Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 47

  • 40 411
  • 293
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 26
Kony розите са минати на пара и това им придава блясък, прави цветовете по-наситени, а и маха всички остатъци от пудрата захар

# 271
  • София
  • Мнения: 2 113
sillsav, да ти е жива и здрава дъщеричката! Много е хубава тортата, толкова много фигурки и детайли...Браво!

Ванче, страшно апетитна торта! Плетените от фондан кошници, обаче, са си по-реалоподобни, спор няма (поне аз ги предпочитам, макар и двата вида да не мога да правя)

Valja, много хубава торта! Съветът за парата е ценен, благодаря! Сподели за листата тук - и аз се интересувам:)  Praynig Покритието пак ли е от бързосъхнеща маса?

# 272
  • Мнения: 26
dimitrina73 - покритието на тортата е бавно съхнеща моделираща маса, розите и листата, съхнеща.

За листата съм си направила формичка от моделин. Сравнително лесно е - правиш с особено старание едно листо от моделин (аз използвам FIMO classic и го купувам от Слънчоглед). Печеш го, за да се втвърди, после му взимаш отпечатък с друго парче моделин, оправяш, каквото има да се оправя и пак печеш.
За листата на розата изрязах с голямата формичка от комплекта на Wilton доста дебело листо, после го разточвах, дълго и внимателно, докато стане разумен размер, пропорционален на розите и на края му отпечатах шарките с формичката от моделин. После на пара и докато е топло и меко го слагам да съхне на парче смачкано алуминиево фолио, като едновременно огъвам и фолиото и листото до формата, която ми харесва.

Последна редакция: нд, 31 авг 2008, 23:42 от _Valia_

# 273
  • Мнения: 2 185
Момичета тоз Пух взе да ме ядосва  #Cussing out
Тялото стана добре, ама главата голяма мъка. Направих една глава добре стана ама се оказа много несъразмерно голяма за тялото...направих нова глава, но не ми харесва. Моля ви кажете ми прилича ли ви на Пух, или да правя нова  Confused
http://s257.photobucket.com/albums/hh204/botevinka/Torti/?action … rent=DSCF3276.jpg

# 274
  • Мнения: 1 854
sillsav, сьблазни ме с тортата си.Моля те ми дай рецептата на блатовете и крема  bouquet

Ето я моята злополучна торта.ММФ не стана като хората, муса ми стана мн.сладьк.Много недостатьци има, цветово сьщо идеята беше друга, не ми се получи червен цвят, а някакьв измислен тьмно розов-цикламен.Животните ми са прекалено големи май(ама това се хареса на дечицата).

Покрих под ММФ с кайсиев мармалад разреден с малко вода и се получи.
Направих пандишпанения блат на Наталина, но стана твьрдичьк.Не го сиропирах може би затова.Муса на Таннита ми стана пьлен провал, мн.сладьк и се разтече...А когато се разряза тортата муса беше попил в блата ивместо да го слепи мьрдаше блатовете един от друг Crazy
Ако някой е правил сьщата комбинация торта(блат/мус), нека ми пише какво мисли по вьпроса и кьде са ми грешките.
Фигурките станаха що годе, от ММФ са.

# 275
  • Мнения: 1 854
Момичета тоз Пух взе да ме ядосва  #Cussing out
Тялото стана добре, ама главата голяма мъка. Направих една глава добре стана ама се оказа много несъразмерно голяма за тялото...направих нова глава, но не ми харесва. Моля ви кажете ми прилича ли ви на Пух, или да правя нова  Confused
http://s257.photobucket.com/albums/hh204/botevinka/Torti/?action … rent=DSCF3276.jpg

Супер са цветовете и тялото, можеше главата да е по-крьгла.Много е сладьк Мечо  bouquet

# 276
  • София
  • Мнения: 1 163
Валя как постигна този наситен цвят, страхотни рози.
Моята торта ето я пак,нищо не крия Simple Smile

Clairette главата ми се струва много издължена иначе ми прилича на Мечо Пух, но той е с по-тумбеста глава, ако може тази да я поправиш да не правиш нова?
Оранжево небето блата и крема са същите с които си правила тортата- пандишпанови блатове на Наталина и модифициран мус на Танита, казвам модифициран, защото ако бях спазила рецептата и аз сега щях да се оплаквам. Аз така и не разбрах дали се има предвид готварска течна или сладкарска сметана, но съдейки по захарта май е първото. Аз така или иначе му хванах цаката на този мус и става много вкусен, използвам сладкарска сметана, без да добавям захар. Към крема сиренето (едно) добавям само 2-3с.л.пудра захар.И понеже досега само с пресни боровинки съм го правила мога да кажа че става невероятно вкусен и лек крем.
Според мен нещо със желатина си оплескала, а за блата и аз вече го сиропирам след като един път не го направих,и ми седеше сух, но имай предвид че не попива в целия блат а остава в горната част, защото е плътен и пресен . Това го установих след като сиропирах с боровинковия сироп, той нали е цветен. На разреза на тортата се вижда, може да погледнеш.

# 277
  • София
  • Мнения: 2 113
sillsav, пак да ти кажа, че този път по-голяма я виждам тортата, много мила и сладка картинка си претворила....

Clairette, прилича на Пух, никой няма да си помисли, че е нещо друго. Иначе можеш да се съсипеш да правиш глави, ще докараш и по-кръкли, и по-ръбести, но на Пух главата (от книжката на Дисни) е по-сложна форма, все пак не е правен с идеята да се моделира...иначе играчките са с обикновена тумбеста, по-широка глава, инструкциите в нета за правене на фигурки са най-различни - Пух се разпознава по цветовете, пропорциите и очите с веждите. В твоя случай главата просто е от различен с тялото стил, идва малко двуизмерна, липсва и обем напред, но те съветвам да я оставиш и ако не си минала към другите приятели, мини, после, ако имаш желание, можеш да се върнеш и да опиташ пак глава, ако не е по-добра, остави тази.

Оранжево небето, много хубава единица, толкова ефектна и нежна...фигурките са добри, не ми идват големи, все пак това е детска торта:)))

valia, благодаря ти за разясненията  bouquet А как мислиш, може ли листо от роза да направи отпечатък в моделина?

Последна редакция: пн, 01 сеп 2008, 07:58 от dimitrina73

# 278
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета тоз Пух взе да ме ядосва  #Cussing out
Тялото стана добре, ама главата голяма мъка. Направих една глава добре стана ама се оказа много несъразмерно голяма за тялото...направих нова глава, но не ми харесва. Моля ви кажете ми прилича ли ви на Пух, или да правя нова  Confused
http://s257.photobucket.com/albums/hh204/botevinka/Torti/?action … rent=DSCF3276.jpg

На въпроса какво е това, малкия каза "Мечо Пух". Така че оставяй го така. Само не мога да ви разбера с Димитрин защо му правите четвъртита главата. Вярно е, че има изразени бузки, но си е с топчеста глава

# 279
  • Мнения: 26
dimitrina73 и аз от едно известно време се чудя, дали листо от роза ще направи отпечатък в моделина. При работа той се държи като твърд пластелин, но си струва да се пробва.

sillsav - в червеното на розите съм капнала малко зелено и малко черно от гел-бойте на Кадемлия. Много ми хоресава мишата дупка, как си й докарала цвта? А й мишоците са направо като истински!

# 280
  • Мнения: 2 185
Момичета, благодаря ви за мненията за Пух, но сега пак ще ви тормозя  Embarassed . Аз онази глава я разкарах, беше ужасно ръмбава и продълговата. Направих още 15-20 опита след това, направо откачих  Mr. Green . Лошото е че имах съвсем малко останало тесто ( колкото за 2 глави ), а вероятноста да получа същия цвят е почти равна на нула, затова правех и всяка предпоследна глава я развалях и така 20-тина пъти  ooooh! . Та на финала имам 2 глави. На снимката мечо е с по-неподходящата според мен, сега съм го дюздисала с другата, която пак е малко ръмбава, но поне не прилича на мишок  newsm78 . Та моля ви кажете коя да му слагам, че откачих вече и не мога да преценя. Ето го двуглавия Мечо Пух  Laughing http://s257.photobucket.com/albums/hh204/botevinka/Torti/?action … rent=DSCF3288.jpg . Обещавам за другите герои да не ви тормозя  Blush , ама тоя мечо ми взе здравето  Crazy

# 281
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Clairette, залагам на самостоятелната глава  Peace а и диването веднага каза - това е Мечо Пух  Laughing  Peace то и аз имах голям зор с главата на мечо пух и много не ми хареса как се получи, но при следващ опит ще се постаря повече  Laughing

_Valia_
, мноооооого стилна торта, а за розите нямам думи  Crazy  smile3501 благодаря за разясненията, очаквам с нетърпение да показваш захарни цветя   Hug   bouquet
_Пепи_, мноооого готини мишоци и торта  Hug  bouquet сега се отдай на заслужена почивка  Mr. Green
sillsav, Оранжево небето, van444e, Mucunka, marulka_s, silrai   просто нямам думи, страхотни са ви тортите  smile3501

# 282
  • Варна
  • Мнения: 252
Много хубави тортички пак има,браво.Аз пък се ядосах на моите грижовни мечета,така се сплескаха от тежестта...Но каквито такива,нямам време да майсторя нови.А по-късно ще се отчета с тортата за днешния рожден ден на мъжлето.Айде бягам да я довършвам.

# 283
  • у дома
  • Мнения: 1 581
van444e, случайно попаднах на тези торти, евентуално за идея да ги ползваш  Laughing

 

Последна редакция: пн, 01 сеп 2008, 09:34 от blueeye®

# 284
  • Мнения: 351
Момичета, каква цена е моделиращата маса? Звънях на пловдивската фирма, но никой не ми отговаря

Общи условия

Активация на акаунт