71-ви набор, а и по-малки и по-големи (всички още мърдат) - Американска Тема

  • 13 519
  • 301
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 405
За черното на Обама - имам предвид, че не е израснал с този начин на мислене, на бивш роб, минал през десегрегация, и т.н. Не е имало кой да му насажда, че ще му е трудно, че нещоси не е за него и т.н (имам предвид в семейството). Не е имало кой да му казва  напр. преклонена глава сабя не я лови и от сорта, каквото е например и нашето робско наследство. За мен това има огромно значение, а не до колко е кафевичък.

# 61
  • Мнения: 1 783
Ама не сравнявайте опита на Обама моля ви с този на Пейлин  Stop. Той е работил за адвокатска фирма с изразена защита на човешките права, участвал е  няколко grass roots организации - организиране на хората да гласуват, е една от тях, бил е сенатор в сената на Илиной и др. под. Според мен не знаенето на пейрол и работата в частен бизнес е важно, а желанието да работи и опита в обществени дела, т. нар. public service. Не бъркайте частното с общественото. Да се работи в частен бизнес е много по-различно и изисква много по-различна нагласа от обществените дела. Peace Прочетете им биографиите и след това говорете. Изобщо, ако трябва да се правят сравнения, то е между Обама и Макейн, но там разликата е очевидна - възраст. Peace

Последна редакция: ср, 03 сеп 2008, 14:42 от Biz

# 62
  • Мнения: 393
Едва сега успях да изчета какво е написано. Леля ми (сестрата на мама) пътува към нас. Бях се заклела след "гостито" на свекърва ми в близките 100 години да откажа всякакви посещения от БГ, номай леденото ми сърце се рзмекна. Все пак тя ме е отгледала с дядо ми и баба ми (докато мама и татко са бачкали и градили кариери). Както и да е.
За изборите "у наше село" САЩ:
Аз съм върл феминист. Около 10 дни след раждането на "Беля с крака" се върнах на работа. Имам си достатъчно проблеми с мъжката "всезнаеща" част от "висшият" ешалон на компанията. Трудно преглъщат моите РЕАЛИЗИРАНИ и носещи приходи идеи (които си ги представят за свои де на conference call) newsm61.
За мене обаче Сара..... не е подходящият VP. НИКОГА не бих гласулвала за тази двойка-за стареца,ветеран от Виетнам  който ще "гушне чемшира" по средата на мандата си и за многодетната млада баба-журналистка.
По отношение на Обама & сие  newsm78
Бях за Хилари. Много бях разочарована от избора. Все пак до последния момент се надявах да я номинират за  VP.
След като обаче "откраднах" от времето ми за сън и изсушах спийч на Обама, Бил Клинтън, Ал Гор (на Хилари беше слаб, аз това не го вписвам), аз като човек с особено (т.е. негативно) мнение към не бели (цигани, мексиканци, черни, получерни и т.н) ще гласувам за Обама. Дано до изборите ми оправят документите (май доста са се рабарзали в последно време).
Честито на рожденниците (нкои на патерица Embarassed)
Ама нали съм работеща жена-феминистка.... със само четири деца  bouquet

# 63
  • Мнения: 7 091
За мене обаче Сара..... не е подходящият VP. НИКОГА не бих гласулвала за тази двойка-за стареца,ветеран от Виетнам  който ще "гушне чемшира" по средата на мандата си и за многодетната млада баба-журналистка.

Деси, ама тя и журналистка ли е била? Аз четох само за кралица на красотата Laughing
Не знам, тези истории с моста в Аляска + "разследването" за неправомерното уволнение+ всичките и лични багажи, които си мъкне карат човек да си задава много въпроси.  Rolling Eyes
Другите и избори въобще не ги споменавам, щото пък там сме на тотално различни полюси. Аз нали няма да гласувам само от спортен интерес ги следя, но се опитвам да погледна нещата от страната на републиканци и демократи, защо някой би гласувал за едните или другите.
Интересни избори ще бъдат Simple Smile

# 64
  • Мнения: 2 563
Ама нали съм работеща жена-феминистка.... със само четири деца  bouquet
 

 Grinning

# 65
  • Мнения: 7 837
Извинете, че ви прекъсвам... Но, добре че дойдоха предизборните новини. Джи, видя ли че има надежда  Mr. Green

Clairette, честито!

# 66
  • Мнения: 868
И Обама и Пейлин нямат опит. Всъщност, ако става дума за пейрол, Пейлин е имала повече хора, които са били на пейрол контролиран от нея. 

Моите социални виждания са много различни от вижданията на Пейлин. Обаче, медиите не биха се нахвърлили така върху нея и броя на децата й, ако тя беше мъж. Ако тя беше мъж и имаше толкова деца, сигурна съм, че много жени биха се умилили и казали колко е човечен и земен е новият ВП. Понеже е жена, е, как може и да работи добре и да се грижи за семейството.  Самият Обама има 2 малки деца, за които главно се грижи майката на жена му докато те двамата кампейнват, и Обама не прекарва време с тях. Това не е било проблем за медиите.  Не, не харесвам Пейлин по много причини, но не харесвам и двойни стандарти.

# 67
  • Мнения: 7 091
Моите социални виждания са много различни от вижданията на Пейлин. Обаче, медиите не биха се нахвърлили така върху нея и броя на децата й, ако тя беше мъж. Ако тя беше мъж и имаше толкова деца, сигурна съм, че много жени биха се умилили и казали колко е човечен и земен е новият ВП. Понеже е жена, е, как може и да работи добре и да се грижи за семейството.  Самият Обама има 2 малки деца, за които главно се грижи майката на жена му докато те двамата кампейнват, и Обама не прекарва време с тях. Това не е било проблем за медиите.  Не, не харесвам Пейлин по много причини, но не харесвам и двойни стандарти.

Пикси, съгласна съм с теб, но въпроса е тя самата ще успее ли да се справи? Няма значение мъж или жена, в такава ситуация който и да е ще му е адски трудно и ще трябва да се правят големи компромиси.
Ако направи компромис с децата си- ще я изядат, че ги е зарязала и пак ще и натрият носа, че не може две дини под една мишница.
Ако направи компромис с управлението на страната ако ги изберат- тогава пък съвсем ще я сдъвчат ясно е защо.
Според мен ако стане вице просто няма да има плюс от тази ситуация и имиджа на майките като цяло ще се " затвърди", което лично мен ме дразни. Достатъчно са двойни стандартите в момента, за да може тя да " ни се дава за пример", не мислиш ли?
Не е въпроса, че е жена, просто лош момент си е избрала според мен.

# 68
  • Мнения: 868
Tandoori,
Не мисля.

Никога ни се представях, че мога да защитавам Пейлин за каквото и било. Не харесвам нейните социални и политически убеждения. Но, неин избор е да има деца и да работи, така както и на Обама, който е баща и прави същите компромиси. Всички работещи майки правят компромиси. Всички работещи родители правят компромиси.  Аргументът срещу нея не може да бъде: "Тя е майка и затова не може да е добър ВП."   Много жалко ако жените "купят" този аргумент.  Тогава казваме, "ако сме майки, не можем да сме добри професионалисти."

А ето какво се случва в ежедневните ни работни места: Когато мъж обяви, че чака бебе, мъжете го потупват по рамото с поздравления и шеги.  Когато жена обяви, че чака бебе, хората свиват рамене и казват, че това е "нейн избор". С други думи, ако искаш да си съсипваш кариерата, това си е твой проблем.  Това са двойни стандарти и те вредят на жените, независимо дали жените искат да са майки, искат да работят или не.

П.П. Само мене ли ме прави нервна универсалния здравен план на Обама?? 

 

# 69
  • Мнения: 7 091
Пикси, точно това казвам и аз, но с малката разлика, че и ако беше мъж, пак не бих го приела за нормално в такава ситуация да се кандидатира. Точно както някой по-горе казва, тя " проповядва" някакви ценности и т.н, а в крайна сметка решенията и друго говорят.
И тук не говорим само за имането на деца, което според мен не е никакъв проблем. В случая говорим за малко бебе, което има нужда от специализирано лечение и от родителите си, както и за бременна тинейджърка, която ще се жени.  ooooh!
И Обама има деца, така е, но неговите не са болни и не са обърнали живота си на 180 градуса.
Всички правим компромиси разбира се, проблема е, че заради компромисите, които ще трябва да направи тя може да се правят генерални заключения за способността на майките да работят и имат нормални семейства в същото време ( което е 100% възможно разбира се). Затова подчертах, ако беше само да има бебе, не виждам проблем, но има допълнителни обстоятелства, които смятам ще направят невъзможно за нея при каквото и да е развитие на нещата да бъде печеливш, а от там и всички жени, на които ще лепнат етикета " майки" като по-долна категория.  Един вид " виждате ли, че не е лъжица за вашата уста" по отношение на жените. А това не е така! Просто нейният случай не е никак прост и има повече от една възможност нещата да се сдухат генерално при подходящите обстоятелства.
Разбираш ли какво имам предвид?

# 70
  • Мнения: 2 563

П.П. Само мене ли ме прави нервна универсалния здравен план на Обама?? 


И на мен не ми харесва. И на МакКейн не ми харесва. Искам здравната грижа да отговаря на тия стандарти, но както се вижда от анализа, идеите и на двамата са далече, далече... http://www.nesri.org/Human_Rights_Assessment2.pdf

# 71
  • Мнения: 1 147
Лицемерието в тази държава ме изкарва от обувките, това имам за казване аз. Не може да обясняваш за въздържание от секс преди брака, при положение, че повечето хора се женят в диапазона 25-30..Не можеш да обясняваш за въздържание от секс преди брака и дъщеря ти да е бременна и неженена. И най-вече, не можеш да проповядваш за въздържание от секс, при положение, че бременната и неженената е на 17 години. За какъв пример говорим и за какви ценности.
Имат проблем с еволюцията тук. Вместо напред, се проповядва назад. Про-лайф в случай на изнасилване ( Пейлин) е един от многото примери, поради които няма сила дето да ме накара да гласувам за републиканците.
Да не почвам с темата как на 18 си много малък, за да пиеш една бира, но за сметка на това си достатъчно голям, за да ходиш да убиваш хора.

И да, дебата трябва да е МкКейн - Обама, а не Пейлин - Обама. И за МкКейн имам подобна тирада.
(

# 72
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Не е въпроса до двойните стандарти, а до това, че дамата е кен ов уърмс и за мен е абсолютно некомпетентна да е на този пост. Лично мнение. И Обама си има минусите, но при Маккейн и Пейлин май са повече.

Чухте ли, че тя се бори за премахването на белите мечки от списъка на защитените животни?

# 73
  • Мнения: 868
Tandoori,
Проблемът е, че майките са сложени в позиция на "втора категория" така или иначе, by default.  Тези специално нападки към Пейлин само "перпечуейтват" този патриархален манталитет.  Не е наш проблем как Пейлин ще си мениджва времето за да се грижи за децата. Може би ще има две гледачки. Може би мъжът й ще стои в къщи. Важното е е, че това си е нейна работа. Не е наша работа или на медиите да решават колко добре би се справила защото има деца и бебе.  

Аз бих анализирила НЕ семейното положение на ВП-кандидатката, но нейните опит, умения и ценностите, които тя би се опитала да прокара ако е в позиция на лидършъп.  Мерит, не брой на деца!

Между другото, и животът на децата на Обама би се променил коренно, ако отидат в Белия Дом, сменят роден град, училища, изгубят позната среда и т.н.  Разликата е, че той има жена, от която се очаква да се грижи за тези аспекти.

За здравеопазването наистина се притеснявам. Качеството и сега не е добро и има недостиг на лекари в много щати. Ако стане "универсално,"  боя се, че качеството ще се жертва в името на брой задължителни застраховки. Да, майките имаме право да сме егоистични от време на време Simple Smile




# 74
  • Мнения: 7 091
Ама Пикси, не е въпроса в броя деца, въпроса е в това, че пресата ще я разпъне на кръст така или иначе, независимо какво ще стане. От това нито тя ще спечели, нито тези дето са гласували за нея, а съвсем пък майките, които както ти каза и без това са на второ място.  И така вместо да изпише вежди уж да промени този имидж, тя направо ще извади очи, като просто го дамгоса в/у всички останали.
А пък то семейното и положение е пряко свързано с опита и във вземане на решения, ценностите и, че и уменията и....и за съжаление там още повече се забива каруцата в калта.  Laughing

Аталанта, това къде го чу за белите мечки? Не съм прочела, защо иска да ги махне?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт