убиец!

# 260
  • Мнения: 1 965
Тандури, точно се сетих че съм забравила да благодаря на Корни за идеята с пеперудите. Това са ония въпросните светещи пеперуди, които и тя използва за релеф. ЕТО ГИ Ама аз ги изрязах с ножичка. Сега чакам щерката да се върне и да види че съм ги изчоплила от тавана.....  Joy и ще има....  #2gunfire
Шахматната торта се реди  ЕТО ТАКА. Най-голям ефект се постига, ако успееш да нарежеш кръговете широки толкова, колкото са и дебели. За да може като се нареже, да стои като на квадратчета. В случая при мен ще е на правоъгълничета.  Най-голямата мъка е външният кръг. Почти винаги се разкъсва някъде. И ако сложиш някой по-тежък крем /например варен пудинг някакъв/, при захлупването на следващия блат се отваря и изтича и става едно голямо мазало. Ако си печеш блатовете сам, можеш да си редиш във формата, ама такива като мен...... тц. Другото, което често е спънка, както и днес - какаовите блатове, почти винаги са по-тънки и по-малки. Затова в такива случаи, режа едновременно 4те блата наведнъж.
Винаги когато правя кръгла торта и няма изисквания, редя така за по-голям ефект. Ама, рядко ми се случва да правя кръгла торта. Скоро ме подсетиха на един купон че отдавна не съм правила шахматна торта, та си обещах при първа възможност да ви изненадам. Ако има нещо неясно и мога да помогна.......

# 261
  • Мнения: 1 491
HEееееееLP:

Та въпроса ми е: Има ли мераклийка от София, която да иска да си разделим ЧЕРНО, ЧЕРВЕНО И ЖЪЛТО.
Трети въпрос към тези които са ползвали боите от Кадемлия: Кои са точно номерата на 3те цвята? Искам хубаво кърваво червено, патешко жълто - примерно като човенцата-иконки тук  Praynig и наситено черно. Дайте съвет че закъсах сериозно с жълтото най-вече. И багера и Frogа са в един и същи цвят и ще тръгна от жълто.

Ванче аз съм си взела от възможно най-ефтините, и да ти кажа разфасовките са гоолемички. Като добро чавдарче бих се навила да ти ливна малко черно, червено и жълто. Разгледай ми АЛБУМА с всички торти. Къде що е цвят от боите от Кадемлия са. Дори на сватбената има точно жълто, черно и червено. Ако ти харесват, ще ти капна мъъъничко, че съм скрънцава  Mr. Green

А за шахмата, гледам тука от една седмица в нета едни тави с некви приспособления, да си печеш точно такъв шахматен блат, но да стане цял ....

# 262
  • София
  • Мнения: 1 163
най-накрая и аз да се похваля с хубава торта, ама то амбицията е голяма работа-за РД на дъщеря ми беше.С бои от Кадемлия са, трите основни цвята. Ванчето на Кадемлия има вишнево червено, но то е на цената на черното и бялото-15лв. Моето червено е обикновено, и понеже ми седеше бледо съм дооцветявала с четка и боя.
 http://picasaweb.google.com/silvia.zdr/Torta

# 263
  • Мнения: 26
Kony съхнещата маса я точа с пудра захар, като се опитвам да ползвам предимно по-фината й съставка, дори си мисля да я пресея следващия път. 


Ето една торта и от мен. 



Следващият рожден ден обаче е чак декември и до тогава ще ви говоря предимно за захарни цветя. Дано ме понесете Wink

Последна редакция: нд, 31 авг 2008, 21:57 от _Valia_

# 264
  • Мнения: 2 185
А за шахмата, гледам тука от една седмица в нета едни тави с некви приспособления, да си печеш точно такъв шахматен блат, но да стане цял ....
Мдаа, Уилтън имат такава http://shopping.yahoo.com/p:Wilton%20Checkerboard%20Cake%20Pan%2 … F1l7lgPAD2XKTwsUu

# 265
  • Мнения: 1 965
Ахаааааааааааа, тези мързеливи американциииии.... Измислили рационализация... Ама че мързеливо племе....  newsm78 А пък аз се мъча ли мъча да си режа кръгчета... и после трохи за цял кокошарник си събирам..... Лошото на тая форма и е...... че не си бърка сама блатовете...... Joy Joy Joy
Valia - Перфектно изглежда тортичката ти. Ама бих искала да я видя по-големичка ако може.....
sillsav - Страхоооооооооотна ти е тортата.... Доста време я разглеждах детайл по детайл. Влюбих се в таралежчето.....  Praynig
violetblue - оценявам жеста и ти благодаря че си готова да се жертваш и да ми "капнеш" боички.....   bouquet Но за сега, остава идеята утре да купя това-онова. Вече се намериха мераклии да си поделим бои..... така че..... ще видим утре.....

# 266
  • Мнения: 26
За Van444eto

# 267
  • Мнения: 1 965
Йееееееееееееееееееееее!!!!!  Shocked!!!
Браво! Отличничка!!! Как ги изджъчка тия малките панделчици? Страхотни са!!!!

# 268
  • Мнения: 668
Silsav - Прекрасна торта, ама защо я криеш бе човек?  Rolling Eyes Пусни снимка, та всички отдалече да я забележат. Поздравления.   bouquet
Valia - много семпла и много нежна! А листенцата на розите (зелените) са като истински. С veiner ли си ги правила? Ако трябва да не разводняваме темата драсни на ЛС малко по подробно за тях. А за цветята ти аз поне ще чакам с удоволствие да видя още - падам си по изработката им, дори и без торта.
Ванчето - от твоята торта ми потекоха лигите. Нали и аз планирам нещо плодово, и вече само се облизвам, ама пуста стагнация и лоши моменти, та ще остане за по-натам.

# 269
  • Мнения: 326
Valia, тортата е прекрасна. Розите с какво ги гланцира? Чакам с нетърпение да покажеш и други цветя  bouquet
Silsav, много весела тортичка

Общи условия

Активация на акаунт