Как бихте постъпили на мое място?

  • 4 463
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • на село
  • Мнения: 833
  Не подписвай нищо, преди да си се посъветвала с адвокат!

# 16
  • Мнения: 72
Благодаря Ви момичета,дано всичко завърши мирно и тихо,но не вярвам...

# 17
  • София
  • Мнения: 12 554
Не съм адвокат, НО:

- майка ми работи в банка и знам, че при смърт на кредитоискателя наследникът не е задължен да изплаща заема. Затова си има застраховка Живот. Проучи го!

- въпросът въобще не е Ти каква си. Дори да те водят разведена, детето ти всъщност е Единственият наследник на баща си. Никакви свекърви и девери не са. Ако помня правилно майката и братът на мъжа ти се водят наследници по възходяща линия, а те наследяват само ако няма жив наследник по низходяща. Моля, ако има адвокати да ме поправят.

Така че - от нищо няма да се отказваш доброволно. Адвокат ще ти каже най-добре. Можеш да питаш и във форума на Lex.bg

Успех!

Последна редакция: чт, 11 сеп 2008, 15:38 от nana77

# 18
  • Мнения: 1 006
Благодаря Ви момичета,дано всичко завърши мирно и тихо,но не вярвам...


Я стига! Не им се давай, бе момиче!    bouquet

От теб зависи развитието на случая, в пълното си право сте ти и детето ВИ!


П.С. Всичко, което казва nana77 е напълно вярно.

Последна редакция: чт, 11 сеп 2008, 16:06 от SAKRI

# 19
  • Мнения: 17 546
Не съм адвокат, НО:

- майка ми работи в банка и знам, че при смърт на кредитоискателя наследникът не е задължен да изплаща заема. Затова си има застраховка Живот. Проучи го!

Така че - от нищо няма да се отказваш доброволно.
Мисля, че има значение размера на кредита. Не във всички случаи се сключва застраховка "Живот". Освен това при евентуална смърт на кредитополучателя банката опрощава 80% от стойноста на останалата по кредите сума.

За другото напълно подкрепям. Щом се стига до поставяне на подобни условия, не очаквай, че свекърва ти и девер ти ти предлагат това, което е по-изгодно за теб и детето ти. Те просто гонят своя интерес.
Успех!  Hug

# 20
  • Мнения: 851
Аз само не разбрах каква е идеята и защо детето трябва да се откаже от наследството си???Нали то е техен внук и племенник?Как може да искат да го лишат? Просто да помогнат за кредита на майка му. Егати, какви са тия хора,бе???

# 21
  • София
  • Мнения: 12 554
Допълвам се:

Чл. 6. от Закона за наследството

"Когато починалият не е оставил деца или други низходящи, наследяват по равно родителите или оня от тях, който е жив"

В случая дете има - следователно то е единственият наследник на баща си.  Wink

Продължавам да допълвам.

Сега говорих с майка ми. Всички кредити в банките са застраховани. Така че просто отиди в банката със смъртния акт и говори с юристката. При всички положения някаква част от кредита ще бъде опростена. Освен това майка също е категорична, че свекърва ти и деверът ти НЯМАТ никакво наследство при положение, че имотите са били собственост САМО на съпруга ти. Ако случаят е такъв наследници сте ТИ и синът ти. С две думи ги отрежи като кисели краставици и ги прати да пасат  Mr. Green

Последна редакция: чт, 11 сеп 2008, 15:52 от nana77

# 22
  • Мнения: 1 447
Аз само не разбрах каква е идеята и защо детето трябва да се откаже от наследството си???Нали то е техен внук и племенник?Как може да искат да го лишат? Просто да помогнат за кредита на майка му. Егати, какви са тия хора,бе???
Защото най-вероятно наследството е на много по-голяма сума и те искат да и замажат очите,че ще поемат кредита.Не се съгласявай.Адвокат най-добре ще те посъветва как да постъпиш.

# 23
  • Мнения: 17 546
Допълвам се:

Чл. 6. от Закона за наследството

"Когато починалият не е оставил деца или други низходящи, наследяват по равно родителите или оня от тях, който е жив"

В случая дете има - следователно то е единственият наследник на баща си.  Wink
При смърт на единия от съпрузите, които имат общо дете, имуществото на починалия се онаследява по равно от двамата. Т.е. съпругата получава половината от частта на съпруга, а детето другата половина, което прави цифром и словом 3/4 от общото семейно имущество наследява останалият жив съпруг и 1/4 детето (сметката е в случай, че детето е едно. За повече деца не ми се дроби още сметката).

# 24
  • Мнения: 1 006

... Егати, какви са тия хора,бе???


Лешояди.

monika12 , сигурна ли си, че недвижимото имущество, за което става въпрос се изчерпва с 1/6 от къща?

# 25
  • София
  • Мнения: 12 554
Допълвам се:

Чл. 6. от Закона за наследството

"Когато починалият не е оставил деца или други низходящи, наследяват по равно родителите или оня от тях, който е жив"

В случая дете има - следователно то е единственият наследник на баща си.  Wink
При смърт на единия от съпрузите, които имат общо дете, имуществото на починалия се онаследява по равно от двамата. Т.е. съпругата получава половината от частта на съпруга, а детето другата половина, което прави цифром и словом 3/4 от общото семейно имущество наследява останалият жив съпруг и 1/4 детето (сметката е в случай, че детето е едно. За повече деца не ми се дроби още сметката).

Балу  Hug Проблемът би могъл да бъде следният - ако имотът/тите са били собственост на починалия и на майка му т.е и те са били наследствени и той е имал само дял. Тогава те реално наистина ще имат дялове, но пък детето също е наследник и те са длъжни да му изплатят частта.

# 26
  • Мнения: 1 666
Момичета не говорете наизуст, моля ви, кой е наследник и кой - не, и кой колко наследява.  Peace
Затова казах и преди - жената трябва да говори с адвокат, неин, доверен. И тя, и детето имат права, които трябва да бъдат защитени.

А колкото до роднините - ясно е! Имало е бракоразводно дело, което в повечето случаи означава влошени отношения, и сега искат тя да не вземе нищо.

# 27
  • Мнения: 72
Аз искам само деетето ми да не буде ощетено,много ли е?

# 28
  • София
  • Мнения: 12 554
Аз искам само деетето ми да не буде ощетено,много ли е?

Не, не е много. Затова отивай при адвокат и нищо не подписвай! Нищо!

# 29
  • Мнения: 72
Казват че мнго обичали малкият,но обикновенно като обичаш някого ти му даваш нещо,а не му го вземаш.При положение че има право по закон...

Общи условия

Активация на акаунт