За първа година в детската градина! - 2 част

  • 13 927
  • 301
  •   1
Отговори
# 60
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 485
Нашите групи няма да са сборни. Няма да нося букети на никого.

# 61
  • Мнения: 5 393
Успех на всички, на които им предстои тръгване от утре.  Hug
Аз, както споделих май, ще си отчакам до след 15ти най-вероятно Tired
Не съм проверила още в коя група ще е Иво- ще има 2 първи групи и аз исках да е при моята учителка.

# 62
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
При нас от утре ще са сборни групи и се чудя дали да носим букети. На 15 сеп. май ще е по добре.
Букети?  Shocked
Че букети не се ли носят само в училище..... newsm78

# 63
  • Мнения: 1 006
Букети утре определено няма да носим......по-натам - може и да носим

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

Букети?  Shocked
Че букети не се ли носят само в училище..... newsm78
Винаги сме носили букети на госпожите в началото на годината, за 8 март ако е делничен ден а в края на годината обикновено е единственото им тържество и тогава букета е от цялата група.

# 65
  • Мнения: 2 494
За букети не съм и помисляла, при нас не се носят, поне никога не съм чувала за това мамите  Hug

За леглата на 2 етажа - нашите не са такива, а от онези, които са като шкафчета и се разпъват, от едно време  Crazy Но знам, че ако кажеш първия ден, че не искаш детето ти да спи на 2 етаж, няма да го слагат, ще е на 1 етаж  Peace

За голямата нужда Йони по принцип другаде освен вкъщи не я върши тази работа и предполагам, че режима и да го върши вечерта, ще се запази. Иначе може би трябва да се обърне специално внимание на лелките за това, че дупето е чувствително Thinking то ако не се изчисти с мокра кърпа как няма да се възпали  Whistling

Успешна "учебна година" на всички, които започват утре!!!!!!!!!!!

# 66
  • Варна
  • Мнения: 3 252
Някой знае ли нещо за това, че кръв и урина важали 5 дни? Всъщност това ми го казаха за дете за ясла, но знам ли дали няма да е същото и за градината  newsm78

# 67
  • Мнения: 1 035
Някой знае ли нещо за това, че кръв и урина важали 5 дни? Всъщност това ми го казаха за дете за ясла, но знам ли дали няма да е същото и за градината  newsm78
да, и на нас така ни казаха

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И от мен много здраве на всички дечица тръгващи от утре на градина!

# 69
  • Мнения: 822
И нашият батко тази година ще е за пръв път на детска градина.
Не знам как ще се справи, дали ще му е хубаво. Точно срещу нас има детска градина, но повече от майките не са доволни, затова ще го записваме на друга градина, която е на 15 мин. път. Там подготвяли децата по-добре и госпожите са по-мили. Пък и обстановката е по-уютна.
Дрешките ни са много окъсяли - ще се наложи изцяло подновяване на гардероба. Потничета, тениски, два анцуга, пижамка и пантофки - май това е в списъка за сега.
Утре ще подаваме молбата. Новите групи ще се сформират май на 15 септември - директорката беше в отпуск и не можаха да ни кажат.
Успех на всички малчовци, които тази година ще са за пръв път на градина. Желая им да са много здравички и лесно да се адаптират, че и на мамите да им е по леко на душата   bouquet

# 70
  • София
  • Мнения: 6 261
Някой знае ли нещо за това, че кръв и урина важали 5 дни? Всъщност това ми го казаха за дете за ясла, но знам ли дали няма да е същото и за градината  newsm78
да, и на нас така ни казаха

Ето я наредбата: http://kg.sofia.bg/?page=nrdb_3-07_zdrawe , чл. 4 (2)), но явно са ви ги казали в работни дни, защото са 7 календарни:

2) Към молбата се прилагат следните документи:
1. копие от акта за раждане на детето;
2. здравно-профилактична карта на детето, попълнена от личния лекар;
3. еднократен отрицателен резултат от изследване за патогенни чревни бактерии и чревни паразити, извършено не по-рано от 15 дни преди постъпване на детето в детската градина;
4. изследвания на кръв и урина, извършени в едноседмичен срок преди постъпване на детето в детската градина;
5. данни от личния лекар за имунизационния статус на детето съгласно изискванията на Наредба № 15 от 2005 г. за имунизациите в Република България (ДВ, бр. 45 от 2005 г.);
6. медицинска бележка от личния лекар за липсата на контакт със заразно болен, издадена не по-рано от 3 дни преди постъпване на детето в детската градина.

# 71
  • Мнения: 640
Днес на Иван му е първи ден на детска градина (като пропусна яслата) Cry Sad Cry. Ех, как цял ден ми се висеше зад стъклото Cry.Ще докладвам как е минало.Мнооого ми е празно вкъщи и ми е мъъъчно. Нали не се глезя?! Вие чувствали ли сте се така?

# 72
  • Мнения: 5 370
Ами аз нямам възможност да се чувствам така, щото моето дете от 2 години го гледат други хора....детегледачка и баба. Когато ходиш на работа, някакси по нямаш време за разнежване, мисля аз, но може и да греша.

# 73
  • Мнения: 19
Току-що я оставих в градината и ми е чоглаво. Досега не е ходила на ясла, била е с бавачка. Чудя се дали да я взема на обяд... Не плака, напротив - май се заинтригува, но пък очакваше, че аз ще стоя с нея вътре.

# 74
  • София
  • Мнения: 6 261
tortila, в яслата искаха да я взимам наобяд първите 2 седмици, в ДГ на родит. среща директорката каза, че предпочита от първия ден да спи там, изрично я попитах.  Peace Какво ти каза госпожата, като я заведе?

Общи условия

Активация на акаунт