Ей, любов голяма има между ОКТОМВРИЙЧЕТО и мама!

  • 11 984
  • 304
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 558
Цитат
Софко, а като слагаше малкия да спи по гръб слагаше ли му от латексовите триъгълни възглавници, за да има наклон на тялото?
Майлили- слагах му веднъж- дваж, но той пак си повръщаше, а аз се страхувах да не му изкривя гърба или врата и я изоставих тая възглавница... започнах да подлагам разни пеленки под главата му, та поне чаршафите опазвах сухи... Спря повръщането, чак като започнах да го захранвам с оризова каша на около 5-6 месеца. Иначе и денем си ме оповръщваше от раменете до петите след всяко сукане... и локвички по пода, чак имаше... и това без да е "на фонтан"... просто връщаше МНОГО. Докторите казваха, че всичко е нормално... след много досаждане от моя страна ни бяха изписали "Зантек" за бебета, което всъщност е Ранитидин... мислих- мислих, и така и не му го дадох на дребния...

Тука продават една бебешка вода с розов етикет- пречистена и флоурирана, та АМ се забърква с нея...

На моят син от 4тия месец предписаха и флоуридни капки, защото го кърмех, а също и витамините за бременни не трябваше да ги спирам, докато кърмя... Между другото да чукам на дръвце в момента зъбите му са перфектни. Аз не съм от отричащите флоурида.

Абе, Мананка, то със всяка ситуация се свиква, но че ми е било тежко на моменти- било ми е... точно като скачени съдове бяхме... утешавах се, че за него съм всичко на света и затова така Wink Simple Smile...

# 16
  • Мнения: 8
Ех ,параходче опасна си добре ги нареждаж такива всезнайковци! Joy

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 576
За водата аз първите месеци ще си карам по стария начин с който отгледах и дъщеря ми. А именно преварена чешмяна водичка. За триъгълните възглавници като тази която аз съм купила нямам опит, но логично е ако бебчето е леко повдигнато с такава, да не задържа много  газове при не добро уригване например. Освен това между рефлукс и леко повръщане има разлика. При рефлукса не е задължително да има повръщане. Киселините които и вие имате сега са рефлукса. Та тази възглавница я дават основно за рефлукса, пък ще видим ползите като почнем да я ползваме практически.
Всичко това са си мои разсъждения естествено,изхождайки от това, че самата аз си имам рефлукс , бременна или не, и съдя по себе си какво ми е като съм легнала или като съм леко повдигната с помоща на нещо.

# 18
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
radkakaka и на мен ми беше голямо чудене избора на педиатър, но става с питане, главно на други майки, кой е педиатъра им, доволни ли са, по какви критерии са го оценили, защото критериите могат много да се различават.
Цвети става въпрос за друго - необходима ли е вода при изцяло кърмено бебе?
то детето си показва самичко, аз поне това установих - нито можех да я накарам да яде нещо, което не харесва, нито да пие вода, когато не е жадна. Но уточнявам - моето се роди в големи жеги и пиеше вода с охота, спряха жегите, спря да пие вода при това съвсем я отказа. Дойдоха новите жеги, вече бе на годинка. Ядеше всичко, дори бе отказала детската кухня, присламчваше се към нашите чинии, но още си и сучеше. Вода напълно отказваше. Аз се бях притеснила, но педиатърката ми каза, че явно с кърмата си набавя необходимото количество течности.
shivani не се бях сетила, че нискоминерализираната минерална водичка е в пластмасови шишета. Пък аз се кефех, че сега дето се вика ще намажа с нея, преди не знаех или просто още не са я били пуснали на пазара. Понеже водата в нашия град е твърда ползвах кана Брита за  пречистване, признавам си без бой. Филтрите понеже се продаваха от фирмата в която работех преди това и бях сигурна в качеството им.

# 19
  • София
  • Мнения: 183
Параходче, направо ме изкефи как си забила досадницата.  Sunglasses Ей, някои хора вместо да поискат да научат нещо ново много държат да си натрапват остарелите от преди 15г разбирания.

Адина, да не съм те засегнала нещо, душка? Извинявай ако е така, не съм имала това за цел.  Heart Eyes

Трикси, ми ти си колкото мен. Заради нежните ти черти съм се подвела. Радвай се, че младееш така.

Аз така съм подпухнала цялата (лице, ръце, рамена), че на някаква леля почвам да приличам.  ooooh! И май ще става по-зле.  Confused Поне е за малко.

Софко, много забавно ми стана това за скачените съдове  Laughing Сигурно наистина за теб не е било смешно при тази зависимост на малкия от теб. Не се бях замисляла, че може да искаш да отбиеш бебо, а той да не ти позволи.

За да не се заблуди някоя мама от нашите разисквания искам само да поясня, че при дохранване или хранене само с АМ водата вече е необходима.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Получих пак две пратки от ла Редут току що. С домашни неща, не бебешки, но между тях бях поръчала нощница и гащи за бременни и искам да ви похваля много и двете неща. Нощницата особено е много мекичка и красива и не е от тия тесните китайски като тука. Има и големи размери и който има проблем с намирането на хубава нощничка тука, го съветвам да се ориентира към Ла Редут за такава.

# 21
  • София
  • Мнения: 183
Пуки, дай да видим фото де Wink
Моята поръчка от Ларедута е пристигнала. Майка ми каза, че нещата били много хубави, чакам днес да ми ги донесат в София. Аз ви бях показала снимките от сайта им, но ще направя и реални.

# 22
  • Мнения: 104
mylili не съм засегната, напротив  Simple Smile то аз каквото знам от форума го знам-от по знаещи или опитни  bowuu

за рефлукса, незнам дали е това, но ако си повдигам леко възглавницата при спане, забелязвам, че намаляват киселините, даже изчезват  Thinking

*Pukanka* честито  Simple Smile аз още не мога да се престраша да пазаря от там ;тука наистина няма свестни нощници. аз още не съм си купила де, надявам се да раздават в болницата  Whistling

# 23
  • Мнения: 42
Инче, по повод личната карта. Аз също като теб се омъжих миналата година, а преди месец си изкарах нова. Та схемата беше, че първо трябва да отидеш до районното си полицейско/ти си го знаеш/ където ще ти напишат акт, след това ще чакаш 25 дни да ти излезе наказателното постановление. Предполагам, че около 20лв ще ти е глобата, на мен толкова ми взеха. Междувременно отиваш в паспортоното, не го знам къде е в Сф и си подаваш документи за нова лична карта, а те бяха: 2 снимки, акт за раждане, свиделество за брак/направи си и копия да си имаш за всеки случай/ и акта който са ти издали в два екземпляра от полицията. Май това бяха основните документи, а забравих да ти кажа, че свителството за брак ти трябва и в районното. После е едно попълване на документи до припадък и обикаляне по гишета мамата си трака ooooh!! И като ти излезе наказателното постановление, отиваш с него в паспортното плащаш си глобата и си взимаш личната карта! Мога да ти пожелая успех! Peace

# 24
  • Мнения: 104
shikimiki , леле "слушам" и не вярвам на ушите си  ooooh! аз само 3 месеца и малко закъснях, и мен ли това ме чака  ooooh! Tired Confused ми то, ще взема родя докато чакам постановлението  newsm78

# 25
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Здравейте,  много исках да ви се похваля,че току-що си чекнах резултатите от ПКК и урина в нета и имам 129g/l хемоглобин  Party

За водата и кърменето-четох, образовах се, за себе си разбрах каквото ми трябва
Обаче да питам-все по-често чета, че за колики на бебето се дават чайчетата от копър на ХИП, те не са ли пак някакъв вид вода-е не чешмяна или преварена, но все пак е различно от кърма? Та чая вода ли е или не е вода?

# 26
  • Мнения: 697
Ето ме и мен вече в офиса Simple Smile
За срещата дайте да се организираме. Четвъртък, петък ще е хладничко и може вече да се съберем. Който ще пуска анкета да пуска Wink
Някой може ли да даде съвет какво да правя с ужасна хрема. Носа ми тече като река и нощем не мога да дишам и се ядосвам.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Ето ме и мен вече в офиса Simple Smile
За срещата дайте да се организираме. Четвъртък, петък ще е хладничко и може вече да се съберем. Който ще пуска анкета да пуска Wink
Някой може ли да даде съвет какво да правя с ужасна хрема. Носа ми тече като река и нощем не мога да дишам и се ядосвам.

Медеца Мими, медеца. Дето за синузита ти го казах и хремата ще ти оправи.

Майлили, нещо сега не мога да се оправя в Ла редут да намеря нощниците. Ще снимам мойта тези дни и ще кача снимка.Всъщност аз мисля наново да си направя албума,защото има много неща за показване, а аз се офлянквам. налепих си и декорите по стените и трябва да видите каква прелест стана с тях стаята. Wink

# 28
  • Мнения: 697
Получих пак две пратки от ла Редут току що. С домашни неща, не бебешки, но между тях бях поръчала нощница и гащи за бременни и искам да ви похваля много и двете неща. Нощницата особено е много мекичка и красива и не е от тия тесните китайски като тука. Има и големи размери и който има проблем с намирането на хубава нощничка тука, го съветвам да се ориентира към Ла Редут за такава.

Пуки като за мен ще има ли  Mr. Green Аз другата седмица ще си взема списък с нещата за болницата, ама може и да ми трябва знам ли  newsm78

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Получих пак две пратки от ла Редут току що. С домашни неща, не бебешки, но между тях бях поръчала нощница и гащи за бременни и искам да ви похваля много и двете неща. Нощницата особено е много мекичка и красива и не е от тия тесните китайски като тука. Има и големи размери и който има проблем с намирането на хубава нощничка тука, го съветвам да се ориентира към Ла Редут за такава.

Пуки като за мен ще има ли  Mr. Green Аз другата седмица ще си взема списък с нещата за болницата, ама може и да ми трябва знам ли  newsm78

Мисля че и тая мойта ще ти стане. 54ти номер е , но стои широка а не опъната. Все пак в Ла редут имаше и по-големи номера от мойта. Сега пак ще я търся в сайта им да я видите.Дано успея.

Общи условия

Активация на акаунт