как да нау4а бебето си да заспива само

  • 4 460
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 137
Имам две деца и нито едно не успях да науча да спи само, и двете съм ги друсала на ръце до една година , а после до мен на спалнята и като заспят чак тогова ги местих в техните легла. Правала съм какви ли не опити и не стана  и не стана, имам чуството че не е възможно това при всяко дете.И дори за обедния сън ми е много трудно, защото от както проходиха по никакъв начин не можеш да  ги накарш да лежат дори до мен и ги оставям да си заспят където им падне и се местим после,най често се настаняват в ръцете ми до като съм на компютъра и за секудни са заспали, а имаме толкова много снимки заспали на различни места из апартамента, доста от тях са направо комични Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 4 393
Ще ти кажа как аз успях, не гарантирам че при вас ще има успех-всяко дете си е различно.Леглото й е тип кошарка отгоре има лот с играчки.Та като я сложа тя си играе по същия начин както и на активната гимнастика, само че на активната гимнастика не заспива не знам защо.Та дрънка по играчките, ако може да стигне някоя да си я сложи в устата-така докато се умори.Аз не съм в стаята, за да не се присети че може и да е гушната.Като не чуя звуци от около 5-10 минути само влизам да я завия и й затварям вратата.Дано и при теб има успех.

П.С.Само да кажа, че ако заплаче й давам залъгалката и тя пак си се заиграва, но това беше в началото, сега си заспива без бибата.

# 32
  • Мнения: 24 467
Заспиването е едно от най- естествените неща и са налице при бебето и когато го носим по време на бременността си. По- скоро човек се е "постарал" в последствие да му създаде неестественият навик да заспива винаги с чужда помощ- на друг човек, на светлината, на музика и т.н.- неща, от които все няма смисъл. Най- добрият начин за мен е да оставим бебето от самото начало да заспива винаги по естествен начин, без "стимуланти".

# 33
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ми и ние не заспиваме сами Thinking
Иска да стоя над легълцето и да го галя по главичката. Пробва ла съм го да го оставя да заспи сам....на секундата щом види, че ме няма се изправя на леглото да ме търси ooooh!

# 34
  • Мнения: 922
Не бих учила толкова малко бебе да заспива само. Бебето повече от всичко има нужда от близостта на майка си.

Напълно съм съгласна. Синът ми е на 2 месеца и половина и колкото повече време му отделям, толкова е по-спокоен.

# 35
  • София
  • Мнения: 226
Заспиването е едно от най- естествените неща и са налице при бебето и когато го носим по време на бременността си. По- скоро човек се е "постарал" в последствие да му създаде неестественият навик да заспива винаги с чужда помощ- на друг човек, на светлината, на музика и т.н.- неща, от които все няма смисъл. Най- добрият начин за мен е да оставим бебето от самото начало да заспива винаги по естествен начин, без "стимуланти".

Подкрепям. И според мен детето трябва да заспива само - всичко друго е само е в резултат на майчиното ни престараване.

# 36
  • Мнения: 337
И аз се чудя, защо искаш бебчето ти да заспива само. Не е ли най-голямото удоволствие на майчинството приспиването, храненето, кърменето ... Аз лично се страхувам повече от момента когато няма да ме иска и ще си заспива сам Simple Smile

# 37
  • Мнения: 4 393
Аз мога да отговоря вместо нея...Първо:защото после трудно се научава само да заспива.Второ:защото освен приспиването на детето има и други неща за вършене вкъщи като стерилизиране, пране, гладене, готвене, чистене и не на последно място писане във форума Mr. Green
Аз лично държах да заспива сама, защото на сестра ми децата и до ден-днешен искат да легне при тях някой възрастен докато заспят, а са на 5 и 7 години.

# 38
  • Мнения: 3 869
Моето бебе е на 5 седмици и засега държа да не заспива само, но има и такива случаи - тренираме за по-късно  Wink
Ето някои неща:
- ако на детето му се спи и нищо не го тормози (на тази възраст най-често стомашни проблеми и претовареност на възприятията), заспива само за 5-10 мин.
- масаж за заспиване - в началото изисква около 10 мин.; с редовна практика се стига до наколко погалвания и само поставяне на ръката на гръбчето, главичката или коремчето.
- вечер - кърмене в легнало положение докато заспи (то, това се случва редовно при кърмене, така или иначе  Wink)

# 39
  • Мнения: 476
Синът ми е на 3,5г. и все още заспива с мен. Когато беше бебе той търсеше тази близост. Сега, когато порасна аз я търся. И до ден днешен това са си е само нашето време.

# 40
  • Мнения: 40
Нашата дъщеря заспива и спи сама. Е тя е вече голяма, но на това се научи, когато беше на около 1 година. Има си едно плюшено коте, гушка го и заспива. Мисля, че ако бебето спи на отделно легло, не вижда, че сте в стаята, но когато ви потърси, винаги се появявате на момента, ще е по-спокойно и с времето ще се научи и само да заспива. Всичко е до навик.

# 41
  • Мнения: 387
това приспиване с кръгче с колата ....не излиза ли доста скъпичко .... ooooh!

# 42
  • Мнения: 668
рано му е още на детето.Иска да го гушнеш.По нататък леко полеко.Ти пак си го пробвай така,но като усетиш,че нестава няма как.Малка е

# 43
  • Мнения: 333
Когато са толкова мънички, при тях най-развито е чувството за допир, така те общуват с нас .... нали не могат да си говорят  Grinning. Това не е глезотия или прищявка, а човешки стремеж към сигурност и близост. Когато ги носим в себе си, ние по естествен начин им осигуряваме точно този душевен комфорт. После става по-трудно, но си заслужава  Peace. Децата стават спокойни и в последствие много по-самостоятелни. Почти две години вече заспивам до сина си и това са едни от най-съкровенните ни мигове, пеем, четем, разказваме си неща Peace

Последна редакция: вт, 09 сеп 2008, 14:34 от detelini

# 44
  • Earth
  • Мнения: 1 952
двумесечно бебе има нужда от допира на майка си. вече ми е неудобно от тези теми. на нищо няма да го приучиш на тази възраст. за бебето светът е огромно и непознато място. единственото, което познава е мама. дано ме разбереш правилно. ..... никога повече няма бебето ти да бъде толкова близо до теб.

Много точно казано....
Това е бебенце. Не е дете, не е голям човек. Има нужда от гушкане, ласка, успокоение.....има нужда от мама.

ПП. моето момченце все още не заспива сам....

Общи условия

Активация на акаунт