Какво става с децата в Холандия, отнети от социалните служби преди 2 г??

  • 24 731
  • 253
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 638
Едита,   няма смисъл да спорите с Дилмана. Все пак тя е журналист, който се слави с прецизността си и съвестната си работа. От нея  празни приказки няма да чуете.

Така  че, ако тя казва нещо, тя стои зад думите си с факти и доказателства.

Освен това  нека не забравяме , че тя е имала контакт с въпросната Румяна, а вие Едита имала ли сте контакт с Румяна?

Румяна лично на вас разказвала ли ви е как стоят нещата при нея? Ако да , разкажете ни моля, ако не , по-добре замълчете.  Peace

 Така че спора тук е излишен.  Peace


А вие откъде знаете какви сме ние другите тук зад псевдонимите на форума? И това, че някой е журналист и пише статии не му дава правото да се зачита само и единствено неговото мнение и да бъде считано за най-безгрешното  Naughty. Съжалявам, но Дилмана може да е добър журналист заради острия си език (за който даде достатъчно доказателства тук във форума), но не и заради обективността си. Добрият журналист (или поне така са ме учили) трябва да е и отворен за други мнения и най-вече да проверява фактите от всичките им страни (в Би Би Си държат на потвърждение от поне 3 източника). Не може тук няколко души да оспорваме мнението й и то не само с празни приказки, а и с факти (някой даде ли си труда да прочете линковете, които бях пуснала в постовете си?), а тя да твърди от олтара на своето журналистическо величие, че само тя е правата, без дори да слуша другите. Ах, да, пусна ни трогателни снимки от един затвор за малолетни, описан като почивна станция и ни предложи кратък превод на една статистика интерпретирана по най-удобен за нея начин. И аз потвърждавам, че в думата "allochtoon" не включва само Турция, Мароко и Антилите... Колкото и да ми е мъчно и моите деца тук са "allochtoon" и ще бъдат наричани с тази грозна дума цял живот  Sad А това, че тези деца са най-големият контингент на поправителните институции в Холандия, не говори ли ясно и за прословутата холандска "толерантност"? Но на някои им е по-удобно да четат официалните сайтове на институциите и да гледат красивите фасади (досущ като тези от летище "София" до резиденция "Бояна") без да надникнат в задния двор или поне зад фактите. 
Съжалявам, че по български тертип превърнахме спора за съдбата на две измъчени деца в ненужно заяждане и лични обиди. Както винаги истината е сигурно някъде по средата. За тези, които имат време и желание пускам още няколко линка, с които да обогатят информацията си за работата на холандските институции.

www.sbbj.nl/
http://www.burojeugdzorg.com/
http://www.gratisadviseurs.nl/kinderen-&-tieners/kinderbesch … ming/archief.html

И да не пропусна, извинявам се предварително за евентуално пропуснатата запетайка, ударение или буквичка... Но в истинските печатни издания за подобни подробности си има коректори, а и считам, че съдържанието е по-важно  Wink


# 226
  • Мнения: 1 216
[
Лощото е, че дори малки деца, няколкомесечни бебета могат да бъдат травмирани, а може и да  е болно от нещо. Ако обаче плаче все в един и същи час, например на здрачаване, много вероятно е да става дума за няккаъв травмиращ спомен.
Попитай бащата защо плаче детето, дали не е болно и дали евентуално можеш да помогнеш с нещо. Ако искаш, ще ти пратя и информация за Чечения. Много изпатиха чеченците, страшни неща преживяха, много храбър народ. И общо взето, повечето хора са много свестни.


Дилмана, вие имате ли деца?
Децата плачат по различни причини. Има деца ревльовци, просто се раждат с такъв темперамент. За едно бебе например се смята нормално на ден да плаче по около 3 часа. А за вечерния плач- това е дори термин в педиатрията-обикновено децата плачат вечерно време- колики, превъзбуденост от емоциите през деня, умора.

А сега се сетих за темата на Червено Винце, която беше пуснала за чеченското семейство. Там нещата бяха описани по много грозен, да не кажа леко дискриминационен начин - колко шум вдигали, как бельото им падало на нейната тераса и я било гнус да го вдига. Последната и грижа беше детето.
Ето от такива ''доброжелатели'' вероятно идват много от сигналите.

# 227
  • Мнения: 3 674

...
А вие откъде знаете какви сме ние другите тук зад псевдонимите на форума?


Това кои сте вие зад псевдонимите във  форума , мен не ме интересува и не искам да знам.  Peace

Това което имах в предвид в поста си беше друго, ще го обясня още веднъж...кратко.

 Ако Едита имаше нещо конкретно да ни каже за Румяна, факти, лични срещи с нея... нямаме нищо против да я изслушаме. Peace  А и не само Едита , а и всеки друг бихме изслушали.

Но за сега само Дилмана е имала контакт с Румяна.

Друго със сигурност знам , че Дилмана се включи тук с информация, да ни помогне да си  разясним нещата относно случая,  тъй като тя е имала пряк контакт с нея. А вие я нападнахте за системата и други неща, като че ли тя е виновна за системата в Холандия  и за другите трагедии случващи се в държавата.

 Нито вие, нито Едита, нито аз...нито който и  да е друг от тази тема не  е имал, контакт с Румяна, така ли е?

Друго знам, че темата не тръгна  на добре с тия нападки  и добрия тон се наруши...  newsm78

Дано модераторите не я затворят поради тази причина, тъй като темата е интересна, и е нормално да се водят дискусии, но не и да се нападат хора, които нямат пряка вина в случая.

Дано темата продължи, защото чакаме развитие на нещата  по случая с Румяна, и искрено се надявам че Дилмана , да ни държи в течение за напред . Кой  друг ако не тя?

fata morgana , вие можете ли да ни държите в течение относно случая с Румяна?
Не се заяждам, просто питам...  


Последна редакция: чт, 04 сеп 2008, 04:43 от ЧервеноВинце

# 228
  • Мнения: 3 674
Скъпа -г-жа Броненосец. Имате гръмко име и гръмко се изразявате.  Laughing

Случая който бях описла преди време, беше когато тези хора току що се бяха заселили в блока. Освен това в поста ми имаше и  доста шеговит тон,  е имаше  и досада. Не се срамувам да призная. Сеге сме в добри отношения с  хората, след като ги опознахме по-добре.

Другото е, че детето което реве,  тогава го нямаше. Беше само голямата им дъщеря. После след дооста време дойдоха малкия с по-голямто си братче. Така че  в този период нямаше малко дете.

Явно не ме познавате, за да си мислете, че съм  от "доброжелателите".   Laughing

Това дете реве повече от половин година. Ако бях такава , каквато вие ме описахте, досега отдавна да съм се обадила , я в Полицията , я в  Закрила на детето.

Приятна вечер от мен!  bouquet

Последна редакция: чт, 04 сеп 2008, 03:02 от ЧервеноВинце

# 229
  • Мнения: 1 216
Скъпа -г-жа Броненосец. Имате гръмко име и гръмко се изразявате.  Laughing

Случая който бях описла преди време, беше когато тези хора току що се бяха заселили в блока. Освен това в поста ми имаше и  доста шеговит тон,  е имаше  и досада. Не се срамувам да призная. Сеге сме в добри отношения с  хората, след като ги опознахме по-добре.

Другото е, че детето което реве,  тогава го нямаше. Беше само голямата им дъщеря. После след дооста време дойдоха малкия с по-голямто си братче. Така че  в този период нямаше малко дете.

Явно не ме познавате, за да си мислете, че съм  от "доброжелателите".   Laughing

Това дете реве повече от половин година. Ако бях такава , каквато вие ме описахте, досега отдавна да съм се обадила , я в Полицията , я в  Закрила на детето.

Приятна вечер от мен!  bouquet



Радвам се, че сега сте в добри отношения! Наистина! А за плача на детето- не знам, много е сложно. Аз не бих се намесила без сериозни подозрения.
  bouquet

# 230
  • Мнения: 871
Това е сигурно някаква пародия  newsm78


Друго със сигурност знам , че Дилмана се включи тук с информация, да ни помогне да си  разясним нещата относно случая,  тъй като тя е имала пряк контакт с нея.

Дано темата продължи, защото чакаме развитие на нещата  по случая с Румяна, и искрено се надявам че Дилмана , да ни държи в течение за напред . Кой друг яко не тя?

Тази информация ли имате предвид ? Или някоя друга ? От нейната честна дума изясняваме ли си нещо:

така, сега не мога да ви дам абсолютно никакви подробности, но вече имам информация, че всичко е наред с децата. Информацията е сигурна и предлагам да сложим точка на дискусията и на празните приказки.
Просто имате думата ми, че с децата всичко е ОК.


Кажете коя е тази информация предоставена от Дилмана, която ни изясни какъв е случая, какво става с децата и какво се прави по случая ?????? Цитирайте от темата, моля!


Последна редакция: чт, 04 сеп 2008, 04:59 от greendream

# 231
  • Мнения: 247
Дилмана,
Вие как решихте, че става дума точно и само за Турция,Мароко и Антилите?Така ви харесва,пасва на мнението ви или просто понеже другите момичета не разбират точно текста, можете да си го превеждате по ваше усмотрение.
Така че в текста се казва, че 60% от децата са с чуждестранен произход-не се уточнява какъв.....може да са и от Марс и от Мелмак дори.


Стига се излагахте вече.

щото иначе какво?ще ме обадите на  другарката ли?

престанете да превеждате едно към кесим и да заблуждавате живеещите другаде, че сте специалист по всичко.Всеки има право  да каже какво мисли и това, че моето мнение се различава от вашето/не по случая с Румяна, а за институциите като цяло/ не ви дава право да се зъбите наред.
оборих превода ви-това е факт.спрете да се напъвате.мен няма нито да ме впечатлите, нито да ме уплашите.

Едита,   няма смисъл да спорите с Дилмана. Все пак тя е журналист, който се слави с прецизността си и съвестната си работа. От нея  празни приказки няма да чуете.

Така  че, ако тя казва нещо, тя стои зад думите си с факти и доказателства.

Освен това  нека не забравяме , че тя е имала контакт с въпросната Румяна, а вие Едита имала ли сте контакт с Румяна?

Румяна лично на вас разказвала ли ви е как стоят нещата при нея? Ако да , разкажете ни моля, ако не , по-добре замълчете.  Peace

 Така че спора тук е излишен.  Peace


нещо май не съм разбрала..., да спра да споря, защото ако някой казва нещо от позицията на своята професия и личен опит, то значи, че стои зад думите си с факти и доказателства.И всички ние трябва да приемем това мнение за меродавно и просто да си затваряме устата, така ли???
Не си спомням нито един мой постинг в който да съм призовала хората да спрат да мислят и да се съмняват и да приемат това което казвам за чиста истина, само поради факта, че и аз си имам професия и личен опит....Това е просто несериозно.
Ако искате факти и доказателства ..., добре....приятно четене....

http://www.sdnl.nl/kinderen.htm
http://www.bureaujeugdzorg.nl/

greendream,
пародия и още как...., да видим кога ще се превърне в трагикомедия. Wink

# 232
  • Мнения: 2 195
Като съм почнала да си губя времето, да карам подред.
Ами караш, как няма да караш... То не може нищо друго да се каже - само твоята информация е вярна. Май ще познае майката дето беше писала, че темата се превръща в съревнование между холандските майки- кой е по-по-най  Rolling Eyes  Много ми напомняш за една персона, която също като теб беше компетентна по всички въпроси  Laughing

Мимката, например, беше писала, че в Холандия могат да ви отнемат детето, ако го плеснете на публично място. Rolling Eyes
Ще ни даде ли линк към закона, който  цитира или ще си признае, че е чула да се говори за това в турската баня, ама не е видяла кой, защото очите са й били насапунисани?
И ще се извини на форумците за разпространяване на неверни сведения?

Това се случи тук - в магазин в Хофдорп. Линк не мога да ти дам Rolling Eyes  Не са ми били сапунисани очите, те и сега не са , защото виждам как една заядлива кучка се прави на журналист. И ако си журналист що не ходиш да си водиш собствени разследвания и да пишеш статии, ами само драскаш по форумите, пък по някой български форуми и на холандски  ooooh!  За турска баня - не знам, не съм ходила, но явно ти там спиш - като гледам всичките ти изказвания , доста ти лепнат турските изрази .
И хайде вече  Stop  , че на всички им писна едно и също. Темата няма развитие, а само нападки. Въобще се чудя как модераторите още не са я заключили. Заключвали са преди и за по-малки дразги  Rolling Eyes  Или и те познават известната журналистка Даниела Г. Ние пък "разбирачките" въобще не сме чували за нея  Rolling Eyes


И пак ви казвам (на разбирачките): като пишете, седем пъти кройте, един път режете. Пет пари не давам как ще ме наречете и колко ще се обидите на тона ми.
 Ругайте ме от сутрин до вечер, ако ще ви олекне, но не задръствайте интернет с боклук от лъжи и неверни твърдения. Sunglasses
Не е невинно, ама никак. Най-малката беля, която ще сторите е, че ще заблудите някой лековерен човечец и няма да си пусне детето в Холандия да следва, защото като ви чете, ще реши, че става дума за сталинистка (или путинова) Русия или поне за нацистка Германия.
Айде, холан, дето викаше баба ми.

Айде стига се излага с квалификациите, че ми писна вече.


# 233
  • Мнения: 2 195
И аз съм на мнение, че по българчетата много се вика, все се намира някаква причина да оправдае шамарите, а псхичния тормоз започва рано и не приключва.

Спомням си как чакам на спирка и до мен майка с момиченце някъде на 8 години. 20 минути я слушах как му мели на главата на това дете, не разбрах защо, но какво може да направи осемгодишно, за да заслужи такава злоба? По едно време, пред всички, му каза "За какво ти е майка? Имаш си вуйчо, имаш си баба, от мен нямаш нужда. Аз просто ще се метна под влака". Детето реве, онази взе да го реше и продължава да го прави на нищо. Това е психически тормоз, заслужава си посещение от социалните като едното нищо. И като остарее, тази жена се превръща в майките от съседната тема, които казват "Излизай, като се върнеш, може да не ме намериш".

Това "Слушаш ли ме, ще те пребия, бе детенце", изсъскано към някой двегодишен юнак колко съм го чувала. В България до детска площадка живеех. Всичките ми съученици ги шамареха. Със съседското дете веднъж у тях счупихме някаква стъклена витрина. Бащата чу трясък, влезе, видя какво е станало и започна да рита детето си, буквално като футболна топка.

Не можеш да си правиш каквото искаш с детето си, това не е личната ти боксова круша.


Съгласна съм с теб. Всички го виждаме това в България по улиците. Просто е ужасно. Всички знаем , че от такава система има нужда, но в момента става въпрос за конкретен случай, който за мен не е ясен. Не вярвам 100% на филма, а пък на Дилмана, откакто си извади заядливия тон - въобще. Има много по-други начини да бъдеш убедителен...Но не и така  Stop
Надявам се да има светлина по случая и най-вече децата да са добре. Все пак мисля от гледна точна на майка.

# 234
  • Мнения: 93
Скъпа Eddita, може би е по-добре първо да си завършиш започнатото и прекъсвано няколко пъти юридическо образование преди да се изявяваш като юрист, защото емоционалните ти и неаргументирани изказвания не подобават на един професионалист, занимаващ се с право. Но все пак ти (все още) не си такъв, така че може би ти е простено.

Макар че не мога да си обясня как човек, който учи право може да твърди, че "нелегално пребиваващите" не били нарушавали закона...


# 235
  • Мнения: 2 195

Дано модераторите не я затворят поради тази причина, тъй като темата е интересна, и е нормално да се водят дискусии, но не и да се нападат хора, които нямат пряка вина в случая.

С кое е интересна? С нападките и анализа на всички , които имаме различно мнение?


# 236

...
А вие откъде знаете какви сме ние другите тук зад псевдонимите на форума?


Това кои сте вие зад псевдонимите във  форума , мен не ме интересува и не искам да знам.  Peace

Това което имах в предвид в поста си беше друго, ще го обясня още веднъж...кратко.

 Ако Едита имаше нещо конкретно да ни каже за Румяна, факти, лични срещи с нея... нямаме нищо против да я изслушаме. Peace  А и не само Едита , а и всеки друг бихме изслушали.

Но за сега само Дилмана е имала контакт с Румяна.

Друго със сигурност знам , че Дилмана се включи тук с информация, да ни помогне да си  разясним нещата относно случая,  тъй като тя е имала пряк контакт с нея. А вие я нападнахте за системата и други неща, като че ли тя е виновна за системата в Холандия  и за другите трагедии случващи се в държавата.

 Нито вие, нито Едита, нито аз...нито който и  да е друг от тази тема не  е имал, контакт с Румяна, така ли е?

Друго знам, че темата не тръгна  на добре с тия нападки  и добрия тон се наруши...  newsm78

Дано модераторите не я затворят поради тази причина, тъй като темата е интересна, и е нормално да се водят дискусии, но не и да се нападат хора, които нямат пряка вина в случая.

Дано темата продължи, защото чакаме развитие на нещата  по случая с Румяна, и искрено се надявам че Дилмана , да ни държи в течение за напред . Кой  друг ако не тя?

fata morgana , вие можете ли да ни държите в течение относно случая с Румяна?
Не се заяждам, просто питам...  



 

ЧервеноВинце,

Аз не съм чувала майката от януари тази година и нямам намерение да влизам в контакт с нея, защото установих че по някакви причини тя манипулира и сипе абсурдни обвинения наляво и надясно, обвинявайки целия свят в заговор срещу нея. Дали осъзнава това или не (вярва си на всичките си приказки), не знам.
Писах по тази тема, защото заради непрофесионализма на някои български журналисти и  политици се разпространиха купища неверни сведения, които манипулират обществото и дори доведоха тук-таме до истерия.
Не е никак случайно, че нито едно сериозно издание нито тук, нито в България не подхвана да публикува приказките на майката.
Всъщност, ако търсачките на жълти сензацийки и пикантни истории бяха прочели внимателно всичко написано дотук, щеше да им просветне каква е истината, защото тя просто прозира.
Но се иска способност да разсъждаваш аналитично, а не да си съчиняваш фантасмагории а ла Стивън Кинг (нищо против, добър писател, просто обича да пише романи на ужасите за любителите на ужаси и фантазии).
Историята е тъжна, но уви - банална.
Написах, че имам сигурна информация, че всичко с децата е наред, за да успокоя хората, които действително бяха разтревожени.
 Ясно е , че  умиращи от скука любителки на пикатни историйки ще искат да им дам подробности (което няма да стане, ако ще да рият с копита до другата година), но информацията не беше за тях, а за приличните хора.

Глупаците няма да спрат да пишат глупости и аз лично мисля да ги оставя на истерията им. Laughing В крайна сметка, може да нямат какво друго да правят.

На теб и  на всички свестни хора в тоя форум (а те не са малко) най-сърдечни поздрави. Беше ми приятно да общувам с вас и да ви чета.
Който иска може да ми пише на ел. поща: dilmana_dialog "at" yahoo.com
На мястото на "at" сложете @. Нарочно не изписвам пълния адрес, за да не ми се пълни кутията със спам.
Хубав ден на всички.

# 237
  • Мнения: 247
Скъпа Eddita, може би е по-добре първо да си завършиш започнатото и прекъсвано няколко пъти юридическо образование преди да се изявяваш като юрист, защото емоционалните ти и неаргументирани изказвания не подобават на един професионалист, занимаващ се с право. Но все пак ти (все още) не си такъв, така че може би ти е простено.

Макар че не мога да си обясня как човек, който учи право може да твърди, че "нелегално пребиваващите" не били нарушавали закона...




Димитрия,
ти направо ме шашкаш с инфо.Знаеш подробности за мен, които дори самата аз още не знам.... Laughing
Не знам какво щях да правя без твоята прошка за моите емоционални и неаргументирани изказвания.
Аргументация публикувах, но теб те интересува друго.....
Вместо да се разправяме пред хората, аз реших да ти пиша на лични, но ти търсиш друга изява след като модераторите те сиктирдосаха от холандската тема и  реши да ми отговаряш тук....Прави ти чест. Сега се аргументирай...., да видим дали и от тук няма да те изгонят.

# 238
  • Мнения: 93
Eddita, за твой късмет (или съжаление) няма да слизам до нивото на махленския ти език. До колкото си спомням последния път, когато влязохме в спор с теб, модераторите просто изтриха всички постинги, свързани със спора (включително и твоите "аргументирани" изказвания), не са ми забранили да влизам в темата или да пиша във форума. Още една неточност, която един юрист не би си позволил да допусне. Simple Smile. Но стига сме занимавали другите с твоите юридически умения, мисля, че интелигентните хора сами вече си направиха изводи за тях.

Сигурно пак няма да ми повярваш, но наистина ти пожелавам да си завършиш все някога юридическото образование. Надявам се тогава стилът ти на изказване да се промени. Определено повече хора биха заставали на твоя страна в споровете. Защото определено има какво да се научи от теб.

# 239
  • Мнения: 871
Ето това е "информацията", която Дилмана за пореден път изписва в темата:

Аз не съм чувала майката от януари тази година и нямам намерение да влизам в контакт с нея, защото установих че по някакви причини тя манипулира и сипе абсурдни обвинения наляво и надясно, обвинявайки целия свят в заговор срещу нея. Дали осъзнава това или не (вярва си на всичките си приказки), не знам.

Писах по тази тема, защото заради непрофесионализма на някои български журналисти и политици се разпространиха купища неверни сведения, които манипулират обществото и дори доведоха тук-таме до истерия.

Написах, че имам сигурна информация, че всичко с децата е наред, за да успокоя хората, които действително бяха разтревожени.
 Ясно е , че  умиращи от скука любителки на пикатни историйки ще искат да им дам подробности (което няма да стане, ако ще да рият с копита до другата година), но информацията не беше за тях, а за приличните хора.


Глупаците няма да спрат да пишат глупости и аз лично мисля да ги оставя на истерията им. Laughing В крайна сметка, може да нямат какво друго да правят.

За съжаление, не съм учудена от непрофесионализма, невъзпитания израз и наглостта на поредния български "журналист".  Sad Направих си труда да напиша Дилмана на Гугъл и намерих блога й. Очевидно тя е една от тези, които подхванаха кампанията за децата в Могилино (което също ми обясни яростната й защита от страна на Хиър Агейн  Wink ).

За тези, които могат да правят аналогии едно въпросче:

Защо живеещата в Холандия Дилмана не се занимава по-скоро с проблемите на затворените деца в Холандия, а търси тези в България ? Подсказка за почитателите на Дилмана: обърнете внимание кога тя започва да се интересува от социалната система в Холандия и законите свързани с отнемането на деца ...

Няма начин тя да заеме позицията на защитник на децата лашкани насам-натам от социалните служби в Холандия, защото по принцип е взела позиция анти-България и про-демократична Х.: погледнете блога й и статиите, които пише там. Иначе как ще обясни аналогични събития в двете страни - едната "стара" демокрация, другата търсеща да се "изравни" с нея  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт