Къпете ли всеки ден бебето?

  • 26 823
  • 316
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 364
Алекс я къпахме всеки ден до 1 год. и половина.

# 286
  • Мнения: 488
Честно да си кажа съм пропускала цялостно къпане,но дупата и лицето-всеки ден по 2 пъти!
Сега ще видя зимата как ще е...С къпането,не с миенето Laughing
Да речем досега не съм я къпала около 10 пъти за три месеца
Дали е много?  newsm78

# 287
  • Мнения: 114
Лятото всеки ден,понякога и по 2 пъти,а сега 1 път в седмицата не го къпем!А иначе редуваме една вечер с "препарати" ,една вечер само с вода!
п.с. мия след всяко ако,но от 3-я месец не използваме никакви кремове!не се е подсичал от тогава! Peace

# 288
  • Мнения: 3 743
Ами мен навремето като бебе са ме къпали 2 пъти дневно  #Crazy. Как не са ми докарали свръхчувствителна кожа не знам, явно си е чист късмет.
Малката е къпем 4-5 пъти седмично, като 2-3 пъти тялото и косата и 1-2 пъти само тялото. Надявам се, ако имам второ да го родя някъде, където няма от първия си час да бъде подложено на постоянно "почистване" /в родилното ги къпеха 2 пъти дневно/ Peace

# 289
  • Мнения: 55
Къпя детето си всеки ден, тялото и косата. Не мисля, че е редно това да се случва по-рядко и не разбирам хора, които едва ли не се възмущават, когато чуят, че си къпя детето всеки ден. Много ми е странно, защо някои си мислят, че за възрастните е нормално, а за малчовците не... или тези същите използват услугите на душа доста по-рядко от всеки ден...

Всеки ден къпя сина ми, а когато бяха големите жеги и по три пъти го къпех, защото ставяше много мърляв в градинката ooooh!

 Защо не четете предните постове или поне заглавиео? Пита се :Къпете ли всеки ден бебето?,а не детето,когато е играло в пясъчника. Ясно е,че когато детето се омърля в парка трябва да се изкъпе и не само тогава и единствено,разбира се Simple Smile
 Идеята на не всекидневното къпане на НОВОРОДЕНИТЕ е да не се третира излишно кожата на бебето с химия.Колкото  и да пише че е безвредна,бебешката козметика си е химия и дори българските педиатри препоръчват да се използва  не повече от 1-2 пъти седмично за шампоаните , а лосионите да се заместят с натурални продукти като зехтин, например.И така до поне третия месец.Същото важи и за водата.След като полезните съставки на мазилата с които се мажат бебетата могат да преминават през кожата и да й влияят добре,така и тежките метали и други боклуци минават в кожата през водата и по този начин и влияят зле.
 Да обобщя за неразбралите: Препоръчва се по-рядко къпане на бебетата, не защото са чисти и няма смисъл,а за да могат колкото е възможно по-дълго да бъдат щадени от отровите на нашия свят,предвид колко се алергизират децата в наши дни....

# 290
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Щом аз се къпя всяка вечер, ще къпя и него.....докато се научи сам да го прави.

# 291
И аз къпя, и ще го къпя всеки ден. Косичката през ден-два. Пък между къпанията и дупето му мия. Понякога по няколко пъти.

# 292
  • Мнения: 2 171
Ох, писна ми от тази тема ooooh!. Мине се не мине и пак ми се появи в "нови отговори". Сега ще се изпишат още 20 страници ЗА и ПРОТИВ Crazy.
За протокола, преди да се появи темата, къпех всеки ден. След като прочетох доста логични за мен мнения, подкрепени с факти (най-вече от simplyaven), потърсих и други източници и започнах да къпя бебето веднъж на 2-3 дни. Баткото се къпе всяка вечер Peace.

# 293
  • Мнения: 32
Каката я къпех всеки ден до годинката, включително и косицата. Като излезе и бебката пак мисля да постъпя по същия начин. Аз самата ако не взема душ всеки ден, даже по 2 пъти се чувствам некомфортно, а бебетата се наакват и напикават....

# 294
  • Мнения: 574
Къпехме го всеки ден до към 2 месец после започнахме да пропускаме някои дни. Зимата определено смятам че не е необходимо да е всеки ден да не се простуди. А и тойй не ми се поти изобщо. Иначе редовно всеки ден му измивам дупенцето но толкова

# 295
  • Мнения: 1 483
баткото го къпя и до ден днешен всеки ден и бебето ще е така

# 296
  • Мнения: 568
Вики я къпех всяка вечер(когато се роди),но сега с бебето не мисля да го правя.И аз прочетох доста ,а моя приятелка живее в Англия от нея знам ,че там не препоръчват къпане всяка вечер.Е лятото в жегите е нормално да правиш бани всеки ден.

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 22:16 от dena_klv

# 297
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Всяка вечер съм я къпала. И сега продължавам.

# 298
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
До 6-тия месец задължително. После - през лятото - пак.
Сега - през ден.

# 299
  • София
  • Мнения: 932
Съгласна съм със  simplyaven, особено за металите, бактериите и разните други , знайни и незнайни, вредни и безвредни елементи от менделеевата таблица във водата.
Напълно логично и вярно според мен е новородено и малко бебе, което не пълзи и не ходи, е да не се къпе всеки ден(особено с разни козметики), то няма смисъл , най-малкото не се цапа и не може да се сравни с голямо вече дете , което пипа всичко и по всяко време, нито с възрастен човек.
При нас се получи така обаче , че след 45-я ден(втория месец) на дъщеря ми, започнахме бебешко плуване. И всеки ден дъщеря ми е била във ваната с вода, само веднъж седмично, а понякога и по-рядко ползвахме  бебешка козметика за къпане, иначе само чиста вода.
След годинка , вече съм я къпала понякога и по два пъти на ден, и всеки ден използвахме бебешки сапун или шампоан,  ама то нямаше как , много се цапаше , както вече казах по напред, ставаше на прасенце.
Аз и за миг не съжалявам обаче , че дъщеря ми "плуваше", всеки ден във ваната у дома ,като бебе, вреда досега не съм забелязала от толкова много стоене във вода , а ползите са много.

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 00:07 от nellyani

Общи условия

Активация на акаунт