71-ви набор, а и по-малки и по-големи (всички още мърдат) - Американска Тема

  • 13 506
  • 301
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 185
Зора, това го знам, но съгласи се, че между 4-5 месеца и 11 месеца има известна разлика  Wink . Изненадах се, защото всички наоколо са чакали около 5-6 месеца, включително и сестра му, която взе наскоро ( юни месец), чака по-малко от 6 месеца и сега изведнъж 11  Rolling Eyes За изборите имах предвид, че в момента доста хора са си подали документите: 1-во за да могат да гласуват и второ защото, доколкото ми е известно след изборите щели да вдигат таксата...както и да е исках да споделя просто. При вас е добре само 5 месеца се чака, завидях  Crossing Arms Wink

# 286
  • Мнения: 1 147
Кларет, имай предвид, че реалните срокове на изпълнение и това, което пишат в интернет са различни неща.
И на нас официалния срок ни е 480 дни, според писмото, което получих. Реално ще е по-малко. За гражданство е по-лесно, отколкото визи.

Уинкс, тя досега беше в България, и тя на другия края на света. Няма съществена разлика в разстоянията.

# 287
  • Мнения: 2 563
Кларет, таксите се вдигат всяка година. Моят мъж получи гражданство за 4 месеца, което на нас ни се стори чудо на чудесата. Това беше 2006 година, обявеното чакане беше 9 месеца.

Зора, успешно ново начало на сестра ти!

# 288
  • Мнения: 2 185
Леле, Зора как 460 дни, та това е повече от година... на сайта им пише че към септември 2008 за Сан Франциско естимейтед уейтинг тайм-а е 5 месеца....Явно всичко е по Божията воля  Laughing и трябва да спра да им гледам сайтовете и да се вълнувам  Wink
Хиър вярно голям късмет си е това  Peace

# 289
  • Мнения: 1 783
Клеър - съпругът - 3 и половина години, познат канадец - жена му за 6 месеца, той за 2 и половина години. Успех за вас.

# 290
  • Мнения: 2 563
Кларет, живяла съм го това с броенето, ровенето в нета докато ти се кръстосат очите, пресмятането, неизвестността... Кофти тръпка, но ще го преживеете и още как!

# 291
  • Мнения: 2 185
Кларет, живяла съм го това с броенето, ровенето в нета докато ти се кръстосат очите, пресмятането, неизвестността... Кофти тръпка, но ще го преживеете и още как!
Знам, знам, аз съм оптимист ( пу-пу да не се урочасам), но нали сега съм безработна скучаеща дама  Laughing и се намирам на работа, та и вас занимавам  Embarassed
Биз, сакън, 3 и половина години  Cry даже не ми се мисли, ако се наложи толкова да чакаме...

# 292
  • Мнения: 2 257
Clairette, зависи на кое казваш "чакане"- дали от момента на подаване на документа за гражданство или от момента на отпечатъците и другите същински неща. При мен от подаването на документа до клетвата, минаха точно 12 месеца. От отпечатъците до клетвата - 4 месеца. На мен пък писмото ми казваше, че периода на чакане ще е около 730 дни (две години), а стана за една. Моето гражданство е на основа зелена карта, а не брак с американец или друг тип виза, не знам това има ли значение.

Последна редакция: вт, 09 сеп 2008, 23:05 от Джи

# 293
  • Мнения: 2 185
Леле Джи, ти направо ме довърши  Laughing . Явно много си зависи от щат до щат, даже от център до център...абсолютно всичките ми познати, които са кандидатствали за гражданство в Далас, са чакали около 6 месеца от подаването на документите до отпечатъците, а на интервюто директно им насрочват клетва до 1 седмица. На тези които в последната година са минавали процедурата, на интервюто директно им казват: Днес има клетва в еди колко-си-часа заповядайте   Wink

# 294
  • Мнения: 2 257
Явно много си зависи от щат до щат, даже от център до център...

...даже и от случай на случай. Не се тревожи, виж, че няма определена логика, кротувай и си чакай, прави каквото трябва и както трябва и нещата ще се подредят. Успех.

# 295
  • Мнения: 29
Clairette нядявам се да не чакате много, аз засега опит не мога да споделя, ще се замисля като ми дойде до главата след няколко години. Нали скоро почваш да учиш , няма да си толкова скучаеща  Crazy
Джи ами то и брака с ам. гражданин пак ти дава зелена карта
Зора вие със сестра ти сте като нас, и мойта е в Германия от 2-3 месеца....грките ни родители  Cry
Аморитка радвам се че има развитие при вас, дори и с такъв характер. Хубаво е че си намерила адвокат и ще знаеш какво да правиш вбыдеще.
Кажете как да намеря добра детегледачка, иска ми се някой да ми препоръча за да сым сигурна в човека, но не познавам майки наоколо. Само резюмето им не ми вырши работа

# 296
  • Мнения: 2 257
Джи ами то и брака с ам. гражданин пак ти дава зелена карта

Знам, обаче в моя случай бракът нямаше значение, защото не разчитах на него за зелена карта и гражданство.

Но ако някой е със зелена карта въз основа на брак, може да става по-бързо (от така зададените 730 дни, като при мене), не знам, не съм запозната.

# 297
  • Мнения: 868
За мене гражданството отне около 9 месеца.

Зора, Германия е една от най-добрите държави за живеене в Европа!

Пенгуин, какво искаш да знаеш за гледачки? Зависи за какво ти трябва и колко е голямо детето. Ако ти трябва, за да ходиш на работа е едно. Ако ти трябва, за да излезеш на вечеря е друго. Аз по принцип препоръчвам използването на специални агенции, защото там са им направени криминални проверки и проверки на рефъренсес. Ако трябва гледачката да ти вози детето, те задължително правят и проверка на драйвинг рекърд + медицински рекърдз за лекарства и болести.

Но всичко е на късмет понякога. Аз, понеже съм параноична като става дума за детето, предпочитам да имам всички предварителни проверки и след това си правя мойте.

# 298
  • Мнения: 3 988
Зора, Германия е една от най-добрите държави за живеене в Европа!

Не мога да се съглася много тук. Зависи от много външни и лични фактори, включително персоналност.

# 299
  • Мнения: 1 173
Аморитка надявам се да се подредят нещата. Уви хората не се променят за един ден , ти винаги си имай едно на ум . Успех
 Кюбит честита ви годишнина   bouquet много да се разбирате и уважавате .
Аз не мисля че има разлика при обработването на документите за гражданство, чрез брак или не все е ЗК. Само че едните чакат 3г , другите 5г. Аз сигурно щях да съм станала вече (миналата година февруари можех да подам), още не съм  ooooh!
Клеър мила малко си   Winkнетърпелива. Поне си тук и сте заедно , защото е още по изнервящо да си в Бг  и да чакаш. Съпруга ми стана поданик точно за 1 г , но след интервюто чака за клетва 5 месеца  ooooh!.
 Иначе за авиокомпаниите - аз вчера пък с Експидия и Юнайтед . Родителите ми решиха да си тръгват , и трябваше да им сменя билетите. Обаждам се на Експидия първо - те "обади се на Юнайтед полета е с тях" . Обаждам им се аз а те ми казват " да де но този билет не е купен от нас , ще ви чаржим допълнително 25$ за това"  ooooh!. Оказа се че могат да летят днес ( те летят вече) срещу цена от 420$ на билет ( изравнявали цената на билета) казах им че ще помисля и ще се обадя по-късно. Обаждам се след 2 часа - казаха ми че ще ме чаржат само 145$ за смяната на датата ( нищо допълнително). така че не се отказвай , звънкай им там , ще се разберете  Peace
 На сладурана и пожелавам резултата да е такъв какъвто го желае    bouquet  Аз малко се втрисам че и на мен ми закъснява вече 5ти ден , уж нямаме фалове  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт