Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 183
Леле, тия близначета горките дано се окажат жилави и да се справят  Praynig Представям си какво им е на родителите.

За утре се заформяме прилична тумба за ЖК. После ще докладваме.  Simple Smile

# 256
  • Мнения: 42
Ох, до сега ги четох Декемврийките Shocked! Много лоши новини при тях! Едното момиче е загубило бебето си, друга с опасност за плода, трета родила в 24г.с.... Дано малкия шанс се окаже достатъчен за малките ангелчета... Оф, много мъчно ми стана, представете си как се чувства това момиче! А вече се е настроила за нови опити след 6 месеца! Дано не и се налагат Praynig! Да се пазите много, ей!!!!!!!!!

Последна редакция: ср, 10 сеп 2008, 19:15 от shikimiki

# 257
  • Мнения: 95
Аз се появявам с поредния си малоумен(може би) въпрос. Днес в едно магазинче видях т.нар. пикливки. Обяснете ми как се ползва това нещо, че момчето в магазина беше по-неориентирано и от мен  Crazy
Значи дъска за повиване - ясно. Върху нея си мислех, че се слага пелена или нещо подобно, за да не се дразни беб от материята на повивалника. А пикливката кога и как се ползва? В комбинация с повивалник или как?

# 258
  • София
  • Мнения: 285
Фиил Ю,

на фамилията Ялнъзов много й отива името Ясен.
Написах си мнението в твоята тема, н сега като ви знам фамилията съм сигурна, за себе си разбира се, че Ясен е много благозвучно име за нея. Има преливане -  Peace като в музиката.

  bouquet

# 259
  • Мнения: 817
barabina,  да не говориш за непомокраемите подложки?  newsm78 Те се слагат в креватчето, за да не напикава бебето матрачето и чаршафите  Peace

# 260
  • Мнения: 558
Аз пък не знам какво е пикливка, но ако е нещо като винилена подложка, бих я сложила под бебето и под някаква кърпа или пелена, за да не се получават жълти и кафяви петна по повивалника или леглото (зависи къде се преобувате), в случай на "изненада".

Ние използваме нещо подобно и то доста, но с някакъв изкуствен мек пух отгоре, като сме свършили голямата работа, ако омаже, докато го преобувам, пера само постелката.
Докато беше бебе слагах мекички салфетки или пеленки върху изкуствения пух на подложката, че да не му дразня кожата...

Както казва Северинка, може и под чаршафа... моя матрак нали целия е винилен, та тая опция съм я забравила ...

Абе, функционално е ... хм... пикливка, подлоган, научих доста нови думи...  Crazy...

Последна редакция: ср, 10 сеп 2008, 20:00 от [sfkbfk]

# 261
  • Мнения: 95
Не си само ти, Софко. И аз днес я научих тази дума. И не, не става въпрос за протектор на матрака, той е с размерите на самия матрак, а това беше по-малко. Размерите му бяха на подложка за хранене да речем, примерно 50/70, имаше и по-малки. Обясниха ми, че било непромокаемо и се перяло, но явно непромокаемото покритие е някъде вътре, защото отвън си беше памучен плат... Уф, утре ще се навра да питам в друг магазин, та дано ми се изясни.

# 262
  • Мнения: 104
Незнам дали говорите за същото, но аз имам такова, което от едната страна е плат-като хавлиен , а от другата е тънка мушамичка. Продават ги различни размери. Според мен служат за каквото си решим-може да подложим в количката, да го носим с нас ако повиваме бебето някъде на път, а може и под чаршафа.Това си е една непромокаема подложка, ако не се лъжа  Wink

Айде лека вечер на всички   bouquet

# 263
  • Мнения: 899
Момичета, пратих от наше име подкрепа на Николина и близначетата в Декемврийския форум. Дано се наредят благополучно нещата, чела съм преди нейни постове, тя е от Проблемното, дългоочаквана бременност и това прави всичко още по-неприятно  Cry
Непромокаеми подложки има и по-малък размер, подходящи за повивалник, възможно е Барабинка да говори точно за тях

# 264
  • Мнения: 817
Не си само ти, Софко. И аз днес я научих тази дума. И не, не става въпрос за протектор на матрака, той е с размерите на самия матрак, а това беше по-малко. Размерите му бяха на подложка за хранене да речем, примерно 50/70, имаше и по-малки. Обясниха ми, че било непромокаемо и се перяло, но явно непромокаемото покритие е някъде вътре, защото отвън си беше памучен плат... Уф, утре ще се навра да питам в друг магазин, та дано ми се изясни.

Да и аз за същото говоря, не за протектор за матрак (аз даже не съм виждала такива по магазините).Аз имам такава непромокаема подложка, със същите размери, от двете страни е с плат, а вътр с нещо леееко шумящо и непромокаемо. Ето я моята http://www.oktomvri2008.snimka.bg/album.php?album_id=273548&pid=6915891 Нещо такова предполагам си гледала?

# 265
  • София
  • Мнения: 285
Включвам се само защото прочетох една новина, от която съм потресена - една декемврийка е родила близначета в 24-а г.с.! Те са по 600-700 грама, дано се справят с живота - стискайте силно палци!

Леле, верно ли  Shocked Дано да всичко да е наред с мъничетата  Praynig

Успех утре на прегледа и пиши после все пак как е минало.

И аз утре съм на преглед и се надявам и при нас всичко да е ОК.


дано всичко да е наред, душичките, много са мънички, милите!
 Praynig

# 266
  • Мнения: 558
Барабина, направо взимай, щом е памучно отгоре, така можеш да преобуваш наакано дупе практически навсякъде... само ги пробвай първо как ще понесат прането, че Цвети се беше оплакала, че добили формата на лодки, новите и подложки, бг производство.

Аз имах 4 малки, с тоя размер дето описваш, после търсих и още...
Сега ползвам едни по- големи...

Вярвам, че господ и добрите специалисти в Токуда, ще помогнат на малките близначета  Praynig... Не искам да си мисля лоши неща и затова нарочно не чета какво става по другите подфоруми.

# 267
  • Мнения: 95
Severinka, същото е. Ей, изяснихме мистерията. Благодаря за помощта!

И аз искрено се надявам да оцелеят душичките! Особено пък след като прочетох, че са дългоочаквани Praynig

# 268
  • София/Търново
  • Мнения: 813
И по-малки бебета са спасявани. Не се тормозете. Всичко ще е наред. Щом минах 20 седмица и половин кило вече знаех, че всичко ще е както трябва и започнах да мисля за по-хубавите неща.

# 269
  • София
  • Мнения: 285
Незнам дали говорите за същото, но аз имам такова, което от едната страна е плат-като хавлиен , а от другата е тънка мушамичка. Продават ги различни размери. Според мен служат за каквото си решим-може да подложим в количката, да го носим с нас ако повиваме бебето някъде на път, а може и под чаршафа.Това си е една непромокаема подложка, ако не се лъжа  Wink

Айде лека вечер на всички   bouquet

Вчера в магазина Захи беше една майка, която искаше да върне един протектор, купен от майка й, защото от долната страна е  мушамичка ( или гумиран, незнам), причината е че ще запарва бебето. От едната страна е мек хавлиен плат, а от другата е гумиран.

Последна редакция: ср, 10 сеп 2008, 20:26 от shivani

Общи условия

Активация на акаунт