Случвало ли ви се е....да не ви пуснат с количка в магазин?

  • 7 909
  • 156
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 447
Единствено не пускат в Метро. На друго място не са ме спирали. Смеят ли  Twisted Evil Whistling

# 61
  • Мнения: 492
Случва ми се най-редовно.  #Cussing out Направо ми идва понякога да ги  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 62
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Знам , че само в метро не пускат с колички , иначе не ми се е случвало , навсякъде ходя с количката   Peace

# 63
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами... Да, случвало ми се е, ама то ситуацията беше смешна - аз без друго нямаше да се опитам да напъхам количката вътре... Става дума за едно от онези магазинчета "за лев", в които няма място да се обърнеш, единствения начин, ако си влязъл, да излезеш, е да заобиколиш покрай стелажите в ... хм, общоприетата посока и за количка категорично пространство няма, няма начин да се натика вътре... Та смешно ми стана, че лелката дойде да ми каже, както надничах, проточила врат през вратата, че с количката не мога да вляза - ми не, не мога, освен ако не изобретя набързо някоя алтернативна физика... Но пък ми помогна, де - в крайна сметка, попитах дали изобщо го има това, което го търся (смешно, ама съм забравила какво беше... нито дали го имаше...  newsm78 само как се опитвах да надникна вътре...)


Е, и, разбира се, в Метро - ама там е "друга бира".

# 64
  • у нас
  • Мнения: 5 730
учудвам се, че изобщо си пазарувала там
щях да се врътна и да си излеза

Peace

# 65
  • Мнения: 3 069
Случвало ми се .....за съжаление.
В Метро не пускат дори и деца до 7 годишна възраст, а миналото и това лято не ни пуснаха в един доста голям магазин в Созопол.

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 529
Не, на мен досега не ми се е случвало. В Била не пазаря - не знам как е, в Метро - си знам че не се ходи с дете, не съм опитвала. Влизам в магазини за дрехи и обувки без проблем засега. Но първо преценям дали е достатъчно широко за да не заемам аз с количката по-голямата част от магазина.

# 67
  • Мнения: 545
Абе не е много абсурдно, ако има някаква вреда или опасност от химикали или падащи предмети. Метро е истински пример - не негативен - за мен е естествено, там се мотаят с каровете и палетите между рафтовете, опасно е.  Самите рафтове са високи а опаковките - достатъчно големи за да сторят беля ако някоя ръчичка ги подръпне. То си и пишеше май защо е забранено - ясно и още преди да влезеш в сградата. Мяркал съм със слингоподобни 2-3 пъти но количка - никога.  Все пак това не е супермаркет а по-скоро магазин/склад на едро.

В Била няма проблеми - там даже има специални колички за годинките когато детето вече е извън детската количка но още не е безопасно да го пускаш да щъка само. Направени са като автомобилчета и общо взето поне 20тина минути гарантират заиграване, приличат на автомобилче отдолу а отгоре е кошницата.

За мен идеалът е ако може да има гледачки в детски кът за малко по-големите и начин да влезеш с детето - с количката или без нея, ако има къде къде да я 'паркираш'.

еди.

Последна редакция: пт, 29 авг 2008, 02:07 от T3-M4

# 68
  • в белята
  • Мнения: 536
Със сигурност повече няма й да стъпна в магазин ,в който са ми забранили да вляза с количката.Все пак конкуренцията вече е голяма и това ,което търся го има и в друг магазин.

# 69
  • Мнения: 191
И аз бих си излезнала на минутата Naughty. Такова нещо е абсурдно за мен и това е една малка частица от нещата които ме карат да се радвам че живея в чужбина. Абсолютно всички магазини са приспособени така, че не само маиките с колички да се разхождат на воля вътре, но и всички мобилни и не чак толкова мобилни инвалиди. Има асансиори, ескалатори... и така. И винаги когато съм си в БГ, и ми се налага да вляза в магазин с количката, ме е хващало страхотен яд и на продавачки и на собственици smile3516, едно че на тях им е неприятно да те гледат с количката вътре и друго, че в повечето магазини просто нямаш достъп.

# 70
  • Мнения: 4 041
Да, в един смешен плод-зеленчук, попитах от учтивост и получих груб отговор, че не мога да вляза с количка

Странно виждане за пазарната икономика и печеленето на клиенти имат някои лелки продавачки

# 71
  • Мнения: 399
 #Crazy Това си е дискриминация! За Метро знам,че не пускат от съображения за сигурност,но в други магазини съм нямала проблеми! В нашия квартал обаче има един магазин за домашни потреби (сравнително голям),на чиято врата има табела "Влизането с колички забранено!"  ooooh! Съответно пазарувам от други подобни.
Чудно ми е хората в неравностйно положение как пазаруват в такива магазини...и техните колички ли не пускат?  newsm78 Но това е една друга тема...

# 72
  • Мнения: 4 447
А знаете ли, че в ХИТ-а в Младост има детски колички за пазаруване, детски колички за
возене на детето като кола (като в Била) и голяма количка с кошниза ца бебе? Е, те
това последното никуъде не го бях виждала до оня ден. Толкова удобно.....

А за Метро съм съгласна, че не е мнгоо удачно да се моташ там с количка. Това си е
магазин на едро, като склад. Има си магазини за пазаруване с колички.

А тия дето не пускат - майната им. Явно дори и 5-10-те лева дето ще им остави майката
не са им важни. Това само в България може да се случи. Да си позволиш да изгубиш клиент.


# 73
  • Мнения: 1 898
Не.
Наскоро обаче видях надпис на витрината на магазин за дрехи:'С колички-до тук!' Не бях с количка в момента, но ми направи много неприятно впечатление и честно казано ме загубиха като евентуален клиент.

# 74
  • Мнения: 1 428
Не ми се е случвало.

Общи условия

Активация на акаунт