Споделено:Как се сбъдна мечтата ни да имаме дете! =ВАЖНО=

  • 576 531
  • 602
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 39 318
А бе що пишете глупости  ooooh!
Познавам много интелигенти жени, които въобще не са имали проблеми със зачеването. Виж обратният вариант го виждам ежедневно във форума. Колко неграмотно написани поста, точно тука в проблемното.

# 376
  • Мнения: 42
здр дами,незнам дали тук е мястото да ви попитам но ще опитам Simple Smile
с мъжът ми опитваме от известно време да си имаме бебе но безуспешно.четох за някакви хапчета които спомагат зачеване казват се "Прегнакер".искам да попитам дали някои ги е пил и помогнал ли е за бебче Simple Smile

# 377
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Bebeshor - обърнете се към лекар, специалист в репродуктивната медицина. Разгледай темите на клиниките в подфорума и се ориентирайте с мъжа ти към клиника, защото опитвате отдавна, а резултат няма. Трябва да направите спермограма на партньора, задължително в специализирана клиника, а не в обикновена лаборатория, а на теб хормонални изследвания и тест за проходимост на фалопиевите (маточни) тръби - цветна снимка или поне хидротубация.
Прегнакеър са витамини, ако искаш ги пий - няма да ти навредят, но ако проблема е в партньора или има непроходимост на фалопиевите тръби, колкото и витамини да изпиеш, ефект няма да има.
Успех   bouquet

# 378
  • Мнения: 42
nie imame edno dete veche i predi godina imah ranen spontanen abort...

# 379
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Моля пиши на кирилица!
Това, че имате дете, не значи, че междувременно не се е появил някакъв проблем. Не са малко двойките с вторичен стерилитет.
Това, че си имала спонтанен аборт, не означава, че проблема непременно е в теб. Много често абортите в малки седмици са породени именно от некачествен сперматозоид, оплодил яйцеклетката.

Все пак нека не спамим тази тема - целта и е друга. В подфорума, както и в Зачатие има достатъчно информация за репродуктивните проблеми и тяхното лечение. Ако имаш желание - поинтересувай се.

# 380
  • Мнения: 984
Здравейте и от мен!

Септември миналата година се омъжих и от тогава започнаха опитите за бебе.
Като всяка здрава жена (без никакви болежки и проблеми) реших, че в рамките на 3 месеца е нормално да забременея... Но 6 месеца не се получаваше. То не бяха тестове за овулация, витамини за жени които искат да забременеят, определени пози, вдигане на краката след акта... Ходих на изследвания - всичко перфектно. Мъжът ми също ходи - всичко и при него е идеално...
Да но не ставаше... Тъй като и двамата сме доста закръглени, решихме, че това е проблема и започнахме по-активно да спортуваме (винаги сме спортували, но сега имахме цел).
Четох много неща в нета - как ако двамата са с различни резус фактори на кръвната група, то забременяването ставало трудно, как не знам си какво също било проблем... Направо ме болеше главата от такива статии...
Чудехме се каква може да е причината...
Реших да си изследвам щитовидната жлеза (тъй като леля ми по майчина линия има проблеми с нея). Хормоните на щитовидната жлеза са 3 на брой и изследването на всеки ми струваше по 50 лв. (общо 150 лв.)  Изследванията излязоха и всичко беше в норма... Но реших за всеки случай да отида на лекар да ми ги изтълкува...
И какво стана - лекарят каза, че ако искам да забременея хормонът на щитовидна жлеза TSH трябва да е около 2,5 (а моят беше 4,25, като нормата е до 5). Изписаха ми хапчета за подтискане на този хормон и още първия месец забременях!
Сега продължавам да ги пия и ще продължим да следим хормона, за да няма проблем с плода.

Пожелавам на всички щастлива развръзка и пухкав край!

# 381
  • Мнения: 1 124
Честито deedeetu!
В този подфорум обаче хората правят опити от доста повече време , а и често сме с по няколко неуспешни опита инвитро  Peace

# 382
  • София
  • Мнения: 1 079
   Здравейте!
   Реших и аз да разкажа накратко дългият и трънлив път към нашето бебе!
   След като близо 3 години правихме опити с ММ за нормално забременяване и нищо не се получаваше решихме да направим една консултация в специализирана клиника.Избрахме Д-р Табакова и екипът и,защото наши познати имаха близначки благодарение на нея.Само да добавя,че по онова време нямах нет и нямах никаква информация за нищо.
   И така след пътвичния преглед аз се оказах с две запушени тръби и висок пролактин,а ММ с астенотератозооспермия.Направих лапароскопия и премахнахме дясната тръба,а на лявата Д-р Николов направи пластика,махнал ми е два миомни възела и множество сраствания.Последва първи опит ин витро по фонд.Реултат много слаба втора чертичка и ниско ЧХГ.
   Предложиха ни да направим имунологични и генетични изследвания.Оказа се,че съм с високи Антинуклеарни антитела и НК клетки и ниски Б-лимфоцити и с тромбофилия 4G/4G.ММ с 36%фрагментации. Последва втори опит по фонд.Реултат много слаба втора чертичка и ниско ЧХГ.
   Решихме да направим консултация с доц.Конова в Плевен и тя препоръча терапия фракси и АП след забременяване и да изследваме кариотип.Резултат-микроделеция на У-хромозомата при ММ,моите ок.Вече се чудех къде да ходя и кой да ме преглежда.Опитах се да си запиша час за Д-р Стаменов,но като чуха с колко неуспешни опита съм само ме прехвърляха от един в друг списък с чакащи.Записах час за консултация при Д-р Щерев.Прегледа ме лично и каза,че имам хидросалпингс в тръбата и полипи в матката.Когато ми излезе номера за трети опит по фонд Д-р Табакова ме прегледа и потвърди хидрото,но беше готова да се закълне,че няма никакви полипи.Искаха да направим нова лапароскопия,за да премахнат и втората тръба,но аз настоях да е хистеро и само да се прекъсне достъпа на водата към матката.След хистерото направих третият опит ин витро като този път беше с донорство на сперматозоиди 50/50.Реултат две чертички и ниско ЧХГ.Д-р Табакова изказа мнение,че с мои яйцеклетки и негово сперматозоиди нищо няма да стане,а трябва донорство и ние взехме решение да спрем до тук.
    Когато започна кампанията "Повече българчета за България"от Тройка на разсъмване по радио Витоша реших да кандидатстваме и ние.За наш късмет ни изтеглиха номерчето за донорско ин витро в МБАЛ Надежда.С триста зора записахме час за Д-р Персенска.На първичният преглед плана беше лапаро за премахване на тръбата с хидро,биопсия и опит.Спермограмата на ММ беше още по-плачевна-75% фрагментации.Направихме среща с Д-р Кацаров.Той го прегледа и му изписа билки и прахчета,които да пие поне 3 месеца(за това време паднаха на 55%).През това време аз направих лапарото и биопсията и дойде време за опит.Д-р Персенска беше категорична да се доверим на усещанията и,че на нас донор не ни трябва и така започна четвърти опит ин витро с МАКС и ИМСИ.За първи път ембрионите достигнаха до пети ден,върнаха ми два,от които единият изпадна в 6 г.с.,а другият се задържа до 36 г.с.,когато се роди нашето малко голямо юначе Славян!
   Сега се замисляме за сестричка,но не ин витро,а осиновяване!Само да сме живи и здрави-каквото ни е писано това ще стане!

Име:Юлия
Години:40
Първи опити в бебеправенето:2002г.
Пункция:27 юли 2013г.
ЕТ:1 август 2013г.
ЧХГ:15 август 2013г. 540
Термин:19 април 2014г.
Дата на раждане:27 март 2014г.

# 383
  • Мнения: 1 298
jul_j, много сте преживели, радвам се, че краят е добър, да ти е живо и здраво малкото момченце   Hug  bouquet

# 384
  • Варна
  • Мнения: 18
Нека е жив и здрав малкия Славян и много да ви радва.

# 385
  • Мнения: 261
Ние правехме опити откак сме заедно, повече от 5 години. Преди две година започнах да търся проблема при нас и след стандартните изследвания се оказа, че съм с двустранно запушени тръби. Подадох си документи по фонда, след година започнахме първия си опит в клиника Щерев при доктор Тимева. Първи и успешен, поне засега опит. Hug Изключително съм доволна от грижите, които бяха положени за мен. Смело мога да кажа, че докторите направиха всичко възможно да докарат нещата до успешен край. Стараят се хората, няма спор, пожелавам им още повече успехи. Peace

# 386
  • София
  • Мнения: 5 193
Скрит текст:
Колко дълги години четях тази тема и мечтаех да напиша за моя щастлив финал.... Толкова пъти изгубвах надежда, че този момент ще дойде.

Обичам да пиша, но сега и главата ми се изпразни и пръстите ми се вкостиха на клавиатурата. Защото си спомням и сега огромната болка, безнадеждните ЧХГ-та, пръскащите от очите сълзи на мъжа ми, безпомощният и любящ поглед на майка ми, сведената от мъка глава на брат ми... 6 години. Нескончаем кръговрат от надежда и безнадеждност.

А тя е чакала своя момент. Не разбирах това и я исках сега, на момента. С този опит ин витро, не със следващия. Казва се Кристин. Вече е на 5 месеца и днес опита за първи път пюре. Голяма емоция за цялото семейство.

А хронологията, не по-различна от вашата.

Една година безуспешни опит за спонтанно забременяване.

1.5 година "лечение" при личния ми АГ. Стандартни изследвания. Целехме момента с фоликулометрия. Включително Клостилбегит без цветна снимка Simple Smile Лапароскопия. Нищо не излезе. Нито проблем, нито решение.

3.5 години при д-р Стаменов. Хистероскопия. 3 стимулирани ИКСИ. N на брой пункции на естествен цикъл със замразяване, когато изобщо се оплождаха. При размразяване - никой не оцеля след 1 година кътане на яйца ....Имунология и Генетични изследвания. Пак не се намери проблем. Биопсии  ендометриума. Е, тук изникнаха свръх популация на лоши NK клетки. ИКСИ, съответно лечение за ендометриума. Пак негативен резултат.

Няма диагноза. Защото няма проблем. Но няма и решение.

Седим с мъжа ми вкъщи, вечеряме си тихо и той продължава да ме убеждава, че ще стане. Но вече не му вярвам. Както преди. Надеждата вече не ми беше приятел и помагач, а враг. Защото все ме оставяше измамена. Започнах да чета Библията.... не знам защо. Първите 3 "героини" Сара, Ребека, Ракел и те били бездетни, а после Бог "отключил" утробите им и народили велики синове. Ха, дори и в книгите забременяват, само аз не.

Но тогава вече, нашето чудо е било скътало крехкия си живот в мен...

1 декември 2012. Празнуваме годишнина и пенсиониране на мой роднина в огромен ресторант с много гости. танцувах без спир. Дунавско, Дайчово, Еленино... не седнах...а панталона така ме стяга. Ми нормално, много ми се яде напоследък. Изпуснах се.

5 декември 2012. Ставам, правя си кафе, паля си цигара. Хм, закъснява ми вече 10 дни. А съм толкова редовна. Не, не се надявай. Та ти си стерилна. Е, да де. Не съм забравила. Но пък кой ще разбере, ако си купя тест и го направя. Пък и вече съм претръпнала на това упражнение. Плиснах очите с вода, нахлузих ботушите и 220 км/ч към аптеката. Прибрах се. И...... за първи път в моя живот видях миража, за който мислех, че не съм предопределена. Да, мираж! Две успоредни червени черти. Кой? Аз?.... Изтичах навън от тоалетната и се спрях пред огледалото. ударих си няколко леки шамара, за да съм сигурна, че не е някой от моите така реалистични сънища. Шамарите няма да ми помогнат. Ще направя и втория тест. Небеса, и той мисли същото като първия!!! Това не може да се случва на мен. Аз съм от другите жени, от бездетните... временно е. Пак ми се подиграват "отгоре".

След няколко часа видях 5383 ЧХГ. В лабораторията ме питат в коя седмица сте. Аз им отговорих "най-вероятно във 2-ра",.... защото по навик броя от овулацията, както броим от трансфер. Те ме гледат и недоумяват каква е тази невежа насреща... писаха ме в 4-та г.с. по снизхождение...Simple Smile

И така.... поредното чудо. Случило се по пътя на изгубената надежда, в началото на улица "Отчаяние". Една спонтанна бременност, която беше много повече от всичко, за което някога съм се осмелявала да мечтая. Една безкрайно лека бременност, в която (почти) никой не вярваше. Едно безболезнено и недраматично раждане в контрапункт на всички филмови истории. Едно необяснимо добро бебе, което не знам дали заслужавам.

Един щастлив финал, който идва рано или късно и няма да подмине нито едно момиче, което сега чете тези редове в очакване на своята рожба Simple Smile

С вас съм, разбирам ви, не съм забравила..... детето идва, когато Господ ни отреди, а той е безкрайно добър и никога не ни забравя!

Разплака ме. Благодаря за споделеното!   bouquet

# 387
  • Мнения: 59
jul_j, ако можех, щях да те прегърна мнооогггооо силно. Hug Ти си героиня, както и всички момичета в темата.  HugАз също съм имала проблеми в забременяването, 2 годишни безуспешни опити, вследствие една провалена връзка. Сега, е сега чакам бебенце... Без хапчета, без медицина, от първият път, с друг мъж - съпругът ми. Важен е и мъжът до теб, и подкрепата, и спокойствието, но и това как се грижиш за тялото си. Аз успях със силата на народната медицина - съобразно хранене, много добавки, комбинирани правилно, витамини и...спокойствие. Разбира се, това ми е помогнало и сигурно факта, че все пак не съм имала прекалено сериозни проблеми. Но пожелавам на всички този късмет, нетърпението да гушнат малкото, тъй важно човече!  bouquet

# 388
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
... 2 годишни безуспешни опити, вследствие една провалена връзка. Сега, е сега чакам бебенце... Без хапчета, без медицина, от първият път, с друг мъж - съпругът ми. ...

Не, че подценявам промяната в начина на живот, хранене и др., но според мен проблема не е бил в теб, а в предишния партьор  Wink

Извинявам се за отклонението от темата   bouquet

# 389
  • Мнения: 59
... 2 годишни безуспешни опити, вследствие една провалена връзка. Сега, е сега чакам бебенце... Без хапчета, без медицина, от първият път, с друг мъж - съпругът ми. ...

Не, че подценявам промяната в начина на живот, хранене и др., но според мен проблема не е бил в теб, а в предишния партьор  Wink

Извинявам се за отклонението от темата   bouquet
Нямах време да се впускам в подробности: Имам ПКЯ, липсваща овулация, излекуван аденом на хипофизата. В мен си е проблема, но това е минало. Спрях да го лекувам, когато прекратих връзката си и сега мислех, че ще почне пак ходенето по мъките, но не стана така  preggo

Общи условия

Активация на акаунт