Къпете ли всеки ден бебето?

  • 26 822
  • 316
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 10 396
Извинявайте, ама по другата логика, да почнем направо парфюм да им слагаме - нали във Франция затова са ги измислили - къпането е вредно и е веднъж годишно, ама миризмата трябва да се бори, че не е приятна Wink

 Shocked Извинявам те, ама това е било през Средновековието, когато по нашите земи нашите баби въобще не са се къпали. Не виждам връзката с настоящата тема.

Ами, въпрос на възприятия и асоциации. Моята беше такава - със Средновековието или модерното поведение тип "назад към природата", щото го е измислила добре...

Аз за парфюма се хванах, че не ми дойде съвсем точно сравнението, но ти разбрах мисълта.  Peace

# 271
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
.... като новороден го къпех по-скоро за успокоение преди сън, за създаване на нещо като вечерен ритуал, отколкото, защото е мръсен.
В голяма степен, поради тези причини и аз го правех и определено имаше добър ефект.
И при моята Кокомишка това действа, има ефекта на сигнал- време е да спиш съкровище Simple Smile
Къпя я всяка вечер. Аз също се къпя всяка вечер. Нито тя, нито аз имаме дерматологични проблеми. Това изчерпва мнението ми по темата. 
  newsm10 newsm10 newsm10

# 272
Здравейте!
За пръв път се включвам във форума. До сега само четях.
Ние се къпеме с малката всеки ден. и сме страшмо доволмо от това. Grinning

# 273
  • Мнения: 3 034

simplyaven, може да се направи една тема за това какви препоръки дават чужбинските доктори за отглеждането на бебетата, с линкове и т.н., който му е интересно ще чете.  Peace[/b][/color]

извинявай, че чак сега отговарям, но ме нямаше и не съм влизала във форума. аз лично не знам колко човека биха писали в такава тема, на мен ми омръзна да превеждам и да обяснявам. от продължаващите бисери в темата е ясно, че никой не е прочел нищо. некъпането ежедневно на новородени бебета западните педиатри обосновават със състава на чешмяната вода, а не с хипотетичното изсъхване на кожата. в чешмяната вода има както метали, така и бактерии, които не е препоръчително да се изсипват ежедневно върху тотално непривикналата кожа на едно новородено бебе. изненадващо е как всички изваряват, но не им минава през ума, че през кожата в тялото проникват също агресивни за организма съставки. и изобщо, незнанието не е порок, но нежеланието да се поинтересуваш защо така са казали хората е леко притеснително от моя гледна точка. и естествено, че ограничаването на подобни вредни влияния за едно малко бебе е по-полезно от излагането му на такива. но нищо, иначе пък ги пазят от контакт с хора на улицата  Laughing едно малко бебе трябва да привиква постепенно към заобикалящата го агресивна среда. и не, не са казали да не им се мият нааканите дупета. просто зоната на излагане на външни влияния е редно да се ограничава.

# 274
  • Мнения: 6 713
Извинявайте, ама по другата логика, да почнем направо парфюм да им слагаме - нали във Франция затова са ги измислили - къпането е вредно и е веднъж годишно, ама миризмата трябва да се бори, че не е приятна Wink

Ха-ха, парфюмите се използват още от древните египтяни! Справка - Google Wink Peace

Пък да не споменавам за българското "Честита баня"!? hahaha hahaha Демек, къпем се три пъти в годината, без месеците с буква "р" и затова си я честитим! hahaha hahaha

simplyaven, разбирам те напълно. Peace Аз нямам материали или някакви преводи Sad 

# 275
  • Мнения: 363
До годинката го къпехме всяка вечер, с редки изключения-ваксини, болест.
Сега вече 2-3 пъти седмично, но задължително мием зъбки, лице, ръце и крачета вечер преди сън.

# 276
  • Мнения: 3 034
аз имам друго питане: може ли тези, които къпят по-големите си бебета в разреден режим да обосноват как къпането на 6-месечно пълзящо и въргалящо се по пода бебе по-рядко от всеки ден е полезно? Никол е абсолютно права като казва, че е наобратно всичко.

значи за майките в България (предимно, тук извън България не са мнозинство) е нормално новородено, което си стои в леглото/шезлонга да се къпе всеки ден, и то добре да се накисне във ваничката с някои и други тежки метали и букет от бактерии.

обаче от 6 месеца нагоре плавно се разрежда графика, паралелно с все по-увеличаващото се цапане  Shocked да не говорим, че с повечето движение на едно 1-годишно дете, идва и потенето. изобщо...  ooooh!

така де, да обобщим   Rolling Eyes

# 277
  • Мнения: 388
.... като новороден го къпех по-скоро за успокоение преди сън, за създаване на нещо като вечерен ритуал, отколкото, защото е мръсен.
Peace и обикновено само с вода.

simplyaven, лично аз съм преварявала водата, с която къпех.
обаче от 6 месеца нагоре плавно се разрежда графика, паралелно с все по-увеличаващото се цапане  Shocked да не говорим, че с повечето движение на едно 1-годишно дете, идва и потенето. изобщо...  ooooh!
в това което казваш има смисъл... Thinking
С навършването на две години, от есента започнах да я къпя през ден, но всеки ден преди лягане мия дупе, ръчички, личице, зъбки. Косата мия 1път седмично.

# 278
  • София
  • Мнения: 1 524
Аз пък съм решила повече никакви къпания, край - егати тормоза е това зе мен.  Crossing Arms и аз човек.
Вчера закъсняхме с лягането, та в десет часа след банята продължила 15 минути, се разнесоха из блока писъците на дъщеря ми. Даже съседката отдолу звънна да пита дали има проблем да помага /знае, че мъжо е извън София/. Моето си умира от кеф във водата и след всяко къпане протестира поне 15 минути и то с такива децибели не е истина.

По темата - вече съм писала, но определено както казва simplyaven - прекалено много бисери.

И аз като повечето майки къпех бебето всяка вечер, до момента на диагнозата - АТОПИЧЕН ДЕРМАТИТ.
Бях невежа по въпроса. Разтърсих се и открих достатъчно материали ПРОТИВ къпането всяка вечер.
Сега вече е друго положението, с това лазене и мърляне - нямам избор в банята и в коритото. При лошо време и стоене само в къщи - не се къпем, само мием ръце, дупе и лице.

# 279
  • Мнения: 903
До 1 година и половина си я къпех всеки ден. След това започнах косата на 2 дни веднъж, а тялото задължително преди лягане. Според мен е чпсурдно да се къпе веднъж седмицата, че то това си е ужасия. каква е мръсотия по- улиците и какви ли не неща има по- градинките  Shocked Shocked Shocked Да ти настръхне косата. Какво й изкарвам от нослето като се приберем, предполагам всички го знаете  ooooh!

# 280
  • Мнения: 1 986
От бебе го къпем всеки ден, а след 7-8 месец - косата през ден! Не мога да си представя да не го изкъпя, та той непрекъснато се въргаля по земята. Ако има наложителни причини, разбира се, пропускам!

# 281
  • Мнения: 339
Малкия го къпя всяка вечер, но той е още много малък. Не ми пречи, не ми отнема много време. Самата аз всеки ден се къпя. Големият това лято и той започна да минава през банята всяка вечер преди лягане. Ще видим сега като стане по-студено как ще е.

# 282
  • Мнения: 114
Малката я къпя през ден както ме посъветва акушерката тук .Аз се смаях първо и попитах как така  и и казах ,че в моята страна ги къпят всеки ден  та обяснението и беше ,че естествената флора на кожата и не се е регулирала и за това не е хубаво да се къпе всеки ден.Но ми казаха ,че мога да и мия личицето с преварена вода и тампончета памук.

# 283
  • Мнения: 2 658
аз имам друго питане: може ли тези, които къпят по-големите си бебета в разреден режим да обосноват как къпането на 6-месечно пълзящо и въргалящо се по пода бебе по-рядко от всеки ден е полезно? Никол е абсолютно права като казва, че е наобратно всичко.

значи за майките в България (предимно, тук извън България не са мнозинство) е нормално новородено, което си стои в леглото/шезлонга да се къпе всеки ден, и то добре да се накисне във ваничката с някои и други тежки метали и букет от бактерии.

обаче от 6 месеца нагоре плавно се разрежда графика, паралелно с все по-увеличаващото се цапане  Shocked да не говорим, че с повечето движение на едно 1-годишно дете, идва и потенето. изобщо...  ooooh!

така де, да обобщим   Rolling Eyes
Ма много точно каzано, zащо ли никой не мисли логично??? И естествено сравнения от типа"аz така, zатова и бебето ми същото..." са смешни просто  Rolling Eyes . Що не си храним бебетата с нашата храна, ако е така?
По тематаа, не не я къпя всяка вечер. Горе долу 2 пъти в седмицата, всекидневно само дупето, но само с вода. Сина ми по същия начин, но и иzвънредно, когато се прибере като прасе, естествено. А като бебе го къпех всяка вечер, със сапун  ooooh! Пълна идиотщина, но нямах моzък тогава...

# 284
  • Мнения: 3 034
момичета, те хората много добре знаят защо препоръчват това или друго нещо. обаче гледайте сега как ще продължат едни и същи обяснения (как ще го къпя един път в седмицата??? придружено от няколко пулещи се иконки), защото дори и сега като стои обяснението по-горе, никой няма да го чете, а много вероятно няма и да се замисли. и нищо че н-на брой пъти беше обяснено едно и също.

leni_vas , не мисля че практиката е да се изварява водата за ваничката, поздравления за теб, но и аз не съм се хвърляла в изваряване за баня. и въпреки, че водата в къщата ми минава през филтър (всички тръби), за мен тя е много агресивна вода и знам какво съдържа. при това положение препоръките на педиатъра на детето ми бяха закон вкъщи. естествено, 6-месечния си син в момента къпя всяка вечер, но той вече е малко или повече привикнал на външни влияния - постепенно обаче.

Общи условия

Активация на акаунт