Събирате ли разделно отпадъците си?

  • 22 186
  • 241
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 646
Браво, пак потвърждение , че те са наистина много по-напред от нас.  Hug

# 196
  • Враца
  • Мнения: 2 359
ами, аз възнамерявам да се откажа от памперсите.
а иначе като цяло тази тенденция идва от "онези " страни- може да се съди по това колко много видове съвременни пелени предлагат в чужбина, а тук няма никакви. ние ли пък сме "най-модерните?" Confused
относно това че някои хора слагат на децата си памперси до 5-годишни- не ми се струва възможно, но предполагам, че и там- хора всякакви.
но факт е че предлагат и многократни дамски превръзки, което на мен ми идва малко в повече.

# 197
  • Мнения: 2 653
Ей това ми е голямата болка - че децата ми ползват памперси. Sad Няма разграждане това чудо! Ако имам трето дете, ще се върна назад към природата.  Crossing Arms  Crazy
Направо се чудя как са ни гледали нас, че то целия ти ден сигурно минава в пране и гладене.

За пелените Банбино мио:
За допълнително удобство ние препоръчваме употребата на биоразграждащите се подложки Mio. Те задържат твърдите частици, за да не се цапа пелената и тъй като са биоразграждащи се, могат да се изхвърлят в тоалетната. Те са създадени «еднопосочно» така, че позволяват проникване на течността само в посока навътре като предотвратяват обратното просмукване.
Някой запознат може ли да каже тези подложки, наистина ли са биоразграждащи се?

# 198
  • Мнения: 627
Какви са тия Банбино мио? Хич не съм срещала такова чудо... newsm78

Че аз памперсите хич не мога да ги откажа, поне до лятото, докато оставя беба да шляпа гола. Не че ми се дават по 30 лева на всеки 20 дена, ама без тях не може.

# 199
  • Мнения: 646
А, не може...нас как ли са ни гледили без памперси?  Sad

# 200
  • Мнения: 2 653
http://www.bambinomio.bg/
ето сайта на пеленките.Не зная дали няма и друга марка подобни  newsm78

# 201
  • Мнения: 627
А, не може...нас как ли са ни гледили без памперси?  Sad

Ами как, вечно мокри, напикани и наакани, предполагам. То и в пещери са живяли първобитните хора, ама не ми се живее по този начин Peace

# 202
  • Мнения: 646
Едва ли някоя майка си е оставяла детето мокро, напикано и наакано - просто са използвали пелени за многократна употреба и се прали и гладили многооооо, но поне ние сме израснали в една по-чиста среда.


Впечатлена съм от тези бамбиномио - моля ако някой ги е ползвал да сподели мнение.

# 203
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Не е по темата, но:
http://nodiaper.multiply.com/journal/item/11/11
Тези били по-добри от Бамбино Мио, така съм чувала. Бях им хвърлила око, но...

# 204
  • Мнения: 2 759
...Ами как, вечно мокри, напикани и наакани, предполагам...
                        Като ти омръзне да предполагаш, прочети за ЕБХ-то  ppp.

# 205
  • Мнения: 5 140
изхвърлям и събирам отпадъците разделно, старая се да науча и домашните любимци в къщи, но ми е трудничко...

# 206
  • Мнения: 646
Давам 1 цитат, който ме потресе :


От раждането си до възраст 2 години и половина (средна възраст за дете, научено да ползва тоалетна) се изразходват около 6 500 бр. еднократни пелени.
Ако отгледате детето си с "Лесни пелени" спестявате от 1800 до 2300 лв. в зависимост от избраната марка еднократни пелени.
По обем 6 500 бр. еднократни пелени запълват кубатурата на апартамент от 85 кв.м.
Тези пелени не се разграждат в природата, дори и след 50 години. След пластмасовите бутилки, те са най-големият битов замърсител.
Материалите, използвани за изработване на пелени за еднократна употреба се избелват с диоксин - доказан канцероген. Няма изследвания какъв е ефектът и вредата от дълготрайния контакт на такива материали денонощно в продължение на 2,5 години
с репродуктивните органи на детето.

# 207
  • Мнения: 12 687
А, не може...нас как ли са ни гледили без памперси?  Sad

Ами как, вечно мокри, напикани и наакани, предполагам. То и в пещери са живяли първобитните хора, ама не ми се живее по този начин Peace

Аз бих казала, че именно в памперсите са вечно напикани и наакани.

# 208
  • Мнения: 627
Давам 1 цитат, който ме потресе :

Материалите, използвани за изработване на пелени за еднократна употреба се избелват с диоксин - доказан канцероген. Няма изследвания какъв е ефектът и вредата от дълготрайния контакт на такива материали денонощно в продължение на 2,5 години
с репродуктивните органи на детето.


Оооох, това пък от къде го прочете ooooh! Само за това не съм се притеснявала досега ooooh! ooooh!

# 209
  • Мнения: 646
 Embarassed извинявай, не исках да те стряскам така, ама наистина ме впечетли количиството памперси, които си използват само за 1 дете...

Иначе ето то тук го извадих : http://bebe.to/peleni/peleni.html

Не приемам , че 100%  от всичко написано е вярно.

Общи условия

Активация на акаунт