ШЕСТИ клас ще бъдем вече ....

  • 26 091
  • 301
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 263
Аз пък успях! Имаме чуден край измислен от него на "Косачи" и страхотно се обоснова, защо мисли така и защо така го завършва! И наче мога да Ви споделя последна хватка, която действа за да се стегне "доброто" дете и да учи! Grinning

# 241
  • Smallville
  • Мнения: 994
Аз пък успях! Имаме чуден край измислен от него на "Косачи" и страхотно се обоснова, защо мисли така и защо така го завършва! И наче мога да Ви споделя последна хватка, която действа за да се стегне "доброто" дете и да учи! Grinning
Ами,давай,хватки приемам всякакви Wink

# 242
  • София
  • Мнения: 18 212
Здравейте мами,
Аз рядко се включвам, но редовно чета с интерес написаното от вас.Четейки се успокоявам, че не сме единствените, които ги мързи да се захванат с ученето.Защото при нас проблемът е именно в започването, в самата първоначална нагласа..Започне ли веднъж, нещата потръгват..Ето , и те имаха да довършат "Косачи", получи се страхотно, но за сметка на това написването му беше предшествано от солидна истерия и тръшкане. ooooh!В тази връзка, и аз като danybaby приемам всякакви хватки, стимулиращи  ученето Wink и се надявам nasty lady да сподели  опита си!

# 243
  • Мнения: 263
Сега съм в отпуск! Защото ходя на курс! Но го измамих, че съм напуснала работа и съм в прдизвестие! Нямате на идея, какъв шок имаше! Laughing Казах му, че след като не учи и не иска да слуша, ще бъда принудена да си стоя в къщи и да не ходя на работа! Баща му подкрепи измамата и той сега е готов на всякакви подвизи само за да се върна на работа! даже каза, че така ще се чувства виновен, че аз заради него съм си провалила кариерата! Направо успях!Много ми е кеффф!

# 244
  • Мнения: 20
Nano, подготовката трябва да бъде системна, независимо дали е индивидуална или групова.

# 245
  • Мнения: 419
Да се отчета и аз за "Косачи".В началото госпожицата смяташе, че става въпрос за приказка  #Crazy, не знаеше автора, и с две думи разказа, че става въпрос за някакви царски дъщери  Sick.
След разговор, в който беше вкарана и мисъл, последва отново четене, препрочитане, разказване, запознанство с автора и отговор на въпросите от края на урока. Резултатът - мн.добър 5  Whistling.
Атмосферното и хидростатичното налягане са трудни за осмисляне, но работим по въпроса.
Животът по българските земи през Възраждането е потънал в мъгла и мистерия  ooooh! Голям проблем е да отговаря на въпроси - предпочита да разказва по учебник (защото назубря материала), но и това е трудно.
След лоша оценка по математика, в момента се решават всички задачи от началото на учебника.
 Thinking
С две думи положението е трагично, но има надежда  Grinning. Не е глупава, просто не иска да мисли  Tired. Обясних и хиляда пъти, че много по-лесно ще запомни нещо (от който и да е предмет), ако се опита да си го представи. Малко е трудно, но мисля че ще успеем да вкараме в употреба и образното мислене. За логическото нямаме проблем.
Ето, оплаках се  Hug.
Ейййййй, много ги мързи да учат брееееееее   Naughty.

# 246
  • Мнения: 2 082
Nano, подготовката трябва да бъде системна, независимо дали е индивидуална или групова.

нали това е работа на госпожата по БЕЛ...

# 247
  • Мнения: 804
Айде,почерпете се за рожденика ми днес. Големия ми син прави 12 год.
Уиски, торта, кафе.

# 248
  • Мнения: 188
Mедовинка да ти е жив и здрав рожденника, много да ви радва , и да слуша поне мъничко, че в тази възраст това е трудно Wink
Моят август направи 12.
Относно подготовката и аз съм на мнение ,че още е рано, те сега нека системно си учат уроците, има време.
На мен вече ми е трудно да го накарам да решава повече задачи, и да чете допълнително, а сега е и втора смяна и съвсем се разминаваме,каквото направи сам.И все повече не слушат тези деца...

# 249
  • Мнения: 227
Медовинка, честит празник!
Да расте здрав и послушен!
Моят син навърши 12 години на 10 октомври - голям купон направихме в боулинг залата!
Да са ни живи и здрави, да имат много късмет!   bouquet Иначе като ви чета всички като че ли всички юнаци в тази възраст са еднакви, моят е разсеян до безумие, не му се учи, само се конти ...  Joy

# 250
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Медовинка - да ти е жив и здрав рожденника  bouquet  bouquet  bouquet
Да му спретнете готин купон, а той да ви радва за отплата  Wink

# 251
  • Мнения: 20
Nano, наистина работата на преподавателя е да  изучи децата. Но в клас от 26 деца (а те често са и повече) се работи със средата. Отличниците и изоставащите трудно могат да бъдат обхванати. Освен това по новата учебна програма материалът по български език е в друга последователност. Например в 5 клас децата учат съставно сказуемо (преди се учеше в 7 клас). Те не са в състояние да го разберат. А това повлича след себе си проблеми - сложни глаголни времена, разлика между части на речта и части на изречението, причастия, прости и сложни изречения. В седми клас  децата не разбират неличните глаголни форми, признаците на глагола, видовете изречения. Проблемите в пунктуацията са от това. Много примери мога да дам. За трансформиращия преразказ (каквото и да значи това) просто не искам да говоря. Първо, децата не познават структурата на худ. творба. Второ, на тази възраст трудно могат да си представят разликата между автор и повествовател, автор и лирически говорител, лирически герой. Това пък им пречи да изпълняват дидактическите задачи. За 15 минути работа с текста (така е на конкурс) те трябва да преценят важните, с оглед на проблематиката на текста, епизоди, за да ги преразкажат подробно (ако задачата е преразказ от името на герой), да разместят евентуално епизоди и т. н.

# 252
  • Мнения: 263
Честит рожденик! Да е жив и здрав, и послушен! Нашата госпожа пък не била съгласна с неговия край на "Косачи". И мисля да ходя да я питам, какво значи това! все пак детето си е написало добре края, постарало се е, обосновало се е и - тя се прави на ..... Нали става въпрос да напише края, така както той го иска?! Аман от простотии, вече! #2gunfire

# 253
  • Мнения: 80
Медовинка, да ти е жив и здрав рожденика. Да ти носи само положителни емоции и много да те радва  bouquet

# 254
  • Smallville
  • Мнения: 994
Медовинка,да ти е живо и здраво момчето  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт