Кюретаж и забременяване след това

  • 68 235
  • 798
  •   1
Отговори
# 30
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Светла, кухо яйце се случва доста често и не е причинено от нито едно от тези, които си изброила ти.Просто се случва.Аз знаех,че съм бременна още на 34 ден от цикъла и бях взела всички необходими мерки, даже колежките ми се смееха колко съм внимателна за всичко, и накрая свърши с кухо яйце.Моя док каза,че куха бременност е 1 от 50, но на мен ми се струва,че е доста по-често.Дано следващия път успеем всички  Hug

# 31
  • Мнения: 282
Аз исках да кажа, че в началото мислехме, че е "кухо яйце", но се установи, че е имало все пак нещо /и на ехографа се виждаше една малка точка, която изобщо не се променяше с времето, а напротив, плодният сак даже се деформираше вече/, макар и доста малко, за това и лекаря ми каза че е "мисед" и може би още в 4-5 г.с. плода е спрял развитието си от стреса и високата температура.

# 32
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Двата термина са идентични Peace Плоден сак, в който не се заформя ембрион, съответно не се чува сърдечен пулс и се прекратява бременността, ако не се прекрати сама.Стискам ти палци

# 33
  • Мнения: 89
Направиха ми кюретаж след спонтанен аборт в 6-7 г.с.Докторът ми каза да изчакам два,най-много три цикъла.Месец след кюретажа бях на контролен преглед при друг лекар-всичко беше наред,но ме посъветваха да изчакам 6 месеца.Аз обаче нямах търпение и изчаках един цикъл,след което подновихме опитите.Получи се от втория път.Желая ти успех!!!

# 34
  • Мнения: 282
Направиха ми кюретаж след спонтанен аборт в 6-7 г.с.Докторът ми каза да изчакам два,най-много три цикъла.Месец след кюретажа бях на контролен преглед при друг лекар-всичко беше наред,но ме посъветваха да изчакам 6 месеца.Аз обаче нямах търпение и изчаках един цикъл,след което подновихме опитите.Получи се от втория път.Желая ти успех!!!

Изчакала си 1 цикъл след аборта, правилно те разбрах нали...

Преживях кюртаж на 21 май. Вече минаха 3 редовни цикъла. От този месец почваме опитите, пък ще видим. Нещо не съм много обнадеждена Tired

Защо не си обнадеждена, нали сега започвате? Аз мисля, че колкото и да ни е трудно трябва да се позитивно настроени!

Аз така искам да започнем още сега с бебеправенето, но се чудя, кое е правилно ....и как да постъпя. Чувствам се ужасно - просто незнам кое е правилното решение.

# 35
  • Мнения: 54
И аз преживях такова нещо и знам как се чувстваш. И аз нямах търпение, чаках 2 цикъла и след това забременях  Peace
Но мисля че трябва да си направиш изследвания и ако има причина за миседа да установиш каква е. В моя случай имах + микоплазма, която по никакъв друг начин не ми влияеше, и съм много благодарна на лекарката, която ми прави тези изследвания, защото ако не беше тя и следващата бременност щеше да завърши с мисед.
Успех на теб!  Peace

# 36
  • Мнения: 282
По време на кюретажа, гинеколога ми взе материал за изследване от матката, резултатите бяха нормални. Каза ми да отида след 2 -я менструален цикъл за цитонамазка и профилактичен преглед, но аз ще отида по-рано, в края на седмицата или началото на другата, за контролен и ще го разпитам за повече информация относно всички възможни изследвания. Макар че незнам защо си мисля, че проблема ми не е здравословен, а психически, но това е друга тема.

# 37
  • София
  • Мнения: 679
Да се включа и аз моят кюртаж беше на 30.07 в 9 или 10г.с. мисед предната седмица всичко си беше наред и 4 дни по-късно спряла сърдечна дейност. Две седмици след кюртажа бях на преглед взеха ми микробиология и цитонамазка. Резултатите са повече от добри, днес отново бях на преглед, но лекаря твърдо ми заяви поне 5 месеца изчакване, другата ми лекарка каза 3 месеца. Нямам търпение, но в същото време не ми се рискува. Ще следя темичката.

# 38
  • Мнения: 282
Момичета да ви кажа днес бях на преглед. Гинекологът ми каза, че матката ми "е забравила какво се е случило преди 2 месеца" и се е възстановила, направи ми контролен преглед и взе цитонамазка. Резултата е нормален, всичко е ок. Аз го попитах за бебеправенето и той ми каза поне 5 месеца...но нещо съм объркана, нали всичко е ок защо да чакам. Днес при него беше пълен ад, сигурно имаше 100 пациентки и си мисля дали не искаше по-бързо да свършим и не му се обесняваше много, макар че винаги е бил много внимателен и ми е обеснявал подробно нещата  newsm78. Като излезнах, отвън имаше една мама която познавам и я попитах как стоят при нея нещата. Тя ми каза, че и при нея е имало такъв случай с мисед аборт, но след 2 - я менструален цикъл е забременяла пак и е родила живо и здраво бебче /сега беше дошла за контролен преглед след раждането/ и каза че гинекологът й също и е казал 6 м. / тя е била в 9 г.с. когато са и направили кюретаж/. Аз вече чисто се обърках и незнам кое е правилно и кое не. smile3511

# 39
  • София
  • Мнения: 934
Ами изчакай поне 2-3 цикъла  Peace Пък после - както решиш - попитай интуицията си! Аз за себе си съм решила: три цикъла, после преглед и ако всичко е наред подновяваме опитите! На Дядо Коледа съм му поръчала подарък  Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 1 187
Здравейте на всички! На 25.07.08 ми направиха кюретаж в 6-7 г.с заради мисед. Всичко мина нормално /1 седмица след това бях на контролен преглед/ от физическа гледна точка, за психическата няма да говоря  Sad.....Дойде ми на 08.09, тече ми по-обилно от обикновено, но сигурно е нормално. Въпроса ми е колко време след аборта чакахте, за да подновите опитите за бебе, доктора ми каза че около 3 месеца е нормално, но всичко е индивидуално, каза ми още че след 2 менструални цикъла трябва да отида при него на преглед - това ще го направя, но ме интересува при вас как беше. Аз честно казано нямам търпение  и искам бебе!
Миличка, моят беше на същата дата, след спонтанно изхвърляне на плода. Също имах на 07.09 но и един цикъл преди това. Първоначално ми казаха 6 месеца да чакам, после два, но след като започна да ми идва през 17 дни и да е много обилно, ме посъветваха да изчакам, докато нямам съвсем нормален цикъл (естествено каквото значи нормално за мен - през 26 дни, продължителност 7 дни, обилни 2-ри и 3-ри). Ще изчакам, дано следващият да е нормален. Пожелавам ти същото и после да се похвалиш.

# 41
  • Мнения: 282
Момичета ето че минаха 2 редовни МЦ от кюретажа ми, възнамерявам да започваме опитите отново,  дано не греша в преценката и интуицията си  Praynig Praynig . Толкова го искаме това бебче ...но повечето от вас знаят за какво говоря, за това неустоимо желание!

# 42
  • Мнения: 2 270
мини на профилактичен преглед преди това Peace

# 43
  • Мнения: 282
pretty скоро си правих профилактичен преглед и цитонамазка. Всичко беше ОК, но гинеколога ми каза да изчакам около 6 месеца  Thinking

# 44
  • Мнения: 2 270
pretty скоро си правих профилактичен преглед и цитонамазка. Всичко беше ОК, но гинеколога ми каза да изчакам около 6 месеца  Thinking
отиди да те видят пак
на мен също в болницата ми казаха 6 месеца, но след първия цикъл отидох на преглед и месеците станаха 3

Общи условия

Активация на акаунт