Дните до НОЕМВРИ аз броя, искам бебе да държа в ръка!

  • 11 348
  • 286
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 563
Ох, мами направо днес немога да се събудя, снощи бяхме на заведение до 12ч., направо съм парцал, но трябва да свиквам  newsm53 като се роди бебка може и по-зле да е от към съня.
 
И аз съм решила да си купя бебефон, ние живеем в двуетажна къща с двор и определено ще ми трябва, който е запознат с този въпрос да дава идеи за марки, екстри и цени.

Тези които са на финалната права(излизат вече в майчинство) ги поздравявам, аз имам още три седмици до болничния и повече от два месеца до термина и това време ми се струва много. newsm78

На мен този понеделник ми взимаха кръв от пръста, а не от вената и това ми се стори доста странно.

# 46
  • София
  • Мнения: 167
Добро утро  Tired Ох, толкова да ми се спи последните дни! Направо очите ми се затварят по цял ден, а се случи така, че цял ден съм по задачи и нямам време да му дремна и за 5 мин. на диванчето  Rolling Eyes
Иначе диването си е добре. Спи си когато му скимне - обикновено точно, когато аз не мога да спя, а като поседна и се поотпусна и то започва да буйства. Верно, че е кеф, ама в 4 сутринта като се разрита и хич не ми е кеф. И аз като Саса бодърствам между 4 и 5, че даже понякога и до 6 изкарвам.

И сега да ви питам нещо, което ми влезе в главата снощи, но викам да питам днес, че от вечерта никой няма да му обърне внимание  Crossing Arms Та - вие като ходите на консултации дек. пред вас ли попълва обмената карта? Снощи се зачетох за документите, които ни трябват като отиваме да раждаме и гледам - обмена карта - ама мойта док. по ЗК нищо не попълва. Ама то и няма как да го попълни - нито веднъж не ми е мерила ни кила, ни корем, а кръвното като го мери никъде не си го записва.  newsm78 Слава Богу ходя и в Токуда на ЖК и там всичко чинно и прилежно си попълват, но се зачудих, ако я нямам тая карта може ли да не ме приемат да раждам?  newsm78

# 47
  • София
  • Мнения: 191
Здравейте мами!
И аз като повечето от вас на мога да спя през нощта и сутрин едва отлепям очите Simple Smile!
Илка, моята карта (ако е това за което си мисля) я попълва акушерката като ходя за болничните. Но разбира се, за някой неща аз й казвам данните и тя ги отбелязва, иначе кръвното ми го мери и си записва Simple Smile!
Вита, не знам защо са ти взимали от пръста кръв - ти не попита ли newsm78? Успех на прегледа днес Hug!
iveto_11 и аз мисла да взема бебефон Hug!
Хот Лейди, честито осмо квадратче - айде и деветото да идва и да се радваме на бебчетата Hug!
Сискатан наистина не остана, ама понякога като се замисля, че има 2 месеца и направо ми се струват много, макар, че ще минат като един миг Hug!

# 48
  • София
  • Мнения: 70
ilka_D  моята лекарка не пише нищо, но докато гледа бебка диктува на сестрата и тя записва в артата. Иначе на мене корема никога не са ми го мерили. Теглото и кръвното всеки път - даже го сравняват с предишните резултати. А за раждането предполагам, че ще трябва да е попълнена Simple Smile

# 49
  • Мнения: 280
Докато се натуткам да пиша - хоп още 5 нови отговора. Страшни сте  Grinning

На мен никога досега никога не са ми мерили корема  newsm78 Това за какво е всъщност?
Илка  на мен доки ми попълва стойностите - кг, кръвно, състояния на плода, г.с. в едни бланки,ама...дали за това става въпрос
Ау, аз май с много неща не съм на ясно  Embarassed

Колкото до бебефона, аз лично няма да купувам,бебчо ще си спи при нас, а и живеем в гарсониера така че и да съм в кухнята пак ще го чувам  Rolling Eyes

# 50
  • София
  • Мнения: 70
Вита и на мене с ами взимали кръв от пръста 2-3 пъти. Зависи какъв тип изследвания е трябвало да ти правят. Някои са по прости и затова от пръста. Примерно ако е само за хемоглобин мисля че тогава може само от пръста.

# 51
  • София
  • Мнения: 167
Добро утро и от мен!!
Вита, и аз бях със същата програма вчера и сега съм толкова неадекватна, че няма накъде....

Успех на всички, които са на преглед  Hug

sasa, аз спя като пън и все не ми стига съня, явно няма да се подготвям скоро за бебето Mr. Green

# 52
  • Мнения: 329
Привет от мен     261uu
Аз само да се разпиша и отивам да ви чета smile3529, че света сте изписали.

Последна редакция: пт, 12 сеп 2008, 10:59 от mimeto_mss

# 53
  • Мнения: 398
Здравейте сладурки.
Какви два месеца-моята докторка иска да правим секциото около 25.10.А това си е месец и нещо.Яко започвам да се спичам.Ама съм и нетърпелива.
Стискаме палци на Мишката и Вита, а и ако има още някой и на него.
Еле, Тонеска те е писала на 8.11 Да поправям ли термина за 15.11
Тинка какво става със сестричката ти?Дано всичко е наред.
Мами да ви питам щом ще раждам по-рано, а и при тази малка главичка дали не е добре да взимам някакви витаминки.Поне бебо да качи повечко килограми newsm78

# 54
  • Мнения: 114
Здравейте мами!

Да ви кажа за бебефоните, аз мисля задължително да взема, защото трябва да имам постоянен контрол на бебчо, пък и като ходим на вилата трябва да го слушкам какво прави. Пък и ми трябва да е с максимална отдалеченост, т.е да има обхват на възможно най - много метри.

На ЖК всеки път ми мерят кг, коремче, таз, и размерите на бебка и док ги диктува на акушерката.

Чао за сега тумбачета! Hug

# 55
  • Мнения: 398
Забравих да пиша, че коремите трябва да се мерят.Веднъж обиколката, след това от костта до края на матката.Сантиметрите отговарят на седмиците.За по-запознатите това е разстоянието от симфизата до фундуса на матката.Доколкото знам трябва да съответства на гестационните седмици.

# 56
  • Мнения: 21
Аз пък искам да ви питам какво мислите да правите със стайните цветя в стаята на бебето. В нашата спалня, в която до сега ползвахме и ще стане стая и на бебето имам цветарник със 7-8 китки, притеснява ме, че събират прах, а се топлим с климатик, който сигурно допълнително ще помага за разспростанието на прахоляка newsm78...
Вие как ще процедирате?

# 57
  • Мнения: 7
здравейте милички!
Снощи се срещнах с моята сладурка,вече сме 1.300 кг и сме 4-5 дни напред според доки,обърнала се е с главичката надолу и можем да мислим за нормално раждане! Много съм щастлива и в прекрасно настроение,въпреки напрежението около мен!
Притесних се само,че док говори за дирижирано раждане,защото стаите във ВИП на АГ-Варна са ограничени,а искам естествено да си тръгне процеса,но ще видим newsm78
Весел ден мамита! Hug

# 58
  • Мнения: 398
Рени и аз имам доста китки, но докато е малък човека ще са в другата стая.Но трябва да се помисли и за отоплението им, че ще замръзнат.Но май не е хубаво да са при детето, защото нали нощем отделят въглероден двуокис.

# 59
  • София
  • Мнения: 70
tsvetkova_elica  по-добре ме поправи за 15.11. Wink и без тва ми харесва повече датата  Joy

Общи условия

Активация на акаунт