Гледах... Хареса ми... Препоръчвам! - IX. Серия

  • 49 243
  • 758
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 988
отиването на платформата - идеи?

мисля си, че отиването на платформата е един вид последна стъпка към саморазрушението. Хана видя, че е абсолютно безсмислено да се опитва да живее живот като нормалните хора, които излизат в отпуска и отиват на почивка...убедена съм, че всеки би постъпил по съвсем различни начини в подобна ситуация (аз например най-вероятно изобщо не бих имала смелостта да живея)...т.е. отиването й там не трябва да следва някаква логика, както казваш, че там има само мъже...а и мисля, че дори не мога да си представя обхвата на нещо подобно изживяно...но според мен наистина душата ти е абсолютно мъртва в кожата и какво повече би могло да се случи с тялото ти е абсолютно безразлично...

 Peace И аз така мисля! Много добре си го написала!  Grinning

# 76
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Aurora, настръхнах цялата! А мислех да го пропусна тоя филм...

# 77
  • Мнения: 1 434
Здравейте тази вечер ще гледам The Secret Life of Words    ,след  една кратка почивка  Laughing  ..с удоволствие чета   вашите  рецензии към филмите    bouquet

# 78
  • София
  • Мнения: 3 889
jaklins, Bluevelvet, наистина ще съжалявам много, ако с бъбривостта си разваля удоволствието ви от този за ГОЛЯМ филм.

cubbit, обеща да кажеш какво усещане ти остави този филм, хареса ли ти?

п.п. момичета, а какво мислите за главната героиня във филма Сара Поли? не доумявам как още тази невероятна актриса не е станала супер звезда? Sad
а Тим Робинс..просто е великан. много, много любим...

# 79
  • София
  • Мнения: 3 889

а на мен нещо не ми допадна, снощи го изгледах...видя ми се плосък.
но аз съм съгласна да изгледам всичките ви препоръки, каквито и да са, докато се оттърся от тея два филма, които изгледах напоследък и ми разбъркаха главата с миксер.

# 80
  • Мнения: 3 988
Aurora, не съм обещавала.  Wink Написах, че си запазвам правото за по-късно.  Party
Като цяло ми хареса филма и го препоръчвам.
Гледах и "My life without me" на същата режисьорка и отново със Сара Поли в главната роля, който ми хареса много повече (силен, обикновен и истински) от обсъждания тук от нас "The Secret Life of Words".

Може и в мен да е проблемът. В "The Secret Life of Words" действието се разива в Ирландия и Дания. Мен ме налягат едни неприветливи мисли за студ, дъжд, мрак... Има нещо, което ме смущава в целия филм и не знам какво е.  newsm78
Разбира се, нито за момент не отричам ужаса от войната в бившата Югославия (а и където и да е по света). Самата аз познавам 2 момичета от времето, когато живеех в Германия. И двете бяха преживели войната, не обичаха да говорят за това, даже избягваха всеки намек и бяха меко казано странни, което е обяснимо.

jaklins, Bluevelvet, приятно гледане!

Орелия, мерси за мнението за Noodle (2007). Чак сега го видях.   bouquet

# 81
  • Бургас
  • Мнения: 213
Искам да напиша (специална за kiora, чието мнение много уважавам), че на мен "Няма място за старите кучета" ми хареса, без да улових и аз като теб някакъв специален смисъл. Може би защото в живота така се случва - няма особен смисъл за случващото се! През цялото време чакаш нещо да има смисъл, а то няма! Само изключителната случайност накрая помогна на героя на Хавиер Бардем да оцелее (макар че не беше много справедливо) - претенциозно някак си, но все пак интересно, според мен.
А пък мъжът ми, чието мнение също много ценя, беше възхитен от филма, каза че по-хубав скоро не бил гледал, е, чак пък толкова! Simple Smile

# 82
  • Toronto
  • Мнения: 683
И на мен ми хареса "Няма място за старите кучета", не мога да кажа защо.
Тази вечер гледах "Secret Window" с Джони Деп. Хубав трилър, макар да не понасям Стивън Кинг.

# 83
  • Мнения: 186

Някой гледал ли е Онегин с Лив Тайлър? Заслужава ли си? newsm78


Заслужава си, и то много!

И на мен ми беше харесал много Онегин. Малко бавничък, но вероятно няма как иначе да разказваш за душевни трепети.
Ето реклама за филма ( на италиански, защото ми хареса музиката) http://www.youtube.com/watch?v=hGMjNVOHHDk

Винаги търся повод да препоръчам Доктор Живаго /  Doctor Zhivago 1965 . Ето и сега - също в Русия; също много преди нашето време; също голяма любов; също тъжна любов.
Ето реклама за филма http://www.youtube.com/watch?v=vmeAdemX9Mg
Има субтитри на български.

Утре ще гледам "Няма място за старите кучета", от 2 седмици чета коментарите ви и вече нямам търпение

# 84
  • Мнения: 3 988
Винаги търся повод да препоръчам Доктор Живаго /  Doctor Zhivago 1965 . Ето и сега - също в Русия; също много преди нашето време; също голяма любов; също тъжна любов.
Ето реклама за филма http://www.youtube.com/watch?v=vmeAdemX9Mg
Има субтитри на български.

Прекрасен!  Peace  Peace  Peace


"Secret Window" с Джони Деп. Хубав трилър, ... Стивън Кинг.

И на мен ми хареса.  Peace Чела съм книгата преди това. Не съм от най-големите фенки на Стивън Кинг, но не може да се отрече, че има едно-две попадения.


Единственото хубаво в "No country for old men" за мен, беше Javier Bardem и епизодичната поява на Woody Harrelson. Tommy Lee Jones ми беше супер изкуствен.  Sick
Аз днес нищо не съм гледала, но ще наваксам.  Wink

# 85
  • София
  • Мнения: 3 889
cubbit, благодаря, че все пак сподели за The Secret Life of Words, защото ценя твоето мнение. bouquet
на абсолютно същото мнение като теб съм за "No country for old men".
аз изгледах и Elegy - http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=139651&hit=1 на Isabel Coixet. много ми хареса, страхотно силна игра на Бен Кингсли, а към Пенелопе Круз не крия, че имам отколешна слабост още от първите й испански филми, когато бе никому неизвестна... но в този филм много ми липсваше познаването на английският език в такава дълбочина, че да уловя някои остроумия и същността на някои моменти, но когато намеря субтитри ще го изгледам отново с удоволствие.

снощи изгледах последният филм на Шаямалан The Happening - http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=138838&hit=1 , който умишлено отбягвах, заради едно очакване, че ще се разочаровам... и то не закъсня, нещо много не ми достигна в този филм. обикновено както казах в една от предните теми филмите му остават незабравени за мен, особено "Шесто чувство" и "Селото"...но този път...има я налице мистерията, има го напрежението, обаче някак глуповато седи развръзката на цялото това нещо.
тц, този път един комерсиализиран Шаямалан, май повече за да се хареса на общата аудитория американци...

пуснах и Baby Mama http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=138141&hit=1и без да имам претенции, че го догледах, категорично мога да определя като досаден. не става и за губене на време.

# 86
  • София
  • Мнения: 3 889
Винаги търся повод да препоръчам Доктор Живаго /  Doctor Zhivago 1965 . Ето и сега - също в Русия; също много преди нашето време; също голяма любов; също тъжна любов.
Ето реклама за филма http://www.youtube.com/watch?v=vmeAdemX9Mg
Има субтитри на български.

да, съгласна Peace шедьовър е!
ето тук го има също: http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=134029&hit=1

# 87
  • Мнения: 3 988
The Happening, The Village  Sick Не съм ги гледала, нямам и намерение. Аз не си падам по такива филми.  Rolling Eyes Baby Mama - обложката ме отказва още.  Flutter

Aurora, плс, дон'т тейк ит пърсънъл!  Mr. Green

Elegy го тегля още. При мен е по-бавно, кабелът под Атлантика е много дълъг!  Joy С нетърпение чакам да се свали и да го гледам. Бен Кингсли ми е мноооооого любим.
В тая връзка да препоръчам много обичан от мен филм с Бен в главната роля - Gandhi / Ганди (1982) - убийствено добър! Нямам думи просто да опиша възторга си.  Peace
http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=24042&hit=1

За "My life without me" писах вече, но искам да добавя, че версията, която свалих от замунда за мой ужас беше дублирана на испански.  Sick  #Crazy Първите 2-3 минути беснях вътрешно и си мислех да изтрия филма. Страшно ми е неприятно да гледам дублирани филми.  Close
Amanda Plummer, Deborah Harry, Mark Ruffalo и Alfred Molina да ми говорят на испански...  Whistling Но стиснах зъби и го изгледах. Не съжалявам, но определено ще си го смъкна на английски.
Хайде изказах си възмущението, дано ми олекне.  Confused

# 88
  • София
  • Мнения: 3 889
За "My life without me" писах вече, но искам да добавя, че версията, която свалих от замунда за мой ужас беше дублирана на испански.  Sick  #Crazy Първите 2-3 минути беснях вътрешно и си мислех да изтрия филма. Страшно ми е неприятно да гледам дублирани филми.  Close
Amanda Plummer, Deborah Harry, Mark Ruffalo и Alfred Molina да ми говорят на испански...  Whistling Но стиснах зъби и го изгледах. Не съжалявам, но определено ще си го смъкна на английски.
Хайде изказах си възмущението, дано ми олекне.  Confused

хихи, да, аз не съм толкова придричива, почти не ми направи впечатление Wink

п.п. и "Шесто чувство" на Шаямалан ли не си гледала?

# 89
  • Мнения: 776
Искам да напиша (специална за kiora, чието мнение много уважавам), че на мен "Няма място за старите кучета" ми хареса, без да улових и аз като теб някакъв специален смисъл. Може би защото в живота така се случва - няма особен смисъл за случващото се! През цялото време чакаш нещо да има смисъл, а то няма! Само изключителната случайност накрая помогна на героя на Хавиер Бардем да оцелее (макар че не беше много справедливо) - претенциозно някак си, но все пак интересно, според мен.
А пък мъжът ми, чието мнение също много ценя, беше възхитен от филма, каза че по-хубав скоро не бил гледал, е, чак пък толкова! Simple Smile

  bouquet Благодаря, че сподели rolela Hug Интересна гледна точка Wink, въобще не ми беше хрумвало Blush, че това може да е една от възможните идеи на филма Peace
Явно на мен този "минималистичен подход" Mr. Green ми идва прекалено претенциозен, но ще пробвам и с новия Burn After Reading  - ако не друго поне Клуни ще радва окото Heart Eyes
Много благодаря и на другите, включили се с мнение  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт