Мъничко остана - през СЕПТЕМВРИ ще гушкаме сладка изненада!

  • 12 150
  • 288
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 7
Иринии, последните 3 години детето изкарва лятната ваканция в България с бабите и ние със съпругът ми си взимаме отпуските една след друга със застъпване от максимум 1 седмица, така  че тя да не е дълго време без нас. Та идейката ми е че си изкарвам 2 седмици сам самичка и си правя каквото ми душа поиска. Макар че съм много контактна останах изненадана, че ми харесва да съм в собствената си компания. Тази година обстоятелствата са различни и аз много се притеснявах, че ще съм сама толкова близо до термина, но взе че ми хареса. Имам си притеснението, че съм сама и може да ми се наложи сама да ида да раждам,  но гледам да се абстрахирам. Днес го ударих на мързел след работа, само забърсах прозорците в стаята на детето.
Мдаа newsm78 верно че Мона не се е вяствала... newsm78
Стеле,  Hug По повод нервното и аз току нема и яхна метлата и подгоня половинката за щяло и нещяло. Комбинацията от чакането, притеснението от неизвестното + доволна доза хормони и резултата е на лице. Сещам се за шопа какво казва " Не се коси , оти че ти мине "  Hug

# 91
  • Мнения: 571
Аз знам по гръб с главичка обърната настрани!!Ма то не си ли я обръща newsm78
Иринка мила и моя брат е голям-1г по-малък от твоя Мони-ама майка ми не смее още да го остави сам и за едно денонощие!Ще направи погром!!Много е завеян,никакво чувство за отговорност или самосъхранение!! #Cussing outИде ми да му тегля такъв бой,че да не може да си седне на Д-то!!Много е зле положението!!От малък е глезен и лигавен и все за полата на мама!!Ама твоето момче е явно наистина мъж!!!Познавам един друг Мони/абе да не е от името бе Laughing/Който също живееше сам от 18 годишен и се справя доста добре/сега е на 20/отговорен и много свестен е и като мъж и като човек!!Много се радвам на такива хора и ги уважавам независино от възрастта!!Моя мъж примерно не е от тая категория-язък че е на 33!!Все мама търси,или мен

# 92
  • Мнения: 1 226
Бае   Hug Ох дано наистина ми мине, че ще експлодирам иначе.

Пропуснах да кажа Тамара е при мама и мама я кърми вече. Браво ма Муцооооооооооо   bouquet

# 93
  • Мнения: 2 123
Стеле, ще ти мине със сигурност! Но по-добре предприеми нещо, не чакай само да отмине, защото с тези ни хормони...   ooooh! Пробвай се да сведеш дразнителите до минимум - реплики, действия, мисли - от страна на половинката или други хора. просто им обясни, че в тези последни дни преди раждането имаш нужда от два пъти повече глезене, разбиране, търпение и позитивизъм и да са по-нащрек за сигнали на раздразнение от твоя страна. Да те щадят!

Адашко, пропуснах да те поздравя с подобрението в заден аспект!   bouquet

Аз все си мисля, че днес мернах Мона из форума. Но пък съм се размислила за Бизу.  newsm78

Специални поздравления за така успешната ни мама Муцката

# 94
  • Мнения: 2 658
Ма бая пишете де, няма това онова.. Веч, тенк ю.
Браво на Муцка, браво и на Тамара, ето,  имало си име детенцето. Само на Дани п  не раzбрахме именцето на госпожичката, но и това ще стане..
Добре zавърнали се и на Ваня с Нико, стискаме палци да се справите, но май ще успеете  Wink
Стеле  Hug
Това с инспекцията на тоалетната хартия, охо, колко ми е поzнато.. Имам някаква идея фикс по тоя въпрос.
Иринка, мале, твоят Мони наистина си е повече въzрастен май, отколкото дете  ooooh! 17годинки...
А на Мариям раzкаzа zа гърдичките на детенцето, ужас  Shocked . Много гадно. Иначе аz го zнаех, чела съм и съм чувала, но не zнаех, че е толкова чак...не zнам как да го нарека.. newsm78 . Бе мислех, че е едва zабележимо. Знам, че и при момченцата може да се получи, но не сме имали ние. Мерси, Мариямка, че раzкаzа, наистина трябва да сме наясно, в случай, че го имаме...
Вчера zабравих да ви кажа, zа консултацията ми още нещо. Каzа ми доФторкта, че сме докарали до 3600, според нея. А аz, само zа 25 дни съм +3, или общо вече 15 отгоре Confused
Иринии, Биzу май днес сутринта писа, но Мона  Thinking

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 23:17 от ~:Деси:~

# 95
  • Мнения: 3 926
Ваня, щях да ти звъня, душа. Звънни на Хрис и се разберете кога тя ще може да дойде у вас. Добре ще е ако можете да я вземете и да я върнете Peace Аз също бих могла да дойда Hug Обаче все още возенето в кола ми е малко неприятно Confused Кофти се чувствам като тръска - сякаш си усещам всички вътрешности Sick

# 96
  • Мнения: 93
Само да пиша за болничните, че нещо ме мързи  Embarassed
Значи на мен как ми го обясниха - болничните се изплащат за приключил предходен месец, за който са подадени от работдателя данните за осигуровките. Т.е ако болничният ти започва от средата на август, обаче декларациите за осигуровките за август се подават от работодателя в началото на септември (при пресмятане и изплащане на трудовите възнаграждения), ще си получиш парите до 15 дена след като работодателя си оправи нещата с НОИ.

Законът казва:
Болничните листове и молби-декларациите за изплащане на паричните обезщетения се представят от осигурителите в ТП на НОИ след подаване на данните с декларация обр. № 1 по Наредба Н-8 от 2005 г. на МФ в ТД на НАП, в следните срокове:

- ако възнагражденията или част от тях са изплатени - не по-късно от 2 дни след деня на изплащането;

- ако възнагражденията са начислени, но не са изплатени – не по-късно от 2 дни след последния ден на месеца, през който е извършено начисляването;

Самоосигуряващите се лица представят болничните листове и молби-декларациите за изплащане на паричните обезщетения в ТП на НОИ не по-късно от 11 дни след внасянето на дължимите авансово осигурителни вноски за съответния месец.


При нас тези неща се уреждат до 5-то число на месеца та към 20-то число най-късно трябва дда си получавам парите от НОИ.
Понеже си извадих ПИК, си ги проверявам по интернет и там си пише как ги смятат - най-общо на база справката от работодателя за дохода за предходните 6 месеца се изчислява среднодневно възнаграждение и го умножават по работните дни на месеца. Затова е нормално всеки месец да ви варира леко сумата.

Боже какво объркано стана  ooooh!. Дано ми разберете писанията  Crazy 

# 97
  • Мнения: 3 926
Ланвинче, кутията ти е пълна, душа, затова ти пиша тук Hug
Нямам лични впечатления от нея за съжаление Rolling Eyes Ние работим с д-р Попиванова. Другите не "падат толкова ниско", че да общуват на медицинска тематика с обикновени майки като нас Confused
Това, което чета тук във форума Нивеа бейби не ми харесва много, но... въпрос на виждане Peace
Тя ще присъства само на раждането или ще е педиатър на бебочето занапред?
Защото ако ще е педиатър просто можеш директно да говориш с нея за мнението й относно изключителното кърмене и късното захранване (ако това е начинът, по който ще гледаш бебето Peace) Говориш и преценяш Peace

# 98
  • Мнения: 21
Dianchence, моля те обясни какво означава, че си си извадила ПИК и си го проверяваш в нета. Благодаря предварително   bouquet

Стела, оправили се лап топа? за нервите, да ти кажа и мен как ме тресат  #Cussing out просто понякога сама не се изтрайвам....ама кво да се прави и през това ще минем и най-странното е че както избеснявам и после за дъъъълго ме обхваща едно идиотско спокойствие...наистина лудост

# 99
  • Мнения: 1
Тук съм! Горе-долу съм добре...Днес нещо ме боли глава и малко ми е нервно, гледам само да следя какво пишете, но иначе ме мързи да се включвам с мнение  Sad
Утре се надявам да съм повече в кондиция!!!  Hug Hug

Дидиди - много хубаво Пипи си имаш за спомен  Peace

ПИК - е персонален идентификационен код, който се вади с една молба от централата на НОИ на Стамболийски! В интернет има една справка, където можеш да въведеш ЕГН и ПИК и да си провериш какво ти е изплатено от НОИ. Само , че за да си вземеш този ПИК, трябва да подадеш една молба лично! Става бързо и не се чака много!  Peace

Муц - Тамара е страхотно име  Hug

Ваня, дано се справиш с кърменето душа!  Hug

Лека и спокойна нощ на всички, ако има някой тръгнал да ражда - УСПЕХ И ЛЕКО ДА МИНЕ  Praynig Hug

# 100
  • Мнения: 1 226
Ириниииииии не разбира от дума мойтУ мъж. Започна нов бизнес, и нали знаеш всяко  начало е трудно. И той е изнервен на макс. Но това още повече ме дразни. Ами аз немога да се ведя от него беее  Sick

 newsm78 Мариям ми се губи нещо тази нощ.
Дескаа  Hug

# 101
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Гледам обсъждате комплектите за изписване - аз си взех на bebetto - зелен, с  кравичка  Mr. Green , влюбих се в него:

# 102
  • Мнения: 166
Добър вечер и от мен.
Ние бяхме  с мъжа ми на курс по гледане на бебета. И знаете ли какво казаха за бибероните на Марката НУК? Thinking
Това, че са ортодонтни изобщо не е вярно и било някаква огромна лъжа  Shocked Изследването, което са правили, за да направят тази форма на биберона е около 60 години старо. Правили го на две новородени мами кърмачки. Взели отпечатък от гърдата след като са сукали току що родените им бебета и са стигнали до тази сплескана форма, понеже и зърната им били сплескани. Което при нормално кърмене не е така.
Та според детската сестра, която водеше курса на Авент са с правилната форма.   Naughty
Та така ме разби днес. Добре, че съм купила само едно шише и една биба на НУК. Мисля да се разровя из немските страници да видя дали наистина е така.
Но тя беше много убедена в това, което казва и каза, че за нейните деца, ще си купи Авент.
Та ето ви тема за размисъл  newsm78
А иначе за спането по гръб то бебенцето си обръща само главичката. Тук изобщо не дават да си помислиш да го сложиш по друг начин да спи. И естествено без всякакви завивки, защото може да се плъзне под тях. Само със спален чувал при 18 Градуса стайна температура.

# 103
  • Мнения: 49
Ехо, и аз съм тук. От време на време влизам , но не мога да ви смогна на темпото. То, или следиш постоянно или ....прескачаш доста инфо.

Първо, да честитя на новите ни мами Ради78, Neni78, danip, mi6lence, Муциту и sunshine, които за два дни ни засипаха с бебоци! Simple Smile Да са ви живи и здрави рожбите, да си ги гушкате и да им се радвате!  Hug

Второ, да се похваля за мойто желязо (Мире Wink) - стабилизирахме положението! Хемоглобинът ми вече е 100, което си е доста приемливо Simple Smile Ще си взимам и хапове сега до раждането, но поне повече венозни преливания няма да правим newsm44.
Сега си чакам. Покрай този бебевалеж вече и на мен ми се ражда, нищо че ми остават повече от 20 дни Simple Smile Ама...ще си чакам. Тия последни дни са ми доста тежки, но...не ми се оплаква, винаги може да е и по-зле Simple Smile

Гушки за всички Hug Hug Hug

# 104
  • Мнения: 2 658
А така Петка, ново 20  Rolling Eyes . Писна ми вече. Аz пък всичко на Нук купих. Оф..
Мона  Wink
Асе, ама нищо zа Любака не каzваш, как е кротичък ли е или не, иzобщо някакви подробности, интересни zа нас, чакащите..
Лека и плодотворна нощ  Hug

Общи условия

Активация на акаунт