Мнения или лични впечатления за ЧОУ "Дружба"

  • 22 672
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 506
Лицензирано е било, ето: http://drujbacollege.com/index.php?option=com_content&task=v … =33&Itemid=47

Може би през 2003/2004 е стартирало като начално училище. Гимназията функционира доста по-отдавна, а ако не ме лъжат спомените, може да имаха и 5-7 клас в Банкя, не съм 100% сигурна.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Извинявам се.   bouquet  Тъй като трима човека ми писаха на ЛС и бяха от Пловдив, а и аз съм казвала, че съм от Пловдив и естествено мъжа ми е в нашето училище може би поради късния вечерен час съм се заблудила. Така че да доуточня - всичко, което съм написала се отнася за Пловдив. То си личи и по линка, който съм дала.

# 17
  • Мнения: 159
Първо искам да заявя, че нямам нищопротив турския народ.Провокира ме един пост с критики към историята.Ето с това не съм съгласна, но не е тук мястото да спорим. Била съм в различни страни на Европа и в не една нации не са ми харесвали нещата. Но в Турция, като ти кажат "аркадаш" и ти става гот.Така, че в тази посока имам само добро мнение.
Наскоро мой познат/директор на едно у-ще/, сподели, че нивото на обучение в това у-ще е много добро.НО...има уклон към "налагане на мюсюлманска мисъл". /ако мога така да се изразя/.Добре, целите Родопи са с такова мислене, но аз не бих си дала детето там. Е, всеки родител преценява сам!

# 18
  • София
  • Мнения: 477
Днес съм на тема частни училища! Много ми стана интересто за това училище, защото досега не бях чувала за него почти нищо в публичното пространство Thinking. ,а то съществува в София от доста отдавна!Странно , че стои в сянка... .Разгедах   сайта на училищшето и много се впечатлих от нещо: Училището предлага пансион - страхотно, и в програмата на пансиона ИМА :
 7,30 - 8,00  - [b]етюд с мотивационна цел[/b]
Интересно! newsm78

# 19
  • Мнения: 39
Здравейте.
Моят син е от първи клас в частно училище "Дружба" в Пловдив, сега е за трети.
Базата не е кой знае какво - сградата на бившия ТОХ- но поне има инициатива от стана на директора. Сега обмислят да изграждат нова база но нещо с терена има проблем. Значи пари има.
Таксата тази година се увеличи на близо 3000 лв., но си заслужава и е на вноски. Гоговорим за обучение, храна /готвят там с модерна кухня и всичко е ново. Имат и машина за залъгалки но има контрол от страна на учителите!/ и транспорт /с бусчета ги взимат и прибират пред входа на дома ти биз да пресичат, и има учител с тях/. Носят униформи, 2бр. и 1бр. анцунг за 200лв. общо допълнително. Мога да кажа, че частното училище ми излиза по-евтино отколкото да давам пари за дрехи, пътни и храна, а да не говорим за частни уроци. От миналата година имат безплатни учебници от Просвета, но допълнително се купуват 4 тухли по английски - все пак е с усилено изучаване. Колкото часове имат по БГ, толкова и по английски.
Учат цял ден от 9,00 до 16,30ч. Учителите са супер, да не говорим за преподаването по английски което е на ниво. Паралелките са малки и позволява индивидуално обучение и наблюдение.
 Миналата година директора беше българин, тази година е турчин, но е много скромен човек. Има и турци които учат, да не кажа 50/50, но НЕ се говори на турски.
Нещо МНОГО ВАЖНО - ПРЕЗ ГОДИНАТА НЕ СЕ ДАВАТ НИКАКВИ ПАРИ ОСВЕН ТАКСИТЕ ПО ДОГОВОРА!!!!!!!!! А не започнеш и се почва - ми нямаме това, онова....няма такова нещо.

# 20
Моето дете учи в това училище- в София.От 5 клас е там.Само ще Ви кажа , че сега ще бъде отново там - в 8 клас. Не сме търсили друго училище,нито сме имали такова намерение.
Аз и мъжа ми сме много доволни от всичко там:има много добра дисциплина, контрол,много добър учителски подход към децата,преподаване на материала и т.н.
Т.е. който иска да учи , има създадени всички условия за това.
А.... и нещо много важно:детето ни с удоволствие ходи на училище!!!!!!!

# 21
  • Мнения: 159
Днес съм на тема частни училища! Много ми стана интересто за това училище, защото досега не бях чувала за него почти нищо в публичното пространство . ,а то съществува в София от доста отдавна!Странно , че стои в сянка... .Разгедах   сайта на училищшето и много се впечатлих от нещо: Училището предлага пансион - страхотно, и в програмата на пансиона ИМА :
 7,30 - 8,00  - етюд с мотивационна цел
Интересно!
 newsm78 Дали пък това не крие някои опасности?!

# 22
  • Мнения: 8
До Злата вещица
Според БЪЛГАРСКОТО законодателство ДИРЕКТОРИ НА БГ. у-ща могат да бъдат САМО БГ. ГРАЖДАНИ !!!!!  Laughing

# 23
  • Мнения: 8
Не се заяждам, но от поста ти много силно впечатление ми направи написаното :"...защото собственикът е турчин..."Мъжът ми изпълнява ролята на директор....."-----лелееее то като в театър там "Официалният директор е турчин......"----нарушение на БЪЛГАРСКОТО законодателство " Имаше и един зам. директор, който ходеше формално!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, бяха го препратили от Банкя, че там им пречеше!!!!!!!!!!!!! и май от тук го препратиха във Варна."------за какво ли им е пречил :lo

Тези изказвания ужасно много "говорят" за у-щето  и за хората работещи в него, при толкова много роли, формалности и т.н...едва ли нормален човек би си поверил детето на такива хора БЕЗ значение от това дали са турци, българи, роми и т.н...... Naughty

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Ами от 20 години съм в образованието и навсякъде има хора, които са за там и такива, които не са за там. Ако някой ми каже, че има училище без "черна овца" ще се усъмня в думите му. И не само училище, а и каквото и да е работно място. Това, че има тук там, по някой, който не си гледа работата, но е със стабилни връзки си го има навсякъде в държавата ни. За съжаление. И не виждам какво е шокиращото в поста ми, който е напълно реален и откровен.
Не претендирам да знам наизуст българското законодателство, но директорите и в София и в Пловдив са турски граждани -  Юзкан Ерсой в София и Рамазан Чери в Пловдив. За справка - чичко Гугъл.
Роли и формалности? Просто директорът не е наясно с българското образование и не разбира перфекно българският език и е назначил човек, който да върши работата по-добре, отколкото би я вършил самият той. Собствениците на училищата са преценили, че така ще е по-добре. Какъв е проблемът?

# 25
  • Мнения: 8
Защо реши, че има нещо шокиращо?
Напълно си ОБЕКТИВНА и с поста си помагаш на доста хора  !

Директорите са турски граждани(директорите и в София и в Пловдив са турски граждани -  Юзкан Ерсой в София и Рамазан Чери ...)  не наясно с БЪЛГАРСКОТО образование(Просто директорът не е наясно с българското образование и не разбира перфекно българският език ...), но отворили  у-ще в България с формални директори ......  ooooh! така ли?
"Какъв е проблемът?"- Никакъв , всичко е ясно и точно !

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Директорът е турски гражданин и не е наясно с българското образование. И е наел хора, които са наясно и вършат работата, а не се натиска той да я върши некомпетентно. Лично аз се радвам, че има хора - чужденци - които влагат пари не в някой печеливш бизнес, а качествено образование, защото за съжаление са малко дори и българите, които се заемат с това.

# 27
  • Мнения: 8
Да разбрахме всичко  Laughing   дори и повече   Laughing :lol

Мен ме убеди категорично, че никак НЕ Е чиста работата на това т.н. БЪЛГАРСКО у-ще с  чужденец  директор (в пълно нарушение на ЗЗП) нищо неразбиращ от бг.образование  , зле с българския език (на какъв ли разговаря тогава, след като бг. език е официалния за бг. у-ща...) пък на всичкото отгоре бизнеса му (демек у-щето) не е печеливщо  и той инвестира за слава Laughing Laughing Laughing  Права си, че такива българи няма !  ( от къде ли тогава намира  пари да налива  точно в едно фалиращо българско у-ще  , кой ли го спонсорира и защо ,  пере пари  ли ...мнооого въпроси започват да "изникват" след такива откровения)

 След дълги години работа в образованието предполагам знаеш, че един ДИРЕКТОР  на у-ще е с доста отговорности и задължения към  децата и той се определя като такъв по- установен ред с решение на МО  и такива формални назначения от някой си , който по документи е никой ( дори е в нарушение със ЗЗП)  е напълно безотговорна работа .Това са принципни неща за всички у-ща в БГ. и не ги приемай лично .
Доста подробно ни запозна със " структурата" на у-щето ви  , за което  благодаря!!!!За мен лично въпроса се изчерпа .

ZAXARINA ,vladi75 и аз се замислих какви ли са тез етюди newsm78
 



# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Това, че ти имаш нещо лично към училището си е лично твоя работа. Това че обръщаш думите както ти изнася се вижда от всички.  А дали училището е фалиращо се вижда - няма нужда да установяваш и твърдиш неща, които очевидно не са верни.
Нямам намерение да се разправям повече с теб. Всеки ти вижда нагласата и начинът на писане и сам ще си направи изводите без моите коментари.

# 29
  • Мнения: 8
Нищо лично , както вече написах и се вижда предполагам  !!!!!! Цитирах те ...., открих разминаване със законите за БЪЛГАРСКОТО образование , които са задължителни за всички такива у-ща !  Нямам намерение да  отговарям на арогантно  поведение и злобни нападки ! За мен въпроса се изчерпа, както вече написах и се вижда ясно !!!! Laughing
Хайде сега плюйте  колкото си  искате ......... Laughing Laughing Laughing 

Общи условия

Активация на акаунт