Как бихте постъпили на мое място?

  • 4 477
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 17 546
Разбира се, че не е много! Всяка майка иска най-доброто за децата си Hug

# 31
  • Мнения: 1 006
Аз искам само деетето ми да не буде ощетено,много ли е?

Бих казала, че е задължително да не бъде ощетявано. В случая ти го представляваш и затова зависи от твоя подпис дали ще бъде ощетено. Никой не може да му отнеме това, което му се полага по закон.

Явно си подложена на натиск. Събери си акъла и силите и не позволявай да те манипулират.

Ще повторя всички напред - намери си наистина читав адвокат, който да ти разясни какви са правата ти/нямаш нищо друго освен тях/ и не подписвай нищо, което да е против твоите и против интересите на детето ви. Успех!

# 32
  • Мнения: 335
Аз само не разбрах каква е идеята и защо детето трябва да се откаже от наследството си???Нали то е техен внук и племенник?... Егати, какви са тия хора,бе???


Може да не вярват в това.
Може за това да е бил разводът...
Може да е дете от преди брака, може всичко...
Как от едно изречение се ориентирахте в чуждата лична история?

Извинявам се на авторката.
Но едно е да се дава юридическа консултация.
Друго са "ах" и ох" във форуми по повод чужди лични дела.

Дано въпросът приключи справедливо за авторката и особено за детето.


# 33
  • Лондон
  • Мнения: 403
Тези хора си мислят ,че си глупава и ще приемеш предложението.Твоите емоции могат да те подведат.Внимавай.!!!Задължително подписвай само с адвокат.Може да му дадеш малко парички,но той ще ти спаси много повече.

# 34
  • Мнения: 72
Така смятам да постъпя,но Ви благодаря за подкрепата,в този момент наистина имах нужда да споделя проблема си.

# 35
  • София
  • Мнения: 12 554
Как от едно изречение се ориентирахте в чуждата лична история?

Чела съм я в един друг подфорум  Wink

monika12
успех, мила!   bouquet

# 36
  • Мнения: 1 134
Ако приемете наследството по опис - децата ти и ти/зависи дали наистина има влязло в сила решение, в противен случай само децата ти, които са наследници на съпруга ти могат да продължат делото за развод,т.е. не се водиш разведена/, ще отговаряте за задълженията към кредиторите само до размера на полученото наследство.
При всички случаи се консултирай със специалист по семейно право. Peace

# 37
  • Мнения: 332
Тия от общините ще ме убият. Как не могат да решат. Ако няма влязло в сила съд. решение за развод, това, че сте го започнали нищо не означава, т.е. вие не сте разведени де юре и наследник на мъжа ти се явявате ти и детето. Дори да сте разведени, наследник се явява детето, а ти му се явяваш законен представител. Но искам да ти кажа, че в този случай, за да се разпоредиш с имущество на детето е необходимо и разрешение от районен съдия, който да се увери, че детето няма да е ощетено, така че нещата не са толкова елементарни. Възможно е дори ти да искаш да "подпишеш", но съдията да не ти разреши да се разпоредиш с имуществото на детето - има такива случаи. Те и ония твоите полубивши роднини явно са толкова наясно, някой даже си мислят, че като някой им подписал на един бял лист, че се отказва от нещо си са оправили "нещата". Но за това си има строги процедури, ред и документи с точно определено съдържание и изповядване на сделката при нотариус, или пред съд (при отказ от наследство). Но наистина така във форума не може да се отговори категорично, без да са налице съответните документи, така че наистина взимай документите с които разполагаш за развода, номера на делото и при адвокат - той да провери точно докъде е стигнало делото, има ли няма ли решение и малко да ги спеши в общината след това, ако няма наистина влязло в сила решение.
А иначе, просто по принцип 1/6 от къща и три декара ниви срещу 5 000 лева може да е изгодно за теб (ако нивите са в Северозападна България, където декара е 35-400 лева и една цяла къща струва 5-6 хиляди лева), а може да е убийствено неизгодно (ако нивите са в Иваняне напр. и къщата някъде около София, където цените са съвсем, съвсем други).

# 38
  • Мнения: 152
За да се откажете - ти и детето от наследство, трябва първо да го получите това наследство. Нарича се отказ от наследство и се прави в съда, където е открито въпросното. Не може детето ти да се откаже от нещо, което не е получило. И аз имам подобен проблем с роднините на мъжа ми. Синът ми беше на 4 месеца, когато решиха, че им е голямата заплаха за богатствата, които всъщност нямат. Вече не контактувам с тях, а и няма смисъл, защото аз внасям в семейството повече имоти. Моят съвет е да държиш тези алчни хора по-далече.

# 39
  • Мнения: 25 755
Не съм адвокат и такова чудо не ми е било на главата, слава богу, но си мисля нещо друго. Ако детето наследи имот от починал баща, майката не може да го продаде, без разрешението на социалните служби и съда. Те следят дали детето няма да бъде ощетено. В този случай, един такъв отказ от наследство също може да ощети детето и се питам, дали по закон не трябва пак да се иска разрешение от съда? Провери това и ако е така, информирай любящите роднини. Може да се постреснат малко.  Mr. Green
Непременно се обърни към адвокат!

# 40
  • Мнения: 1 666
Аз искам само деетето ми да не буде ощетено,много ли е?

Затова потретвам или почетвъртвам - говори с адвокат! И ти, и детето имате повече права отколкото предполагате и отколкото ти се подхвърля тук!

# 41
И аз мисля че трябва да има застраховка "Живот" при тегленето на заема, но май банките си се спотайват ако може някой от поръчителите или наследниците да го плати им е добре дошло. Но съвета от адвокат ще ти свърши най-добра работа, стига да попаднеш на кадърен smile3555, а те не са много, пък и казуса ти не е лесен. Успех newsm10

# 42
  • Мнения: 2 018
Има ли смисъл и аз да съветвам да се отиде на адвокат?

Интересна, ще ми бъде развръзката на случая.

# 43
Не съм адвокат и такова чудо не ми е било на главата, слава богу, но си мисля нещо друго. Ако детето наследи имот от починал баща, майката не може да го продаде, без разрешението на социалните служби и съда. Те следят дали детето няма да бъде ощетено. В този случай, един такъв отказ от наследство също може да ощети детето и се питам, дали по закон не трябва пак да се иска разрешение от съда? Провери това и ако е така, информирай любящите роднини. Може да се постреснат малко.  Mr. Green
Непременно се обърни към адвокат!
И аз се питах точно това...
Определено се опитват да те метнат, ако не беше така щяха да кажат, че те ще погасят кредита, а как ще им върнеш парите - ще се разберете по-натам. И нямаше да искат внука им да се откаже от наследството си. Адвокат му е майката, той най-добре ще каже.

# 44
Много интересен случай.Вдовицата е късметлийка,че няма решение на съда за развод.Т.е. тя и детето се явяват наследници на всичко,което е било на името на починалия съпруг,независмо дали е една шестна,една десета  или стотна от имот,мерцедес  или трабант .
Може да се окаже и късметлийка по отношение на заема,зависи от коя банка е и при какви условия е подписан( нека сама да прочете  договора за заема преди да търси адвокат)

Общи условия

Активация на акаунт