Събирате ли разделно отпадъците си?

  • 22 187
  • 241
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 759
...Аз бих казала, че именно в памперсите са вечно напикани и наакани...
                        И аз, едва се въздържах да го напиша  Blush. Но нали по рекламите казват, че точно така бебето остава сухо - иди обяснявай...

# 211
  • Мнения: 762
Събирам и после ги извозвам до близките кофи,защото живеем далеч от кварталите,обслужвани от Еко-фирмите. Simple Smile

# 212
  • Мнения: 4 539
А аз съм на път да се откажа от хартиената си фактура за телефона. Simple Smile Досега не бях.  Embarassed Само че господин титулярът не е на линия и не знам паролата каква е. До утре ще си заявя отказа.  Grinning

# 213
  • Мнения: 1 849
Разграждащи се торбички:
http://www.degralen.eu/index.php?p=0&lg=bg

# 214
  • Мнения: 446
Правя каквото мога, нямам инфраструктура.
Кухненските отпадъци слагам в компостьор. Хартията отделям, част от нея използвам за разпалване на камината, другата част предавам за вторични суровини.
В кофата слагам само метални и пластмасови отпадъци. Те се разделят лесно ако има завод за преработка. Стъклото отделям и по-скоро от съображения за сигурност изхвърлям в специализиран контейнер /плоското - в контейнера на стъкларското ателие, бутилките - в такъв за стъклени опаковки, защото се преработват отделно/

# 215
  • Мнения: 1 372
За жалост не събирам отделно отпадъците си. Старая се обаче поне да не си вземам найлонови торбички от всякъде. Нося си в чаната една платняна и си я изваждам за да си напълня покупките.

# 216
  • Мнения: 902
Разделно събираме боклука, но има още какво да се желае...На въпроса за рециклираните продукти - предимно тоалетна хартия се произвежда и то не само на Белана(повечето т.хартия на Белана е рециклирана). напишете в гуугъл и ще намерите информация.

# 217
  • София
  • Мнения: 973
От няколко месеца в къщи събираме разделно отпадъците, но още срещам трудности с мъжа ми, за да го приуча и него. Затова засега вървя след него и разделям това, което е изхвърлил  ooooh!
 #Cussing out много се дразня като ми каже, че това е тъпо, защото повечето хора не правели така...нали все някой трябва да започне.

# 218
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Кажете моля, като си изхвърляте разделно кофичките от кисело (или там каквото е) мляко, измивате ли ги??? Аз не го правя, но се замислих не е ли редно да са почистени?

# 219
  • Мнения: 1 677
Да събираме разделно, но сме в Германия  Peace

Но и в България събирах разделно, отделях винаги хартия, пластмаса и метал. Хората в Бг не си правят сметка колко скъп им излиза боклука, когато не се разделя.

# 220
  • Мнения: 1 677
Кажете моля, като си изхвърляте разделно кофичките от кисело (или там каквото е) мляко, измивате ли ги??? Аз не го правя, но се замислих не е ли редно да са почистени?
Да, измиват се.

# 221
  • Мнения: 762
А да ви питам и вас.Имам много буркани и прочетох,че буркани и стъклени шишета е по-добре да се предадат на пункт и да не се претопяват,а да се ползват отново.Но не мога да намеря такъв пункт в моят район.Вие да знаете такъв около Дървеница,Младост,Студентски град?

# 222
  • Мнения: 14 654
По едно време бях спряла да си деля боклука, защото пред очите ми един и същи камион натърти кофата за опаковки и кофата за общ боклук. Сега пак започнах да разделям, но се чудя къде да изхвърля или занеса стар електроуред, който няма да ползвам повече. Някой ако знае, ще съм признателна да ми каже.

# 223
  • Мнения: 7 005
Янечек, не съм съвсем сигурна, но на Технополис в Младост онзи ден видях като че ли табела над една врата, че там могат да се носят стари електроуреди newsm78 Освен това имаше някаква организация, която събираше дарения за момчета в комуна за наркотици, те също събират стари електроуреди, но не помня как се казваше, някой ако се сеща, моля да добави.
За бурканите обаче нищо не знам. Може би в пункт на екопак, но единственият, който знам, не е в тоя район.
Абе не бях много от помощ  Laughing

# 224
  • Мнения: 14 654
О, моят елекроуред заминава на боклука, защото не работи, аз не изхвърлям неща, които ми вършат работа. Ще идем до Технополис значи.

Общи условия

Активация на акаунт