как да нау4а бебето си да заспива само

  • 4 456
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 751
Бебе на 2 месеца да заспива само... Rolling Eyes не знам такъв случай.
Мишо заспива с биберон задължително, с бутане на количка или с люляне в леглото (ако сме вкъщи).  Peace
Изобщо не го и карам да заспива сам, понеже няма смисъл да го мъча  Peace

# 16
  • plovdiv
  • Мнения: 122
верно, че е още малка. Ние заспиваме сами от самото начало, но бебо е много спокоен. От скоро започна да вдига глава и да ме търси, ако не съм в стаята започва да плаче, за да ме извика. Отивам веднага, той ляга успокоен, и аз пак излизам. Така по няколко пъти на вечер.Дъщеря ми беше по-трудна, тя упорито не искаше да заспива сама. Но и с нея правех така. Случвало се е да ме разкарва преаз две минути, но аз търпеливо отивах всеки път. Накрая разбра, че винаги когато поиска , аз съм при нея и започна да заспива викайки ме все по-рядко, накрая спря съвсем. Имай търпение. Малката е съвсем бебче и още не разбира, но след два-три месеца можеш да започнеш и ти така, смятам, че ще помогне. Само се въоръжи с търпение! Успех!!!

# 17
  • София
  • Мнения: 1 235
Мисля си, че е още много малко, за да я учиш да спи самичка. Гушкай я, говори й или лягай с нея на леглото като сиви, че си при нея може да е по-спокойна, а като заспи я премести в креватчето й.

# 18
  • София
  • Мнения: 39 770
И аз залагам на "горещината".
Поне при Алекс положението е такова. В стаята му е много горещо и почти е невъзможно да заспи следобед. Слагам по-леко облечен да спи.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 185
При сина ми вършеше работа една пелена, която му давах да гушне + биба + обръщане на една страна = заспало бебче! Даже сега като го обърна на една страна и примижава  Laughing

# 20
  • Мнения: 3 034
двумесечно бебе има нужда от допира на майка си. вече ми е неудобно от тези теми. на нищо няма да го приучиш на тази възраст. за бебето светът е огромно и непознато място. единственото, което познава е мама. дано ме разбереш правилно. синът ми е бил в ръцете ми по цял ден, до момента в който сам не реши, че иска да играе с играчките, а това се случи на 4 месеца и малко. сега ужасно ми липсва гушкането му по цели дни. никога повече няма бебето ти да бъде толкова близо до теб.

# 21
  • Мнения: 127
Ще следя темата с голям интерес WinkСиньт ми пьрво го приспивах в коли4ката,после в кошарата,а сега само в колата.Ве4ер кьм 21 палим колата и едно крьг4е из квартала,ама се 4удя зимата ве4ер изкьпан,ако пак трябва да обикаляме за да заспи Thinking
Не съм експер,гледам първото си дете,но това,което описваш ми звучи като много лош подход.Като родих,майка ми каза нещо,за което ще съм и благодарна цял живот-"Новороденото е като бял лист хартия,каквото напишеш на него,това ще му остане".В това смисъл с моят бебок се научихме от много малки да заспиваме сами,вие сте пропуснали този период,но мисля,че трябва да потърсиш начин да го научиш да заспива,играчка,любимо одеалце,"Виж и мама нани,хайде и ти",но ако от сега палиш колата да го разхождаш,че да заспи...Не ми се мисли какво ще трябва да правиш след още някой месец,на детето трябва да му бъде създаден ритуал за заспиване,който да се спазва и по възможност да е в къщи Mr. Green  bouquet

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 19:00 от natikot

# 22
  • Мнения: 2 960

двумесечно бебе има нужда от допира на майка си. за бебето светът е огромно и непознато място. единственото, което познава е мама. . никога повече няма бебето ти да бъде толкова близо до теб.


ох ,че хубаво казано и напълно вярно PeaceГушкай го сега,то е толкова мъничко и очаква с нетърпение твоите ласки Hug

# 23
# 24
  • Мнения: 1 367
Не се чуди много,мила!Гушкай си бебчето,ще дойде време,когато ще го гониш да го гушкаш.Мъничко е още,има време да се учите на всичко.То сега има нужда от теб. Hug

# 25
  • Мнения: 991
Ще следя темата с голям интерес WinkСиньт ми пьрво го приспивах в коли4ката,после в кошарата,а сега само в колата.Ве4ер кьм 21 палим колата и едно крьг4е из квартала,ама се 4удя зимата ве4ер изкьпан,ако пак трябва да обикаляме за да заспи Thinking
Не съм експер,гледам първото си дете,но това,което опишваш ми звучи като много лош подход.Като родих майка ми каза нещо,за което ще съм и благодарна цял живот-"Новороденото е като бял лист хартия,каквото напишеш на него,това ще му остане".В това смисъл с моят бебок се научихме от много малки да заспиваме сами,вие сте прописнали този период,но мисля,че трябва да потърсиш начин да го научиш да заспива,играчка,любимо одеалце,"Виж и мама нани,хайде и ти",но ако от сега палиш колата да го разхождаш,че да заспи...Не ми се мисли какво ще трябва да правиш след още някой месец,на детето трябва да му бъде създаден ритуал за заспиване,който да се спазва и по възможност да е в къщи Mr. Green  bouquet
Прибягвай до колата само в краен случай. Пробвай да го люшкаш в шезлонг с вибрация. Наподобява возенето в кола.

Иначе не съм съвсем съгласна, че новороденото е бял лист хартия. Всички деца са различни по темперамент и чувствителност. Едни са по-спокойни и лесно заспиват дори сами, други са по-лесно възбудими и впечатлителни и им трябва помощ да се отпуснат.

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 18:39 от Homesick

# 26
  • Мнения: 374
Моята дъщеря заспива като легна до нея и я гушна, но на мене ми е приятно. когато усетя, че е дълбоко заспала, ставам Peace

# 27
  • Мнения: 258
Моята дъщеря заспива като легна до нея и я гушна, но на мене ми е приятно. когато усетя, че е дълбоко заспала, ставам Peace

при нас е по същият начин само с гушкане, но на мен ми е много приятно Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 1 059
Ех,Bunnie,мисля че трябва да си много благодарна,че бебчето ти спи добре цялата нощ-някои майки през първите 2-3 години след раждането не знаят какво е нощен сън(вкл.и аз).
Моето дете е на 1г.и11м. и винаги съм я приспивала, от първия ден,в който ми я дадоха.Не ми тежи,напротив много ми харесва и  знам,че след време тези моменти много ще ми липсват.
Радвай се на момента.Желая ви да сте здрави-това е най-важното.

# 29
  • Мнения: 4 434
Не бих учила толкова малко бебе да заспива само. Бебето повече от всичко има нужда от близостта на майка си.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт