Къде спортуват нашите деца?

  • 247 978
  • 2 058
  •   1
Отговори
# 2 010
  • България, София
  • Мнения: 638
Търся графика за почивните дни на ледената пързалка на "Славия".
Никъде не го намирам, пък не ми се ходи до там.
Някой да помогне?

# 2 011
  • Sofia
  • Мнения: 26 487
Така ме хвана яд  #Cussing out в неделя 23.12. децата отидоха до там и било затворено,нямало никаква информация кога ще работи,ако през ваканцията не работи ще ходим на откритите  Crossing Arms

# 2 012
  • Мнения: 1
Регулируемите кънки са добър вариант за децата имайки предвид бързия им растеж,но са само до 40 номер.
Напротив - аз купих и на двамата комбиниран вариант (ролери/кънки) номер 40-43. Даже и баща им се напъха в тях. Избрах Worker - имат доста модели, пък и чехите са с традиции в този спорт. Дъщеря ми ги кара няколко пъти като кънки, синът ми още не е. Като ролери са О.К. Ако се окажат здрави, за мен това е много удачен вариант във всяко отношение.

Интересува ме размера дали отговаря на реалния?

# 2 013
  • София
  • Мнения: 4 397
Така ме хвана яд  #Cussing out в неделя 23.12. децата отидоха до там и било затворено,нямало никаква информация кога ще работи,ако през ваканцията не работи ще ходим на откритите  Crossing Arms

Това за къде става дума, на Славия пързалката си работеше почиваха само на 25 и днес .

Ето магазин за кънки , а на Worker обувката им е отвратителна.
http://www.vertigo-skates.com/bg/index.php

ето и един чужбински ама е малко сложно с номерацията
http://www.sportscheck.com/

# 2 014
  • Мнения: 847
По-запознатите биха ли споделили каква е минималната възраст за ходене на фехтовка? Синът ми е почти на 4ри и много иска,а на мен ми се струва малък...но пък вече повече от година само мечове,саби и дуелиране са му в главата...ама,наистина само това иска да прави,няма оттърване  Laughing та искам да изнеса бойното поле извън вкъщи и поне да го вкараме в някакви рамки Blush

# 2 015
  • Мнения: 2 037
Всъщност  тренировките по фехтовка освен "дуелиране" съдържат два-три пъти повече обща физическа подготовка и специални упражнения. Детето трябва да е готово за това. Малко е, предполагам, че може да му стане скучно. Най-доброто е да отидете на някое състезание и да погледате. В залата няма как да ви поканя, защото вече не пускат никой в сградата на стадиона.
Може да отидете в някой близък до вас клуб.
Имай предвид, че театралната фехтовка няма нищо общо с истинската. Не са тези безкрайни боеве от единия край на салона до другия.  Simple Smile
Основен избор е този на оръжие.
Прочети в булфенсинг, поразпитай.
За мен е малък.
Забравих да напиша, че детето трябва да умее да се пази, да има отговорност да спазва правилата в залата, за стои далеч от пътеките, когато на тях играят други и пр.

# 2 016
  • Мнения: 847
Люлин, благодаря много за мнението   bouquet Все пак аз говоря за спорт за удоволствие,пък нататък като поотрасне той сам ще си реши.
Говорих с треньор от клуб София. Имат малка група в Мусагеница и ще отидем там да погледаме другите мъници и да преценим дали ще му хареса и ще продължи да настоява.

# 2 017
  • Мнения: 2 037
Чудесен клуб си избрала.
Разбирам, че става дума за удоволствие, но това, което написах, важи за всички възрасти - от 5 до ... колкото го държат краката.  Simple Smile Няма вариант за свободни електрони из залата, направо си е опасно.
Виждала съм деца на 5. Обикновено братче или сестриче на друг състезател. Най-масово започват в първи клас.

# 2 018
  • София
  • Мнения: 1 456
Момичета, споделете моля някой посещава ли спортната база на Българско школо и какви спортове има за деца, освен плуване и баскетбол? Много е оскъдна информацията в мрежата, явно защото е нова.

Има и детски групи по тенис. Зависи за колко голямо дете. За по-големите хора и вероятно за по-голямо детенце има и пилатес, зумба, стречинг. Мисля, че и йога ми се стори последния път, но не съм сигурна.

# 2 019
  • Мнения: 847
Чудесен клуб си избрала.
Разбирам, че става дума за удоволствие, но това, което написах, важи за всички възрасти - от 5 до ... колкото го държат краката.  Simple Smile Няма вариант за свободни електрони из залата, направо си е опасно.
Виждала съм деца на 5. Обикновено братче или сестриче на друг състезател. Най-масово започват в първи клас.



Мислех,че когато заниманията са само за малчугани е взето предвид възрастта  newsm78
Трябва да си призная,че нищо не рзбирам от фехтовка, нито имаме близък,който да е свързан с този спорт, просто детето само за това говори и реших,че ще му е приятно  Blush Ще го обмислим отново и може би наистина ще отидем първо като зрители.

# 2 020
  • Sofia
  • Мнения: 26 487
Синът ми започна да тренира фехтовка в  4 клас,на 9-10год. и тренировките са доста изморителни и интензивни за по-малки деца,а и шлемовете,които слагат на главите са много големи и тежки,4 год,дете не би ги издържало

# 2 021
  • Мнения: 847
Синът ми започна да тренира фехтовка в  4 клас,на 9-10год. и тренировките са доста изморителни и интензивни за по-малки деца,а и шлемовете,които слагат на главите са много големи и тежки,4 год,дете не би ги издържало

За изморяване не се безпокоя,малчо прави по 5-7км разходки пеша /е с помрънкване към края,разбира се  Laughing/ и по 10ина дължини в басейн с дъска...не знам дали ме разбирате, идея си нямам на кого се е метнал,ние хич не сме спортни натури.
По-скоро ме безпокои сигурността и дали ще може са спазва всички правила. И все пак,ако е малък, защо има групи за тази възраст? newsm78

Много ви благодаря,че споделяте опит,за да знам с какво да внимавам и на какво да обърна внимание,че както съм спортен инвалид  Embarassed

# 2 022
  • Мнения: 2 037
Плуването е разкошен спорт. Мисля, че е хубаво да си плува детето, да порастне, да укрепне. И тогава да хване оръжието. Без съмнение ще се изправя пред съперници, по-големи от него, когато го бият 3-4 пъти може много лесно да се откаже. В този спорт ръста и дължината на крайниците са от особено значение.  Grinning
Най-малката група на Държавно първенство са до 10 години.
Това не е спорт, който е задължително човек да започне в невръстна възраст.
Придобита физическа сила, воля и ръст са голям плюс за начален старт.
Io_io, твоето дете в каква възрастова група мислят да го включат?
Пускайте си клипове от youtube.

Doli, синът ти занимава ли се все още?

# 2 023
  • Sofia
  • Мнения: 26 487
За мое съжаление сина ми ходи на фехтовка само в 4-ти клас,следващите години учебната програма съвпадаше с часовете за тренировка,а и неговото желание секна след едно градско състезание в което не се представи добре...В началото много се беше амбицирал,искаше да му купим екипировка,а и беше удобно з-то се провеждаха в неговото у-ще след часовете

# 2 024
  • Мнения: 847
Люлин,
Групата с най-малките е между 4 и 6г. Иначе като телосложение е слаб /15кг./ и с дълги крака,за ръцете не мога да преценя  Blush Аз наистина имах намерение да е само за удоволствие,но ти сериозно ме накара да се замисля,а и ще почета повечко за този спорт. Благодаря ти   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт