как да нау4а бебето си да заспива само

  • 4 458
  • 65
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 24 467
Моите заспиваха с биберон до 1 годишна възраст, който ползваха само тогава. Малкият има и до днес навика, когато му се спи да си дърпа ушите и да бърника из тях, от 1 месечната си възраст беше така. В началото просто му давах биберон и той отнасяше, след това направо ми казваше, че ще "пинка", нагласям го в креватчето и го оставям на спокойствие, а той откъпва. Биберонът обаче не е задължителен. Аз го поставих, защото започнаха да си лапат пръстите.
На приятелка детето заспиваше само и без биберон, без да си лапа ръцете- така че различно, въпрос на навици, мисля аз.

# 61
Здравейте мами, и аз да се включа тук. Направо съм се побъркала да ви кажа честно-няма заспиване-ни денем, ни нощем. Сина ми е на 4 месеца и половина и до преди 1 месец си заспиваше и спеше без проблем, обаче сега е направо кошмар. Денем излизаме с количката на разходка като сутринта се е събудил в 8,00 часа и до 12,00 не заспива, ама реве ли, дере се, пищи-събирам погледите на целия народ. След обед същата работа заспива само на гърдите ми и то след 10-20 мин е пак буден и пак на гърдите и така по цял следобяд, докато дойде вечерта, когато пак сме на разходка и пак същата работа с рева и пищянето. А вечер е направо кошмар-заспива пак на гърдите ми и след 10 мин е пак буден и пищи до 12,00 през ноща-не помага нито гушкане, нито люлеене, по 1 час песни пея - няма и няма. Заспива в отвратително настроение и докато спи виждам една измъчена физиономийка, направо вече и на мен ми идва да плача. Направо незнам какво да правя. Имам дъщеря на 6 год. и при нея беше същата история. Какво да правя и аз незнам. Дайте ми съвет.  Cry

# 62
  • Елин Пелин
  • Мнения: 276
Можеш да опиташ да слагаш бебчето в леглото и да лягаш на друго легло като се правиш, че спиш. Остави някаква играчка, която да стои в креватчето и да му е другарче за през нощта. Моето бебче така започна полека лека да заспива само.
Обаче в началото трябва да му покажеш, че е време за сън-полюлей го и му попей, за да се унесе и тогава го слагай в креватчето.
Само не го насилвай, защото може да се получи обратното. Детенцето ти е много малко и предстоят много промени, като зъби и т.н. при които ще се нлага да го приспиваш така или иначе.Успех!
Бъди търпелива и остави детето постепенно да се учи да заспива само. Няма да стане от раз.

# 63
  • Мнения: 2 751
Здравейте мами, и аз да се включа тук. Направо съм се побъркала да ви кажа честно-няма заспиване-ни денем, ни нощем. Сина ми е на 4 месеца и половина и до преди 1 месец си заспиваше и спеше без проблем, обаче сега е направо кошмар. Денем излизаме с количката на разходка като сутринта се е събудил в 8,00 часа и до 12,00 не заспива, ама реве ли, дере се, пищи-събирам погледите на целия народ. След обед същата работа заспива само на гърдите ми и то след 10-20 мин е пак буден и пак на гърдите и така по цял следобяд, докато дойде вечерта, когато пак сме на разходка и пак същата работа с рева и пищянето. А вечер е направо кошмар-заспива пак на гърдите ми и след 10 мин е пак буден и пищи до 12,00 през ноща-не помага нито гушкане, нито люлеене, по 1 час песни пея - няма и няма. Заспива в отвратително настроение и докато спи виждам една измъчена физиономийка, направо вече и на мен ми идва да плача. Направо незнам какво да правя. Имам дъщеря на 6 год. и при нея беше същата история. Какво да правя и аз незнам. Дайте ми съвет.  Cry
Според мен нещо го мъчи, щом заспива с такъв зор. Ползва ли биберон-залъгалка?
Михаил без нея не мжое да заспива по никакъв начин. Има ли още колики?
Защо не го преспиваш на ръца? Винаги съм смятала, че е по-добре детето да е доволно и спокойно, отколкото да заспива само само и само да не се приучи на ръце.
УСпех!  Hug

# 64
  • Мнения: 90
Здравейте,
моето бебенце е също мъничко и има трудно заспиване. Като новородена,нямаше проблем-насуче се и заспи; обаче беше на около 2 седмици, когато започнаха коликите и оттогава заспиването стана трудно. Първо спря да спи в кошарата-усети явно че е голямо и неуютно място, и спеше само в количката Confused, а със тези колики свикна да заспива само след солидна порция лашкане. Второ-отказа да спи по друг начин, освен по корем;напоследък има напредък да заспива на една страна:), и трето-бибата не я признаваме за нищо, пак напоследък започна да се приспива с нея. Слава богу, коликите спряха, но явно приспиването остава. По принцип не е проблем за мен, но заспива чак след като започне да мрънка, след много потупвания по дупето, точната поза, от време на време полашкване, някой път сешоар...а бе цяло изкуство си е. И ако изтърва момента или не съм достатъчно настоятелна в действията, започва едно реване и изнервяне. Пробвала съм по съвет да я оставя да реве, обаче нещата станаха по-зле, а и на мен ми се къса сърцето, а и е голямо бебе и има един мощен глас:). Иначе е много спокойно бебе, обаче като и се спи, само с рев.
Сега от 2 дена я пробвам през деня да лягам с нея на спалнята, чета и , играем си, пея и, и заспа доста бързо-пак с биба и малко потупвания, но определено без да реве или половин час да седя приведена над кошарата да лашкам и шъткам.Мисля да продължавам в този дух, може би щерчицата е искала просто мама до нея. Пробвам варианти, дано този поне проработи- и за нея, и за мен приятен.
Искам да пожелая на всички мами с подобни бебенца успех в опознаването на малкото човече,явно там се корени успеха в отглеждането му. А знам че не е лесно да разпознаеш, особено ако си начинаеща мама,и нямаш почти чужда помощ, като мен например, сигналите на бебенцето и да налучкаш правилния път.

# 65
  • Мнения: 117
При някои дечица нищо не върви, решат ли, че не искат да заспиват сами, нищо не може да ги убеди в обратното. Синът ми е на година и 9 месеца и няма случай да е заспал сам. Правила съм всякакви опити, няма шанс, все още недоумявам ка има деца, които заспиват сами. О, майки -късметлийки. Случва се често вечер да го приспивам по 4ас и половина, хем много му се спи, хем е превъзбуден и ме дебне да не избягам случайно. Така, че зависи си от детето.

Общи условия

Активация на акаунт