За първа година в детската градина! - 2 част

  • 13 942
  • 301
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 817
Добро утро,
попътен вятър, много здраве и успешна градина на всички малчовци   bouquet

Ето че и моето момче го оставихме днес.
Ще са сборна група, че стаята им още не била готова.
Много беше въодушевен и радостен, влезе без никакви проблеми, каза "чао" и ...това е за сега.

Нищо не сме носили. Както беше писала една мама по-напред, да видим как ще се грижат за детето, пък след това ще им се отблагодарим.
Определено мога да споделя, че няма нищо общо с яслата, имат си госпожа, лелка и сестра, всеки се заема с неговите задачи, няма суматохи и др. такива.

nellykoyo, не се притеснявай и аз бях така миналата година, даже доста си поревах първия ден.
Сутринта ми беше притеснено, сега не толкова. След обед като наближи часа да го взема, сигурно пак ще съм развълнувана. От утре съм на работа и няма да имам тази възможност да се притеснявам.

Ще отмине, само да са здрави децата   bouquet

# 76
  • Мнения: 3 219
Моя дивак днес реши в колата два се разреве подобаващо, след едноседмично ходене. Едвам го откопчихе от мен, беше се впил в мен направо Sad. За мое щастие малко след като излязох млъкна, аз придвидливо стоях пред градината, то всичко се чува през прозорците. Иначе днес разбрах, че има деца вече от яслата, но все още децатаса май сборни групи, т.к. след 15септември ще ги разделят, сега правят още ремонти.

# 77
  • Мнения: 640
tortila, в яслата искаха да я взимам наобяд първите 2 седмици, в ДГ на родит. среща директорката каза, че предпочита от първия ден да спи там, изрично я попитах.  Peace Какво ти каза госпожата, като я заведе?
И на мен така ми казаха. Да не свикне да очаква да го вземам на обяд

# 78
  • Мнения: 19
Спяща красавице, учителката каза да се обадя по обяд и да проверя по телефона дали детето е спокойно, ако има проблем - да го взема. Хубавото е, че първите групи не са сборни, все още са малко дечица в група и учителката е млада и симпатична. Дано да няма проблеми.

# 79
  • Мнения: 700
Ето ме на отчет.
Първият ден - много заинтригувана, заразказва на госпожата как е било в яслата, взе си играчката и шишето и хукна да си избира легло. Аз естествено забравих да кажа всичко, което си бях намислила - за леглото, за храненето, за тоалетната, но ... и утре е ден. Дано и утре да имаме добра сутрин!
Успехи на всички! Peace

# 80
  • Мнения: 52
Здравейте и от мен!Моят син от днес е на градина.До сега не се е делил от мен,сама съм си го гледала.Като го оставих не плака,малко беше стъписан.Надявам се да се справи.На мен ми казаха да го прибера в 16 часа,след като се наспят.Обаче аз се чувствам много зле,предполагам не съм единствената.
Пожелавам успех на всички дечица и на майките им!

# 81
  • Мнения: 9 912
я, имало темичка като за нас Simple Smile
големият тази сутрин отиде за пръв път, с желание. Вътре малко се стъписа от олелията - родители, деца, лели.....обаче веднага седна да се събуе и даже чао не ми каза. Единственото, което не ми хареса, е че видя много плачещи деца, надявам се да не реши, че това е ритуал за добро утро  ooooh!
странно ми е, но не се чувствам зле в никакъв случай.

# 82
  • Мнения: 3 550
Днес малкият тръгна за пръв път на детска градина. Беше спокоен, но видя едно плачещо момченце и ми каза, че иска да си ходи. Преоблече се, преобу се, разгледа играчките и тръгна да ме гони плачещ по коридора. Дано са го умирили, че ми се е свило сърчицето. Опасявам се повече от утрешния ден!  newsm78

# 83
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 593
Малеее, само моето магаре ли си показа дивотията?! Разплака се още в колата( градината ни е в друг квартал), задърпа се на слизане, като влязохме в градината и чу хора от плачещи диванета, отвори още по- голямо гърло. Рев, тръшкане по земята, дърпане да се връща обратно... Хем ми стана мъчно, хем знам, че е от лиготийка- ходила е на ясла, знае за какво иде реч...
Сега ми е едно чоглаво- сама без нея вкъщи  Tired Само да ми е здрава, знам, че ще свикне рано или късно  Praynig Praynig

# 84
  • Мнения: 3 219
А, той и моя още от колата взе да реве. Като влязохме вътре никой не плачеше, т.к. само той е новака в групата ,още са сборни . Аз затова предпочетох да го пусна преди останалите,тъй като тогава всички плачат Sad

# 85
  • Мнения: 1 035
И ние тази сутрин облякохме тоалетите ,сложихме раниците , взехме цветята ( все пак реших да купя по едно цветенце)и цялото семейство поехме към ДГ. Всичко беше ок. докато не ги хвана лелята за ръчичките и.......Бояна се разплака  Sad Казват че близнаците по- лесно свиквали в детските градинки.Дано  Praynig

# 86
  • София
  • Мнения: 114
Момичета, недейте така!  Praynig Късате ми сърцето като описвате как преживявате раздялата сутрин. Аз само от описанията се разциврих, а какво ме чака като дойде 15, откогато и Тоди ще е на градина?! И ние двамата не сме се отделяли един от друг, той си казва, че ще ходи, но и аз да съм там. Мисля си и се надявам той да свикне бързо, а аз все някак ще се оправя. Но душата ми ридае.  Cry Знам, че за него е по-добре да е сред другарчета, но нали той е малкото ми коте, почти 4 години сме си се гледали само двамта, докато татко му се прибере от работа. Не ми се смейте, моля ви, но вашите думи ме размекнаха.
Щастливи и палави мигове на всички мъничета, и да са здрави, а на нас майките - здрави нерви!  Hug

# 87
  • където има любов
  • Мнения: 307
Ние тръгваме на градина на 08.09.От ,един месец я настойвам,но тя е категорична ,че не иска да ходи.хгодила е на ясла само 4 дни и явно споменът й не е много хубав.Следя темата с интерес!

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 580
        Тъкмо това споделяхме преди малко с мъжът ми - "ами ако не свикнат"? През цялото време ги е гледала майка ми и сега ми е много притеснено. Какъв ли плач на два гласа ще има на 15 септември просто не ми се мисли.
     Утре смятам да ги заведа в детската градина - на оглед. Да разгледат стаите, двора. Дано да им хареса.

# 89
  • Мнения: 6 461
Пламката се оказа герой   Grinning.
Много се радваше ,когато го оставих в градинката.
Не можах да си взема довиждане с него.....той бързаше да влезе при децата.... Mr. Green
Очаквах да  бъде сърцераздирателно.  ...нещо от рода ред сополи ,ред сълзи.  Laughing
А аз като се прибрах ...му дръпнах един рев Blush

Общи условия

Активация на акаунт