За първа година в детската градина! - 2 част

  • 13 921
  • 301
  •   1
Отговори
# 45
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 401
В нашата градина приемат две групи по 30 парчета  Rolling Eyes И на мен ми се струват много, изобщо не се надявам на качествено гледане...
Още повече, че имам много приятелки, чиито деца са в същата градина- масово лекьосани дрехи, изприщени дупета поради недоброто почистване, децата се обличат почти и само сами още от първа група... Предполагам навсякъде е така, де. Но смятам да си казвам, каквото ми е на душата на персонала, пък да видим  Whistling

# 46
  • Мнения: 5 370
Мииии, ако не ми го гледат качествено, ако боледува - ще се гледа у дома.
Въпреки че като цяло имам много позитивни отзиви за градината ни от няколко непознаващи се една друга майки.

# 47
  • Мнения: 2 494
При нас е 40 лв, ако ходи всеки ден, май в София навсякъде е толкова.
Нашите са 18 деца в групата  Hug
Пъзел, в началото докато придобие имунитет почти е невероятно изобщо да не боледува, аз се моля да кара леко вирусите  Praynig Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 6 261
jools, и в нашата група леглата са на 2 етажа.  Simple Smile По принцип, когато спят, при тях винаги има човек - така беше в яслата, както и в градината, в която съм работила преди години, макар и на 2-те места да нямаше легла на 2 етажа, а и така трябва да бъде.  Hug

# 49
  • Мнения: 1 006
Тръгва в понделеник с дрехите и пантофите от яслата, все пак до вчера ги носеше там, не виждам защо да ги сменям, здрави са и й стават?
Изобщо, ще си носи това, което има към момента, и като й станат малки, тогава ще купувам....

Единственото, което ме притеснява /освен, че ще са в сборна и ще е хаос първите дни/, е че не може да се обслужва сама след ходене по голяма нужда, а дупето й е най-чувствителното място!

# 50
  • Мнения: 2 028
а мен честно казано нищо не ме притеснява... ако ще и на легла на три етажа да спи, само да е здрав, че като се сетя в яслата какво чудо беше  ooooh!

утре ви пожелавам една чудесна неделя с мъниците преди започването на "учебната" година  Hug

# 51
  • София
  • Мнения: 665
Така де, и моя в яслата ходи само 10 дни и за месец пи 3 антибиотика+1 венозен и една седмица престой в болница. Но и от два метра да се приземи на главата си не мисля, че ще е по- добре.

# 52
  • Мнения: 1 006
Хм, както казваше баба ми/лека й пръст/ - "Да не ти се случва това, което майка ти ти мисли" - та и ние май такава я заформихме!

Успех на всички в понеделник и дано по-леко и бързо изкарат градинските вируси!

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Здравейте, в нашата ЦДГ 170 Пчелица леглата са на 2 етажа,което ме притеснява най-много. Представям си как се навежда да види детето, което спи на долното легло и ми се изправя косъма.
Дъщеря ми е в тази градина. Ако те притеснява детето да спи на вторият етаж още първият ден предупреди учителките.

# 54
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 401
...Единственото, което ме притеснява /освен, че ще са в сборна и ще е хаос първите дни/, е че не може да се обслужва сама след ходене по голяма нужда, а дупето й е най-чувствителното място!

Това и мен ме притеснява. Когато се случи да върши работа в тоалетната в заведение, например, и нямам мокра кърпа под ръка, дупето й зверски се зачервява от тоалетната хартия. А в градината изобщо не е ставало въпрос да носим мокри кърпи. Дори и да сложа в шкафчето й, далеч съм от мисълта, че някой ще се засили да я чисти с мокри кърпи  Tired Да оставим настрана, че постоянно чувам, че оставяли децата сами да се чистят...

# 55
  • Мнения: 6 461
Пламката в понеделник ще бъде на детска градинка.
Много съм развълнувана.
Всичко съм приготвила... Grinning

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

Това и мен ме притеснява. Когато се случи да върши работа в тоалетната в заведение, например, и нямам мокра кърпа под ръка, дупето й зверски се зачервява от тоалетната хартия. А в градината изобщо не е ставало въпрос да носим мокри кърпи. Дори и да сложа в шкафчето й, далеч съм от мисълта, че някой ще се засили да я чисти с мокри кърпи  Tired Да оставим настрана, че постоянно чувам, че оставяли децата сами да се чистят...
Ами в нашата градина в първа група понякога  им чистеха дупетата. Но в по горните групи не. Детето ми не е с чувствително дупе, но след няколко прибирания със силно зачервено дупе не искаше  да ходи там в тоалетна по голяма нужда. Помолете все пак лелките да помагат на децата.

# 57
  • Мнения: 1 030
Здравейте,
дъщеря ми е още малка за градина, на ясла ходи, но догодина ще трябва да й избирам градина, още на 2 януари ще подам молби, че било зор с местата!
Ако някоя от вас има дрешки за ясла, които не й трябва и иска да ги продаде - нека ми пише на лични. Пуснах тема в Търся, но явно там не влизат много хора, а в Продавалника все изпускам каквото ми хареса...За ръст 98- до 100 см ми трябват
 Hug

# 58
  • Мнения: 1 035
А букети ще носим ли за госпожите и лелята?
Иначе и ние сме готови за утре  Mr. Green

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
При нас от утре ще са сборни групи и се чудя дали да носим букети. На 15 сеп. май ще е по добре.

Общи условия

Активация на акаунт