Събирате ли разделно отпадъците си?

  • 22 184
  • 241
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 759
...но се чудя къде да изхвърля или занеса стар електроуред, който няма да ползвам повече....
                      Когато закупуваш електроуред, ти заплащаш освен реалната му цена и надценките, и екотакса. Срещу тази еко такса фирмата, която ти е продала уреда е длъжна да го вземе обратно един ден. Същото важи и за батериите. Малко фирми обаче спазват това изискване, поради което спокойно можеш да говориш с КЗП.
                      Изхвърлих олиото от фритюрника както трябва - в добре затворени стъклени буркани, отстрани до контейнера. Но как го събират - не знам  Rolling Eyes.

# 226
  • Мнения: 14 654
Ох, аз откъде да знам от коя фирма е купен този миксер - подарен ми е преди 6 години, не му пазя никаква документация, ще отидем до Технополис да проверим това, дето Еовин мисли, че е видяла и ако не го вземат, ще трябва да замине в общите контейнери май.

# 227
  • Мнения: 762
Ох, аз откъде да знам от коя фирма е купен този миксер - подарен ми е преди 6 години, не му пазя никаква документация, ще отидем до Технополис да проверим това, дето Еовин мисли, че е видяла и ако не го вземат, ще трябва да замине в общите контейнери май.
После да се похвалиш взимат ли ги наистина тези уреди,защото и аз съм им подготвила малко на технополис.А за батерии ако някой разбере къде се изхвърлят-да свирка.

# 228
  • Мнения: 12 687
При тези добри намерения от наша страна, може би би трябвало да се проведе образователна кампания. Какво къде, как.

# 229
  • Мнения: 4 539
Мадам Х, има реклами по телевизията.  Peace
За батериите живо ме интересува и мен. Доколкото си спомням, в Метро ги вземат, а колкото пъти отидем да пазарим там, все забравям да питам.

# 230
  • Мнения: 2 759
Мадам Х, има реклами по телевизията.  Peace
За батериите живо ме интересува и мен. Доколкото си спомням, в Метро ги вземат, а колкото пъти отидем да пазарим там, все забравям да питам.
                      В 'Метро' няма нищо за питане - има кошчета още на входа, надписани, че са само за батерии. Но имаше и някъде в центъра - все забравям къде... Някъде около 'Ботев' беше  newsm78...

# 231
  • Мнения: 4 539
Благодаря, Мече! В бургаския не съм виждала, но е възможно и просто да не съм обърнала внимание. Сега като ходя, ще взема батериите с мен и дано наистина има кошове.

# 232
  • Мнения: 2 759
...В бургаския не съм виждала, но е възможно и просто да не съм обърнала внимание...
                       При нас е още преди да ти искат картата - т.е. могат и хора без карти да оставят, предполагам. Малко, невзрачно кошче с капак, на който е написано за какво е. Т.е. не се оглеждайте за нещо кой знае какво  Mr. Green.

# 233
  • Мнения: 902
И на мен ми интересно къде се събира старата техника Rolling Eyes

# 234
  • Варна
  • Мнения: 1 179
В Глобул имаше кошчета за използвани мобилни телефони, и батериите бяха в отделно отделение. Предполагам може и там да се изхвърлят за рециклиране старите батерии, независимо, че не са за мобилен телефон.

# 235
  • плевен
  • Мнения: 643
Момичета може да ме мислите за всякаква ама аз не си събирам разделно отпадъците и то защо ли?Аз лично съм виждала как минава един камион и хоп всички контейнери на едно...Тогава защо го изискват от нас newsm78

# 236
  • Мнения: 1
Оставям до контейнера и мургавите братя събират по разделно и от най-добрата поточна линия. Трябва им максимум час за да се справят. Иначе аз пък да запитам, защо на зелените контейнери пише "за стъкло" а събират само бутилки. Нека си напишат "за бутилки", а да не ме заблуждават да се чудя как да си навра вътре счупения прозорец.

# 237
  • Мнения: 2 759
...Нека си напишат "за бутилки", а да не ме заблуждават да се чудя как да си навра вътре счупения прозорец.
                        Прозоречното стъкло не се рециклира.

# 238
  • Мнения: 4 539
Момичета може да ме мислите за всякаква ама аз не си събирам разделно отпадъците и то защо ли?Аз лично съм виждала как минава един камион и хоп всички контейнери на едно...Тогава защо го изискват от нас newsm78
E аз пък лично съм виждала как камионите събират контейнерите отделно, дори отварят другите контейнери, за да оберат боклука, за който са дошли.  Peace Понеже в моя квартал всичко живо си хвърля боклука дет' му падне, без изобщо да си прави труд да чете надписите върху кофите, та въпросните сметосъбирачи наистина имат доста работа.  Confused

# 239
  • Мнения: 1
А като не се рециклира прозоречно стъкло, защо го изкупуват на пунктовете за вторични суровини? Или просто там далаверата е по-малка и не си струва усилията на еколозите? Аман от псевдо организацийки.

Общи условия

Активация на акаунт